Quantum of Solace

• Velká Británie Quantum of Solace (více)

mikhail

Ako veľký fanúšik pôvodných bondoviek zo 60-tych a 70-tych rokov som sa rozhodol po dlhšom čase pozrieť niečo z novodobej tvorby. "Bondovky" s Brosnanom som ostentatívne ignoroval, keďže ani jedna sa podľa môjho názoru nemohla kvalitou filmového kumštu rovnať klasike, v ktorej účinkoval Connery a Moore. S novým hercom v hlavnej úlohe a po pozitívnych ohlasoch známych som neodolal a pozrel Quantum of Solace. Bohužiaľ musím koštatovať, že som sa znovu trpko sklamal. Na oživenie slávy totiž nepostačí iba vymeniť herca, vykradnúť jedinečné scény z pôvodných bondoviek (mŕtva kráska na posteli poliata ropou), alebo akčné scény riešiť pomocou 0,25 sekundových strihov, ktoré majú diváka uniesť. Tu si neodpustím poznámku k producentom, ktorí posledných 25 rokov majú na starosti túto sériu. Sú to deti jedného z producentskej dvojky klasických bondoviek zo 60-tych a 70-tych rokov Alberta R. Broccoliho (Michael G. Wilson - nevlastný syn a Barbara Broccoli). Dovolím si však povedať, že zdedením práv na produkciu série, zďaleka "nezdedili" aj schopnosti svojho otca a jeho spoločníka Harryho Saltzmana. Posledných 25 rokov je Bond sériou, ktorá sa napriek obrovskej výprave a finančným prostriedkom do nej vložených ,začína podobať televíznym sériám doslova " robených na kolene za pár šupov". Chýba mi viac inovácie, nebojácnosti, experimentovania. Popravde nebudem sa tu hrať na vševedúceho. Jednoducho ja neviem v čom tkvie tá jedinečnosť klasických bondoviek. Viem však, že táto časť sa do zlatého fondu určite nezaradí a ja si asi ďalších pár rokov film z tejto UŽ telenovelovej série nepozriem. Ach Bond...Bond, kam si sa to dostal. P.S: Naozaj neviem začo dostal Michael G. Wilson britský titul OBE. Za produkovanie série Bondoviek by som mu ja osobne nedal ani deravú ponožku. ()

Ravic

Po mnoha letech jsem odešel z kina. Po Casinu Royale, které nemělo chybu asi největší zklamání roku. Bez šťávy a nápadu. Předvídatelné, nenápadité a nudné. ()

pekas

Mám pocit, že by bylo nejlepší si dát Casino Royale a tento film krátce po sobě, protože tato bondovka je snad poprvé pokračováním té předchozí. Na začátku jsem byl hodně otrávenej, protože akce bylo sice hodně, ale byla naprosto nečitelná, klipovitá, nejdelší záběr tak tři vteřiny - na to se nedalo dívat. Druhá polovina naštěstí tento neduh odstranila a začalo se mi to líbit. Protože Craiga můžu a za emotivní závěr dávám nakonec čtyři. ()

TemnyRytir

Po výborném Casino Royale je tohle velké zklamání. Nemůžu si pomoct, ale je to prostě celé takové nebondovské - střihy jsou při akčních scénách tak rychlé, že Greengrass je proti Forsterovi pomalej jako Sergio Leone (některé záběry klidně i jenom na půl vteřiny, a to mi strašně vadí a irituje) - muzika je nevýrazná, hlavní bondovské téma aby člověk tak nějak jenom tušil - Craiga jsem po Casino Royale oslavoval jako nejlepšího Bonda, ale tady je tak žalostně nevýrazný, až jsem vzíval zpátky Brosnana - Kurylenko je sice překrásná, ale myslel jsem, že bude jako bond-girl víc sexy a vyzývavá. Dávám čtyři hvězdy, protože jako akční film velmi dobré. V rámci bondovek se to ale řadí k těm horším. ()

miki68cz

Asi mne nikdo nebude mít rád, asi všechny naštvu a hlavně ty věrné staré bondaře ale tenhle díl je to nejlepší co jsem kdy od Bonda viděl. Skvělý výkon Daniela Craiga, výborná kamera, super muzika a režie nemá chybu. Teprve teď jsem pochopil, co je to těšit se na další díl a kéž by i sestava zůstala stejná, myslím tím režii a hlavní roli. Z Bonda se konečně stal chlap a jaksi dospěl, z mého pohledu přestal přehánět a začal se chovat reálně. Úžasná podívaná. Děkuji ()

zly.dvojce

Opravdu hodně našlapené čtyři hvězdičky za maximální režijní přístup, tolik skrytých vychytávek už jsem ve filmu dlouho neviděl. Teprve napodruhé v kvalitě odpovídající tomuto mistrně opracovanému kusu filmařského řemesla, jsem naplno ocenil skutečné množství útěchy (napoprvé cam a bez titulků). Hlavní postava není nekompromisní, hlavní postava se tu stává zvířetem v obleku a zároveň novou definicí gentlemana. Pouze "happy" konec nesedl správně do předchozí syrové atmosféry, ta už asi byla moc silná i na samotné tvůrce. PS: Málem bych zapoměl na Craiga, o tom jsem věděl, že by byl stylovým Bondem už v Layer Cake, když tam trénoval s bambitkou a jsem rád, že v QoS mi to více než potvrdil. ()

HarlanWade

Casino Royale u mě vyplinlo představy o dokonalé bondovce - bohužel Quantum of Solace udělalo přesný opak. V postatě celou dobu jsem si připadal jako v lepším akčním béčku a kdybych neznal Casino, vůbec by mě nenapadlo, že je to něčeho pokračování. Místo Daniela Craiga by tam mohl jít klidně sám Steven Seagal a film by tím nijak zvlášť neutrpěl (koneckonců zmateně pobíhat a střílet z pistole umí taky). Akce krutě nezábavná a i když efekty byly slušné, bylo to asi taky to jediné, díky čemu jsem věděl, že se o béčko nejedná. Ale za 230 miliónů bych čekal teda o něco jinou podívanou. Ale teď už vidím, že Bond může být i vyloženě špatný. A to jsem Fosterovi věřil. ()

HuDiator

samozrejme že bond dokáže odstrániť každého kto mu stojí v ceste ,no ale ten vybuchujúci hotel na konci nemal chybu :D asi začal horieť len tak z ničoho nič ()

Ernie_13

Ak to mala byt bondovka, tak davam jednu hviezdicku, a ak to mal byt obycajny akcny film, davam 3 hviezdicky. Zial skutocne islo o bondovku a preto to hodnotenie. Kde sa podel James Bond??? Nic zo skutocneho Bonda tam nebolo, ziadna jeho klasicka hlaska, ziadna klasicka scena. Z hlavnou kraskou si dal na konci pusu a tot vse? Nedostal sa za cely film do uzkych, mam na mysli vobec nebol vazneny alebo priputany...??? Daniel Craig je dobry herec a skvely aj do akcnych filmov, ale Bond to nie je...ale na nom to nepadlo. Cely dej je jedna velka akcia sem akcia tam a uplne sa stratila nejaka dejova linia. Ozaj dost slabe i ked efekty a akcne sceny boli pekne natocene. ()

Vikinec

Proč v této tuctové detektivce hraje James Bond, je mi záhadou. Craig, svalnatý věšák na oblek, zabil agenta 007 svou všedností. Tvůrci mazochisticky orvali z prověřené značky všechno, čím se odlišovala od ostatních a odsoudili ji k živoření v tunách podobných thrilerů. Nemůžu upřít filmu solidní akční scény, ale ty se dneska objevují i v jiných B snímcích. Honičky na střechách domů a další scény jsou dobré ač plné klišé jako v každém předchozím Bondovi (když auta jedou neustále metr za sebou). Jenže starý Bond klišé vytvářel, tento je jenom zneužívá. Jakási přemrštěná krutost Bonda, absence smyslu pro humor a technických supervymožeností Q je další výsměch scénáristů do obličejů příznivců starých hodnot. Některé znaky starého Bonda si však sprostě vypůjčili a nestyděli se sázet na znalost diváka tohoto agenta, když mu poslali do postele kočku, kterou se ani nepokusil svést... Nejsem nějaký zapřísáhlý příznivec 007, ale šarmantní elegán, u kterého víme, proč po něm ženy šílí, byl jedna z mála filmových jistot, která tímto asi na nějaký čas končí... ()

Quendi

Mně se to kupodivu líbilo víc, než Casino Royale. Více vhledů do Bonda a lepší akce. Sakriš, úplně mě to navnadilo, že se půjdu kouknout znova na Casino:) ()

HEED

Pro mně o mnohem lepší než Casino Royal u kterého jsem mimochodem zaspal. Konkrétně u scény v kasínu jak se tam hrálo. No ale spíš k tomu druhému dílu - Quanntum of Solace : takže je o hodně akčnější, plynulejší a člověk se rozhodně nenudí. Na druhou stranu to jako nějaká bondovka vůbec nevypadá. Spíše jako nějaký akčňák hodně béčkový. Rozhodně se na to dá dívat - proto za 4*. ()

Kubi21

Jako akční film to obstojí vcelku slušně, ale jako pokračovatel nejdelší série ani náhodou. Chybí téměř vše co dělá Bonda Bondem. Od charismatického padoucha po protřepat nemíchat. Není to nejhorší bondovka, ale žádná bomba taky ne. ()

Havala

Pokračování výborného filmu Casino Royale. Ačkoliv mě kasíno uchvátilo, tak tento díl je také slušně dívatelný, Daniel Craig je prostě úžasný. Moc jiných bondovek jsem neviděl, ale pochybuju že těmto posledním bude nějaká konkurovat, no uvidíme. ()

Hydr0gen

Poprvé se mi film příliš nelíbil(aby ne, v CAM kvalitě v nějakém debilním sestřihu z pirátské kopie v shlédnuté v thajském baru). Hodnocení i komentář tedy vychází z druhého shlédnutí na přijatelnější úhlopříčce a samozřejmě v HD. Zaprvé: Přidávám se ke skupine "kam kua koukáte, že vám akční scény přijdou nepřehledné" - oni někdy nepřehledné jsou, ale vždy jen na zlomek času, pak přijde záběr, který vše zpřehlední (pozice aut, kudy kdo kam běží apod.). Zadruhé: nejenže nejsou nijak zvlášť nepřehledné, jsou hlavně NAPROSTO KULERVOUCÍ - byl jsem doslova "on the edge of my seat" a říkal jsem si co sakra ten Forster sjíždí, že nám poskytuje takový náser jako např. úvod v Sieně nebo ikonickou scénu v Opeře...well done! Ale Bournem to zavání, o tom žádná... Zatřetí: scénář je poměrně chytrý a točí se okolo zajímavého tématu, nicméně Bondovo chování, apatičnost a destruktivnost a přišla přehnaná a vysloveně mě vadila - přece jen je to kladný hrdina a scéna s Mathisem pro mě překročila linii. To, že Bourne, pardon Bond, je nasraný, bych pochopil i jinak. Celkově 4* ()

tartan

Po skvelom Casine Royale mi táto ďalšia Bondova misia až tak nesadla a tie prachy (vyše 200 melónov) som tam teda fakt nevidel (iba že by ich ivestovali do toho samoúčelného pyrotechnického predstavenia na konci). ()

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter