Málokdo z nás má takovou odvahu jako Christopher McCandless (Emile Hirsch). Bylo mu dvacet dva, když dostudoval vysokou školu, ale místo toho, aby zaplul do civilizačního proudu, ukázal mu vztyčený prostředník a z naivního snílka se proměnil v symbol jedné generace Američanů. Každý krok jeho cesty z města do té nejsyrovější divočiny sledoval slavný herec Sean Penn, který se tentokrát spokojil s rolí režiséra a scenáristy. (Bontonfilm)

cajda77

Utéct. Nechat za sebou vše - školu, rodinu, přátele, majatek ... Utéct do divočiny, ne neznáma, do světa! Někteří o tom možná snili, někteří o tom sní, Chrise McCandlesse ovšem zhusení společností dohnalo k úteku, k vlastní "rebelii". Určitě přes rok jsem čekal, než se na tento film podívám, nakonec až teď přišla ta správná přležitost ...ve výsledku velmi silný příběh. FREEEDOM ()

Knotovka

Mě to dostalo. Obdivuhodný film o obdivuhodném člověku. Tempo i jazyk tohodle snímku, tak, jak je Sean Penn zvolil, mi plně vyhovovaly a celkově tomu nemám moc co vytknout, má to zcela specifickou atmosféru a několik kouzelných i / a dojemných scén. 2 a půl hodiny mi utekly neskutečně rychle a zůstal jsem vtažen ještě dlouho po dojetí titulků. ()

Ratman

Jeden z nejhlubších filmů co jsem kdy viděl. Nemá smysl tu o tom říkat nic víc, každý ať se podívá sám a udělá si názor. A o soundtracku nemusím ani mluvit, Eddie Vedder, potažmo celé Pearl Jam jsou už dlouho můj favorit. IMDb: 8,1 / 10 ()

Bosvin

Knihy od Krakauera jsem přečetl všechny jedním dechem, ale tohle mě nějak nezaujalo (až na výborný soundtrack). ()

Bejk518

Things, things, things...občas máte taky ten pocit, kdy se chcete na všechno vykašlat, vymanit se z uspěchané materiální společnosti, ze které se vám dělá špatně? Pokud ano, ale nemáte na to koule, tak se určitě alespoň podívejte na tento film. Zajímavý návrat ke kořenům lidství. ()

Harant_

I think careers are a 20th century invention and I don't want one. Alexander Supertramp // Emocionálně strhující, pro mě jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděl. ()

Skiltron

Keďže som pred pár rokmi mal česť čítať Krakauerovu knihu, bol som na film veľmi zvedavý. Alexander Supertramp dokázal prekročit hranicu a splniť si svoje sny bez ohľadu na následky. Urobil to, o čom vätšina len hovorí, ukázal chrbát civilizácii vo chvíli, keď sa rozhodovalo o jeho budúcnosti, nepodľahol vábidlám konzumnej spoločnosti, dokázal zanechať vyšľapanej cesty a vydať sa kľukatým chodníkom prvých priekopníkov. Aj keď tento jeho únik skončil tragicky, má môj hlboký obdiv za to, že ako jeden z mála doviedol svoje sny k skutočnosti. Tento film je oslavou života, je o prekročení svojho tieňa a zhodení reťazí civilizácie. Hovorí nám, že aj keď zdanlivo nemáme na výber, vždy je možnosť voľby a je len na nás, ktorou cestou sa vydáme. Nie je len vzpomienkou doby Jacka Londona či H. D. Thoreaua,kniha i film nám hovorí, že i dnes je možný návrat k prírode, len nesmieme zabudnúť , že sme jej súčasťou, nestojíme nad ňou. Podcenenie jej sily sa môže rovnať i strate života. ()

kotrlak

Krásnej film...skutečnost byla sice trochu jiná, ale Sean to natočil nádherně..."Just remember - freedom doesn't come cheap!" ()

metaverz

Už při sledování filmu,jsem začal přemýšlet,kde mám svojí starou usárnu,kotlík a bagr. Sean Penn zde ukazuje,že není jen talentovaný herec,ale i zdatný režisér,který se chopil skutečného příběhu a naservíroval ho v podobě emočního cloumáku se silným příběhem a poutavou kamerou.Navíc podtržené excelentní hudbou Eddieho Veddera,která dokáže člověka unést z gauče u bedny až na vrcholky Aljašských hor.A v neposlední řadě nemohu ani vynechat herecké obsazení,kde mne až nečekaně překvapil Emile Hirsch,který příběhu dodal opravdovost a s Halem Holbrookem při loučení v autě,mě opravdu dostali. Takže s čistým svědomím dávám za 5* a razím s báglem do lesa hledat opuštěný autobus. ()

salokin

O Into the Wild se nedá přemýšlet přímo jen jako o "obyčejném" filmu. Jde tady hlavně o ten neuvěřitelně silný příběh, který za ním stojí a který se povedlo převést na plátno v současně poetické, ale přitom i depresivní a naturalistické podobě, které donutí diváka přemýšlet nejen nad tím, co zrovna viděl, ale i nad vlastním životem a lidech v něm. Díky tomu snímek překračuje hranice filmu a stává se skutečným prožitkem. ()

antragus

Ke komentu tohohle a vlastně i k celému hodnocení jsem musel přistoupit trochu jinak. Většinou primárně hodnotím příběh, hlavní postavy a poté se dostane i na zpracování. Jenomže…tady příběh vlastně tvoří reálná postava svým jednáním, a tudíž by bylo nepěkné vytýkat tvůrcům, že si v některých situacích chlapec silně protiřečí a v některých klíčových se chová jako naprostá guma, která není schopná domyslet ani to, že po noci přijde ráno. Ne, nejsem škarohlíd, nikomu neberu jeho sny a sám bych asi taky nejradši občas někam vypadl, na druhou stranu na řadě situací ve filmu vidíme, že takový útěk od civilizace dnes ani zdaleka není tak bezpodmínečný, jak bychom si my romantici přáli. A co tedy zbývá? Zpracování, pojetí, lokace, geniální soundtrack sedící jako prdel na hrnec. To vše dohromady tvoří úchvatný pomník tohoto epochálního, leč místy trochu nedomyšleného výletu. Ale napoprvé člověk přece nemůže myslet na vše, že… ()

mentos.

Nechápu, že jsem si tohoto snímku nikdy nevšiml. Příjemný, inteligentní, vizuálně krásný, většina scén vám vykouzlí úsměv na rtech a závěr i slzy do očí. Tenhle typ filmů miluju! ()

pop.z.pop

:/ tak nevím no :/ tento film je zapamatovatelný a má i určitou sílu. Ovšem ten chlapec musel být neuvěřitelný ňouma. Jet na Aljašku někam do lesa bez kompasu ? Tak snad mu muselo být jasné, že už se z tama nemůže nikdy vymotat. To bych mu i odpustil, nakonec za to zaplatil hlavně on sám životem. Ale nemůžu mu odpustit, že neopíchal tu mladou hippísačku !!!!!!!! Sakra vždyť byla připravená, tak připravená !!!!!! A že zrovna on takový volnomyšlenkář se bude zabývat tím, že je jí teprve šestnáct nebo sedmnáct ? Možná tak trochu za celým útěkem do divočiny byla jeho sexuální neschopnost. No co už, to byl jeho boj. Film je vizuálně krásný, herci nadprůměrní, ale některé ty Pennovi odbočky, aby jakože zdůraznil špatnost "society" jsou úplně navíc - jako pohled na řečnícího Bushe v TV, a těch záběrů na letadla s kondenzační stopou ;) ani bych moc za to nedal, že pan Penn věří na konspirační teorie o chemtrails a nenápadně nám to naznačuje. Celek vyznívá dost depresivně (ale to Penn stejně neumí jinak točit) a možná i odrazuje v dalších naivních útěcích mladých idealistů bez špetky racionality. Takže jo ! Dobré to je ! I hudba sedí k obrázkům ! ()

Zemblaff

Já ani pořádně nevím, co o tomto filmu napsat. Zapustil do mě své hluboké kořeny a já o něm neustále přemýšlím. Velmi obecně řečeno, je tento film o člověku, který svým jednáním změní (nebo významně ovlivní) životy spousty lidí, které při svém putování potká. Jeho zarputilost při hledání toho, čemu my už pomalu ani nerozumíme a rozumět podle mě již nikdy nebudeme, je tak moc povznášející a hřejivá, že ve mě zanechala opravdu silné pocity. Svoboda. ()

Unrealik

Na mě moc pomalé, ale líbil se mi závěr, takže byť jsem původně váhal mezi 2 - 3, přikláním se ke třem hvězdičkám. ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook