Dokonalá vražda

A Perfect Murder

Dokonalá vražda

Thriller / Romantický / Krimi

USA, 1998, 103 min

Ze začátku to mělo dobře našlápnuto, v půlce se to začalo zbytečně moc natahovat a opepřovat a ke konci byl film velmi nudný. Avšak herecké výkony byli výborné, takový Michael Douglas, chladný, nevypočitatelný s nutkáním za každou cenu zabít svoji ženu. I Viggo Mortensen se dokázal vymanit ze stínu Aragorna a předvést i něco jiného. Zato Gwyneth Paltrow to vzala asi v tomto filmu za špatný konec, ona jediná mi sem nezapadala už od začátku, proto hodnotím na 50% a to jenom díky Douglas/Mortensen.(28.12.2007)

Toho času ještě nadmíru zručný režisér Andrew Davis, debutující scénárista Patrick Smith Kelly nebo polský kameraman Dariusz Wolski (Vrána, série Pirátů z Karibiku) jsou zárukou toho, že dynamicky proměnlivá zápletka téhle vychytralé hry není hloupá a nenese se na vlně módních překombinovaných pastí, ze kterých se divákovi tak akorát roztočí hlava. Dokonalá vražda je poctivým detektivním thrillerem, který solidně dávkuje napětí a nabízí silné herecké individuality – elegantní žralok Douglas se pro podobné role narodil!!(17.3.2013)

Takže spíše v ničem nedokonalá vražda, už název je velmi zavádějící. Mám velmi rád Michaela Douglase, ale nebylo už těch vražd v televizi moc? Není už to trochu klišé? Jinak 4 hlavní postavy jsou velmi dynamické a na takový film plní svou roli výborně, ale co se týká děju, není na moc dobré úrovni, určitě ne na takové jako Douglasovo oblečení. Za mě to cítím na těch 60%. Ale Douglas mně nezklamal, opět jsem viděl toho sebevědomého, charismatického člověka.(29.12.2010)

Promyšlenost děje mi brala dech. Každý záběr měl své místo, podařilo se vyhnout hluchým pasážím. Příběh je několikrát zamotán a možné rozuzlení překrouceno, vždy však takovým způsobem, aby byl divák stále v obraze. Filmy, při kterých myšlenkově nestíháme a při závěrečné rekapitulaci se mlátíme zoufalstvím dlaní o čelo, jsou sice čímsi jedinečné, avšak neškodí být tu a tam svědkem něčeho, co k nám hovoří jasnou řečí. A přitom nikterak jednoduchou, to je třeba zdůraznit. Dost možná by se díky samotnému námětu mohlo jednat o zcela průměrné drama, kdyby z toho ovšem Andrew Davis výbornou režií, a za pomoci skvělého hereckého ansámblu, nevykouzlil vysoce nadprůměrný thriller. Kupříkladu v obdivuhodně rozrůstající se filmografii Vigga Mortensena lze hovořit o jednom z nejlepších snímků. No a faktor Douglas + Paltrow? Snad ani netřeba zmiňovat, to jest nošením dříví do lesa...(7.3.2011)

Tenhle typ filmů mě k absolutnímu hodnocení nepustí, leda by se tam svlíkalo. Líbilo se mi, jak se otěže nadhledu postupně posouvaly v rukou majitelů, i když s přibývajícím časem bylo lze s úspěchem použít vylučovací metodu aneb kdopak nejmíň hřešil, ten to přežije. Přemýšlivý Poirot Suchet bez knírku tam ale možná ani být nemusel a v určitém momentu před koncem bych ukončil celý film.(25.5.2013)

• - Obrazy, které se nachází u Davida doma, jsou skutečnou tvorbou herce Vigga Mortensena, který roli malíře Davida Shawa ztvárnil. (Xavi6)