Losangeleský hasič Gordy Brewer jde na schůzku s milovanou manželkou a synkem, kteří na něj čekají v kavárně. Přímo před jeho očima je smete mohutná exploze. Gordy si uvědomí, že s atentátníkem, převlečeným za amerického policistu, krátce před výbuchem mluvil. Agent FBI Brant ho odbude slibem, že kolumbijského teroristu Perriniho, přezdívaného Vlk, dopadnou, ale vinou politických tlaků je zatím vyšetřování odloženo. Gordy vidí v televizi prohlášení maskovaného teroristy, a protože se dlouho nic neděje, rozhodne se pomstít smrt svých blízkých. Odjede do Kolumbie, ale netuší, že po prvním střetu s partyzány se mu dostal na stopu nejen agent Brandt, ale také Vlk. V malém městečku zachrání Selenu a jejího adoptovaného hluchoněmého chlapce Maura. Po zásahu policie však skončí ve vězení. Tady se seznámí s mechanikem Seanem, jenž pracoval na partyzánském území. Partyzáni vězení napadnou, Gordy sebere Seanovy dokumenty a uteče. S jejich pomocí pronikne do partyzánské zóny a dostane se k překupníkovi Felixi Ramirezovi. Zničí jeho kokainovou farmu a připraví na Vlka smrtící past. (TV Nova)

Luk80

Tři body si u mně zaslouží - Cliff Curtis a jeho Vlk , John Leguizamo s tričkem Metallica a v neposlední řadě šlapač KOKY co mněl problémy s rytmem ,ale pak se už zlepšil. ()

noriaki

V tak sofistikovaném akčním filmu snad Arnie ještě nehrál. Tohle není ani omylem tupá střílečka z 80. let, spíš než cokoliv připomíná trochu jednodušší verzi příběhu analytika CIA Jacka Ryana. Pan Schwarzenegger už má svůj věk a v plytké akci by působil trochu nepatřičně. Působí tak i zde, ale díky chytře pozohýbanému scénáři, se to dá snést. Pochopitelně, bez patřičné dávky naivity protivníků, pomoci deus ex machina a trocha nadpřirozených schopností by neuspěl, ale snad nikdo by si nedovolil natočit akčňák, v němž Švarcík prohraje. ()

Danny F.

Jde o slabší kousek v Arnoldově fimové éře. Děj klasický. Akce nadprůměrná. Efekty ucházející. Celkově nadprůměrný akční film. 55% ()

shantim

Tento snímek je sice dostatečně zábavný, je zde hodně akce a také nějaké to překvapení, ale přesto všechno je scénář dost chudý a stejně tak jako celý film nenabízí nic nového a neokoukaného (ani na rok svého vzniku). 55% hvězdiček ()

lykan9

Velmi dobrá akční podívaná, kde sice Arnie moc ran nerozdává, zato předvádí, že umí i hrát. Závěr byl sice předvídatelný, ale přesto si ho člověk užije. U mě palec nahoru :-) ()

JohnSmith

Ajajaj, kdepak jsou doby, kdy Davis točil Přepadení v Pacifiku nebo Uprchlíka. Tahle akční blbost je fakt špatně natočená i napsaná. ()

Autogram

Sú tam aj vrtuľníky, akcia, teroristi aj záchrana. Ale keď Arnold nie je neohrozený hrdina s nejakými mimoriadnymi schopnosťami, tak to nie je ono. Na charizmatické alebo aj bežné úlohy on jednoducho nemá. ()

Narcis

Proč se sakra Arnold pouštěl do filmu když už při čtení scénáře musel vědět, že tam nic nového nepředvede - vždyť v Terminátorovi, Predátorovy a Pravdivých lžích předvedl 10 x náročnější akční kousky. Jeden z nejhorších filmů co Arnie natočil - 1* za 2 akční scény (začátek - jako hasič v domě a za poslední 1/4 hodinu - scéna s motorkou). ()

ssfan

Na Schwarzeneggera je to velmi povedený film, který má ojedinělý děj a celkem dobré herecké obsazení. Akční scény ale za mnoho nestály. 52% ()

spikey1

stárnoucí Arnie přišel se snímkem ve kterém zatočil s teroristy po událostech v NY je jasné že Amerika potřebovala vidět a zažít že za ní stojí někdo jako je Arnie, bohužel se ale nepovedlo, tohle je hodně rychle spíchnuté a jeho podobné příběhově Komando, je o tisíc kvalitativních skupin výše ()

HomeAlone

Neviem co sa kazdemu na tomto filmu nepaci , no pritom podla mna tomu nechyba takmer nic . Zabavne to je , akcia tomu nechyba vobec a nema to takmer hluche miesta ()

navorski

Nejpamětihodnější na tomto filmu je, že tam šlo o teroristy, a že jsem na něj šel do kina přesně večer před maturitou. Protiúder mi krásně pročistil hlavu, zřejmě v ní ale rovnou stihl promazávat i informace sám o sobě. Takže dnes už si z něj nepamatuji skoro nic. Průměrné hodnocení dávám proto, že i moje maturita dopadla přesně takhle průměrně. ()

ranp

Není to špatný film, nicméně proti spoustě Arnoldových filmů si ani neškrtne. Jde o naprostý průměr, který zřejmě ničím nevybočuje. Tímto směrem by se Arnieho kariéra asi ubírat neměla. ()

sedm.1

Já si skutečně nemyslím,že jeden z posledních regulérních Arnoldovo velkých filmů dopadl tak špatně,jak je zde většinově podáno.Po celou dobu jsem si prostě říkal,že toto je typický Arnoldův film,který mi prostě dává to,co jsem od něj očekával.Arniho biceps je tu pořád nehorázně nabušenej,jeho výraz správně nasranej a zabijáckej(ono ostatně tihle akčně mstící se tatíkové jsou stejně nejlepší),akce je též na slušné úrovni,snad jen se jí už tolik neúčastní samotný Švarcík,zápletka je pak sice trochu přepísklá a naivní,ale i to k filmům tohoto borce jednoduše patří,já prostě musím hodnotit Protiúder jako průměrný Arnoldův snímek,který neoslnil,ale ani nezklamal a rozhodně bych ho nepovažoval za nějaký průser v jeho kariéře,kam bych zařadil mnoho a mnoho jiných kandidátů.Co mě potěšilo,bylo závěrečné rozuzlení,docela mě překvapilo a i bavilo.Naopak jsem byl hodně zklamán některými efekty,které byli vážně zpackané a po celou dobu silně nevyvážené.Protiúder zkrátka nevychází z průměru akčních filmů o mstitelech,ani z průměru Schwarzeneggerovo filmografie,jde o přímočarý,jednoduchý filmeček,který nenudí,má spád a prostě se na něj dobře kouká. ()

SG-1

"Vojáci zabíjí lidi z Guerilly a lidi z Guerilly zabíjí vojáky. Zemědělci jsou uprostřed, ty zabíjí všichni." -Sean Armstrong- ()

kenkaku

Někde jsme četl že po "jedenáctém září" scénáristé konec malinko poupravili (aby byl víc "ass-kick"). Z mého pohledu to nijak nepomohlo/neublížilo. Prostě průměrná podívaná a kdyby se v tom neukázal Arnold tak jsem film pravděpodobně ani neviděl. ()