Lidé si myslí, že doba draků dávno minula. Jenže ta teprve přichází. Vždy jednou za pět set let se narodí dívka, která dokáže proměnit obyčejného hada v nejmocnějšího draka ze všech. A ten může zničit vše, co mu přijde do cesty. Třeba celé Los Angeles... Ethan Kendrick jako chlapec zavítá s otcem do zastavárny korejského obchodníka Jacka. Ethan prochází obchodem, když v tom se otevře skřínka a z ní se vylije světlo. Zastavárník předstírá srdeční slabost a požádá otce, aby mu došel pro bylinky. Mezitím Ethanovi vypráví příběh. Ve skřínce je šupina Imogiho. Imogi je tvor z korejských legend, který se proměňuje v draka. Velice dávno žili obří hadi zvaní Imogiové a jednou za 500 let byl jeden odměněn za své dobré skutky tím, že se mohl stát nebeským drakem. Aby se mohl stát nebeským drakem, musel přímo z nebes dostat dar v podobě síly Ju-jid´žu. Díky této síle se Imogi dokázal proměňovat v draka. Jenomže mezi hodnými draky se našel i jeden zlý – Buraki, který záviděl Ju-jid´žu a jeho stoupenci se jí rozhodli zmocnit. Nebesa to však nechtěla dovolit a rozhodla se skrýt sílu Ju-jid´žu na Zemi a seslat na Zemi nejlepší bojovníky, Harama a jeho pána Bodžama, aby sílu Ju-jid´žu za každou cenu ochránili před zlým Burakim. Jenže Buraki věděl, kde hledat Ju-jid´žu. Ženě korejského šlechtice se narodila dcera a ve chvíli, kdy dívka měla dosáhnout 20 let se v ní měla zrodit síla Ju-jid´žu a Imogi, který by se jí v té chvíli zmocnil, by se mohl proměnit v draka. A tak se stalo, že Bodžam dvacet let pečoval o krásnou Narim a cvičil Harama v nebeského bojovníka. (TV Prima)

Carol Pifková odpad!

Tí draci, teda skôr hadi, lebo ako draci teda rozhodne nevyzerali, museli byť jednoznačne nakreslení voskovkami a potom na plátne posúvali po sebe nasledujúce obrázky lebo tie efekty a pohyby drakov boli na smiech a inak si to neviem vysvetliť..... a ten úžasný slovenský dabing to krásne zavŕšil.. mali to radšej zaradiť do série smrtiacich filmov niečo ako napr. Smrtiace hadodraky..... ()

Anderton

Béčko je béčko, vždy bolo a vždy bude. Na podobný typ filmu potrebujete vysoký rozpočet, za chrbtom veĺké štúdio a človeka na režisérskom poste, ktorý má s podobnými projektami skúsenosti. Scenár ani tak nepotrebujete, tu by malo ísť o tembo a super triky. Tie tu bohužiaľ chýbajú, ale to je tým, že je to jednoducho béčko a viac z almužny nevyťažíte. Takže načo sa podobné filmy vôbec točia? ()

Socrates

Korejskej Pán prstenů, kříženej s Hellboyem a Godzillou a... a tak dále. Nepochopím rozdíl v kvalitě jednotlivejch triků a animací. Asi došla škvára a něco dodělávali studenti soulský střední školy na hodinách informatiky. Celý je to takový poloamatérský, nedotažený a závěrečná naháněná (která nás nechá zavzpomínat i na King Konga) s finálním soubojem jsou do úmoru natahovaný. Zívačka. ()

Smok

Priznávam, že po dopozeraní tohto skvostu boli moje pocity viac ako zmiešané. Rozprávka pre dospelých? Drak vyzerajúci ako had? Totálna mobilizácia v uliciach LA? Boj s pravekými "mystickými" zvermi? Áno, je tu všetko a všetko tak pritiahnuté za vlasy až je to vlastne smiešne. ()

predators

Trochu mi to připomínalo Pána prstenů, zasazeného do 20. století.:-) Řekl bych, že jde o takový Transformers s draky:-) Efekty...dobry, zvuky...dobry, herci...ok, příběh....??? Ano, příběh je největší zklamání celého filmu! Chtěl bych napsat, že se jedná o romanticý příběh nebo o pohádku s draky, ale ani k jednomu to nesedí doslova. Asi takto...pokud nevlastníte našlapanou sestavu domácího kina, horko těžko budete hledat klady:-( Především za efekty 55% ()

nash.

Tolik explozí, tolik soubojů draků s bojovými vrtulníky, tolik digitálních efektů a přitom tak neuvěřitelná nuda, navíc špatně poskládaná, nelogická až nesmyslná a místy dokonce nechtěně komická. ()

Vitason

Tak už vím, jak to vypadá, když si Korea hraje na Hollywood a rovnou říkám, že to není žádný zázrak. D-War se snaží být za každou cenu cool a tak vykrádá, co může. Brnění dračích vojáků a místo závěrečného souboje, jakoby z kamery vypadlo Pánovi prstenů a příběh filmu se zase možná inspiroval v galaktických dálavách Hvězdných válek, kdy jsem při všech těch proslovech o temných a světlých/nebeských hadech a faktu, že hlavní hrdina ve svém prvním životě zradil světlou stranu kvůli lásce, čekal, že ty obří ještěrky vytáhnou každou chvílí světelný meč a uzavřou kruh po jediovském způsobu. K tomu zde pobíhá korejská verze Lorda Raydena, jehož druhou reinkarnaci si střihl čínskou polévkou srkající Robert Forster.To, že je to podle korejské legendy, je mi docela fuk, protože film má neskutečně nudnou první hodinu, kdy jsem zvažoval, že ho vypnu. Pak sice přichází akční půlhodina, která má ale zase špatné triky a střih. Kameře chybí větší chuť experimentovat a nabídnout nějaký průlet bojištěm. D-War není tak špatný, aby se u něj člověk smál, ale není ani tak dobrý, aby se člověk u něj bavil. Prostě jen další hloupý pokus o pořádný blockbuster za celkem malý rozpočet. ()

Chrustyn

Draci ničící město? Kolik se dá z tohoto tématu vymáčknout? Možná málo ale možná i dost. Korejský režisér Shim zůstal někde mezi a připravil nám typické béčko, které se bere smrtelně vážně ale divák mu to neuvěří. Film je podle mě zbytečně přeplácaný a občas jsem si říkal co se to ve filmu vlastně děje. Herci se snaží tvářit maximálně vážně ale nedokáží si diváka vůbec ničím získat. Filmu prostě chybí nadhled, který mají třeba Bayovi "Transformers". Ale určitě se najdou i tací, kterým stačí podívaná u které mohou obdivovat trikové sekvence ale ani tady nemá film co nabídnout. Některé triky nejsou špatné ale většina z nich vypadá jako z nějaké počítačové hry. ()

klerik

Nemám rád filmy, ktoré začínajú v minulosti a skočia do súčasnosti. Ale keby to tak nebolo v tomto prípade, prišli by sme o skvelý bojový stret... Úžasné akcie, skvelý cit pre monster movie. Bavil som sa aj vtedy, keď na scéne neboli hrdinovia, kedy som sa teoreticky nemal o koho báť - všetko však fungovalo, tajil sa mi dych (pri polhodinovom bombardovaný v PEARL HARBOR som sa napr. nudil). Pravdou však je aj to, že tento film za niečo stojí, len ak ho beriete ako kórejský veľkofilm, ktorý drzo pľuje do očí americkej GODZILE či KING KONGOVI. Príbeh je biedny a ani postavy nekonajú práve logicky, ale je to mäso v davových scénach pripomínajúce nadšenie Petra Jacksona... ()

korbitch22 odpad!

další z řady těch úplně zbytečných filmů,které vás nijak neobohatí,směšný scénář,trapní herci a laciné efekty.peníze se vyhazujou do hajzlu běžně,kdyby ty prachy radši poslali psům do útulku,udělali by líp,jenže v koreji se vlastně jedí,takže by obohatili spíš drobný živnostníky. :-) ()

heyda

Dost dobrý efekty. Řekl bych, že ještě lepší než v Emmerichově Godzille a to je co říct !!! Jinak všechno ostatní je buď stupidní nebo prachobyyčejný průměr, proto když zvážím všechny zápory i nějaké ty klady filmu, tak to vyjde na 1 pěknou hvězdičku. :-)))) Pro milovníky různých přerostlých hadů (draků), bulbasaurů s dělomety na zádech, stegosaurů nebo ptakosaurů se zabudovaným raketometem určitě povinnost. :-D :-D ()

Stanislaus

Jak už to v mnohých filmech bývá, nezastavíte-li toho či onoho, nastane apokalypsa a následně konec světa. Dračí války nenabízí vesměs nic nového. Když jsem zjistil, že stál film "jen" něco přes $30 miliónů, tak jsem byl překvapený - spousta snímků s několikanásobně větším rozpočtem dopadla totiž i hůř. Vizuální efekty byly navzdory mému očekávání obstojné a nazapadly do filmové žumpy (viz "filmy" se žraloky posledních let). Nad herci se ve filmech tohoto typu nepozastavuji (zde by to možná i šlo). Výtečná závěrečná bitva "biblických" rozměrů. Celkově 50%. ()

jonyyy

Trailer jsem viděl v Datartu na televizi za milion korun. Nebo abych byl upřímný tak jen úryvek traileru, protože jsem pospíchal. Strašně mě nadchla myšlenka válek monster uprostřed amerického velkoměsta a okamžitě jsem si film sehnal. Bohužel mé nadšení trvalo opravdu jen po dobu bitvy ve městě jinak to byla strašná kravina. Je to škoda. Mohla z toho být taková lepší Godzilla kdyby do toho nepletli nějaké legendy. Efekty nebyly uplně nejhorší. 50% ()

HellFire

Film se snaží naservírovat nám úžasný příběh o zrození draka, který je však podán s nulovým nadšením. Další hřebík do rakve přidává nesmyslný scénář, kdy např. vojákům z dob starého Japonska stačí na ochranu před kulkami malé štíty; vždy, když dojde k situaci (což bylo asi tak 2x za celý film), že zlý drak má příležitost hlavní hrdinku sežrat, tak akorát řve na celé kolo a překvapivě (sarkasmus) v té chvíli zasáhne cizí síla a hadovi pokazí příležitost; o nějakých pocitech mezi hlavními hrdiny nemůže být řeč, tak se alespoň film snaží pochlubit spoustou výbuchů. Jednu hvězdičku dávám za babičku, která se snažila projít plotem, kterážto mě totálně rozesmála. ()

SOLOM.

To jsem zase takhle jednou dostal chuť si pustit nějaký ten asijský kousek a náhodná volba mi do cesty přinesla tento film. Směsice akčního fantasy hororu mi rozhodně nevadila, navíc strohý obsah filmu nevypadal na první pohled zas až tak špatně. Ve skrytu duše jsem tak nějak doufal, že by mohlo jít o něco podobného, jako nám nabízí třeba Gojira série. Bohužel jsem však dost spletl a popravdě z tohoto filmu zrovna moc nadšený nejsem. A to i přesto, že do něj jeho tvůrce (režisér a scénárista v jedné osobě) investoval opravdu nemalý peníz. No a jak jsem zjistil, tak si na sebe tento počin i dost solidně vydělal (což opravdu moc nechápu). Celková kvalita filmu totiž moc dobrá není. Hlavně tedy co se samotného příběhu týče. Některé pasáže jsou neskutečně nudné, dá se tu narazit na opravdu velké množství nelogických situací a jediné co jsem dokázal ocenit trochu více, jsou samotné speciální efekty. Ty nejsou zas až tak špatné. Dost mě však iritovala především ona Burakiho armáda rytířů, ještěrů, tvorů s raketomety na zádech – no prostě téměř nezničitelná mašinérie, která ničila všechno nejen v dávné historii, ale víceméně sejmula i půlku Los Angeles. Na opravdový souboj dvou Imoogi si musíme počkat až do samotného závěru. To však neznamená, že by zlý Buraki nějak zahálel. K dílu zkázy přispěl rovněž mírou vrchovatou, nicméně hlavně okolo něj se točila i spousta nelogických prvků v tomto příběhu. Další alfou a omegou byli naši dva hlavní lidští hrdinové. Jejich představitelé mi byli docela sympatičtí, nicméně se v některých chvílích rovněž chovali a rozhodovali jako totální retardi. 40% ()

ARI50

Mě se to líbí po stránce efektu mordováni planety velikosti hada a příjemného obsazení konečně super hudby nemám problém. ()

becki_tu

Vemte Transformers, místo autobotů a deceptikonů si dosaďte hady a draky, přidejte pár nápadů ze Star Wars a vyjde vám D-War. Je škoda, že se tvůrci rozhodli jednoznačně pro formu než pro obsah a podle toho to taky dopadlo. Sice jsem se vyloženě nenudil, ale stále jsem hledal něco, co jsem za celý film prostě nenašel. Emoce, zvrat, větší promyšlenost příběhu nebo větší rozvedení hlavních postav. Dračí války jsou tak jen pouhopouhým strohým převyprávěním jedné zajímavé korejské legendy, zabalené do slušných digitálních efektů a líbivého soundtracku Stevea Jablonskyho. Další vítězství dobra nad zlem a formy nad obsahem. Škoda. 50% ()

Morholt odpad!

Něco mezi Královstvím ohně a Godzillou. Jenže zatímco první dva jmenované tituly byly sice ptákoviny první třídy, tak měly aspoň celkem slušné obsazení a čas od času se bylo i na co koukat. Tady nebylo lautr nic a herecky to mohlo být jen těžko horší. 5% za babu, co se pokoušela projít pletivem. ()