Píše se rok 2018 a na zničené Zemi proti sobě bojují zbytky lidí a počítačový systém Skynet. John Connor sice přežil Soudný den a byl vychován jako budoucí zachránce lidstva, ale zatím je pouze jedním z mnoha řadových velitelů. Lidstvo právě objevilo nový prostředek ke zničení Skynetu – rádiový kód schopný rychle a stoprocentně deaktivovat každý stroj. John Connor si uvědomuje, že toto není budoucnost, o které mu jeho matka vyprávěla. Něco je jinak. To se potvrdí, když se John seznámí s Marcusem Wrightem, mužem, jehož poslední vzpomínka je vlastní smrt. Jedná se o nový druh terminátora, uvnitř kovová kostra, ale zároveň lidské srdce a mozek. John a Marcus se společně musí vypravit do srdce Skynetu, aby zachránili jistého muže, kterého tam vězní. Jeho jméno je Kyle Reese a je to Johnův budoucí otec, který se jednou vrátí do minulosti a bude chránit Sarah Connorovu. (TV Nova)

papuchalk

Mě se to líbilo určitě víc než trojka, která kompletně obšlehla schéma i postavy z dvojky a nic novýho se tam prakticky neudálo. V tomto filmu je vše jinak. Vystoupilo se ze zaběhlého schematu a terminátor dostal celkem oživující refresh a tak trochu nový význam. Nicméně při sledování jsem měl pocit že sleduju díl transformerů, jelikož ty roboti už vypadali jako z uplně jiný filmový ságy. Lítací robotí pevnosti jakoby vypadly z avatara, který vyšel v tom samém roce 2009. Postapokalyptický svět nebyl moc originální a jakoby vypadnul z jinýho filmu, na jehož jméno si nevzpomenu. Líbila se mi ale postava Marcuse, to byl takový tajemný element,  u kterýho se nevědělo co z toho nakonec bude. I ta zápletka, jak se skynetu podařilo do jejich centrály dostat Kyla i Johna, celkem dávala smysl a byla podvratně skrytá celkem dlouho. Jenže, zatímco dříve stroje šly velice přímočaře za svým cílem, a když někoho chtěly zabít, stalo se tak do 3 vteřin, tady má terminátor několik šancí zabít oba dva, jelikož jim stojí tváří v tvář metr od nich, a nedokáže to. ()

Peťko

Ako fanúšika celej série ma tento film jednoducho sklamal. Scenár je strašne plochý a predvídateľný, dialógy v podaní režiséra Charlieho anjelov nudné a bez štipky nadhľadu. Jediný kto z tohoto priemerného filmu trochu vyčnieva je jednoznačne Worthington. O tomto hercovi budeme v budúcnosti určite počúvať častejšie. Bale zrejme veľkú časť energie spotreboval na priateľské rozhovory s kameramanmi a nechal znova niekoho iného ovládnuť film v ktorom hrá hlavnú úlohu. Nechcem nikomu ukradnúť prekvapenie, ale podobný záver som pred časom videl a tiež to bolo najslabšie pokračovanie perfektne nakopnutej série. Práve som si na IMDb pozrel tržby a pre Salvation to nevyzerá vobec ružovo. Škoda, potenciál tu určite bol a nezachráni ho ani cameo digitálneho Arnolda. ()

Andre.w

90% akce a 10% dialogů. Nic jinýho sem nečekal. McG je trochu jednorozměrnej režisér, i když třeba We Are Marshall mu jako veskrze dialogovej film celkem vyšel. Hlášky typu: "Já se vrátím" už v publiku přece jen vyvolávali usměvy. Proto sem rád za to moře akce, člověk pak nad ničim nemusel přemýšlet. Celou dobu sem se bál tý 2. půlky, která je prý podstatně horší. Čekám, čekám a ona je to furt zábava, tak nevim jestli to jen nebyl takovej mýtus. Taky sem ten večer zjistil, že komunita CSFD je plna sympatickejch lidi a nikoliv filmovejch NERDů. Tak priste. ()

DrSlaxLax

Takze,film bol podla mojho nazoru vynikajuci,len zo zaciatku mi ho pokazili kritiky na jeho adresu,obaval som sa ze to bude shit.Cely film som si potom uzival,hlasky,efetky,dej,connorovu sosovicu ale najviac ma dostal Arnie ked sa tam objavil len tak v najlepsom.Malo to par much ale celkovi dojem mi nepokazili a myslim ze tento terminator nijak nepospinil meno svojim predchodcom. ()

sebuLba

Kdepak revoluce se nekoná. McG natočil slušnou post-apokalyptickou jízdu ve svižném stylu. Přidáme k tomu dobrého Worthingtona s Yelchinen. A co nám vyjde ? Slušnej průměr, který náctileté určitě zatlačí do sedaček. Děj ubíhá, postavy mluví ( vesměs o ničem ) a do toho všechno exploduje. Akce je dost, ale že by byla něco extra ? No to teda ne, McG se má ještě co učit, to co mu stačilo v Charlieho andílcích v novém Terminátorovi vyzní celkově do ztracena. Některé scény jsou za hranicí únosnosti ( jak se dostal Connor do ponorky ? Obrovská loď s Harvestrem se najednou objeví uprosřed pouště a nikdo si ničeho nevšimnul ? Finální scéna Connor vs Terminátor taky hovoří za vše, ten John je snad nesmrtelnej...Nebudu tady vyzrazovat všechno, však uvidíte sami. Kdybych byl zarytej fanoušek prvních dvou dílů asi bych z toho kina utekl. S puvodními Terminátory to má pramálo společného. Celkově to vidím kolem 60% s tím, že reprízu si určitě jen tak nedám. ()

Xavy

4* jen kvůli úctě k předešlým dílům. Terminátor by měl dostat šanci k vytvoření dílu dalšího, který snad naváže správným směrem na původní trilogii. Přeplácaně akční, málo děje, dobré herecké obsazení, pěkná chvilka s Arniem, dobré momenty připomínající minulé díly. Neměl to dostat McG, snad příště dostane příležitost někdo jiný... ()

sus

V první řadě musím říci, že film nejde srovnávat z předchozími třemi díly, je to úplně něco jiného, než na co jsme byli zvyklí od Camerona nebo Mostowa, je to válka lidí proti strojům v budoucnosti, nadupaná akcemi a efekty. Propracovanost akčních scén mě vyrazila dech, jak po vizuální, tak po zvukové stránce, mimochodem úprava úvodní znělky terminátora je minimálně zajímavá. Scéna kdy Marcus dorazí do polorozpadlého L.A. a potká T-600 mě uvedla v extázi. Jediné co bych vytkl, tak na můj vkus a představu o centru SKYNETU, tam bylo moc málo terminátorů, myslím tím funkčních, ne ty, co právě sestrojovala výrobní linka. Ale na druhou stranu to chápu z důvodu rozpočtu filmu a náročnosti scén, kterých je ve filmu až dost. Na závěr si myslím, že film si určitě zaslouží lepší hodnocení než Vzpoura Strojů. ()

david666

Pokud bych hodnotil příběh, který opravdu není nic moc (navíc ten romantický konec mě už fakt trošku naštval) tak by to bylo max za **. Já ale šel na postapokalyptický film, kde budou roboti - hodně robotů různých druhů a kde bude akce střídat akci - a přesně to jsem dostal. Zejména tedy scéna u benzínky mě totálně dostala a mototerminátoři (společně s vodními stroji) mě nadchli. Jako úctu k legendě dávám půlbodu navíc takže výsledné ****. PS: a B.D.Howard jsem pomalu nepoznal - taková kočka ve svých předchozích filmech určitě nebyla:-) ()

Patr1k

Určite výrazne lepšie ako predošlý diel série, dej nebol až taký plytký, efekty skvelé, výborný Sam Worthington, umelý Christian Bale (ten chlap mi začína liezť na nervy), hudba nevýrazná, dobrá kamera a strih ;) ()

da_silva

SRAČKA ! Už když jsem se dozvěděl že to bude McG režírovat, tak mě málem křísili z mdlob, protože tenhle člověk zatim permanentně dokazuje že neumí vůbec nic. Bál sem se že tohle Bale zachránit nedokáže, no dopadlo to následovně: Scénář je jedna velká bída, spoustě postav vkládá do úst takový kraviny že se to nedá, spousta věcí vůbec nedává smysl a je na tom tak strašně moc vidět kolikrát že to bylo přepisovaný. No nic, ale tohle jsem čekal, těšil jsem se pouze na vysokorozpočtovou efektní akci, tak jaktože jenom dvě hvězdy? Odpověď je zřejmá - McG. Mít takovej rozpočet a takový efekty a stejně to nakroutit tak, aby úvodní půlhodinová nonstop akce mě už po pár minutách nudila a hned po zhlédnutí filmu jsem si nemoh vybavit jediný povedený záběr, to chce opravdový kopyto. Bale to opravdu nezachránil, stejně jeho John Connor je de facto vedlejší postavou a navíc už je Balea poslední dobou nějak všude moc. Kdo to ovšem táhne je Worthington od kterýho jsem nečekal nic. Yelchin taky velmi dobrej, Bryce Dallas Howard je obrovský castingový omyl a na Moon Bloodgood se dobře dívá. Nejlepší je ve filmu stejně nakonec ten Arnold. Sečteno a podtrženo - "dalo se na to koukat" + digital Arnie + Sam Worthington + kuřecí nugetky který jsem u toho žral v kině = 2,5 hvězdy a víc ani hovno!!! ()

brodži

Film ve kterém se má zachránit pár důležitých lidiček. Ale ty mají tak rozdílné ulohy, které absolutně na začátku nejdou pochopit. Nelogické scény. Možná dobré vizuální efekty ale jejich nelogičnost mě dohnali zase k tomu, že jsem začl znovu o filmu přemýšlet a byl jsem zklamán. Bez Arnieho Schwarzeneggera tenhle film absolutně ztratil smysl. Vůbec ani nechápu proč se to točilo. ()

jsed

Viem, ze mojich 5 hviezd velmi nerozhoduje, ale podla niektorých komentárov sa mi, ze niektorí hodnotitelia videli film v reci, ktorej velmi nerozumejú, pretoze vela vecí bolo vysvetlených jasne. Ako sa dostal do ponorky ? Potápaci ho tam dotiahli - to vsetko tam musí byt vidno ? Ze vo fabrike skoro nie sú roboti ? Je to mozno dosledok toho, ze do centrály sa dostal Marcus a bolo vidno, ze tam odpájal nejaké zbrane a mozno odvolal aj Técka. Nakoniec sú to len masiny, postupujú az velmi logicky bez srdca, improvizácie atd. To sa takisto vo filme povedalo. Urcite to pre mna nie je 100% al na tých 5 to je. A koniec ? SPOILER - Myslím, si ze je lepsie ked JC pokracuje ako clovek. Ktorí sú proti pokracovaniam, nech nezabudnú, ze v T1 sa povedalo, ze to bolo poslané z 2027. Logicky mi vyplýva, ze príbeh moze pokracovat az do toho roku. A porovnávat Tcka so Transformermi, sa mi zdá trocha prehnané, skupiny na ktoré sú zamerané sú iné... ()

Mufi315

Terminatora Salvation jsem si rozhodně nemohl nechat ujít. Při vycházení z kina jsem měl dosti rozporuplné myšlenky. Na jednu stranu film splnil moje očekávání (ba je i překonal) neboť jsem už od prvního okamžiku věděl, že klasiku 1. a 2. dílu nemůže překonat. Očekával jsem akční film plný přestřelek a boje o přežití mezi armádou strojů. V první řadě mě překvapilo, že jsme byli vtrženi docela násilně do akce a zmínka o tom, jak se John Conor a jeho žena dostali z protijaderného úkrytu a jak se připojili k odboji. V druhé řadě, že celý scénář měl trhliny (např. kde prováděli pokusy Marcuse). Celý film se též nese v duchu, rychle už všichni domluvte ať už můžeme rozjet akci. Nijak nezpochybňuju vizuální scény a digitální triky. Ty byly nejen technicky chválihodně zpracované, ale líbili se mě i režisérsky (obzvášť jednotlivé souboje s terminatory a samozřejmě osobní setkání s T-800 v podobě digitálně vytvořeného Arnolda S.). Ale doufal jsem, že se opět vrátíme i k delším dialogům a hlubšímu smyslu celého filmu. Na tu druhou stranu musím říci, že jsem si zamiloval postavu Marcuse, který dokázal o 100 % obohatit ostatní herecké obsazení. Sam Worthington (na kterého se můžeme těšit u Avatara) zahrál roli tak dobře, že mě ho v roli Marcuse bylo nejen líto, ale přál jsem přežít více jemu, než Conorovi. Christian Bale na mě působil dost průměrně a nevýrazně (jestli to bylo scénářem?), vím totiž, že Bale má jinak perfektní herecké výkony. Rád bych zmínil i Heleny Bonham Carter, která hrála jen chvilku, ale dokázala, že brinatně, umí hrát mrchy na všech frontách - nyní i ve scifi. Ve Skynetu na mne zapůsobila dobře udělaná výprava, při které mě zamrazilo v zádech. Zajímavá byla i kamera s někdy originálními záběry (např. ve vrtulníku, který se zřítil, nebo Marcus procházející minovým polem.), nicméně střich byl někdy přiliš rychlý, taždě člověk nestíhal vychutnat si celý scéní obraz. Jsem též rád, že se nový terminator odprostil od jisté vtipnosti a náctileté "cool"osti, která se objevovala ve třetím díle a terminator salvation si ponechal post-apokalyptickou a drsnou povahu. Někteří z Vás poukazují na to, že ve filmu o válce mezi roboty a lidmi není místo pro dětské herce. Já na druhou stranu zastávám názor, že to působí věrohodněji. Děti v tomto filmu totiž nejsou ufňukají prckové volající: "Mami, mami, zachraň mě!", ale zakřiknuté bytosti, které berou válku jako něco v čem se narodily a prostředím, ve kterém budou muset jednou bojovat o svůj život. Terminator Salvation na mne působí jako technicky zvládnutý film s nepředigitalizovanými efekty a se slušným hereckým obsazením. Hudbou Dannyho Elfmana, který mě překvapil (jeho směr se orientuje úplně jinam - viz Burtonovo filmy), neboť dokázal vytvořit i agresivní hudební doprovod s prvky srážejících se kovů. Dlouho jsem přemýšlel, zda ohodnotit film 3 nebo 4 *. Rozhodl jsem se pro 4 * (70%), protože musím uznat, že na to, že McG natáčel Charliho andílky 1 a 2 si poradil se scifi na výbornou. Musíme též vzít v úvahu, že první díl nové ságy terminatora je pouze novou půdou pro rozjezd plnohodnotného 2. dílu. Terminator Salvation tedy McGu ani původním dílům ostudu neudělal. () (méně) (více)

wrána

Je to DOBREJ film. A dobrej kus TERMINÁTORa. Docela živě si umím představit, že kdyby někdo vykřesal další pokráčování docela ve stylu předchozích dílů (libovolno kterého), tak by to schytal, že vykrádá látku, a neudělal to a ono. A teď, udělá-li se to jinak, je to samozřejmě taky špatně. No nic, pro mě to špatně není. Posun byl nutný, příběh v současnosti už byl vyřčen, nastal čas na budousnost. A ani v terminátoří v budoucnosuti nemůže být jen tma a hromady kostí, ale také lidé, Odpor, se svými životy. Takže atmosféra prostě musí být jiná než při lovu jeden na jednoho (či dva či tři). A pokud jde o Johna Connora, Bale je moc dobrý. Hlas má pomalu jak Ckint Eastwood, a ve tváři vepsanou únavu za celé lidsto. Moc nerozumm nadšení z lidského terminátora Worthingtona, zas takový zázrak jsem tedy neviděl. Zejména na konci, při osudové nabídce Connorovi, jsem mu nevěřil ni slovo. Zpět k filmu. Rozhodně stojí za zhlédnutí, nenechte se odradit!.-) ()

=Číča=

Mě ten film prostě bavil. Spousta akce, rychlé stroje, digitální Arnold - mě je prostě snadné oblbnout a nadchnout :o) Tenhle film není třeba nějak sáhodlouze rozebírat a hodnotit, člověk musí vypnout a nechat se jen bavit, od toho přece do kina na tyhle věci chodíme ne? Takže já neřeším, nepřepínám a hlavně po ničem nepátrám - jen se bavím :o) ()

JohnTheOne

70% K původním Terminátorům má tenhle film dost daleko a tak bych nerad srovnával, protože při srovnání bych musel ještě ubrat na hvězdičkách. Když se na Salvation ale koukám jako na úplně samostatný film, tak mu kvality odepírat nemohu. Bale s Worthingtonem hrajou dobře, film je nadupanej akcí a ten válečnej look se mi docela líbí. Škoda, že celkově nemá film moc žádnej děj, uvidíme, kam se to posune v dalších pokračováních. ()

nostromos

K predchozim dilum Terminatora sem mel vztah, bal sem se kdyz nekoho pronasledoval robot, fandil sem kdyz 'Arnie' kosil policejni posily aniz by nekoho zabil... Ale tento doufam posledni dil byl prehlidkou stupidit, predstavte si jako kdyz by se Transformers brali fakt vazne a primichalo by se k nim mnoho hollywoodskeho patosu. Je to velke zklamani, predchozim dilum toto 'pokracovani' nesaha ani po kotniky. Konec filmu snad autori nemysleli vazne to je doslova absurdni komedie (viz. 'mas silne srdce' , 'vazne zraneni hrudniku' ) ! ()

Dexter666

Možno, že je to impulzívne rozhodnutie s mojím hodnotením, ale tak to niekoľko minút po návrate z kina skrátka cítim. Nechápem, ako sa môže tak vizuálne a napätím pútavý film v posledných 15tich minútach zmeniť na scénaristický prepadák a ako so sebou ťahá ku dnu všetku atmosféru, ktorú si od začiatku vypracoval. Connor by mal poslať Kylea späť v čase do roku 2008, aby tam dal pánovi McG spolu so scenáristom a strihačom poriadne cez hubu a povedal im pekne nahlas, že takto sa záver filmu odflákať nemá. Ach jaj, aký som rozhorčený... ()

holden

Vyslovene krásne postapokalyptické predstavenie so skvelými hercami (Bale, Worthington) ktoré sa nesnaží nejakým bezduchým spôsobom napodobniť nenapodobiteľných predchodcov a ide svojou cestou. Maximálne sa stretneme s vtipnými a trefnými odkazmi (Guns N' Roses - You Could Be Mine pri scéne kde Bale "rieši" Moto-Terminátora, prípadne omladený Arnie a pod.). 4,5* (Pol hviezdičky sťahujem za občasnú patetickosť a predpovedateľnosť vývoja deja, ale nie je to nič tragické). Odporúčam. ()

Rozbik

Musím říct, že jsem rozhodně příznivcem trilogie Terminátor a pro to jsem se na tento film velmi těšila. Už jen jméno Cristian Bale mi bylo určitou zárukou. Nicméně film mě bohužel poměrně zklamal.. Celkem jenoduchý, předvídatelný a místy až nesmyslný děj nevyrovnaly efekty, ani herecké výkony Balea a Worthingtona. Speciálně Bale určitě nehrál špatně, jen mu film prostě nedal vyniknout. Nad nadživotním Arnoldem Schwarzeneggerem a speciálně poslední scénou transplantace srdce jsem už jen kroutila hlavou. Škoda.. Za mě to byl průměr. ()

Terminátor po mexicku?

19.06.2016

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013