Andělé a démoni

• USA Angels & Demons (více)
Mysteriózní / Thriller
USA, 2009, 133 min (Special Edition: 146 min)

Po smrti papeže Ilumináti, odvěcí nepřátelé církve, těsně před konkláve unesli čtyři papežské kandidáty. Vyhrožují, že je s hodinovými odstupy popraví v tajných iluminátských kostelech a poté vyhodí celý Vatikán do vzduchu pomocí antihmoty, kterou ukradli z urychlovače částic v CERNu. Do Vatikánu je proto povolán Robert Langdon, aby ze symbolů odhalil, kde se tajné kostely nacházejí. V tom mu pomáhá odbornice z CERNu Vittorie Vetra a mladý papežův camerlengo Patrick McKenna. Postupně odhalují polohu kostelů, kde mají kardinálové zemřít, přicházejí ale vždy pozdě. Langdonovi se podaří zachránit posledního kandidáta, který mu prozradí, kde je utajované sídlo Iluminátů. Robert s Vittorií tak naleznou tajnou chodbu, která je dovede do papežského paláce. Tam přistihnou místního komisaře skloněného nad camerlengem Patrickem, na jehož hrudi je vypálený pátý znak. Komisař je zastřelen ochrankou a do výbuchu antihmoty zbývají jen minuty... (TV Nova)

savatage

Poprvé se to nepovedlo, a zkouší se to znovu. A opět jsme tam, kde na začátku, ne-li hůře. Tenhle příběh by si zasloužil víc, ale tohle už se blíží k průměru, ne-li níže. Jako běžec, který není zvyklý na dlouhé tratě, Andělé a démoni ztrácí po několika minutách dech. ()

Gamekeeper77

Poprvé se mi Andělé líbili, teď, podruhé jsem jimi nadšený. Přitom bych nikdy nevěřil, že se mi bude líbit film s náboženskou tématikou. Svižná a napínavá kriminálka s výbornými Hanksem a McGregorem, poutavou zápletkou, skvělou zimmerovskou hudbou a překvapivým finálovým zvratem přináší i spoustu zajímavých informací o církvi, které se zde, pro mě normálně nezajímavé a nudné, stávají pravým opakem. Samozřejmě je tu i pár nesrovnalostí, počínaje vydýcháním vzduchu (třebaže řídkého), dvěma lidmi z třicetimetrové mistnosti během pár desitek minut až na hranici udušení až po superrychlé přesuny z místa na místo a činnosti s tím spojené vykonávané v nereálných časech. Ale i přes těch pár nedokonalostí jsem velice potěšen a filmově uspokojen. 82%. ()

mosem

Jedna hvězda za hudbu, druhá za Hankse a třetí za exteriéry. Naopak se mně nelíbilo používání (kvasi)vědeckého slovníku v některých momentech (netroufám si do jaké míry byl terminologicky správný, pro běžného diváka každopádně nesrozumitelný), nenadchla kamera a děj, který se měl odehrát v průběhu několika málo hodin byl nahuštěn absolutně nevěrohodně. ()

PlayEasy

Opět film plný mýtů, záhad, blbostí... Kdybychom tento film měli hodnotiti všeobecně, tak je to asi na úrovni jedničky, ale například konec nám přišel slušně přemrštěný a ty věci, které si tam Brown vymyslel jsou někdy až moc stupidní na to, aby byly pravdou. Jinak pro Toma Hankse zbytečná ztráta času, zatímco Ewan McGregor si zase zahrál trochu zajímavější roli, jinak Skarsgård a Zurer spíše průměrní. Zkrátka dá se ustát a jako napínavá blbůstka to je dobré, ale přeci jen to nemá čím nadchnout a nemá to žádné eso v rukávu, které by to mohlo zachránit. A jak vybuchla ta bomba, no prostě hrůza, sorry ale čekali jsme kriminálku ne na konci ještě efektovou show. Nad průměrem to sice je, ale nic víc to bohužel není a stále se nám to zdá jako nevyužitý potenciál... 60% ()

Hans.Gruber

Bože to byla blbost. Musime jit timhle směrem, ty sochy tam ukazujou a ten bad guy nam tim urcite chtel napovedet kudy jit, abysme mu meli sanci prekazit evil plan! ()

Arkagas1989

Robert Langdom podruhé. Film, který jsem včera (25.12.2020) viděla poprvé, protože jsem se po přečtení knihy upřímně bála, co z toho vyleze.. No.. Věděcko - církevní zápletka je určitě zajímavé téma, kulisy Vatikánu a Říma se nikdy neokoukají a jako bonus dostanete ve filmu ve velké roli Ewana McGregora, kterému ten kněžský talár tak sedí, že je v něm vážně slizkej. Hromada pompéznosti, volba nového papeže, která je narušena "teroristou" a symboly kam se podíváš. Je to prostě Brownovská klasika, ale ve finále se mi to líbilo o něco víc, než Šifra. Knihu to nikdy nepřekoná, ale vizuálně se na to dívá hezky. Thriller postavený na symbolice, mystice a spojení víry a vědy je prostě to, co lidi hltat budou.. ()

Tominni

Robert Langdon pozdě chodící......za mě možná nejslabší z filmových zpracování o hrdinovi Dana Browna. Většinu filmu sledujeme jen hodinu co hodinu pozdní příchod a hledání dalších indicií. Naštěstí závěr filmu už má koule a tak to vytáhne alespoň na tři hvězdy ()

liquuid

Slabší odvaz šifry, ale pořád drží ten nádech. Miluju tyhle záhady ohledně hledání pokladů, zapomenutých nebo ztracených chodeb a jejich obsahů, to je top. Dávat si 2 a 2 dohromady a zjišťovat, že je to 9, to je něco úžasného. Do konceptu mi zapadá perfektně i Tom, který tomu dodává šťávu a díky tomu dosahujeme vyššího stupínku. ()

Nefaria

Keďže Da Vinciho kód odo mňa dostal tri hviezdičky, neostáva mi nič iné, ako anjelov ohodnotiť štyrmi.. sú minimálne o jeden stupeň lepší, než ich predchodca, hoci je to stále rovnako ukecané a občas rovnako chaotické. ale aj tak je vidieť, že s ťažkou predlohou sa popasovali statočne, predsa len, bez tých obkecávačiek by to nemalo zmysel.. a neviem ako ostatní, ale ja som sa naozaj nenudila, čo sa pri Da Vinciho kóde nedalo povedať.. ()

dzules

když od toho filmu nic moc nečekáte, mile Vás překvapí. Ačkoliv jsem nečetla knižní předlohu děj byl pro mě srozumitelný a pochopitelný - není tak komplikovaný jako Šifra. Hanks je v roli Langdona stravitelnější než v prvné adaptaci, Ewan je sladký a naivní až to bolí a Stellan je děsně nevýrazný. I ten konec je dosti průhledný, ale pokud od filmu nic nečekáte tak by jste se mohli docela dobře pobavit. ()

pasqviL

Né tak špatné, né tak dobré. Prměrný film vyzdvyhuje hudba, herci a kamera. V filmu je několik záhadných úkazu které se dají vysvětlit pouze jako " Kouzelník ". ()

handpa

Po přečtení šifry a následném shlédnutí průměrného filmu jsem doufal, že snad již k dalšímu zfilmování skvělých Brownových knih nedojde a... bohudík došlo. Andělé a démoni se skutečně vytáhli a mile překvapili. Náměstí sv. Petra k nerozeznání od pravého, triky skvělé, hudba nadprůměrná - Jen linearita příběhu a dlouhé "vysvětlovací" scény někdy možná na kvalitě filmu ubírají, i když bez nich by se pro diváka, který nečetl knihu stal příběh asi trochu neúplný.. ()

Umpa-loomp

Veľké sklamanie. Po nemastnom neslanom Da Vinciho kóde som čakal, že si Howard vstúpi do svedomia a na pokračovaní si dá skutočne záležať. Bohužiaľ sa tak nestalo a dvojka pôsobí ešte omnoho "béčkovejšie". Celý film som mal pocit, že sledujem úplne klasickú, na rýchlo natočenú kriminálku, ktorú by rovno mohli dávať v poobedňajších hodinách v telke. Hanks ma svojím výkonom nepresvedčil, ba práve naopak - nikdy by som nepovedal, že jeden z mojich najobľúbenejších hercov mi bude celý film liezť na nervy. Jednoducho jedno veľké mínus. P.S.: normálne som váhal či tomu mám dať až 3 hviezdy :( ()

FosaCZ

Po Šifře mistra Leonarda si už člověk zvykne na všechno... Ale nelze se smířit s tím, že profesor Langdon je navzdory své až nadlidské genialitě snad jednou z nejméně sympatických postav v dějinách filmu. Andělé a démoni jsou stejně jako šifra nabubřelý prázdný film s mizerným scénářem a nulovým napětím. ()

(fjw)

Ano, atmosféru to mělo. Jinak jsem měl jít na ten film se slovníkem cizích slov, abych pochopil dění filmu. Robert Langdon vždy něco vykoumá (párkrát to splete, ale budiž) a hned v poslední vteřině najde dění vraždy nějakýho kněze. A ta helikoptéra, to byl vrchol:( Akorát hudba od Zimmera, ta se mi líbila. ()

mgerlich

Nevidět to v kině, tak bych se u televize asi nudil. Chvílemi slušné tempo a pěkné momenty, nicméně to celé zabíjí poslední půlhodina a laciné fóry. Neuěřitelnou vykonstruovanost děje asi nemůžeme tvůrcům zcela vyčítat, přesto je někdy do očí bijící a schazuje tím i chytrá místa. Největší plus - Hudba (vytváří většinu dramatických situací). ()

Koho čeká Inferno s Langdonem?

Koho čeká Inferno s Langdonem?

19.02.2015

Toma Hankse čeká Inferno

Toma Hankse čeká Inferno

27.08.2014

Symbol je ztracený, ale našel režiséra

Symbol je ztracený, ale našel režiséra

22.10.2011

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

12.06.2009

Zdá se, že čtvrtá mise je docela „possible“. Dokonce za účasti Cruise a Abramse. Mission: Impossible 3 se jim povedla a přestože nesplnila komerční očekávání, těch 400 milionů dolarů na celosvětových… (více)