Andalázie je kouzelnou říší, kterou již dlouhá léta ovládá zlá a krutá královna. Jedinou šancí poddaných je její nevlastní syn Edward, který je právoplatným dědicem trůnu. Královna však drží prince v ústraní, aby se nemohl nikdy zamilovat, oženit a tím získat nárok na trůn. Jednoho dne ale vyrazí Edward na lov obrů a při cestě do lesa zaslechne půvabný zpěv. Něžný hlas patří dívce Giselle, která stejně jako princ touží po polibku z lásky. Edward je dívkou zcela okouzlen a rozhodne se vzít si ji za ženu. Také Giselle věří, že byli stvořeni jeden pro druhého. Cestou na zámek padne do královniny pasti a jediným kouzlem se ocitá ve světě lidí - v New Yorku. V podivném místě plném divných lidí a věcí budí princezna ve svatebních šatech pozornost, ale nikdo jí nechce ukázat cestu k zámku. Po setkání s pohledným právníkem je Giselle nucena změnit své názory na život a lásku. Může ve skutečném světě přežít pohádková láska? (TV Nova)

Cortesz

Naivní, předvídatelné, plné klišé a k tomu hloupoučké, ale proč ne vždyť jde především o pohádku pro děti mixnutou romantickým filmem a muzikálem. Řekl bych, že jde rozhodně o originální snímek, který se dětem bude rozhodně líbit a to v těchto filmech přece jde. Navíc akční konec s dračicí potěší. ()

Fanak

Nádherná sebeironie a drobné vtípky, někdy až na hranici absurdity (např. domácí zvířecí úklid) pozvedají tuto romantickou komedii z průměru a činí ji snesitelnou i pro méně romanticky založené jedince. Oceňuji "Disneyovce", že si dokázali takovýmto způsobem udělat srandu ze svých výtvorů. ()

Quendi

Asi nejdpodivnější mi přišlo, když se v pohádce, která staví na tom, že se postavičky z malované pohádky dostanou do reálného světa nikdo ničemu nediví. Tedy já se ráno probudit a zjistit, že si někdo ušil z mých závěsů prvotřídní šaty jak od návrháře a při vstupu do koupelny narazit na dvojici holubic, které nesou ručník...asi mám čelist na podlaze, ale hlavní hrdina...depak, ten to bere jako vlažnou extravaganci. A takových míst je tam víc. Nejvíc to asi bije do očí při parkové taneční scéně. Ono v malovaném filmu je takových scén hodně, samozřejmě jsou patřičně barevné a kýčovité. Začíná to jedním tanečkem a postupně tančí celé království i s nádobím a prádelníkem a všechno hýří a jásá. Dobrý. Když se ale něco takového děje v parku uprostřed New Yorku, možná by nebylo od věci, aby to někomu přišlo zvláštní(tedy kromě diváka). A doplňuje to kupodivu nemastný James Dempsey a neslaná Amy Adams. ()

vlKousek

Já mám pohádky rád, vždycky jsem měl a tenhle mix animované pohádky se skutečným světem je opravdu zajímavý nápad a nápaditost je jedna z nepostradatelných vlastností dobrého filmu. Tohle bylo až na malé detaily kouzelné. 4* ()

Renie42

Pěkný příběh s hezkým a šťastným koncem. Dalo se čekat, že Amy Adams nezůstane s tím svým princem z pohádky a vybere si Patricka Demseyho. Chvílemi to bylo moc slaďoučký, ale ani mě to nevadilo, je to takový únik od reality. ()

Pjutra

musíte se umět vrátit do dětských let...já na to koukala očima sedmileté holčičky a byla jsem nadšená :) ()

Kubi21

Musím se předem omluvit, protože jsem tento film odmítal a podceňoval a nechtěl jsem z principu na něj koukat, ale byla to chyba. Disney si tady dokázal ze sebe dělat srandu a nacpal do "hraného animáku" všechny svoje princezny od Sněhurky přes Krásku a zvíře až po Popelku. Dost věcí mi sice tady vadilo (český dabing, cukrkandlové písně, kromě muzikálového čísla v parku, bohužel vystoupení Susan Sarandon, souboj s drakem a závěrečné ukončení), ale v celkovém pohledu jsem se dobře bavil a to díky velké nadsázce a příjemné Amy Adams a musím přiznat i díky pištící veverce, která možná byla nejlepší a nejvíce hrdinskou postavou. ()

Maica

Hezká romantická pohádka, s příjemnými a sympatickými herci. Dobře se na to kouká, navíc se člověk zasměje. Film jako stvořený na dlouhé zimní večery. ()

habertek

Velice zajímavý a hlavně originální nápad! Ale celkově to působí průměrně...vracení se ke starým disneyovkám (otrávené jablko, ztracený střevíček,...).................. ()

Toustovač

Kýč, kýč, kýč, kýč, kýč... teda vlastně pohádka:). Ať je to, co chce, Amy Adams hraje fantasticky a scénu v dešti na střeše vymejšlel nějakej psychopat:). ()

gicous

Nejlepší pohádka za posledních několik let, a to do toho počítám i všechny ty naše české Troškoviny a další výtvory, které na nás každé Vánoce chrlí ČT a Nova. Na rozdíl od nich v ní nechybí laskavost, vřelost a hřejivý humor. Všechny ingredience, jenž současní tvůrci zapomněli kdesi v minulosti. Ideální rodinná zábava - manželka ujížděla na Patricku Dempsey, děti na drakovi a veverce a já jsem tiše snil o tom, že jsem princ z pohádky, do kterého se zamilovala nádherná a okouzlující Amy Adams. Tentokrát Disney zaválel. 8/10 ()

kubilov

Kristepane, rodinná komedie a romantický muzikál je snad ta nejhorší žánrová fúze, jaká může vůbec proběhnout. V podstatě jde o zasazení klasického příběhu o princezně a princi do současného moderního prostředí s tím, že je občas (naštěstí) krátké intermezzo v podobě tragického hudebního čísla. Amy Adams se chová jako infantilní pička, Susan Sarandon nic moc nepředvede, a tak jelikož nikdo jiný nestojí ani za řeč, jedinou dobrou postavou je Timothy Spall. ()

Petule3

"Poslu ji tam, kde nikdy nic nekonci stastne!" A ocitne se ve svete lidi...jak krute, ale ne az tak nesmyslne. Dnes jsem film videla po dlouhe dobe a utvrdila se v tom, ze plny pocet si zaslouzi. Patrick je dokonaly a Amy tak roztomile naivni a uzasna. Kdybychom se na svet koukali jejima ocima, bylo by vsechno hned veselejsi, ne tak slozite a hezci. Ten napad zakomponovat do filmu animaci i realitu se mi moc libi. Navic pisnicky jsou krasne a melodicke a vtipu je tam habadej :-). Patrick prizemni negativni Newyorcan a jeho opak princ Edward, jehoz James zahral na vybornou. No a Susan je vyborna vzdy. Kez by takova kouzelna romance opravdu existovala :-). ()

MirkaP

Hezkých 7/10. Příběh lehce praštěný, jak už to bývá, ale s úžasnou výpravou, vtipem a bezvadnou Susan v roli zlé pomstychtivé královny. ()

Film o Barbie už má hlavní hvězdu

Film o Barbie už má hlavní hvězdu

03.12.2016

Kouzelná romance bude pokračovat

Kouzelná romance bude pokračovat

10.10.2016

V roce 2007 šla do kin muzikálová pohádka Kouzelná romance a vůbec si nevedla špatně. Tržby se zastavily na 340 milionech dolarů, takže se ihned začalo mluvit o pokračování, dlouhé roky se s ním ale… (více)

Hugh Jackman je „Avon lady“

Hugh Jackman je „Avon lady“

20.02.2010

Ještě než v létě natočí akční sci-fi o robotické přesdržkové Real Steel, pustí se Wolverine v dubnu do komedie Avon Man pro studio 20th Century Fox. Scénář Kevina Bische (Hitch: Lék pro moderního… (více)

Cameron Crowe dobrodružný

Cameron Crowe dobrodružný