Píše se rok 2018 a na zničené Zemi proti sobě bojují zbytky lidí a počítačový systém Skynet. John Connor sice přežil Soudný den a byl vychován jako budoucí zachránce lidstva, ale zatím je pouze jedním z mnoha řadových velitelů. Lidstvo právě objevilo nový prostředek ke zničení Skynetu – rádiový kód schopný rychle a stoprocentně deaktivovat každý stroj. John Connor si uvědomuje, že toto není budoucnost, o které mu jeho matka vyprávěla. Něco je jinak. To se potvrdí, když se John seznámí s Marcusem Wrightem, mužem, jehož poslední vzpomínka je vlastní smrt. Jedná se o nový druh terminátora, uvnitř kovová kostra, ale zároveň lidské srdce a mozek. John a Marcus se společně musí vypravit do srdce Skynetu, aby zachránili jistého muže, kterého tam vězní. Jeho jméno je Kyle Reese a je to Johnův budoucí otec, který se jednou vrátí do minulosti a bude chránit Sarah Connorovu. (TV Nova)

M1k9

Z předchozích dílů terminátora si pamatuju už jen některé scény, možná ani to ne. Proto budu hodnotit tento film překvapivě jako samostatný a ne jako celek série terminátorů s nesmrtelným Arnoldem. Mimochodem to, že se tam objevil jeho obličej v závěru bylo trapné. Christian Bale od něho jsem si sliboval hodně... přes všechnu kritiku kterou jsem si přečetl si myslím, že nezklamal!!! a zůstal pro mě hrdinou od začátku do konce filmu, což je velice důležité. Nejsilnější stránkou filmu byla jeho celková dynamičnost a skvělé vizuální efekty. Možná konec se mi zdál poněkud uspěchaný... ale je zbytečné kritizovat, že tam něco nebylo, protože by tam zase nebylo něco jiného atd. Nakonec jsem spokojen a těším se na pokračování, které přijde snad už za dva roky. 8/10 ()

masiko

Nevim kde Worthingtona vyhrabali, ani jak mu dokázali udělat jméno tak rychle, ale on tu fakt zaválel (sranda pozorovat, kam se od prvního a druhého terminátora posunulo vnímání kladného hrdiny, protože Worthington je dost cool i bez svalů, byt jen v tomto jedinem filmu). ()

Perfo

Tenhle film nemá za cíl měnit svět, nebo se nimrat v lidský morálce a nechce ani řešit otázku lidské malosti a blbosti...a tak podobně a tak podobně...tenhle film má za cíl bavit, má za cíl to, aby se divák pohodlně usadil do křesla, vypnoul a sledoval pěknou podívanou s kvalitníma efektama. To, že se tady hrabete v blbostech je váš problém. ()

cinci

Nikdo snad nečekal film jako T2...to se ani nekonalo ale myslim si že tenhle film fanoušky nezklame. Hodně sem ocenil práci s kamerou při scéně ze začátku filmu, když Connor vyklopí z vrtulníku mrtvého pilota a odlétá. 80% ()

TheGunner

Je to jinej terminátor než ty s Arnoldem, ale pořád hodně dobrej. Určitě lepší, než vzpoura strojů, která vaří z vody. ()

El Loco

Takmer identickú sitáciu, ako pri (doteraz) 4-dielnej sérii o X-Menoch, nám vo svojej genéze ponúka aj (doteraz) 4-dielna terminátorská séria. Pri obidvoch došlo k opusteniu director´s stoličky výnimočnou osobnosťou po dvoch častiach a nahradením dvomi menej zdatnými režisérmi, pričom tí „x-menovskí“ (Brett Ratner a Gavin Hood) aspoň oplývajú určitou mierou talentu, kým Jonathan Mostow a McG by vniesli originalitu maximálne tak do druhej série Ordinácie v ružovej záhrade...Štvrté pokračovanie Terminatora sa tak už pred zahájením nakrúcania muselo boriť so zdesením fanúšikov po tom, ako sa réžie ujal človek, ktorý má za sebou akurát fraškoidných Charlieho anjelov a film o „zmŕtvychvstaní“ univerzitného tímu amerického futbalu (i keď celkom sympatický). Každý totiž dúfal, že terminátorskej sérií sa podarí rovnako vydarený reštart, aký sme videli u Batmana, no po angažovaní McG-a tieto nádeje ochladli. Rovnakým predsudkom som trpel aj ja, ale zároveň som bol zvedavý, ako to tento chlapík zvládne, pretože sa po „zavraždení“ série Jonathanom Mostowom zdalo, že už nie je ďalej kam ísť. Prakticky parodické prvky, necharizmatickí hlavní predstavitelia (N.Stahl, C.Danes, K.Loken) a mierne stupídny dej zrážali Mostowovi nohy. Kde bola tá úchvátna tajomnosť a sci-fi temnota z prvého Terminátora a kde sa stratila priamočiara akcia, originalita a (konečne) Arnieho rovnocenný súper ako v Judgment Day? Tak s takýmito problémami sa musel McG vysporiadať, ak nechcel byť zakopaný do najhlbších pekiel... Prvým pozitívnym krokom bolo presvedčenie najtrendovejšieho herca súčasnosti Christiana Balea, aby sa zhostil úlohy Johna Connora a druhým spoluúčasť (spolu s duom Brancato & Ferris, či Paulom Haggisom) Jonathana Nolana na scenári. Scenáristi na nás tentokrát vymysleli nie jedného, ale desiatky terminátorov rôznych veľkostí a schopností, čo možno pripísať úspechu Transformerov a vďaka vydareným efektom išlo o strelu do čierneho (stále mi naháňa hrôzu otrasný/-á T-X). Čo sa týka Balea, ten aj tentokrát svojím neheroickým, ale o to presvedčivejším výkonom nesklamal, no najpozoruhodnejší je fakt, že rovnako ako v Temnom rytierovi sa nechal (akoby zámerne) zatieniť vedľajšou postavou, ktorou je v tomto prípade Marcus Wright (v podaní Sama Worthingtona). Keď sa na Terminator Salvation pozrieme v globále, nemožno McG-ovi prakticky nič vyčítať a aj napriek celkovo najkritickejším hodnoteniam v celej sérií sa mi táto časť páčilo o niečo viac ako Vzbura strojov. Je pravda, že to najlepšie, čo tento film má, nie je úplne jeho zásluhou (toľko odkazov na predchádzajúce diely sa len tak často nevidí), avšak aspoň nič nepokazil a išiel hneď na začiatku po radu ku Cameronovi:-). Okrem toho, že Salvation pôsobí ako celok nedotiahnuto (čo je však z väčšej časti spôsobené tým, že si asi nechcel vystrieľať všetky náboje naraz s ohľadom na plánovanú trilógiu), výraznejšie chyby nenachádzam. Už len treba počkať, kým Schwarzík skončí v guvernérskom kresle (čo sa pri súčasnej rekordnej zadĺženosti Kalifornie dá očakávať v blízkej dobe), nakúpiť mu špeciálne mega balenie kreatínu a SPÁSA terminátorských filmov bude dokonaná... () (méně) (více)

Sandeagle

Dvě hvězdy, jedna za digitální pastvu, druhá za herecké výkony... Pravdu je že tohle prostě dějově není terminátor. Přijde mi že scénář musel psát malý kluk, který viděl trailer na prvního terminátora a komplet až třetí díl. Nejedná se zde pouze o drobné znesvěcení původní předlohy ale o sprosté znásilnění geniálního originálu. Nelogičnost kouká z každé minuty snímku a dokresluje pocit: "Sakra, jména znám, postavy znám, stroje znám, ale stejně mi to nedává smysl". Poslední kapkou pro mě byla umělá inteligence téměř na konci filmu, která se vesele baví s člověkem, neplýtvá ironií a vytváří dojem dokonalého (ale lidského) záporáka. Zajímavý komentář: Tom Hardy Ještě jednu hvězdičku přidám, jelikož v dnešní době je sci-fi jak šafránu. I těch špatných ()

panmroz

Jak tak koukám na Baleovu filmografii, zjišťuji, že můj původně plánovaný vykopávák ("Asi úplně nejhorší film s Christianem Balem vůbec") použít nemohu, páč jsem s ním pár filmů neviděl. Ale tedy asi úplně nejhorší film s Christianem Balem který jsem kdy viděl. A že sem jich viděl...hodně ()

Dzarule

Ach můůůj bože ,proč mě nikdo nevaroval ,že je to taková blbost. Přečíst obsah a zhlédnout trailer úplně stačí a ušetříte dvě hodiny svého drahoceného času ,protože tenhle film žádný děj nemá nebo jsem ho při diváni zkrátka nenašel. PS:bez Arniho už terminator není terminátorem a jeho asi třiceti vteřinová digitálni scéna to už nezachraní. ()

laFei

Mé pocity jsou z nového terminátora velmi rozporuplné. Na jedné straně klady patřící k sérii - opravdu výtečná kamera (v duchu jsem se u některých scén vracel k zážizkům z Save private Ryan), dechberoucí efekty a pořádná akce. Opravdu, co víc si od takového akčního sci-fi přát. Velká škoda, že pro všechnu tu efektivitu nezbyly peníze pro kvalitní scénáristy. Děj je v mnoha místech velmi toporný a vše se zkouší uhrát na 100x okoukaná klišé, nelogických projevech a z toho pak bohužel vychází jeden kix za druhým. Velká škoda, protože pro rozpoutání nějakého dramatu i po psychologičtější stránce by tu potenciál byl - na druhou stranu, k čemu?...Některé komentáře dole jsou opravdu úsměvné, když se dožadují hloubky a zvláště od pokračovatele "klasiky". Terminátor byl a je hlavně o jediném nápadu, mlátit lidi po hlavě stroji a naopak. I přes uvedené nesrovnalosti jsem si většinu filmu spokojeně chrochtal a dávám za 4* pro pěkný akční šlágr. Chcete hloubku? - Pusťte si třeba Kim-Ki duka, ale nechtějte jí ždímat tady. ()

majo_svk

Neviem čo, ale niečo mi v novom Terminatorovi chýbalo. Slušná akcia, avšak smerujúca skôr k transformerom a nie k pôvodným terminátorom. A toho umelého Arnyho si mohli odpustiť. Čakal som trochu viac. ()

(Z)denny

Koukám a říkám si "ten Arnodl vypadá pořád tak dobře. Jak to ten kluk guvernérská asi dělá?". A potom jsem zjistil, že to nebyl von, že to byl jeho počítačovej odlitek, kterej za něho zaskočil, a byl jsem z toho smutnej. Bez živýho Arnolda to už není Terminátor.. ()

Paul_cz

Hroznej scénář.Fakt hrozně špatnej, hodněkrát jsem si při koukání pomyslel jaká je to kravina a jak moc musím suspendovat svůj disbelief (sorry). McG to nenatočil špatně, ono to nenudí a některý scény jsou super, ale..celkově prostě hrozná slabota. ()

jacksax

Myslím, že přece jen lepší než trojka - rozhodně lepší výběr herců, netváří se to jako parodie a odsýpá to. V čem jsem ovšem zklamaný je celkový obraz. Zatímco oldschooly 1+2 byly založeny na trojici: město - Arnold - honička, nová 4 je spíš válečný akční film než sci-fi jak si ho představuji já. První půlhodina (cca) mě fakticky nadchla a byla rovnocenným pokračovatelem série... pak už to šlo dolů (as usual) ()

Kratoc

To byl ale pěkný pilotní díl k televiznímu seriálu. A kde je ten Terminátor, který měl jít do kin a je to pokračování příběhu s božským Arniem? Aha, tohle bylo jako ono? Ne ... počkejte, to nemyslíte vážně? Bohužel to myšleno vážně bylo a dopadlo to jak to dopadlo. Ne že by to bylo úplně špatné, ale když si vzpomenu na jedničku a dvojku, tak se mi otvírá kudla v kapse, kam to až došlo. Kde je ten ultimátní souboj man vs. man? Ch. Bale tady střílí terminátory jako kachny na lovu a vůbec mu všechno vychází, že se člověk až diví, že Skynet si sám nevyhodil pojistky, když má proti sobě takového ultimátního supermana. Jo, neznat první díly série, tak tomu dám tři hvězdy. Ale takhle: Nic moc. ()

Terminátor po mexicku?

19.06.2016

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013