Podivínský policista Max Payne (Mark Wahlberg) se snaží v touze po pomstě vypátrat člověka, který je zodpovědný za brutální vraždu jeho rodiny. Tajemství se však ještě prohlubuje a Max se musí utkat s nepřáteli, kteří nepocházejí z tohoto světa… a čelit takové zradě, jež ho zavede až na samotnou hranu příčetnosti. (Magic Box)

WolfR

Filmový Max Payne teda o dost zaostává za svým slavným herním předchůdcem. Role Maxe, byla přiřknuta akčnímu snaživci, Marku Wahlbergovi, který se role zhostil solidně, takže jej z neúspěchu filmu neviním. Hlavní podíl na špatné kvalitě snímku, má totiž určitě zamotaný detektivní děj, jestli se tomu tak dá říkat, dále pak; hrozný scénář, většina herců vedlejších rolích, rutinní akční scény a vůbec málo akce celkově (což je u adaptace střílečky na mou duši nanejvýše podivné), snaha o filozofovaní a rating PG-13. Navíc je to tak celkově nudné. Jediném co musím pochválit a doslova vynést do nebem je naprosto skvělá vizuální stránka. Jinak nic moc. 2 hvězdy. ()

phoebe.h2

tenhle film můžu shrnout jednou větou. Zklamání roku..Čekala jsem větší podívanou.Škoda,mělo to velkej potenciál ()

KatanaCZ

Ale no tak, zas tak špatné to není. 1 hvězdička je opravdu málo. Možná bude nízké hodnocení zapříčiněné tím, že se film jednoduše srovnává s onou herní předlohou, faktem je, že to opravdu srovnat nejde (co si tak pamatuji, hra byla zábavná, s atmosférou). Na druhou stranu John Moore se opravdu snažil, vizuální stránka nemá chybu, všechny ty barvy, prostředí, bullet-time - to je Max Payne jako vyšitý. Děj je klasické "akční" béčko, okořeněné o nějaké ty halucinace v podobě Valkýr - to mě osobně nevadí a jsem spokojený. Já se vlastně celkem bavil, ale přesto je to takové prázdné. Jediná věc, která mě opravdu moc neseděla je Mark Wahlberg, který sice nehraje špatně, ale Max Payne to prostě není a nebude. Na jedno shlédnutí a pobavení snímek postačí. ()

Radiq

Pro mě dost zklamání. Chybělo mi tam několik věcí: Maxův vnitřní hlas, víc akce, painkillers a atmosféra největší sněhové bouře století. Co mělo být zpomaleno, tak nebylo a co nemělo, tak bylo. Druhej den jsem viděl dokument o životě svýho stréca a to mi přišlo zábavnější. A pak nelitujte peněz utracenejch za kino. Prostě to zas někdo dost posral. A přitom se z toho dalo tolik vytěžit. Kdybych to natočil já, tak by to byl skvělej film. ()

Medwídek

Neznám hru, v životě jsem ji neviděl a ani nehrál, tudíž na to možná koukám trochu jinak a právě proto se mé hodnocení od ostatních liší. Mně se snímek líbil, ano jsou zde části kdy zůstává rozum nad scénářem i režií stát, ale zase tak velký propadák to podle mne není. Nevím jestli hru velkolepě zničil či nikoliv a je mi to jedno, dostalo se mi Amerického akčního filmu tak jak jsem zvyklý. ()

otík

Je jednoduché šmahem odsoudit tento nepovedený přepis super akční hry Max Payne na filmové plátno. Těžko může být akční film podařený, jestliže v něm jsou dvě akční scény, z toho pouze jedna opravdu dobrá. Těžko může být film dobrý, když hlavní herec nemá co pořádného hrát a jen se mračí a trpí. Ale přesto - atmosféra filmu je hodně dobrá, některé scény opravdu jakoby vypadli ze hry a i když chuť zahrát si hru není po dosledování filmu tak velká, přesto mě to aspoň maličko láká. Suma sumárum - pro ty, kdo hru znají a mají slitování s filmovým přepisem, lze doporučit. Kdo hru nezná, raději se nedívejte, mnohým scénám nebudete rozumět a hlavně se budete těžce nudit. ()

daEmoNickY odpad!

Kéž by to točil Uwe. Ten sice gamesama pohrdá (a má dobré důvody) ale neudělal by z Maxe Payna, depresivního detektiva ve hře co je poctou hongkongským akčním filmům, romantickou komedii. Tohle sice romantická komedie není, ale taky to spolu nesouvisí. ()

Rockwood

Čekal jsem velké zklamání... A dočkal jsem se. No hodnocení je s největší pravděpodobností zaujaté vůči hře, kterou stále uchovávám v srdci. Hra to byla taková průměrná akce, ale líbila se mi. Ta pustá atmosféra města, které mimo jiné postihla silná sněhová bouře... No film se teda vymknul z ruky, ale s tím jsem počítal. Čekal jsem, že převezmou pouze námět toho příběhu a překopají to jak se dá. Já vím, že takovéhle adaptace jsou přece jen trochu složitější, ale myslím si, že to šlo natočit i líp. No ale takovýhle už svět filmů je. Podělali to... možná kdyby použili jiné názvy, jména, tak bych zvednul hodnocení, protože bych hodnotil akční film s průměrným příběhem... ()

3n3my

Určite lepšie, ako som pôvodne očakával. Možno aj preto som pozeral s opatrnosťou. a užíval si hlavne vizuálnu stránku a Wahlberga. Hlavne preto teda až 3*. ()

reky

Slabota, bohužel. Tu hru jsem měl kdysi dost rád, film se ale vůbec nevydařil. Hlavním problémem je, že až na pár scén, které by však šly spočítat na jedné ruce po amputaci dvou prstů, je to hrozná nuda. Napětí, který provázelo hraní hry, se tady vůbec nedostavilo. Navíc snímek opomíjí i dost poměrně zásadních věcí. Chybělo tady i jakékoliv jiskření mezi Maxem a Monou. Wahlberg jedinej snese nějaký přísnější měřítka, na druhou stranu nemůžu říct, že by se mi do tý role úplně hodil. Jenom doufám, že tohle nebude mít nějaký pokračování, jak naznačuje scéna následující po závěrečných titulcích. 30% ()

SoolenJV

Další nepovedený pokus zadaptovat počítačovou hru a promarněná šance jak natočit vizuálně působivý akční nářez. Vizuálně zajímavé (uchvatné jen na začátku a v některých momentech) to sice je, ale jinak takový prázdný pokus o psychologické drama s pár slabě natočenými přestřelkami a vizemi okřídlených potvor. ()

tom88

Bohužiaľ len čisto priemerná záležitosť pre priemerného a nenáročného diváka. Pre hráčov hry zrejme silne podpriemerný nedostačujúci film. Jediné silné plusky by som udelil iba úžasnému vizuálnemu spracovaniu a možno ešte zvuku a hudbe. Dej je diskutabilný, časom začne liezť na nervy, pretože sa nedrží toho čoho by mal podľa predlohy. Akcie je málo na tak akčnú hru a navyše tu vypustili povestné bullit timeové lietačky a prestrelky. Max tu strieľa hlavne príslušníkov polície a špeciálnych jednotiek. Od zloduchov akosi tentokrát upustili. Film nezachraňuje ani Wahlbergov drsný kukuč ani kukuč iných hercov. Chýba tu silnejší výraz a dravosť. Škoda nevyužitej hernej predlohy. Dúfam, že časom vznikne remake alebo aspoň dôveryhodnejšie pokračovanie. 55% ()

bk81

Ony jsou snad až na pár světlejších vyjímek ty herní adaptace zakleté. Velké očekávání - hořké zjištění. Slabota. ()

tomeek

Mark Wahlberg! MARK WAHLBERG! Proč on, proboha?! Doufal jsem, opravdu jsem doufal, že Maxe bude hrát jemu celkem podobný Timothy Olyphant - ale co on udělá? Oholí si lebeň a hraje Hitmana!!! To byla velezrada. Film nemá opravdu kromě jmen se hrou nic společného - ti démoni byly ze které hry? Diablo? Nechápu. Kdyby se film jmenoval John Smith, neřeknu ani béleš. ()

okkac

Hru jsem hrál jen chvíli, ale i pro nehráče tohle musí být slabota, kdy detektivní linii lze snadno odhadnout a akčních scén je zde poskromnu. Pěkný vizuál ani dvě krásné Ukrajinky to nezahrání. ()

Mol

New York, sníh, noc a parádní filmovej filtr se starají o luxusní kulisu. Příběh, kde Max hledá vraha své ženy a dítěte je taky paráda, ale ty anděly si mohli v tomhle odpustit. Max Payne má bejt akční řezba s vystřílením stovky tisíc patron, tady se s nimi bohužel šetřilo. I tak moc hezkej film, kterýmu k dokonalosti přeci jen něco chybí. Nechápu tak nízké hodnocení. ()

SeanLSD

NÁDHERNÝ vizuál a perfektná hudba robia tento film. No a samozrejme valkýry, tí fascinujúci anjeli smrti, vytiahnutí z hlbín mytológie čachrami farmaceutickej spoločnosti. Hoci mi pomsta za rodinu zarputilého policajta príde stále ako esenciálny, nekonečný, nevyčerpateľný námet akčného filmu, všetko ostatné je bohužiaľ chabé. Ale tie obrázky !!! ()

Nivenx

Filmové zpracování Max Payne se ke mě dostal ve stejnou dobu jako akční řežba Hitman a byl to rozdíl jako hrom. Já si myslím, že chyba je v režisérovi Johnu Moorevi, který dokáže prznit naco sáhne a zde to platilo zase. Celé je to takové blabla nudící bez pořádných akcí a nějak zvláštních dialogů. Je to zkrátka hrozná nuda bez špetky nápaditosti a hravosti. Takhle prostě akční film vypadat nemá! 25% ()

Deyw

Tak tohle se nemělo stát. Totální urážka Maxe Payna..Ten by jim naplnil hlavy olovem, kdyby tohle viděl! :D 2hvězdy za marka, a snad JEDINOU scénu,kde byl použit bullettime, který byl v první hře revoluční ! ()

URBAN

Ze začátku opravdu napínavý a zajímavý film, ale opravdu jen ze začátku, jenomže pak se to nějak zvrhlo a vznikla slátanina s hezkými efekty. No aspon mě se teda líbily. Škoda základ to mělo. ( 17.11.15/MAC ) ()

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

25.03.2009

Už před několika týdny se objevila zpráva, že Mark Wahlberg si zahraje v „mstitelském“ thrilleru The Prisoners o otci unesené 6-leté holčičky, který vezme spravedlnost do vlastních rukou. Znělo to… (více)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008

25.12.2008

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

14.09.2008