Externí recenze k filmu (7)

 • FanMovie.cz (Jan Hauer) ***

  "U podobného filmu váš úsudek velice ovlivní, jaké názory zastáváte. Pokud ve volném čase zachraňujte velryby u norského pobřeží, je jasné, čí názory vezmete jako ty správné. A snímek se rozhodně nedrží v neutrální rovině." (více)

 • Filmweb.cz (Kateřina Papstová) ***

  "Vzpoura v Seattlu možná není tak monstrózní \"levičácká\" propaganda jako dokumenty Michaela Moorea, ale místy se jim v mnohém blíží. Stejně jako Mooreovy dokumenty i Townsedovu snímku nelze upřít jistou působivost, ale skloubení rekonstrukce skutečné události a fiktivních postav, včetně dění okolo…" (více)

 • Gorilla.cz (Karel Ondrka) ***

  "Townsend se projevil jako zručný filmař, když dokázal svému filmu dát autentickou formu, fatálně ale selhal jako scenárista při snaze o politické poselství. I když... Možná je dobře, že cestu pro svůj protest nevyskládal vytrhanými dlažebními kostkami ale celuloidovým pásem. Ačkoliv je tedy…" (více)

 • MovieMania.sk (Marek Gurský) ***

  "Atraktívna téma je spracovaná zaujímavo, no dosť jednostranne. Netvrdím, že WTO je bezchybnou organizáciou, ale Townsendov pohľad ju zobrazuje ako obrovské zlo, kvôli ktorému sa kľudne môžeme nechať zavrieť, aby sme niečo zmenili. Je to dosť zjednodušený pohľad, no celá problematika je tak…" (více)

 • MovieZone.cz (Petr Cífka) ***

  "Townsendův rukopis ale samozřejmě nemá zdaleka takový drive a navíc jej dost brzdí neustálé přeskakování od figurky k figurce. Žádná z postav není tak zajímavě narýsovaná, aby k sobě dokázala přitáhnout, jsou to jen šablonky, které by každý, kdo o demonstracích četl v novinách, v takovémhle filmu…" (více)

 • Premiere.cz (Radim Bartík) ****

  "Jistě, je to moc pěkné, že se dva lidi takhle najdou, z jejich minipříběhu si ale odnesete jedině poznání hraničící s hollywoodskou pohádkou, že láska hory přenáší. Ale i když jsou postavy fiktivní, nemělo by se zapomínat, že příběh je ze skutečnosti." (více)

 • Tiscali.cz (Petr Koten)

  "Vzpoura v Seattlu nabízí pohled do nedávné historie, do doby krátce před atentáty z 11. září 2001. Poté se zrodil jiný světový nepřítel, ovšem předtím to byly – svým způsobem – rajské časy. Mediální a intelektuální elity se ještě ochotně zabývaly životním prostředím a nespravedlivou distribucí…"

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace