Andalázie je kouzelnou říší, kterou již dlouhá léta ovládá zlá a krutá královna. Jedinou šancí poddaných je její nevlastní syn Edward, který je právoplatným dědicem trůnu. Královna však drží prince v ústraní, aby se nemohl nikdy zamilovat, oženit a tím získat nárok na trůn. Jednoho dne ale vyrazí Edward na lov obrů a při cestě do lesa zaslechne půvabný zpěv. Něžný hlas patří dívce Giselle, která stejně jako princ touží po polibku z lásky. Edward je dívkou zcela okouzlen a rozhodne se vzít si ji za ženu. Také Giselle věří, že byli stvořeni jeden pro druhého. Cestou na zámek padne do královniny pasti a jediným kouzlem se ocitá ve světě lidí - v New Yorku. V podivném místě plném divných lidí a věcí budí princezna ve svatebních šatech pozornost, ale nikdo jí nechce ukázat cestu k zámku. Po setkání s pohledným právníkem je Giselle nucena změnit své názory na život a lásku. Může ve skutečném světě přežít pohádková láska? (TV Nova)

Primavera

Animovaná rozprávka v modernom meste, waw! Deckám sa to páčilo, to bolo pre mňa dôležité a mne ako mamine sa zas páčil James Marsden s tým svojím širokým úsmevom - mužská verzia úsmevu Julie Roberts. :-) No môžem dať málo bodov?! ()

vovarano

Na enchnted som naozaj dostal chuť až po pozrení disaster movie v ktorom ma rozosmiala jedine postava princeznej. A tak som vedel, že musím vidieť originál. A som naozaj rád, že som sa tak rozhodol. Amy adams bola naozaj chutná, mardsen bol naozaj frajer a pátranie po dokonalom bozku mi ubehlo naozaj rýchlo. Celkom podarená rozprávka s ešte podarenejšími muzikálovými číslami. ()

Colour

"Ty si muž mojich snov!" "Aha, a ty si kto?" "Giselle!" "A, Giselle! Si úžasná! Zajtra sa berieme." Urýchlený proces zamilovania sa. Zobrazenie rozprávkového sveta je asi na 10 minút, potom nabieha náš svet. Nebola som si istá, či dospelých bude vôbec zaujímať kreslený svet, no netrvalo to dlho a nebolo to príliš detské. Tvorcovia sa akoby snažili o zlatú strednú cestu - aby sa to páčilo deťom i dospelým. Dosť diskutabilné. Príležitostne sa na tom dalo zasmiať. Vo filme vznikla pekná myšlienka na zamyslnenie: Človek by nemal neustále snívať, ale žiť v realite. Ale realita je krutá a sny také krásne... Niekedy sa však sny môžu splniť. A realita zmeniť na niečo pekné. Koniec bol jasný už na začiatku druhej polovice filmu. Preto ani rozprávkový koniec nebol prekvapením. A na záver - Amy Adams sa mi zdala príliš afektovaná. 70% ()

PedroPo

Tento film beru hlavně jako muzikál, i když těch songů je tam jen několik. Za to jejich kvalita je úžasná "That´s How You Know" je pro mě optimistický nakopávák jako prase. Na druhou stranu - rovnou tři songy z filmu byly nominované na Oskara a pak stejně vyhrálo duo Hansard-Irglová :) ()

quixote

Vcelku roztomilý kýč, který je nutno omluvit tím, že kýčovitost je tu záměrná a přiznaná. Scénář je souborem snad všech scénáristických klišé, které existují (předpokládám, že i to byl záměr), a jeho největším kladem je vtip a smysl pro absurdní situace, které vyplývají ze střetu dvou rozdílných světů (ne vždy tu funguje logika, ale budiž). Bezchybně zvolené herci, skvělá hudba a muzikálová stylizace. Podtrženo a sečteno: příjemný rodinný film, který má šanci stát se trvalkou. ()

divjak

Film priniesol, co sluboval. Romance bolo az-az, ale napad dobry, prenesenim klasickej rozpravky do moderneho sveta nie je mozne vycitat dejovu liniu a v podstate nic, co tu posobi kycovite. Zvieratka supr :) ()

255085349

Film, který strašně klame tělem. Na první pohled bláznivá, uslazená pohádka skrývá pod povrchem příběh o lásce, pravdivější a skutečnější než v mnohých romanťárnách. Nikdy jsem asi neviděla film, který by tak chytře a úspěšně používal nadsázku, jako je to zde. Amy Adams je díky roli Giselle moje oblíbenkyně, je vidět, jak se do toho vložila s veškerou energií, ale nikdy přitom netlačí na pilu a navíc krásně zpívá. Moje srdeční záležitost a příběh, který mi vždy dá naději v lepší zítřky:-) ()

Jonatána

Tohle je prostě Kouzelná romance, ta nádherná nadsázka a kýčovitost, ta naivita, hloupoučkost a obrovská víra v lásku sladké Amy Adams a dokonalá taneční scéna v parku..zkrátka čtyři hvězdy a ani o jednu méně. ()

j.o.j.o.

Tak naivní, sladká,přezvířátkovaná, barevná, nadsazená, přezdobená a skvěle zazpívaná podívaná, která je díky tomu všemu dokonale zábavná:) ()

Akitenshi

Začátek poněkud slabší, ale potom se to rozjelo. příjemný film, velmi kvalitní hudba a herecké výkony. Jen nechápu, cože tam dělala Julie Andrews? ()

Rodin

...no totok? Obrovské klišé, plné vyprázdněných krásných obrazů ničeho. Patrick Dempsey je zde šéfem truhlárny, ve které se zpracovávají dřevácké fošny typu Richarda Gerea a spol. Málem jsem umřel nudou. ()

dj_kure

Setkání naivních pohádkových bytostí s nástrahami špinavého velkoměsta je sranda, i když jde současně o pořádný kýč. (79%) ()

RajCZitko

Wow. Tak toto jsem fakt nečekal - nečekal jsem že to bude tak vtipné, tak pěkné, že mě to i v jednu chvíli dojme a že se mě pocit pohody ujme. Zkrátka parádní podívaná pro celou rodinku. ()

liberita

Z Kúzelnej romance som mala dojem, akoby tvorcovia u Disneyho mali problém s novými námetmi, tak do mlynčeka pomleli všetky princeznovské rozprávky a to čo im z toho vyšlo, poslali do New Yorku. Animácie síce ubudlo, ale ukecané zvieratká, trápne pesničky, scenáristické klišé, naivná princezná, zákerná čarodejnica, natvrdlý princ a otrávené jablko zostalo. Je pravda, že Amy Adams je zlatá a užíva si to, pri ostatných hercoch je to o niečo slabšie, ale stále im ich výkon možno veriť. Humor je schovaný v pozadí a vykukne len sem-tam, pri morálnych poučeniach má slabé šance. Recyklácia klasických motívov sa nevyplatila a čaro snímku tak odbúrava fakt, že okrem prechodu do hraného filmu nič nové a inovatívne neprinesie. ()

sWONDER

Nečakal som, že ma to bude až tak bavit. Kúzelný a velmi prijemný film, až na ten prepísknutý koniec, ale je to predsa rozprávka. Amy krasna a roztomila. Marsden zabavný. ()

Scraffy

V pohode rozprávka. Ale srandu z Disneyho by si mal robiť niekto iný, ako sám Disney. Takto to úplne nedostane tú správnu šťavu. ()

Rent

Říkám, proč ne, film u kterýho si odpočinete a nemusíte přemýšlet nad krutou realitou všedních dní. Typický americký úsměv se zdá jako šílená karikatura, která nakonec svým způsobem dokáže směšností rozesmát i po celým týdnu zdeptanýho člověka.Tedy alespoň u mě to platí. Nepotřebuji dokonalost a umělecky vizuální požitek. Stačí mi špetka Pipina, jednu mezinožkami škrábající se krysu, nešikovnýho holuba, který naráží do okna a nakonec princeznu, která čeká na ten pravý polibek....klišé? Přesně :-)) P.S.Proč Kouzelná romance? nejsem angličtinář, ale podle mě by se víc hodilo Okouzlená......... ()

Film o Barbie už má hlavní hvězdu

Film o Barbie už má hlavní hvězdu

03.12.2016

Kouzelná romance bude pokračovat

Kouzelná romance bude pokračovat

10.10.2016

V roce 2007 šla do kin muzikálová pohádka Kouzelná romance a vůbec si nevedla špatně. Tržby se zastavily na 340 milionech dolarů, takže se ihned začalo mluvit o pokračování, dlouhé roky se s ním ale… (více)

Hugh Jackman je „Avon lady“

Hugh Jackman je „Avon lady“

20.02.2010

Ještě než v létě natočí akční sci-fi o robotické přesdržkové Real Steel, pustí se Wolverine v dubnu do komedie Avon Man pro studio 20th Century Fox. Scénář Kevina Bische (Hitch: Lék pro moderního… (více)

Cameron Crowe dobrodružný

Cameron Crowe dobrodružný