Film natočený podle skutečné události, vypráví o tvrdém střetu policie s aktivisty, kteří v roce 1999 přijeli do Seattlu aby protestovali proti zasedání Světové obchodní rady WTO... Proti desítkám tisíc demonstrantům, kteří vyšli do ulic, byla nasazena i národní garda a během pěti denní "civilní války" byl vyhlášen vyjímečný stav. (fandalehy)

GTS_PUNK

Pohľad na desaťtisícky ľudí bez mena, desaťtisícky protestujúcich proti systému, ktorý zdiera nielen krajiny tretieho sveta, ale aj nás všetkých - nás bez mena, nás malé ryby v tomto oceáne, kde bohužiaľ vládnu tí, ktorí majú peniaze. Reálne seattleské udalosti z jesene 1999 sú v snímku Stuarta Townsenda vyobrazené z viacerých uhlov pohľadu. Tými prvými sú samozrejme odvážni protestujúci stavajúci sa na odpor, ďalej sú to policajti bojujúci so svojim vlastným presvedčením, či je skutočne to čo robia správne a politici ťahajúci za nitky tak, ako sa im to momentálne hodí. Popri akčným záberoch dobovej rekonštrukcie diania v uliciach mesta, film ponúka aj reálne zábery a dokumentaristickou formou približuje divákovi dej ešte viac, aby sa cítil tak, že s protestujúcimi - či už tými umiernenými alebo s anarchistami z black blocku, kráča seattleskými ulicami a bojuje proti WTO, "o ktorej síce nič nevie, ale dôležité je, že vie že sú to tí zlí." Battle in Seattle je okrem toho, že ten názov znie ako show monster truckov, filmom určeným pre menšinové publikum, čo dokazujú aj celosvetové tržby v porovnaní s nákladmi na jeho výrobu. Jeho hlavnou myšlienkou je však to, že aj napriek tomu, že obyčajní ľudia ako som ja a ty sami nemajú žiadnu silu, no dokážu veľké veci keď sa spoja a ukážu svoj hlas odporu. Vtedy sa ich aj najvyšší politici boja ako malé deti a aj keď dosahujú iba čiastočné víťazstvo, treba si pamätať, že najpomalší vždy vyhrá. Vox populi nemožno umlčať. ()

Nix

Na tento film jse narazil naprosto náhodou a velice mne překvapil. Ano, nic světoborného se zde nekoná, ale zase se člověk dozvěděl něco víc o protestech a jak to může vlastně vypadat. A není to hezký pohled. Ale herecké výkony byly super. Charlize většinou nezklame. ()

BaronX

Film, který má pár silných momentů ... v celku ale působí nedůstojně vzhledem k tématu na který se snaží upozornit. Zaměření je velmi okaté a jednotvárné, policisté jsou ti Bad Guys, všichni demonstranti pokojní lidé se Sluncem v duši (až na pár drsňáků, kteří rozbíjejí výlohy, nikdo ve filmu neuhodí ani jednoho policajta, musím se smát). Ve skutečnosti to tak nikdy není, dle zkušenosti jsou sviňáci jak na straně demonstrantů tak u policie zhruba v rovnováze - a to je problém tohohle filmu, tolik tlačí na pilu, že si reálné skutečnosti předělal tak jak se mu to hodí do krámu a né tak jak to ve skutečnosti bylo. Rovněž obsazení herců je poněkud prapodivné, hvězda typu Charlize Theron prakticky nedostane prostor aby něco zahrála, a ještě hůře dopadl Woody Harrelson, který se motá filmem a absolutně neví co a jak hrát, neboť mu to jeho role vlastně neumožňuje - je totiž sešněrován až běda. Stuart Townsend prostě narval do filmu hvězdy bez toho, aby pro ně vybral důstojné party. Přesto abych jenom nekritizoval, když začaly dupat těžké botky policie, naskočila mi husí kůže ... právě pro těhle pár momentů je škoda, že tohle silné téma dostal do pracek Townsend. Bohužel jakýkoli dokument o událostech v Seattlu je údernější než tohle dílo. ()

Str

Moc rád bych tomu dal víc - je to stylově natočený a zpracovaný film, neztrací tempo a nabízí spoustu témat k zamyšlení. Bohužel jsem servírována značně jednostranně a doslova se mi příčí, jak byly mnohé události vykresleny. ()

Petike

Socialistický realizmus po kanadsko-americky. :-P Menej o rekonštrukcii udalostí, než o podprahovom politickom kazateľstve. ()

Looka

70% užitečná levičácká agitka. Nemá cenu o tom nějak víc hloubat. Poukázala poměrně přesně na dnešní stav věcí. ()

Landier

Film, který má snahu "otevřít oči" každému z nás... Battle in Seattle se snaží na pár lidských příbězích popsat a shrnout vše, co se dělo při zasedání WTO roku 1999 v Seattlu, a to formou dokumento-blockbusterskou. Film sám o sobě je plný dobrých hereckých výkonů, dobré kamery, střihu a nevím, čeho všeho, ale právě ta forma, jakou je celá problematika WTO podána, mě při závěrečných titulcích až trochu vyděsila. Na pozadí potratu je zde demonstrováno násilí něčeho, co by protagonisté filmu asi nazvali jako krutost a nelidskost "establishmentu", na nepřítomnosti tlumočníků, je ukazováno pohrdání zeměmi třetího světa (shodou okolností pouze africkými) apod. Vím, můj pohled je asi více než škarohlídský, ale bohužel tento film pro mě chtě, nechtě spadá do pomyslné škatulky "halo effects films". ()

koudi

Hezké téma i zpracování, ale co ten naivní příběh? Film sice bojuje proti mocnostím, které ovládají celosvětový trh, ale na mě z toho celou dobu dýchal americký nacionalismus a ten dojemný konec mě dostal :D. ()

MarkHoppus

Vzpoura v Settelu je založená na skutečných událostech a Townsendovi se podařilo nastínit výbornou a dramatickou atmosféru plnou hvězd. V hlavní roli hraje sympatický Martin Henderson, který by si na podobných filmech mohl udělat kariéru, protože role buřiče a bojovníka za svou zemi mu sedla na výbornou. ()

Grunt

Myslím, že film je velmi kvalitně zpracovaná událost, která se opravdu stala. Velký plus u mě hraje ztvárnění autentičnosti všech demonstrací a dění ve městě, líbilo se mi prolínání s dobovými záběry. Samozřejmě neopomenu dobrý výkon hereckého ensámblu. ()

curfew77

Dlouho, předlouho se Townsendovi daří budit zdání, že je nad věcí, a BATTLE IN SEATTLE je tak působivým skorodokumentem o tom, jak jednoduše se věci můžou vymknout kontrole, nebo, chcete-li, totálně posrat. Šílený tlak na starostu města v podání Raye Liotty, bezradnost mírumilovných vůdců demonstrantů ve chvíli, kdy začnou praskat první výlohy, frustrace a únava policejních zásahových jednotek, šok ve tvářích obyčejných lidí, kterým zničehonic pod okna vtrhly pouliční guerilly, to všechno dostanete z první ruky, a rázem víte o podstatě oněch hektických dnů víc, než si přečtete kdekoli na internetu. Nevadila by mi ještě ani poněkud kýčovitá zápletka kolem Charlize Theron, v čem ale snímek selhává totálně, je poslední dvaceti až třicetiminutovka. Tehdy se totiž scénář definitivně přikloní na jednu stranu barikády a vyčaruje "happyend", nad kterým zůstanete jenom nevěřícně civět, neboť popře základní smysl filmu i jeho nejsilnější momenty. Mysleli to tvůrci fakt vážně, nebo za tím vězel strach o tržby? Nevím, ale zatímco ještě v polovině projekce jsem vážně uvažoval o pěti hvězdách, nakonec dávám jenom tři a průměrných 60 %. ()

jack_scott

Trapný levičácký "dokument", snažící se ukázat tu "správnou realitu", jak má být. Obzvláště zápletka s potratem je super,taková laciná propaganda se hnedtak nevidí. A ke konci vystoupení zástupce afrických zemí, které emotivně snaží přimět všechny přítomné, aby jim dali víc penez,protože chudáci mají na jednoho člena vlády v přepočtu o trochu mín mercedesů než tradiční kapitalisté. Rozhodně je na světě lepší aktivistická propaganda. Dávam dvě hvězdičky, jednu že je to film a druhou že se člověk může zas jednou zasmát primitivnějším "bohuželspoluobčanům". ()

Miloško

Trápny dokument natočený z pohľadu jednej strany,kde všetko zahraničné,americké je choré,globálne,kapitalistické. Nie podobné filmy ma vedia rozčúliť,keď niekto sa snaží natočiť film podľa skutočnosti,ale pozerá sa na to len z jednej strany. Mňa teda tí demonštranti teda nepresvedčili!!!!! Ale aj tak jedna obrovská nuda....2/10 ()

dražis

Myslim, že se zneužití nebo jeslti chcete použití událostí v Seattlu asi přímým zúčastněným moc nezamlouvá, protože takhle naivní pohled na věc není normální.Film je natočenej rádoby na rovinu pro všechny strany, ale ve skutečnosti tomu tak není. Pokud někdo chce natočit anti WTO film, tak to ať to dělá pořádně a bez okolků a nepoužívá k tomu nesmyslně mezi tisícovkama demonstrantů pobíhající Theron, v tu chvíli sem to chtěl vypnout. ()

samuelsson

Battle in Seattle ma veľmi oslovil. Film je o demonštrantoch, ktorý sa snažia zmeniť svet, „zachrániť planétu“... demonštrovaním. Vyznieva to naivne, ale predsa len- obrovský dav ľudí dokáže aj nemožné. Film sa našťastie nesnaží zaujať nijaké stanovisko, páčilo sa mi, že je objektívny, nediferencuje „dobrých a zlých“. Ďalšími pozitívami sú pútavosť filmu, je dobré, že nie je spravený len ako dokument, človek má možnosť film viac precítiť. Battle in Seattle ma veľmi milo prekvapil. ()