Dvaja profesionálni zlodeji, Porter a Resnick, naplánujú jednorazovú akciu priamo v uliciach mesta, pri ktorej by mohli zinkasovať až pol milióna dolárov. Úspešne olúpia čínsku mafiu o 140 tisíc, no keď má prísť k deleniu peňazí, všetko sa zvrhne. Resnick kvôli finančným pohľadávkam syndikátu svojho parťáka podrazí a tým ho pripraví nielen o polovicu peňazí, ale aj o život... aspoň to si všetci mysleli. Porter sa však vracia – drsnejší a neústupnejší ako kedykoľvek predtým. A chce svoj podiel.

Dlhých sedem rokov museli diváci čakať na pôvodnu verziu temnej kriminálky ODPLATA, ktorá bola v roku 1999 prestrihaná na požiadavku producentov, ktorí považovali Helgelandov režijný debut za príliš brutálny. Scenárista oscarového L.A. CONFIDENTIAL bol z pozície režiséra vyhodený a nahradený Johnom Myhrem, ktorý znova natočil tretinu filmu. Nová a vylepšená ODPLATA je výsledkom niekoľkoročnej práce Briana Helgelanda, ktorý chcel divákom predstaviť svoj film – v takej podobe, akú mali zhliadnuť už pred rokmi. (Visáč)

Disease

S tou brutalitou mi to není jasné stejně jako mnohým jiným tady :-) Ale rozhodně lepší než verze z roku 1999, chybí některé zbytečné scény na efekt (které působí až komixově) a má to blíž k původní verzi s Lee Marvinem. ()

Prochy38

Jako těžký fanda Paybacku z '99. jsem si toto nemohl nechat ujít. A dobře jsem udělal. Prve jsem myslel, že rozdíl ani nepoznám, ale když se film začne v půlce lámat, je vše jasné. Mel je skvělý, Maria nádherná, Lucy sexy a B. Helgeland fakt frajer! Jeden z nejlepších thrillerů vůbec! ()

Rozjimatel

Keď to tak porovnávam s pôvodnou verziou, nemám veľmi dôvod hodnotiť to odlišne. Prvý veľký rozdiel je v hudbe, ktorá je výborná, ale myslím, že hudba bola slušná aj predtým. Ďalšie rozdiely sú vo farebných filtroch a chýbajúcich monológoch, čo robí Portera tajomnejším a drsnejším. No a napokon jediný podstatný rozdiel je v úplne zmenených posledných 20 minútach (robí to menej ako štvrtinu filmu). Nový koniec je výborný, ale nie zásadne lepší od pôvodného. Za niektorými pôvodnými scénami mi je ľúto (explozívny telefón, Kristofferson), iné som zase rád oželel (únos milionárskeho synáčika). ()

Dallas

Obe verzie Odplaty sú porovnateľne výborné aj vďaka skvelému Gibsonovi a jeho drsnému looku (dabing to dost kazí), ktorí vytvoril učebnicového noirového hrdinu (určite jedna z jeho najlepších postáv). Do filmu sa jednoducho hodil ako nikto. Perfektne chladné pozadie scén. Jazzová muzika robí v tomto svoje. Nie je to ani zďaleka hlaškový film, ale predsa sú tu dve z mojich najoblúbenejších........"Mám teraz zopár minút voľno". ..... "Tak si uvar vajce" , "Máš oheň?"... "Nie, nie nemám"....."Tak si mi nanič". Nechcem obe verzie porovnávať, ale koniec sa mi tu zdal lepší. Porter je mňa jeden z najdrsnejších chlapíkov čo sa kedy na filmovom plátne objavil. 90% ()

Ukko

Jak kinoverze, tak režisérská verze tohoto filmu mě mile překvapila. Po letech výtečně natočený noir. škoda, že film je poněkud zapadlý a nikdo ho moc nezná, protože tento nenápadný kousek rozohdně stojí za zhlédnutí. A navíc Mel je opravdu coool ! ()

geimz

Pôvodný Payback sa mi predsalen páčil viac, zrejme kvôli netradičnému looku vďaka použitým filtrom, snáď inému koncu...to tomuto snímku ale nič neberie na fakte, že sa jedná o kúsok vyčnievajúci z nadpriemeru. Gibson holt robí svoje. ()

Garch

Sedm let po "Payback" představena trochu drsnější verze Odplaty. Zásadový asociál Mel Gibson si umanutě jde za vrácením 70 tisíc, podílu na loupeži. ()

Mimomisu

Lepsi, nez puvodni prekopana verze? To asi ne, ale hodne se tomu blizi a ve vysledku je to diky nedotazenemu, i kdyz mozna zamerrne otevrenemu zaveru a absenci humomru asi. Zaverecne zuctovani zabavne a Kris Kristofferson nechybi vylozene, ale stejne. Kazdopadne uz pojetim stoji i tahle everze za zhlednuti, protoze si s tou prvni nema vylozene co vycitat a hlavne takhle zaslouzenej a vybojovanej director's cut se fakt jen tak nevidi. Body tim padem musim u novy verze pridat i nahrazujicimu reziserovi, scenaristum a lidem okolo, ktery z tohodle dokazali udelat docela jinej a taky hodne dobrej film ()

Klajnik

Podle mě je tenhle původní režisérskej Helgelandův záměr slabší, než to, co s jeho filmem na popud producentů udělal Myhre a co šlo do kin roku 1999. Není to drsnější, jak mnozí tvrdí a finální třetina je podle mě lépe provedena ve 99 verzi. Jinak je to stejně plytkej film, jenž mi nenabídl dost hloubky ani atrakce. ()

maty39

Původní verze mi přišla o něco lepší. Subjektivně jsem z ní měl lepší pocit. Objektivně, tahle verze neni o nic lepší ani o nic horší. Jen konec je jinej. Je už jen čistě osobní záležitost, jaká verze se vám bude zdát lepší. ()

JanPancir

K tomuto filmu už jsem napsal komentář a to k originální verzi, takže už se nebudu opakovat. Né že by se mi režisérská myšlenka nelíbila. Jen ta původní se mi prostě sedla víc. Proto 3 hvězdičky. Co mě, ale opravdu pobavilo byl Trailer k této verzi. Doporučuji ke shlédnutí! ()

masiko

Původní Odplata se se svým dost odlišným director's cutem dá jen těžko srovnávat. Oba filmy jsou značně rozdílné, ale kdybych měl říci, který z nich je lepší, zvedl bych bez váhání oba palce pro tenhle. Možná je to tím, že jsem Helgelandovu verzi viděl jako první. ()

Wancohoff

(24.2.2010 HD) vytriblene,perfektne,nenahraditelny gibson! a excelentnych poslednych 20 minut... ale aj tak nechapem, preco nepovolili tuto verziu uz vtedy... ziadny brutal sa nekonal. 90% ()

RomeroIsGod

Neříkám to poprvé, ale tenhle film má KOULE. A má nasranýho Portera, kterej je mnohem nasranější než v původní verzi. Takže se nepáře vůbec s nikým a vyjebe s pěknou řádkou zmrdů. A to jsme přece chtěli, ne? Takže jasnejch 90%. Původní verze viděna v kině. ()

costa

Čau, jsem Mel a podělali jste mě o par tisíc dolarů. Tak já rozpoutám jatka a vychází to na jeden podělanej doláč jeden mrtvej. Ale chvílema to bylo bavendo. Jen nechápu zdejší hodnocení. Za mě 70% max. ()

waits

Poměrně dlouho jsem si myslel, že jsem tenhle film už viděl, ale protože se mi líbil, tak se na něj prostě podívám znovu. Ke konci mi docvaklo, že něco je jinak, než si pamatuju, vrátil jsem se k Odplatě a prošel si rozdíly. Nevidím popravdě velký rozdíl, Gibson je zarputilý, neústupný magor v obou snímcích, ve Straight Up už neměl Helgeland moc co přidat. Stejné hodně silné čtyři. ()