Atraktivní Emily, manželka bohatého spekulanta s cennými papíry, se tajně schází s malířem Davidem Shawem. Milenecký vztah ale manželovi nezůstane dlouho utajen. Protože se v poslední době svým podnikáním dostal do svízelné finanční situace, rozhodne se pro radikální krok. Navštíví milence své ženy pod záminkou koupě obrazu a pak mu nabídne obchod zcela jiného druhu. Ví, že se Shaw ve skutečnosti jmenuje Winston Lagrange a malovat se naučil ve vězení, kam se dostal pro podvody. Steven, který nutně potřebuje manželčiny peníze, nabídne Davidovi půl milionu dolarů, když Emily zabije. Aby na dobu vraždy měl neprůstřelné alibi, vypraví se do klubu. Emily ale muže, který ji přepadl, ve rvačce zabije. Steven, který po příchodu domů předstírá starost o svou ženu, zjistí, že pod maskou vraha není manželčin milenec, ale někdo jiný. Detektiv Karaman, kterému je případ svěřen, Stevenovi příliš nevěří. Navíc se ozve Shaw, který nahrávkou, na které Steven domlouvá vraždu své ženy, ho chce vydírat. Emily začíná tušit, že něco není v pořádku. (TV Nova)

Eviel

Úžasne sa mi pritom podarilo zaspať , buď je to tým , že to podľa môjho gusta nenaplnilo žáner ,,thriller,, , alebo je chyba niekde inde :) Nemám nič proti hereckým výkonom , ale ten príbeh mi prišiel strašne klišéé... ()

Lukke32

Nebylo to vůbec špatné, Michael Douglas jako bezcitný záporák zářil. Gwyneth je určitě moc pěkná žena, na můj vkus sice až moc vysoká, ale svůj part zvládla. Scénu, kde byla v punčochách, jsem si labužnicky vychutnával :) Jedinou výtku bych tak měl pouze k onomu souboji najatého zabijáka s Emily v kuchyni jejího domu. Byl hodně neuvěřitelný. Chlap jako hora měl být s křehkou blondýnou hotovej hned a ne se s ní tak patlat... prostě chytit za krk, přimáčknout a majznout ji po hlavě některým kuchyňským náčiním, nabídka byla velice široká. Blbec si vzal na pomoc pánvičku a ani nebyl schopnej udeřit. Takže takhle ne, ten tragickej střet měl být natočen jinak, uvěřitelněji... ale i tak, určitě kvalitní thriller, na čtyři hvězdy stopro. ()

PanIncognito

Filmem jsem unesen od začátku až do konce. Vyřešit milostný trojúhelník vraždou je sice předvídatelné, ovšem zde nechybí nečekané a překvapivé zvraty. Herecké výkony jsou sympatické a to i přes zjednodušenost postav. Technicky je snímek kvalitní... ať už jde o hudbu, kameru či střih. :) (viděno s dabingem) ()

walsidal

Většinou se snažím hodnoti filmy rozumově, nikoliv pocitově, ale tady udělám výjimku. Náhodou jsem totiž „Dokonalou vraždu“ viděl den po té, kdy jsem poprvé viděl „Kimi no na wa“. Byla to pro mě neobyčejně zajímavá konfrontace. Na jedné straně „trochu kompikovaná animovaná pohádka“, na druhé straně thriller s hvězdným hereckým obsazením, propracovaným scénářem, napětím, zvraty atd. Prostě se vším, co by racionálně mělo nějakou animovanou pohádku jednoznačně předčít. Jenže jsem se několikrát přistihl, že více než osud Emily se mi hlavou honí včerejší vzpomínky na Mishuhu a Takiho. A to je právě to, co dělá filmy velkými. To, co nás zasáhne, co v nás zanechá stopu, co nás, byť nepatrně, změní. Z tohoto pohledu „A Perfect Murder“ není „A Perfect Movie“, ale jen „A Bog-standard Movie“… ()

Clar

Jednu hvězdu ubírám za totální logický lapsus. Když David dostal od Michaela zálohu a měl nahrávku, se kterou pak Michaela vydíral, nemuselo vůbec dojít k pokusu o vraždu. Mohl ho vydírat prakticky okamžitě. ()

Jirkacek

Snímek Dokonalá vražda z roku 1998 jsem poprvé viděl asi o dvě zimy a dvě léta od jeho natočení a ihned mne tato kombinace romantiky s plánováním zločinu zaujala. V té době byl pro mne Michael Douglas oblíbeným hercem a Gwyneth Paltrow tenkrát z televizní obrazovky do našeho obýváku zářila jako anděl s blonďatými vlásky a pěkným úsměvem. Tenkrát jsem snímek od režiséra Andrew Davise ocenil čtyřmi hvězdami, jenže jak léta plynula a hektolitry vody protékaly v korytě řeky Moravy, hvězdy z tohoto filmu zestárly a já začal sledovat jiné herce a herečky. Nicméně jednou jsem si vzpomněl zase na Dokonalou vraždu a rozhodl jsem se na tento film opět po letech podívat. Samozřejmě jsem si spoustu věcí už nepamatoval a jelikož mi z hlavy naprosto vypadlo jak to celé plánování vraždy dopadlo, náležitě jsem si jeho průběh užil i na podruhé. Příběh začal představením hlavních postav filmu, které se daly spočítat na prstech jedné ruky, poněvadž byly celkem tři. Prvním z nich byl finančník z Wall Street Steven Taylor (Michael Douglas), který se před nějakou dobou oženil se s Emily (Gwyneth Paltrow), která se v manželství nudila a tak měla poměr s malířem Davidem Shawem (Viggo Mortensen). Jednoho dne přestaly Stevenovi vycházet jeho riskantní osobní investice a hrozilo, že se jeho firma propadne na samé dno. Proto začal přemýšlet, kde by získal peníze a pro něj bylo nejjednosušším řešením získat přístup k osobnímu majetku Emily ve výši 100 milionů dolarů. Jenže ta byla čerstvě zamilovaná a zvažovala dokonce odchod od svého manžela, který by tak přišel o všechno. O její nevěře se však Steven brzy dozvěděl a záhy zjistil, že David byl dvakrát ve vězení, když oklamal bohaté ženy a obral je o peníze. Steven proto pod záminkou koupení obrazu navštívil Davida v jeho velkém podkrovním bytě a nabídl mu 500 000 dolarů za vraždu Emily. Když David odpověděl, že on a Emily jsou do sebe zamilovaní, Steven mu připomněl, že jeho další zatčení bude znamenat 15 let vězení. Malíře tedy s vraždou souhlasil a vydal se další den do bytu Taylorových, kde mu finančník vysvětlil svůj plán. Steven schoval Emilin klíč od bytu před vchodem do svého luxusního bytu na Manhattanu, který měl David použít na vniknutí dovnitř jednoho večera, během něhož boháč tradičně hrával karty s přáteli. Emily pravidelně zůstávala vždy doma a kolem deváté si dopřávala koupel ve vaně. V karetní hře si Steven udělal přestávku a svým mobilním telefonem zavolal do automatizovaného bankovního systému kvůli vlastnímu alibi, zatímco pomocí druhého telefonu zavolal Emily. Emily vylezla z vany a šla do kuchyně, kde byla napadena maskovaným útočníkem, svedla s ním souboj na život a na smrt, který pro dopadl dobře, když ho bodla ho do krku teploměrem, který se obvykle zapichoval do masa pro sledování teploty uvnitř. Útočník se skácel na zem a po chvíli už nehnutě ležel v kaluži krve. Potom se vrátil domů Steven, který si myslel, že Emily bude mrtvá, ale místo jejího těla našel maskovaného muže na zemi. Emily zatím vzlykala šokovaná v ložnici a tak Steven vytáhl klíč mrtvému z kapsy a vložil jej zpět na klíčenku své ženy. Pak již přijela policie a vyšetřovacím týmem pod vedením detektiva Karamana (David Suchet). Bystrý policista si všiml, že Steven byl překvapený, když útočníkovi sundali masku z obličeje, protože tělo nepatřilo milenci jeho ženy. Když pak mrtvolu vynášeli koroneři vynášeli do pohřebního vozu, vše sledoval David, který si pro změnu myslel, že se v pytli nachází Emily. Další den Steven odvezl svou ženu k její matce Sandře Brandfordové (Constance Towers), u které měla pár dní zůstat, přičemž Emily brzy po svém příjezdu zavolala svému milenci, který byl poněkud překvapen, že není mrtvá. Potom David svému protivníkovi, dal si s ním schůzku, kde mu sdělil, že požaduje dalších 400 000 dolarů. Celý rozhovor mezi objednavatelem vraždy a ním si totiž David nahrál na diktafon a peníze chtěl za zničení pásky s nahrávkou. Následně Emily navštívila svou kamarádku Raquel (Sarita Choudhury) a řekla jí, že se rozhodla opustit Stevena. Emily se jí zeptala, co by Steven udělal, kdyby věděl o Davidovi a Raquel odpověděla, že by ji Steven mohl zabít, aby získal její jmění, protože Emily odmítla podepsat předmanželskou dohodu. Podle Raquel totiž peníze a láska byly vždy dva největší důvody k vraždám. V Emily začalo růst podezření a tak zamířila do dozorčí banky, aby zjistila Stevenovy finanční potíže. Poté o tom informovala Karamana, který řekl, že Stevenovo alibi díky telefonátu do Asie nemá chybu, pouze bylo detektivovi divné, že mrtvý muž neměl u sebe žádný klíč, ani od auta ani od svého bytu. Vzápětí se Emily vrátila domů, kde se marně pokoušela svým klíčem odemknout a tak si zjistila adresu mrtvého muže a vydala se do jeho bytu, kde klíčem odemkla jeho dveře. Vzápětí tuto skutečnost vmetla Stevenovi do tváře a také mu prozradila, že ví o jeho finančních problémech. Steven jí odpověděl prozrazením malířovi kriminální minulosti a obvinil jej, že ho vydíral a vyhrožoval mu, takže když viděl mrtvé tělo v jejich kuchyni, předpokládal, že je to David, a vytáhl mu klíč z kapsy, aby na Emily nepadlo nějaké podezření. Šokovaná Emily svému manželovi uvěřila a druhý den šel Steven s penězi do Davidova bytu, kde našel vzkaz, že se setkají v parku. V tom zazvonil malířův telefon zazvoní, který Steven zvedl a uslyšel prodejce jízdenek, který potvrdil Davidou rezervaci na vlak do Montrealu. Vzápětí se Steven potkal s Davidem v parku a vyměnil s ním peníze za audio pásku. Malíř se pak ihned vydal na nádraží, kde nastoupil do vlaku do Kanady, přičemž ho průvodčí posadil do soukromého kupé. Sotva se David usadil a pomyslel si, že vydělal spoustu peněz, otevřely se dveře do vedlejší koupelny, z níž vyskočil Steven a malíře několikrát bodl. Umírající David se smál a v křeči mu prozradil, že poslal kopii pásky Emily. Vzápětí Steven sebral mrtvému pistoli a peníze a pak spěchal domů, kde ihned prohledal poštu. Když našel obálku s páskou, odnesl ji s penězi a zbraní do svého trezoru. Emily pak přišla z balkonu a manžel jí navrhl, že by si mohli zajít někam na večeři. Zatímco se Steven oblékal, Emily najednou navrhla, aby místo toho zůstali doma a že ona skočí pro jídlo a přinese ho domů. Když se vydala pro jídlo, zmínila se, že by měly nechat vyměnit zámky, protože jí chyběl její klíč. Steven ihned zkontroloval druhý vchod do bytu, kde našel klíč, který skrýval pro Davida, a uvědomil si, že útočník jej vrátil zpět po odemknutí dveří. Náhle se objevila Emily a odhalila, že teď ví všechno, když našla pásku v trezoru, zatímco se sprchoval. Když se otočila k odchodu, Steven na ni zaútočil a ona použila Davidovu zbraň, kterou ho zabila. Později na místo přijel detektiv Karaman, jemuž Emily přehrála Davidovu pásku a poté mu vysvětlila, jak se to celé seběhlo, když manžela zastřelila. Karaman ji odpověděl, že neměla na výběr a byl konec filmu, který byl natočen podle divadelní hry a tomu odpovídal průběh tohoto romantického snímku. Film neměl zrovna velký spád, spíše byl kladen důraz na napětí a očekávání, jak to celé bude probíhat a jak to dopadne. Nicméně díky skvělému hereckému obsazení, skvělým překvapením a gradujícímu ději, jsem se skoro vůbec nenudil. Dokonce jsem si chtěl film pořídit na blu-ray disku, ale bohužel v Česku na tomto nosiči zatím nevyšel, tak se třeba někdy dočkám. Suma sumárum, snímek Dokonalá vražda ode mne získal čtyři dokonalé hvězdy ****. () (méně) (více)

zuzam

Výborný a napínavý film, Douglas hraje standardně výborně, Paltrow standardně nic moc, ale zase je hezká.:-) ()

Sejkorka

Někdo tady píše, že konec filmu je lehce odhadnutelný. Asi to bude nějaký detektiv amatér, či dokonce profík. Film není žádné schematičko, průběžně jsou tam, ne přímo zvraty, ale poměrně překvapivé okolnosti. Zařazení Thriller / Romantický / Krimi mi moc nesedí, protože romantické to tedy vůbec není. Anebo jo, do chvíle, než se dozvíme, že David je padouch ? Steven je ještě větší padouch a nakonec to zaslouženě schytá. Takže vítězí Emily, tedy Gwyneth. Z mnoha důvodů též zaslouženě. ()

McGuffin

Manželský trojúhelník, to je na problém zaděláno, ale aby to byla Dokonalá vražda, A Perfect Murder, to by tihle tři museli hrábnout víc. Bohatý chudnoucí manžel nabídne milenci své bohaté manželky, který ji chce, jak se zjistí jako mnohé před tím, jenom okrást, zaplatit, aby ji zabil. Nabídka přijata, vražda zpackána a manželův vražedný úmysl manželce následně vyzrazen. Scénář Patricka Smithe Kellyho podle divadelní hry Fredericka Knotta to jako Boží mlýny semele tak, že dle plánů mrtvá a okradená žena oběma nástrahám unikne a oba gauneři přitom padnou. P.S. To jsou řádky o příběhu, ne o filmu z něj. https://www.macguffin.cz/ ()

Nikol45

Dokonalá vražda je pro mě pecka film. Douglasovi role sedla úplně bombasticky. Gwyneth je též skvělá. Když dávají kouknu znovu a znovu i když vím jak to skončí. ()