Andalázie je kouzelnou říší, kterou již dlouhá léta ovládá zlá a krutá královna. Jedinou šancí poddaných je její nevlastní syn Edward, který je právoplatným dědicem trůnu. Královna však drží prince v ústraní, aby se nemohl nikdy zamilovat, oženit a tím získat nárok na trůn. Jednoho dne ale vyrazí Edward na lov obrů a při cestě do lesa zaslechne půvabný zpěv. Něžný hlas patří dívce Giselle, která stejně jako princ touží po polibku z lásky. Edward je dívkou zcela okouzlen a rozhodne se vzít si ji za ženu. Také Giselle věří, že byli stvořeni jeden pro druhého. Cestou na zámek padne do královniny pasti a jediným kouzlem se ocitá ve světě lidí - v New Yorku. V podivném místě plném divných lidí a věcí budí princezna ve svatebních šatech pozornost, ale nikdo jí nechce ukázat cestu k zámku. Po setkání s pohledným právníkem je Giselle nucena změnit své názory na život a lásku. Může ve skutečném světě přežít pohádková láska? (TV Nova)

Castorr

Kouzelná romance, kouzelná pohádka, kouzelná Amy Adams...tak bych nazval moderní pohádkupro děti, ale i pro dospělé, mě osobně se to moc líbilo. Přechod z animovaného filmu do hraného je skvělý nápad, natož u pohádky. Moc se mi líbila, jak už jsem psal Amy, hlavní hrdinka, která se zdá díky přechodu do jiného světa ztřeštěná, což v některých chvílích přišlo určitě vtipné. Nesmím zapomenout na krásné písničky, protože dodávali filmu šťávu od začátku až do konce. Moc milé překvapení a prosím...víc takových pohádek. ()

Eraserhead

Někde jsem slyšel, že je to celkem vtipné a má to hezké písničky. Přistupoval jsem k tomu s velkými obavami. Ve výsledku jsem dostal velmi vtipnou a velmi romantickou podívanou se sympatickými hrdiny včetně roztomile naivní Amy Adams, u jejíž postavy jsem se zpočátku bál, že mi strašně poleze na nervy... Opak je pravdou a v závěru jsem hlavnímu hrdinovi skoro až záviděl. ()

Nons3nse

Tento film je dobrým spojením animovaného filmu a "normálneho-neanimovaného" filmu. Takéto kombinácie sa mi veľmi páčia.Krásny Disney príbeh ale ako to býva , niečo sa pokazí (v tomto príbehu zlá kráľovná začaruje budúcu princeznú ) a hlavné postavy sa náhle ocitnú v našom svete ( presnejšie v NY ) kde všetko nefunguje ako v rozprávke. Skvelý príbeh doplnený o krásnu romantickú hudbu. Kouzelná romance ma dokázala aj rozosmiať (hlavne keď "princezná" zvolávala potkany,holuby,švábov aby jej pomohli z upratovaním :-) ) 70 % ()

Witta

Nevim zda to bylo, dle meho velmi spatnym ceskym dabingem, ktery me hlavne pri pisnich dost vadil (a to se mi ta hudba celkem libila), kazdopadne nic pozitivniho jsem si z filmu neodnesl a to co jsem od nej cekal predevsim a sice lehkou nenarocnou pohadku s obcas veselymi momenty, pro me rozhodne nenaplnil.. ()

dopita

Tak nějak nevim co to vlastně je: je to úmyslně nadsazená pohádka shazující sama sebe nebo vtíravě (a hnusně) pozitivní kýč? Ať tak či onak, nejsem desetiletá holka která tenhle film asi ocení nejvíc. ()

eccola

Slušně povedené propojení starších pohádek se současností..některé hodnoty, lidské vlastnosti i situace zůstávají stejné bez ohledu na okolnosti a moderní verze je dnes asi přístupnější a stravitelnější než klasická Sněhurka (nic proti). ()

LittleMonste

Tímhle filmem mi Disney vyrazil dech. Skvělá animace, nádherné prostředí v NY( hlavně pak taneční scény v parku), chytlavé písničky, skvělé herecké obsazení a výkony(hlavně teda Amy Adams, kterou jsem si díky téhle roli oblíbil). Atmosféra je opravdu čarovná a pohltí snad každého. (89%) ()

Paity

Nechápu, jak to může mít takové hodnocení. asi jsem koukal na něco jiného než hodně lidí tady. Ale na dvě hvězdy to i tak bylo dle mého s odřenými sluchadly. ()

farfalla

Milá, svěží romantická, fantasy komedie z Disneyho studia. Kombinace hraného a animovaného filmu. Přesuneme se z Andalasie, kde se zlá královna Narissa (Susan Sarandon) potřebuje zbavit následníka trůnu. V New Yorku z kanálu pak vyskáčou postupně začarovaná Giselle (Amy Adams), její snoubenec princ Edward (James Marsden) spolu s Giselliným mluvícím kamarádem, veverkou Pip, a nakonec i Nathaniel (Timothy Spall), nohsled zlé královny. Pip, však na Zemi řeč ztratí, protože, u nás zvířata nemluví, a tak nemůže Edwardovi pomáhat, jako by si představoval. Amy Adams svou podstatou dokáže ztvárnit oživlou typickou disneyovskou, pozitivní ´princeznu´, která žije pro svou skutečnou lásku. Režisér Lima řekl o Amy, že má 80% ze Sněhurky, a pak některé črty z Popelky, Šípkové Růženky, Ariel a Malé mořské víly. Giselle se v deštivém New Yorku seznámí s právníkem Robertem Philipem (Patrick Dempsey) a jeho roztomilou dcerkou Morgan (Rachel Covey). Na druhý den ráno, když potřebuje pomoct s úklidem, zvolá Giselle na pomoc zvířátka stejně jako v pohádce, ale ve městě přiběhnou pověčšině krysy a šváby. Její píseň v parku pak připomene napumpované, pohádkové muzikály ze 60. let. Přijde i na otrávená jablka od Nathaniela a Narissy. Závěrečná část na bále je trochu pomalší. Ale to už se vše chýlí k nevyhnutnému, a snad i odhadnutelnému konci. Film je vlastně poctou a zárověň i parodií tradičních disneyovských aimovaných klasik. Původně animované postavy nejsou právě myslitelé, ale pobyt u lidí je zrychlí. Ukázka nového uplatnění pro Giselle je příkladem, že i mezi námi žijí princezny. ()

ti88na

Začarovaná som ja, ale totálne vždy keď si pozriem túto kúzelnú rozprávku a skvelú komédiu zároveň. Úsmev mi zostáva na perách nie len počas celého sledovania, ale aj dlho po záverečných titulkoch a moja nálada je taká povznesená. A čím si ma tento nie príliš vysoko hodnotený snímok tak získal? Myslím že úplne všetkým. Už spomínaný efekt vylepšenia nálady je veľmi dôležitý. Ale je to samotný príbeh, ktorý je tak sladký a gýčovitý, že už to viac ani nejde a pritom to vôbec nevadí. Film si robí srandu sám zo seba, ale aj s podobných rozprávok, ale robí to tak nenásilne, že neschádza na úroveň paródie. Obsadenie nemá chybu od krásnej a úžasne naivnej Amy Adams cez šarmantného Dempseyho a jeho rozkošnú dcérku po skutočne zlú Susan Sarandon. Samostatne vyzdvihujem Jamesa Marsdena, ktorý ma bavil každým svojím výstupom a tiež Timothyho Spalla. Keď k tomuto všetkému prirátam nádhernú hudbu a šťastný koniec pre všetkých a naveky vekov, tak s piatimi hviezdami nemám čo váhať :) ()

jasiska

Možno, že to bolo myslené ako paródia a možno, že to bolo naschvál také gýčové - neviem. Viem len, že som sa buď nudila, alebo som strašne trpela zo všetkého toho klišé. Ani len tie pesničky sa mi nezdali viac ako len priemerné. Jediné veľké plus snímku bola veverička. ()

FARGO

Film, který je záměrně směšný ale i vážný, kde se zpívá a tančí a ruční kresba se mění s hraným filmem nemůžete mít neradi. Je to doopravdy kouzelný film ()

Darik

Vynikající počin studia Disney. Pohádka, která v sobě kloubí prvky snad všech klasických Disneyovek a to takovým velkolepým stylem, až z toho v některých chvílích dech přechází. Kouzelná romance je pohádkový příběh plný lásky, humoru a nádherné hudby. Herecké výkoény jdou ruku v ruce s nádherným příběhem vycházejícího hlavně ze Sněhurky, Popelky a mnoha dalších krásných pohádek. Pro mě to rozhodně bylo opravdu KOUZELNÉ (až na scénu královniny přeměny, to už bylo trochu divný). Jasná zábava pro celou rodinu. 80% ()

lucijelucije

Neskutečně vtipná záležitost, s prvkem parodie a to já opravdu můžu =) Navíc lépe zahrát naivní a sentimentální princeznu A. Adams nemohla. Je to trhlé a naprosto nerealistické, ale šaty ušité ze závěsu, byly jednoduše ránou pod pás =) ()

peetriss

Naprosto tuctová disneyovská pohádková žánrovka vezoucí se na vlně kýče a sladké limonády, která však v sobě zachovává jakési příjemné kouzlo a špetku nadhledu. Celé to táhne skvělá a líbezná Amy Adams. ()

Prochy38

Určitě ne zklamání, naopak... Nečekal jsem vůbec nic, jen krásnou A. Adams. A dostal jsem nádhernou A. Adams a do toho moc povedený slepenec romantické komedie a pohádky. Fungovalo to, o to šlo hlavně. Moc pěkně zapojili pohádkové prvky do současnosti... žádné násilné vecpání... vtipné a ti dva z pohádky fakt v NY trčeli ... asi bych to přežil bez písniček, zvláště když byli česky.. ale pro naše děti asi určitě lepší... a těm byl film asi hlavně směrován... takže beru a co hlavně čekat od Disneyho :). Pokazila mi to asi hlavně ta romantická linka. Nezlobte se na mě, ale 5 let buduji vztah, který podle filmu moc chyb neměl a vezme mi ho člověk, o kterém nic nevím? Hm.. asi nejsem dnešní... To fakt dost vázlo a dětem moc nepřidá, ale tak vaše.. ne moje... ()

Film o Barbie už má hlavní hvězdu

Film o Barbie už má hlavní hvězdu

03.12.2016

Kouzelná romance bude pokračovat

Kouzelná romance bude pokračovat

10.10.2016

V roce 2007 šla do kin muzikálová pohádka Kouzelná romance a vůbec si nevedla špatně. Tržby se zastavily na 340 milionech dolarů, takže se ihned začalo mluvit o pokračování, dlouhé roky se s ním ale… (více)

Hugh Jackman je „Avon lady“

Hugh Jackman je „Avon lady“

20.02.2010

Ještě než v létě natočí akční sci-fi o robotické přesdržkové Real Steel, pustí se Wolverine v dubnu do komedie Avon Man pro studio 20th Century Fox. Scénář Kevina Bische (Hitch: Lék pro moderního… (více)

Cameron Crowe dobrodružný

Cameron Crowe dobrodružný