V hlubokém vesmíru je dopraven nový vězeň Saint Georges do výzkumného jednotky Dante 01. Vězňové jsou zde na planetě s vysoce toxickým prostředím využívání k různým experimentům. Saint Georges vnáší do komunity vzbouřeneckého ducha a jeho spoluvězňové jsou jím podněcováni ke vzpouře, která má proměnit tento děsivý svět vzhůru nohama... (oficiální text distributora)

fefee

Temnejšie para-psychologické klaustrofóbne sci-fi s nízkorozpočtovou kamerou a slabšou dejovou líniou zanechávajúc po sebe jemne tajomnú no zároveň drsne mizernú stopu. (2,7*) ()

VanTom

Hutná metafyzičnost a náboženská symbolika marně zastírají, že příběhově je tato jinotajná metafora úplně o ničem. Marc Caro dovede vykřesat z tmavé vesmírné cvokárny bizarně šílenou atmosféru, nicméně pohlcující vizuál se v jednotvárných kulisách brzy přejí, když se dění v nich víceméně opakuje. Psycho-manýristický závěr divákovo znudění jen podtrhne. ()

blackJag

"VYSVĚTLÍM TI ZÁKLADNÍ PRAVIDLA NAŠEHO MALÉHO SVĚTA," pronese na začátku jedna z postav a v rámci vězeňského prostoru to udělá. Škoda že si podobný princip nevzali k srdci scénárista i sám režisér, který se na scénáři podílel, protože to, co potom sledujete, je hotový maglajs flikující třetího VETŘELCE, ZELENOU MÍLI a SOLARIS do jedné laty na díře ve spodkách Kubrickovy VESMÍRNÉ ODYSEY. Tu je největší snaha trumfnout v epileptickém závěru, který by se dal dekódovat jako hodně zmatená náboženská symbolika o vykoupení. Přitom, po stránce výpravy a triků nejde o nic zavrženíhodného. Nehrát si za každou cenu na vizionáře a filozofa (už jen ty mytologicky-historické jména postav, jako vystřižená z příručky pro oborového nádeníka), mohlo jít o příjemné evropské překvapení. Hudba: Raphael Elig, Eric Wenger. 40% ()

ArdathBay

Těžko uchopitelný film. Na jedné straně oblíbení herci dua Jeunet a Caro se zeleným feelingem a typickou kamerou. Na straně druhé až antidivácký děj ( kdo hovoří o odpadu, nechť se podívá na Eden Log ). Příjemná francouzština a zajímavý konec (příjemně) a přiznávám, že jsem z něho měl strach. Jinak bych šel s hodnocením dolů. Scénář by měl být košatější a ne jak na podzim... :) ()

BMAJTZ

Naprosto patrnou věcí při hodnocené tohoto filmu je ta, že se mnoho lidí nechá ovlivnit druhými. Připouštím, tenhle film rozhodně není bomba a dalo by se mu vytknou první poslední, přesto si myslím, že patří spíše do středního proudu sci-fi, nežli mezi odpadní stoku. Příběh byl poměrně divný a nakonec ani nebyl dovyprávěný. Mnohé otázky zůstaly nezodpovězeny. Přesto by se dal ocenit alespoň nápad a také vizuální stránka. Budovaná atmosféra také nebyla špatná. ()

bruceman7

Pokud pominu to, že nevim o co tam mělo jít, na dalším místě je to příšerně nelogické. Až mi někdo řekne, o co v tomto filmu šlo, třeba změním hodnocení. 3,5/10 ()

iXtr3m3

Totálna blbosť na entú a nepomohol ani dobrý herec v podaní Lamberta Wilsona. Vizuál nebol na zahodenie, ale inak debilina. ()

kwoky

Ten konec! CHA CHA CHA! :D Kdyby to šlo, tak se teď směju na celé kolo. Něco tak debilního jsem jaktěživ neviděl :D Divák čeká, co bude a ono tohle :D Kromě toho se nedá sžít s postavami (není jasné proč dělají to, co dělají), film je plný logických nesmyslů (nouzová místnost za chlaďákem?, vězni jsou vždy hodinu v bezvědomí, ale na konci se všichni probudí za pár minut?) a ani po skončení jsem nebyl schopný odpovědět na jednoduchou otázku: Co to k***a mělo znamenat?! Řekl bych, že minimálně scénárista jel na drogách a na závěr si schoval minimálně trojitou dávku. Jinak film je technicky na vysoké úrovni a atmosféra se tu taky najde (a velmi dobrá). Škoda, že uvnitř tohoto obalu je jen kýbl zvratků (mimochodem hojně využívaný při "psycho" scénách, kterých je tu opravdu požehnaně). ()

TERRORDROME

Pozoruhodné psycho sci-fi na ktorom je najhoršie to, že nikto nevie o čom to vlasne je. Celé to ide odnikiaľ nikam, nejaká zápletka vlastne neexistuje, len zvláštna atmosféra čohosi medzi väzenským thrillerom a mysterióznym, existenciálnym scifíčkom. Musím povedať že mňa osobne to celkom bavilo aj keď som nič nechápal a film sa ani náhodou nesnaží čokoľvek vysvetľovať. Vyzuálna stránka je podarená, interiéry aj exteriéry pomáhajú budovať atmosféru, čo je vlastne to jediné čo tento kúsok má. Teda okrem pekných očí holohlavej výskumníčky. Tento film je jednoducho stopercentne hustá, nevysvetliteľná záhada. Ale nie zlá. ()

tlamiczka

V podstatě další novodobý francouzský scifi blábol, ovšem se zajímavými herci i vizuální stránkou. Vyzní podobně jako jiná nová francouzská scifi - Eden Log. Stejně jako v tomto filmu budete mít pravděpodobně na konci pocit, že vás filmaři podvedli, protože nic pořádně nevysvětlili a očividně se ve filosofujícím ději sami utopili a stvořili místo myšlení podporujího filmu úplně prázdnou scifi. ()

lucyeee odpad!

Tak tohle bylo 88 minut zbytečně ztraceného času!!!!!!!!!!!!Nuda,děj příšerný, efekty stály za houby!!!Nuda, nuda a zase nuda ()

Brejlil

Uvažoval jsem, že dám i tři hvězdičky, bohužel naprosto neuvěřitelný, nelogický a nijak nemotivovaný konec mně dostal na kolena. Pokus naroubovat Clarkovu a Kubrickovu ideu na křesťanské podnoží se u mne minul, a to tak, že velmi. Co to mělo být, proboha? Připočte-li se nápad s umístěním řídící kabiny kamsi za chladiče (a teď světový rekord v plavbě vřící kapalinou), který by snad nedostal ani Ed Wood, jsou dvě hvězdičky až až. A přitom začátek není nijak špatný... ()

JohnBruk

V temném moři bezduchých scifi filmů, bez možnosti jakéhokoliv prostoru pro volné zamyšlení, konečně osvěžení. Film není zcela jista mainstream, což pro mnohé bude nepřekonetalná překážka ho přijmout. Marca Caro velice obdivuji, za jeho odvahu a schopnost vložit energii a prostředky v takovýto film. V poslední době jsem znepokojen čim dál menším počtem filmů, které by se snažily přinášet něco nového a jsou prvoplánovaně tvořeny pro vydělávání pěněz. Proto je takovýto nekomerční film neuvěřitelným osvěžením, za které jsem VELMI vděčný... Je jasné, že takto laděný film není pro každého. Mnoho diváků se již odvyklo nad sdělovaným zamýšlet či tápat po jinotajích. Film má poměrně hutnou atmosféru a dobře odvíjející se děj. Velice charakterní herci podali opravdu dobrý a uvěřitelný výkon. Mysteriérnost a psychologičnost děje dává prostor pro duchovní zamyšlení až na úroveň religionistiky a vůbec duchovna jako takového. Osobně jsem film přijal jako jakési podobenství ve scifi kabátu. Setkáváme se tu s velmi kontrastní symbolikou, která dává poměrně jasno najevo, kam autor mířil. Konečný symbol filmu odhaluje naprosto záměr režiséra. Příklad, jak i legenda či starověký příběh může být přenesen do moderního hávu... ()

merigieren odpad!

7 vězňú, 5 dozorců, co nikdy nespí. Dozorci tam stejně nic nedělají a vězni sou šílení, vraždí se. Obraz úchylný, debaty a lidé taky. S očistcem to má hodně společného, divák trpí a věří, že po konci dojde vysvobození ve formě titulků. Po 50ti minutách to mažu a jdu dělat něco rozumného. Autoři 3D si hráli s fraktály, takže to vypadá zajímavě, ale ten zbytek... ()

Wallis3 odpad!

Příběh bez pointy a citu. Nic víc tahle sračka není. A to psychedelické nekonečné cosi na konci bylo co?? ()

Johny M.

Tenhle kousek zavání drogama. Ne že by byl o drogách, ale režisér určitě musel bejt sjetej, když to točil; aspoň při natáčení toho závěru. 1,5* ()

Hightower

Obdivovatelé tajných/záhadných/nevysvětlitelných znamení či věřící, tento snímek zhltnou se zatejeným dechem, ale já nikoli. Jednak nejsem věřící, takže sv. Jiří (promiňte Jiří a Jiří) je pro mě pasé; a na tajná/záhadná/nevysvětlitelná znamení neveřím, neboť vždy je možné všechno racionálně vysvětlit. Jen to naše chápání/rozum není na daný jev občas naladěný. ()