Píše se rok 1951 a hollywoodský scenárista Peter Appleton dostává předvolání, aby se dostavil k výslechu před Výbor pro vyšetřování neamerické činnosti. Appleton však náhodou havaruje s autem a při nehodě ztratí paměť. Skončí v městečku, kde ho považují za pohřešovaného válečného hrdinu Lukea Trimbleho. Všichni, včetně Lukeho přítelkyně, oslavují jeho návrat, vojákův otec (oscarový vítěz Martin Landau) šťastně vítá svého "syna". Společně opraví a dají do pořádku místní kino The Majestic, ale když Appleton uvidí film, k němuž napsal scénář, paměť se mu vrátí. Nyní stojí před nelehkou volbou - zda se má navrátit k bývalému životu nebo zůstat v tom novém, který si zamiloval. (oficiální text distributora)

TaNya_

Až jsem skoro zapomněla, že Jim Carrey není jenom komik a že zvládne zahrát i trochu vážnější role... Však už je to taky dlouhá doba, co jsem viděla Truman Show. The Majestic je krásný film a mrzí mě, že v době vzniku se tržby moc netrhly. Oni si asi diváci už přestali užívat takové ty hezké "feel good" filmy s úžasným scénářem, které ale nenabídnou žádný blockbusterový moment. Díkybohu. ()

HanSolo

Po Vykoupení z věznice Shawshank a Zelené míly další mistrovský snímek z dílny režiséra Franka Darabounta. V hlavní roli zde boduje Jim Carrey, kterého ale jen trochu nepatrně přehrává Martin Landau v roli jeho otce. ()

Ernie_13

Velmi umne zabalena otazka americkej demokracie doby do pekneho pribehu....naozaj Frank Darabont na co siahne to stoji za to!!! No a Jim Carrey drzi svoju "drama latku" vysoko ako vzdy! Je to muz dvoch tvari. Ked hra blaznivu komediu, tak ziari ako nikto, no a do toho, ked z casu na cas si vyberie nejaku dramu...tak je to sila! ()

pe3czech

Nebýt rozvláčného a nudného začátku, zasloužil by si snímek více než čtyři hvězdičky. Úvod mě opravdu nezaujal, dumal jsem dokonce o dvou hvězdách, jenže druhá polovina filmu je naopak natolik dobrá, že se vyplatí počkat si na ní a plně vyrovnává slabý úvod. ()

jeaq

Na tento film som sa dlho odhodlaval lebo som nevedel čo mam čakať od Jima Careyho...v takejto roli(doposial som ho videl len v komediach),ale bol som milo prekvapeny.Dobry film ktory si niekedy v buducnosti ešte určite pozrem.....4* ()

MDesign

Neviem, čakal som niečo viac, predsalen je to Darabont. Toto dielo sa mu veľmi nepodarilo, ide o taký skôr rodinný ako dramatický film, ktorý nehrá na city, na napätie, skôr na takú pohodu. Na môj vkus prílišnú pohodu. ()

Bulish

Vezměte drama, přidejte trochu komedie, špetku romantiky a máte skvělý film s Jimem Carreyem v hlavní roli, který rozhodně stojí za pozornost. Opět Jim Carrey dokazuje, že není jen ten šašek a klaun, jak ho všichni známe z jeho komedií, ale že umí zahrát i dokonalé drama. Nevím co vytknout, 5* s doporučením. ()

MirkaP

Nečekala jsem nic, neb co natočil režisér před tím jsem vůbec nevěděla. Prostě jsem si pustila televizi. Dostala jsem mnohé, Carrey překvapil, čas příjemně plynul, nějaká slzička ukápla ... a jednoduše se mi to líbilo. ()

Dinsberg

Chaplinovské vyprávění o nesmyslnosti honu na čarodějnice de facto na obou stranách železné opony. Film, který ukazuje boj z třídním nepřítelem jako uměle vyvolanou frašku, mající za úkol vyvolat v lidech strach. Lidé ve strachu se totiž lépe ovládají. Přestože finální řeč před Výborem je krásná, ve skutečnosti by ji dotyčného nenechali ani dokončit. Podobně jako v procesu s Miladou Horákovou. ()

Forsetino

Začátek vypadal velice slibně, jenže pak film sklouzl k něčemu, co jsem si nepřál. Takovou dávku sentimentálního patosu jsem už dlouho nedostal. Místy to bylo tak strašně přeslazené, že jsem si připadal jak kdybych jedl cukrovou vatu. Příběh sice zajímavý, ale naprosto jsem mu nevěřil. Po 9 letech přece otec pozná, jestli se mu vrátil syn anebo cizí člověk, i kdyby podoba byla sebevětší. Slza, co ukapla v závěru divákovi na baru, tak to už byl vrchol. Prostě celkově jsem tomuhle filmu nevěřil a považuju ho za typickou americkou slátaninu, u které mě napadá: "Abyste se z té Amééériky neposrali!". Slabší 3 hvězdy. ()

J*A*M*B*O

Síce som od Darabonta čakal riadný nárez, nedočkal som sa ale Majestic je podľa môjho názoru dobrý, zvlášť pohodový film. Presne ten tip filmu, ktoré natáča Darabont len nie taký dobrý ako väčšina. Pri zhliadnutí sa však človek nenudí a nezaspí a vňbec k ničomu takému nedojde. Frank len proste nevyužil celý pontenciál filmu a vzniklo z neho toto dielo, obrovská pohodovka s Carreyom. Dávam 8/10 bodov. ()

miki68cz

Už vím proč nemají ostatní rádi Američany, protože jim závidíme jejich soudržnost, pospolitost, hrdost a zdravý nacionalismus. Krásný film s dokonalým Jimem Carym - zase jedna z jeho povedených rolí kde se nekření a nepitvoří. Pohádka o lásce nejen mezi mužem a ženou, ale i o rodině, o tom jak lidé dokáží podpořit jeden druhého, jak si udělat život hezčí když se k sobě budeme lépe chovat. Pěkná muzika. Tento film vám vřele DOPORUČUJI. ()

kubilov

S Frankem Darabontem se to má tak, není žádný jiný opravdu top režisér, který by za celou svou kariéru (cca 1990 - současnost) natočil pouhopouhé čtyři filmy, které jsou sice všechny naprosto skvělé, ale tak nějak se nabízí otázka, proč jich netočí více? Každý jeden z nich je totiž svým způsobem originální co se týče stylu vyprávění, příběhu i atmosféry, proto je v nich něco jiného. Majestic není jiný, je to milý a věčně veselý snímek, využívající konzervativnosti 50. let, výtečného Jimova herectví a poklidnosti malého pobřežního městečka, do kterého je příběh situován. Není v žádném případě dokonalý, chybí mu pořádný příběh, některé dějové obraty jsou poněkud zvláštní a místy možná působí i trochu roztahaně, přesto je to však zajímavý film, ke kterému se jednou velmi rád vrátím. ()

boombang

Po všech stránkách starosvětsky působící film, který sice asi stačí vidět jen jednou, nicméně příjemný zážitek to je. Jimovi semtam trochu ujede ksicht, ale celkově hraje velmi precizně (ač jeho postava působí místy poněkud retardovaně). Potěšila krása Laurie Holden a zaujal major Winchester z M.A.S.H.e. ()

freedom3112

Tak tohle je ten typ romantiky,kterou nemusím Ale teď nevím,jestli mé hodnocení neovlivnil špatný dabing.Již nikdy s dabingem !!! Nádherná výprava a mám pocit , že už jsem něco takového viděla,ale za mě prozatím jen **.Ještě jednou někdy zhlédnu a uvidím. ()

Do třetice (opět) všechno dobré

Do třetice (opět) všechno dobré

20.10.2006

Frank Darabont je snaživec, i když to tak na první pohled možná nevypadá. Často se totiž pohybuje ve filmovém zákulisí buď na postu producenta či scénáristy a na objektivu kamery má zatím jen tři… (více)