Píše se rok 2018 a na zničené Zemi proti sobě bojují zbytky lidí a počítačový systém Skynet. John Connor sice přežil Soudný den a byl vychován jako budoucí zachránce lidstva, ale zatím je pouze jedním z mnoha řadových velitelů. Lidstvo právě objevilo nový prostředek ke zničení Skynetu – rádiový kód schopný rychle a stoprocentně deaktivovat každý stroj. John Connor si uvědomuje, že toto není budoucnost, o které mu jeho matka vyprávěla. Něco je jinak. To se potvrdí, když se John seznámí s Marcusem Wrightem, mužem, jehož poslední vzpomínka je vlastní smrt. Jedná se o nový druh terminátora, uvnitř kovová kostra, ale zároveň lidské srdce a mozek. John a Marcus se společně musí vypravit do srdce Skynetu, aby zachránili jistého muže, kterého tam vězní. Jeho jméno je Kyle Reese a je to Johnův budoucí otec, který se jednou vrátí do minulosti a bude chránit Sarah Connorovu. (TV Nova)

Max Q.

Peníze zřejmě tvůrci spotřebovali na triky, takže nějaké preciznější a ucelenější vylíčení postapokalyptického světa se tu nekoná. Což je škoda. A děj... asi bych podobný načrtnul v hospodě u piva. ()

Wulz

Aspoň má tento film celkem výborné efekty, kord gigantický robot ten se moc povedl ... minové pole?? Pobavilo :D Ale spíš bych tenhle kousek viděl na 3...jsem to ale moc hodnej. ()

Hruskovice

obalamutit diváky nejšílenějšími efekty a přehnanými technickými možnostmi filmařiny dnešní doby, absolutně pohrdám těmito filmy 2/5 ()

Marty_cz

Bezpochyby nejhorší terminátor všech dob. Tak nějak jsem celý film čekal na akci, která by vyústila v nějaký pořádný napětí nebo by mě zaujala, že bych nemohl ani otočit hlavu od obrazovky, ale ve finále skutek utek a nic z toho. Bylo to takový až nudný a zbytečně zdlouhavý a až jsem litoval, že to má stejný název jako předešlí terminátor s velkým „T“ . Ale co po takové dlouhé době čekání na nový díl tohle všechno hodíte za hlavu a snažíte si to užít a nakonec si to užijite i přes značné zklamání. Není to nejlepší, ale ani ne nejhorší film. ()

gefr

Vcelku zbytečné pokračování, které nezapadá do skvělé původní trilogie. Kdyby tenhle film nevznikl, vůbec bych se nezlobil. ()

vodkasesemte

ten film má srdce, fakt že jo. Worthingtonovo srdce, nebo snad charisma, které vedle strojového hraní Balea rozděluje film do dvou rovin, není to kamera ani efekty, které z mého pohledu dělají z T4 zvláštní film, ale jeho ustřední motiv, lidský potenciál, který se mu nějakou náhodičkou podařilo přenést na plátno, protože kdykoli se Marcus Wright objeví na scéně, tak tomu začnete věřit, že je ten příběh skutečný.. to podtrhává skvělej soundrtack, ale závěr byl tradičně už slabší. nicméně zatím patří do mojí topky, kdybych nějakou měl. 2020 Pamatuju si ten film nazpamět, proto ani nemám potřebu něco přepisovat. A hlavně tam nic zásadního není. Opět platí, že všechny sceny s Marcusem/Worthingtonem jsou parádní, Connor/Bale hraje až druhý housle. The other guy didnt need it. If you point a gun at someone you would better be ready to pull the trigger. Judgment day happened. 2018. If the idea is to stay alive, I m driving. Fighting those machines is impossible. If we keep our heads down, they ignore us (to platí jen pro malou českou svini – a negry – měla se toho držet. Bohužel si myslí, že je tady doma, když má najednou spolu s buzeranty lidský práva). If you keep your heads down, they will come for you eventually. You know what I have learned is you can focus on what is lost or you can fight for what is left (American Psycho 2 – the brightest futures are based on forgotten pasts). This is the beginning of something wonderful. The devil hands have been busy. Brain with a chip interface. Hybrid nervous system. One human cortex, one machine. You and me, we have been at war since before either of us even existed. Skynet is ruthless and unpredictable (dábel v jiné podobě). They will use the best part of you against yourself. And they will have methods I cant imagine or predict. And when you are unsure, well, just always follow your heart. Theres nothing about machines with organs. I thought I knew our enemy. I once knew a woman who told ppl to fear the future that the END was coming that all would be lost. Nobody wanted to hear her truths. Society locked her away. Now we know that what she predicted has all come to pass. Command wants us to fight like machines. They want us to make cold calculated decisions. But we are not machines. And if we behave like them, then what is the point in winning? I will be back. Thats a no-go on your last. Negative on your last. Standing down. Infiltration prototype. We resurected you, advanced Cyberdynes work, amended it (možná takhle to dělaj – podobně, ale efekt je opačný – tělo zustane, mysl je pryč, podřízená). What else could you be if not machine? A man. The human condition no longer applies to you. accept what you are already now. That you were made to serve a purpose. To achive what no other machine has achieved before. In times of desperation, ppl will believe what they want to believe. And so, we gave them what they wanted to believe. A trick, in the form of a signal the Resistance thought would win the war. And they were right, it will end this war. Except that it is the Resistance that will be terminated. We have destroyed ourselves. Skynet tracked our signal. We led them straight to us. Something was missing. We had to think radically. And so we made you. we created the perfect infiltration machine. Everybody deserves a second chance. This is mine. What is it that makes us human? Its not something you can program. You cant put it into a chip. Its the strength of the human heart. The difference between us and machines. There is a storm on the horizon. A time of hardship and pain. This battle has been won, but the war against the machines rages on. There is no fate but what we make. () (méně) (více)

koza3

Jako přípravu na uvedení pátého dílu do kina jsem si chtěl oživit vzpomínky a události trojky a čtyřky. Jedničku a dvojku si pouštět nemusím, znám je z hlavy. Jsou to ty filmy, které jsem viděl s polským dabingem, českým dabingem, kdy to daboval jen jeden chlapík (střílej střílej poslechni svého pána :-) ) a pak stokrát už s normálním českým dabingem a v originále. Čtyřka ignoruje trojku, což je dobře. Trojka zamíchala zarytým fanouškům hlavu, co se časových paradoxů týče, ale nepřidala nic nového. Čtyřka něco přináší, dává nám ochutnat to, co jsme si jako malí kluci představovali. Válku se stroji. Bohužel není tak "atraktivní", jak nám byla v jedničce a dvojce servírována. John Connor je chlapík což o to, akčních scén je tam hromada, nepopírám, ale logiku ten film nemá... Nebudu spoilovat, ale spousta událostí jsou popsány jako klíčové, pak se stanou... a nic... nic z toho není, žádná emoce, žádná radost či smutek. Vždycky se to nějak vyvrbí a po bitvě se Skynetem nás čeká sladký konec. Neberu. Takhle jsem si to nepředstavoval. Hodnotím stejně jako trojku, tedy 60%. Doufejme, že čtyřka s Arniem spraví terminátorům reputaci a ukáže nám, proč je to jeden z nejoblíbenějších sci-fi fančízů. ()

dudo24

Všetko bolo dobré, herci, akcia, efekty, dej. Keď odhliadnem od toho, že film nesie názov Terminátor, kľudne dám aj štyri hviezdy. Páčilo sa mi to a zabavil som sa. Ide o to, že je to dosť neviazaný spin-off. Čakal by som skôr začiatok vojny a poriadny vývoj postáv. Takto mi to prišlo, že som jeden diel zmeškal. Úplne si viem predstaviť trilógiu s poriadnym príbehom začínajúcim od Judgment day. Ale ako som hovoril, páčilo sa mi to, pár klišé momentov som predýchal, inak som si to užil. ()

martins

Slabota, bez Arniho to prostě není ono, film nezachránil ani battman Bale a vycházející hvězdička Worthington. Arnie prosím vrať se!! ()

lobo87

Tešil som sa aj na tento diel Terminátora, i keď som vedel, že bez Camerona a Arnieho to nebude ono. Toto však nebol Terminátor. Bolo to nie zlé béčkové sci-fi s kvalitným (ale často berzadným) hereckým ansámblom a hlúpym scenárom. Salvation nebudem zaraďovať do T-čkovej série, lebo si to nezaslúži... 60% ()

Osvícený

Dvakrát jsem se pokoušel zhlédnout tento film do konce, ale z nějakého důvodu se mi to nikdy nepovedlo a vždy jsem to vzdal u scény, kdy je ten naprosto nezajímavý a nepodstatný, napůl robotický týpek v nějaké velké louži a Kyle na něj míří bouchačkou. (pokud ve filmu taková scéna není, tak se omlouvám, moc jsem to nevnímal) Nepamatuji se, že by se kdy nějaké kultovní sérii podařilo tak účinně se zničit. ()

eMeMko

Opět o něco horší než předchozí díl - tentokráte za to může především scénář. Souboje jeden proti jednomu nahradily bitva dvou (či více) armád, hromada CGI, ale není to tak úplně na škodu. Větším problémem je hlavní herecké duo, ani Christian Bale, ani Sam Worthington mě nijak neuchvátili, a počítačového Arnolda radši komentovat nebudu. Plusem pak pro mě naopak byly akční scény a to především ty natočené jedním záběrem. Kamera se tedy neměla za co stydět a podobně na tom jsou i ostatní technické aspekty snímku. Finální hodnocení: celkem povedený akční film, který ale opět parazituje na slavném jméně. ()

Bbbulanek

Film jsem viděla alespoň 3x, ale stejně si NIKDY nezapamatuju jeho obsah ani závěr. Ano, nebudete se nudit, ale nic víc. Jediné, co je pro mě v tomto filmu významné z pozitivního hlediska, je skvěle ztvárněný Kyle Reese. 55% ()

baclajean

Pozerať sa to dalo. SPOLIER ALERT: Na konci ale taká scénka, kde si všetci herci v zábere poplakali, že už k absolútnemu klišé chýbalo iba to, aby malé černošské dievčatko začalo rozprávať. ()

walkingdead

Váhal jsem mezi 2 a 3 hvězdami, nakonec jdu nahoru, protože to aspoň vypadalo dobře vizuálně, ale jako příběh je to slabé, Arnie strašně chybí, bez něj Terminátor nemá koule. ()

ScarFace_V8

„There is a storm on the horizon. A time of hardship and pain. This battle has been won, but the war against the machines races on.“ - John Connor … Slova, která měla odstartovat novou trilogii Terminátora, kterou jsme nikdy nedostali. Příběh se přesouvá do roku 2018, který je nám znám (podle nové timeline) jako rok kdy sjel první T-800 z výrobní linky. Ještě tu nemáme ty klasické válečné momenty s fialovomodrými paprsky nám známé ze záblesků budoucnosti z první trilogie, ale je jasné, že kdyby Salvation dostal šanci, časem by na to došlo. Do té doby si všichni musí vystačit s projektilovými zbraněmi. Čím Salvation opravdu vyniká jsou skvělé scény s nezapomenutelnou akcí od prvního setkání s T-600, průletem obrovského HK nebo střetnutí se s „Kombajnem“. Film je skvělou audiovizuální postapokalyptickou podívanou, kterou by byla škoda vyškrtnout z kánonu a vždy se na něj rád podívám. ()

Terminátor po mexicku?

19.06.2016

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013