Málokdo z nás má takovou odvahu jako Christopher McCandless (Emile Hirsch). Bylo mu dvacet dva, když dostudoval vysokou školu, ale místo toho, aby zaplul do civilizačního proudu, ukázal mu vztyčený prostředník a z naivního snílka se proměnil v symbol jedné generace Američanů. Každý krok jeho cesty z města do té nejsyrovější divočiny sledoval slavný herec Sean Penn, který se tentokrát spokojil s rolí režiséra a scenáristy. (Bontonfilm)

nydahl

Na film jsem puvodne nechtel vubec jit , ale moje pritelkyne zavelela takze hura do kina.Podle indicii melo jit o pribeh kluka co se vzda vsech vydobytku moderniho sveta a razi do divociny , kde zemre - dle skutecne udalosti.Po celou ale celou dobu filmu jsem se nemohl zbavit pocitu , ze je to prvoplanovy brak , ktery demonstrativne ukazuje neco co by ten kluk nikdy neudelal (paleni dolaru a IDs ) a ze film z nej dela neco vic nez jen hipika co se chvili toulal. Ovsem jak zacaly zaverecne titulky tak se mi stalo neco , co jsem jeste v kine nezazil - v prvni sekunde po skonceni filmu jsem zcela zmenil nazor na cely film.Kdyz Penn vytahnul k titulkum autentickou fotografii Chrise McCandlesse , kterou sam poridil tyden pred smrti tak me totalne dostal.Zte tvare na fotce slo proste cisty stesti a spokojenost s tim kam jste se dostal i kdyz jste uz jen krucek od smrti.Kvuli te fotce jsem uveril od A do Z a Chris McCandless je u me hrdina a svobodnej clovek. 5 hvezd - tohle byl fakt film jednoho okamziku a pro me narez. ()

deerelegan

Asociální vandrák Alexandr Suprtrupr mě teda absolutně nezaujal, kdyby to mělo být inspirativní pro všechny, můžem se vrátit do pravěku ()

roboxxl

Veľmi ma chytil tento film a dlho po skončení som sa zamýšľal nad hodnotami v živote... Ale posolstvo tam určite je... ()

BlackMolla

je to moc pěkně natočené, ale čekala jsem od toho víc, docela zklamání.. krásná krajina a hudba, ale jinak mě to moc neoslovilo.. ()

just a child

Najzmysluplnejší, najnádhernejší, nakrajší, najgeniálnejší, najšťastnejší a zároveň najsmutnejší snímok, aký som kedy videla. Ako keby bol šitý práve na moju dušu, srdce a myseľ a kradol mi myšlienky a trápenia priamo z hĺbky mojej bytosti, nechávajúc za sebou len slzy a úsmev. Neverím, Sean Penn. Si jednoducho geniálny. " I'm going to miss you when you go. I will miss you too, but you are wrong if you think that the joy of life comes principally from the joy of human relationships. God's place is all around us, it is in everything and in anything we can experience. People just need to change the way they look at things. " ()

2sistem

Poutavý a fascinující příběh, vynikající herecké výkony. Chtěl žít bez společnosti a všech vymožeností ve tvrdé ale za to nádherné přírodě, v které si užíval do posledního dne. Určitě každý si řekne, že by chtěl tu volnost zažít. ()

Hawk4

Tak hlboko sa ma nedotkol asi žiaden film. Veď skoro každý má raz chvíľu kedy by najradšej vypadol niekde ďaleko ,veľmi ďaleko - odtrhnúť sa od sveta. Keď sa rodičia často hádajú veľmi to cítia aj ich deti a potom sa to ponesie celým ich životom. Veľmi krásna cesta mladíka s problémovej rodiny (rodičia) ,ktorý sa odtrhol od sveta ,len tak jednoducho sa vydal ,aby našiel niečo krajšie. A našiel to. Úžasný záver filmu ,ktorý diváka priam núti zamýšľať sa len potvrdzuje ,že film bol perfektný. ()

freos

po zhlédnutí na něj prostě nejde nějaký čas zapomenout, dokážete se do něj pořádně zabrat nejen pro jeho svižné tempo, výborné muzice a překrásné přírodě. rozhodně doporučuji lidem, kterým leze na nervy současný spotřební styl života a nesouhlasí s hromaděním peněz namísto přátelství a spokojené rodiny ()

soarka

Až na potřetí se mi podařilo film dokoukat. Nejsem si úplně jistá, jestli se hlavní hrdina někdy pozastavil nad tím, co vypustil z pusy. Žádné peníze, nic, jen on a příroda. Zajímavé ale je, že když našel autobus, tak tam zůstal velmi dlouho. Že by se nechtěl odpoutat od tepla a přístřešku, které mu materiální autobus nabízel? Kdyby ho nepotkal, tak umře už za pár týdnů, možná i dřív. Neměl rád lidi a společnost celkově? Tak proč si stěžoval na to, že je sám? Jediné, co jsem si z filmu vzala je, že mít fungující rodinu znamená štěstí. Jsem ráda, že jsem to zjistila už teď a nemusím díky tomu na Aljašku. Doporučuji si přečíst knihu a s ní i reakce čtenářů na článek o cestě Chrise McCandlesse v časopise Outside z roku 1993. ()

Georginek

Teda to byla sracka, ze ji neni rovno. Mozna tak Fontana, PS Miluji Te ci lahudkovy Jonnie Darko. Priserny filmy. Jenze tenhle je ohavny 148 minut. Naprosta nuda, nesympaticky herec a i postava celkove. Strasne pitomej konec a dokonce sem mu to pral, aby brzo chcipnul, aby uz to moje utrpeni s timhle svinstvem skoncilo..... Na to jit do kina, sezeru lupen.... ()

Agnostik

Naprosto dokonale provedený misantropismus.Zničte vše co vás legitimně spojuje se světem,rozstříhejte doklady,kreditní karty a peníze ty dejte na charitu a můžete vyrazit pryč a daleko od lidí.Nádherná krajina se střídá z probleskujícími scénami hlavního hrdiny před odchodem.Krásně svobodné dílo! ()

90125

Krásne roadmovie o hľadaní zmyslu ľudského života, o možno naivnej a egoistickej, ale úprimnej revolte proti systému. O tom, že "kariéra je vynález 20teho storočia a nie každý o ňu musí stát", ale aj o tom, že "štastie je skutočné, len ak ho zdielaš s niekým ". Plno krásnych epizódnych postavičiek ("to dievča by pretiahlo aj kôl v plote, ale náš chlapec má celibát"), z ktorých je asi najkrajšia postava starého pána, ktorého hrá Hal Holbrook. Emocionálne veľmi silný zážitok s úchvatnou kamerou. Film ku ktorému sa určite budem chcieť vracať. A Eddie Vedder, to je proste genius. 76 % ()

F_R_E_E

Pro me nejlepsi film, co jsem kdy videl.. Pribeh, hudba, priroda, myslenky, atd., vsechno naprosto dokonaly! Kdyz si predstavim tu svobodu, prostor a perfektni zivot, kterej ma smysl, tak bych se nejradsi stal Alexanderem Supertrampem a vypadnul odtud.. Sice to nepatri na tyhle stranky, ale doporucuju i knihu! ;) ()

klaranapoli

Ze začátku mně to docela nudilo, ale pak se to začalo velice zajímavě vyvíjet. Líbilo se mi jak souběžně ukazovali minulost a současnost i když jsem se v tom občas i ztratila. Nejvíc mě dostal konec jak to dopadlo, to jsem nečekala. 5* za to že to je podle skutečný události, že fakt existoval takovej borec co tohle dokázal se na všechno vyprdnout. ()

Mr.Hackels

Záběr na medvěda, který si nemocného ani nevšimne, je plný pravdy. Příroda je moudrá. Celý film je spíš haldou krásných a pravdivých obrázků. Ikdyž se tam pár "mouder" objeví. Celkově bych dával asi tři hvězdy, ale za poslední půlhodinku to zvedám na čtyři. Stojí totiž za to. 75% ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook