Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Atraktivní Emily, manželka bohatého spekulanta s cennými papíry, se tajně schází s malířem Davidem Shawem. Milenecký vztah ale manželovi nezůstane dlouho utajen. Protože se v poslední době svým podnikáním dostal do svízelné finanční situace, rozhodne se pro radikální krok. Navštíví milence své ženy pod záminkou koupě obrazu a pak mu nabídne obchod zcela jiného druhu. Ví, že se Shaw ve skutečnosti jmenuje Winston Lagrange a malovat se naučil ve vězení, kam se dostal pro podvody. Steven, který nutně potřebuje manželčiny peníze, nabídne Davidovi půl milionu dolarů, když Emily zabije. Aby na dobu vraždy měl neprůstřelné alibi, vypraví se do klubu. Emily ale muže, který ji přepadl, ve rvačce zabije. Steven, který po příchodu domů předstírá starost o svou ženu, zjistí, že pod maskou vraha není manželčin milenec, ale někdo jiný. Detektiv Karaman, kterému je případ svěřen, Stevenovi příliš nevěří. Navíc se ozve Shaw, který nahrávkou, na které Steven domlouvá vraždu své ženy, ho chce vydírat. Emily začíná tušit, že něco není v pořádku. (TV Nova)

(více)

Recenze (343)

Radyo 

všechny recenze uživatele

Ve srovnání s původním Hitchcockovým filmem Vražda po telefonu, z nějž toto dílo vyšlo, nutno uznat, že Hitchcock to prostě uměl a vychází z tohoto souboje jako vítěz. Tím ale v žádném případě nehážu Dokonalou vraždu do odpadu. Naopak, jde o vydařený krimithriller, v němž mě zaujal nejvíce výkon Viggo Mortensena (pozdější Aragorn v Pánovi prstenů). Michael Douglas jako by už pomalu ztrácel dech, ale stále ještě dokáže podávat kvalitní výkony. Gwyneth Paltrow je taková nějaká unylá, ostatně jako skoro pokaždé, ale už si na to začínám zvykat. ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack James Newton Howard: 1. Main Title [2:57] ,2. Ever Been to Belize? [2:13] ,3. That's Not Happiness to See Me [1:59] ,4. It's Too Late [3:09] ,5. Intruder [3:19] ,6. The Attack [2:05] ,7. He's In the Kitchen [2:55] ,8. Safe Deposit Box [1:51] ,9. Can You Ever Forgive Me? [6:09] ,10. You Take Care [1:54] ,11. What Happen's If...? [1:51], ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

Netřeba urážeti Viggo Mortensena, moh by totiž taky někomu nakopat místa, která byla předurčena výhradně k jemnému zacházení (viděli jste G.I. Jane?) :). Ale o to tady nejde. Jde tady o to, že Mistr Hitchcock je nesmrtelný a zřejmě nepřekonatelný. Gwyneth je krásná, jako obvykle, Douglas hraje celkem slušně, celkový dojem je nadprůměrný. 70% ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Herci tohoto filmu jsou jeho hlavní a nejdůležitější devizou. Jenže ačkoliv jsem očekával kvalitní thriller, dočkal jsem se spíše průměrného příběhu, u kterého se vůbec nedivím, že se mi vyhýbal celou tu dobu. Všichni ti herci se totiž představili v daleko kvalitnějších filmech a tento prostě vyhrál druhou třídu. K tomu je na něm hrozně vidět devadesátkový feeling, který mě dneska už dvakrát neoslní. ()

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Zajímavý film, který sice nepřekvapí nějakým převratným závěrem, ale rozhodně se na něj dobře dívá a nenudí. Viggo Mortensen hraje dost nevýrazně, Gwyneth Paltrow je sice dobrá, ale podle mě umí i víc, ale Michael Douglas je bezchybný - přestože nepatří k mým oblíbeným (tj. nějak zvlášť sympatickým) hercům, jeho kvality uznat musím. ()

Galerie (54)

Zajímavosti (1)

  • Obrazy, které se nachází u Davida doma, jsou skutečnou tvorbou herce Vigga Mortensena, který roli malíře Davida Shawa ztvárnil. (Xavi6)

Reklama

Reklama