Dokonalá vražda

A Perfect Murder

Dokonalá vražda

Thriller / Romantický / Krimi

USA, 1998, 103 min

Takže spíše v ničem nedokonalá vražda, už název je velmi zavádějící. Mám velmi rád Michaela Douglase, ale nebylo už těch vražd v televizi moc? Není už to trochu klišé? Jinak 4 hlavní postavy jsou velmi dynamické a na takový film plní svou roli výborně, ale co se týká děju, není na moc dobré úrovni, určitě ne na takové jako Douglasovo oblečení. Za mě to cítím na těch 60%. Ale Douglas mně nezklamal, opět jsem viděl toho sebevědomého, charismatického člověka.(29.12.2010)

Hustá hra s adrenalínom, ktorá do konca nepovolí z vytýčeného tempa. Veľké prachy, prejedené manželstvo a vášnivý cit... Hoci to, že sa chce partner striasť partnerky (alebo naopak), ktorá je ukrutne dobre zabezpečená, predstavuje tisíckrát opakovanú zápletku, tu sa tento vražedný partnerský motor spúšťa mrazivo hneď v úvode a celkovo pradie príjemne. Prsty v tom má určite scenárista i režisér (Andrew Davis), ale bez Douglasa (v najlepšej kondícii) a Paltrowovej by to taký adrenalínový pokrm nebol. Keď sa Stevena pýta manželka, ako dopadlo jeho stretnutie s jej tajným milencom a Douglas precedí: "Dal som mu ponuku... Zvažuje ju." ovanie vás takmer citeľný zlovestný závan, pretože vy už viete, čo tým má ten zradný cynik na mysli. Gwyneth je dokonalá naivka, ktorá nie je úplne sprostá (alebo tak sprostá, ako sa dlho, predlho javí), ale to vlastne ani tak nie je podstatné ako skôr to, že jej to bohovsky sekne a najmä, že podáva svoju naivku ozaj vierohodne. Slabinou je Viggo. Občas aj príde moment, keď precíti situáciu, ale len občas... No a potom- vyvrcholenie- a to, čo bolo predtým "husté", sa prevarí a zhustne, lenže už do podoby ťažšie stráviteľnej... Ale našťastie na čertovskú iróniu, zrýchlený tep a Michaela Douglasa hneď tak nezabudnete.(1.3.2008)

Nadprůměrnej Thriller, kterej čerpá z hereckých schopností Michaela Douglase, kterého dobře doplňujou Gwyneth Paltrow a Viggo Mortensen, kteří se za svuj výkon rozhodně nemusí stydět, spíš naopak. Děj to má místy docela napínavej a celkem dobře propracovanej, ale občas to má hluchý místa, který ale nejsou moc často, takže se to dá v klidu přežít. Andrew davis natočil inteligentní thriller s několika dějovými zvraty, který jsou někdy trochu očekávaný a slušnou atmosférou. Nudit se u toho nebudete, ale k dokonalosti to má daleko(10.4.2005)

Tenhle typ filmů mě k absolutnímu hodnocení nepustí, leda by se tam svlíkalo. Líbilo se mi, jak se otěže nadhledu postupně posouvaly v rukou majitelů, i když s přibývajícím časem bylo lze s úspěchem použít vylučovací metodu aneb kdopak nejmíň hřešil, ten to přežije. Přemýšlivý Poirot Suchet bez knírku tam ale možná ani být nemusel a v určitém momentu před koncem bych ukončil celý film.(25.5.2013)

Takové slabší čtyři. Myslel jsem si, že když děj ubíhal každou minutu plynule kupředu a ze začátku jsem se rozhodně nenudil, že to rychle uteče. Ale tak od půlky filmu jsem stejně dost zíval. Zápletka mě sice nezklamala a film jsem si svým způsobem užíval, protože sledovat hvězdy takového formátu v jednom filmu (miluju Viggovu typickou chůzi, a uvědomil jsem si to teprve zde - nejsem blázen) bylo čiré potěšení. Gwyneth je vážně nádherná žena a Douglasova kamenná tvář nemohla zklamat. Takže jak říkám: až na občasné nutkání přetočit snímek o pár minut dopředu jsem se vcelku dobře bavil, je to velmi solidní thriller.(22.4.2009)

• - Obrazy, které se nachází u Davida doma, jsou skutečnou tvorbou herce Vigga Mortensena, který roli malíře Davida Shawa ztvárnil. (Xavi6)