Co vznikne, když se sejdou hvězdné herečky v čele s Meg Ryan a Annette Bening, schopná scenáristka, režisérka a producentka v jedné osobě Diane English a klasický příběh o skupince kamarádek z New Yorku? Odpovědí jsou Ženy, vtipná a jiskřící komedie o současných ženách a síle ženského přátelství. Předlohou byl film George Cukora z roku 1939 a divadelní hra Clare Boothe Luce z roku 1936... Mary (Meg Ryan) má ideální život: krásný dům, rozkošná dcera, úspěšný manžel a částečný úvazek návrhářky v oděvní firmě. A navíc se může spolehnout na své úžasné kamarádky, především na nejlepší přítelkyni Sylvii (Annette Bening). Tato žena s velkým šmrncem a ostrým humorem je šťastně svobodná a navíc právě povýšila na šéfredaktorku uznávaného ženského časopisu Cachet. Do jejich věrné trojky patří ještě Edie (Debra Messing), výstřední žena, která dělá matku kamarádkám i svému stále se rozrůstajícímu potomstvu. Dále je zde humoristická esejistka Alex (Jada Pinkett Smith), okouzlující lady se zvláštním darem říkat lidem věci, které rozhodně nechtějí slyšet. Ideální život je ale málokdy věčný. K jeho zruinování stačí často úplná prkotina. Třeba ztráta zaměstnání a následná touha zlepšit si náladu návštěvou manikérky. Právě tady se Mary dozví o manželově nevěře, čehož využije její nejlepší kamarádka pro svůj ženský časopis – včetně pikantních detailů. Pak nezbývá než se vydat na dlouhou cestu znovunalezení vnitřního klidu, doprovázenou krabicemi sladkého a dny strávenými doma v pyžamu. Mary nakonec skončí v ženském ozdravném táboře, kde se seznámí s “hraběnkou” Miller (Bette Midler), okázalou hollywoodskou agentkou a milovnicí marihuany, jejíž střízlivý přístup k životu se stane pro Mary inspirací. Když se Mary vrátí do New Yorku, začne znovu dávat dohromady svůj starý život, ale tentokrát s vědomím, co a kdo je v jejím životě nejdůležitější. Toto zjištění hraje zásadní roli ve chvíli, kdy se má setkat s člověkem, který jí ublížil nejvíc, jehož přítomnost jí ale také nejvíc schází: se Sylvií. (oficiální text distributora)

FilmFan24

Ženy, ženy, ženy...co jsem vám udělal? Ač jsem původní film George Cukora z roku 1939 neviděl, tenhle film mě po pár minutách připadal jako úplně zbytečný remake. Nic nezachránilo ani výtečné lahůdkové ženské obsazení, které bohužel scénář o ničem nezachrání. Romantická komedie, kde se jenom o chlapech mluví, nemůže fungovat. "Ženy" jsou zářným příkladem. Jedno z největších filmových zklamání poslední doby! ()

dawe04

Plytká a nepříliš objevná konverzačka s plno povrchníma posta...ženskýma. Jenom ženskýma! Které pořád mluví!!! a pořád něco dokola a dokola a dokola řeší!!!!!!! ()

Eldrick

Celovečerní film pořadu Sama doma, aneb jak mají zazobaný pindy hovno co na práci. Ale hláška Meg Ryan "vycucla bych i hřebíky z prkna" stála za to. ()

Beagle

Prosím všechny přítomné muže, kteří film zhlédli (jejich motivace je už sama o sobě tak trochu diskutabliní,ale nevadí), aby z něj nedělali předčasné a mylné závěry o intelektu žen. Nedopadly bychom totiž v tomto hodnocení rozhodně nijak lichotivě. A Diane Englishovou prosím, ať příště přenechá podobné náměty třeba kolegyním Ephronové nebo Meyersové. Děkuji. ()

berusche

Vážně tam nehrál ani jeden muž? Já si vůbec nevšimla. Nerozumím ale pozici, že zrovna ženy zde srší kritiku? Ruku na srdce, pokud odmyslíte barák jak z Beverly Hills, kabelky od D&G a auta jak z nejlepšího salónu, je to přesně takové, jaké jsme: přátelské a empatické, přesto nejsme schopny myslet někdy i na jiné, vkusné a krásné, ale tepláky máme všechny rády, plné elánu, občas ospalé, toužíme po úspěchu, ale je nutné si poskládat priority, chtěly bychom vše a přitom víme, že to se běžně nestává. V neposlední řadě všechny tušíme, že je nutné se o svou pozici postarat sama! Poselství je pro mě velice vzácně příjemné a to i přesto, že ne vždy vyhledávám partu svých kamarádek. Co se týče filmového zpracování, na režijní debut solidní, herecké výkony zdařilé. ()

j.bena

Řekla bych, že tak nízké hodnocení dostal film, protože ho hodnotili muži, kteří film nepochopili :-D Pro mě teda dost realné a zábavné, a konečně jsem si užila hodinu a půl bez mužů :-D ()

HappySmile

Celý film se tak nějak táhne a nejsou tam žádné zajímavé momenty. Všechno je monotónní, žádná sranda, žádné drama a člověk si celou dobu říká jenom "hmm". Podle mě velmi slabý pokus o popsání ženského světa, který si vzal na mušku povrchnost a neshody v manželství, ale chtělo by to více emocí. ()

Hennes

Od tohoto snímku jsem předem očekával další Sex ve městě nebo jiné vyloženě dámské movie. To mi vyšlo, parta holek "lepší" společnosti řeší nevěrného manžela jedné z nich. Musím přiznat, že jsem se chvilkami opravdu dobře pobavil a třeba scéna při porodu je opravdu k pobavení. Herecké obsazení je výborné a ono se to dá pohodově shlédnout. ()

Lyncha

Asi to bude tím, že jsem právě teď potřebovala vidět právě takovýhle film - trochu jsem si připadala, jako bych seděla na kafi s kamarádkama a dopřávala si to uvolněné slepičí tlachání, které žádná z nás nemyslí úplně vážně, ale báječně se u toho odreagujeme. V jakémkoli jiném rozpoložení mysli by to byla asi dost nuda. ()

SallyZen odpad!

Nevkusný, nudný, lehce feministický fillm, který už nikdy nechci vidět. Není to ani komedie ani drama. Je to jedna velká sračka. 0% ()

WoWoW

Ach ty ženy. Chvíli to bylo na zabití a chvílemi naprosto úžasné. Opravdu tam byly scény, které mě bavili. Je fakt, že jako chlapovi mi malinko vadilo vypuštění našeho pohlaví. Ale co ženy se snažili i bez nás můžů. ()

carly

ak by ten film na HBO nebol titulkovaný, tak by som si ho asi nepozrela. a druhý krát to už vidieť tiež nemusím. ale neľutujem. páčil sa mi nápad, keď sa prvý chlap vo filme zjavil až na jeho konci. veľmi sa mi páčili herecké výkony. dejove to bolo také miestami oblačno, ale film aspoň odsejpal. nie je mi jasné, o čom to malo byť, ale pozeralo sa na to pekne. takže tak ()

Andre3000

Nejvíc mě na tom filmu zaujalo, že tam nebyl ani jednou vidět muž (pokud se nepletu). Jenže fakt, že je to ta nejzajímavější věc na tom filmu je samo o sobě propadák. Díval sem se na to se svoji přítelkyní a řekněme, že kdyby nebylo jí, tak sem to určitě nedokoukal. Něco jako Sex ve měste v provedení ochotnického divadla v Trusnově :-) Btw. kdyby někdo věděl, kde najdu ten rozlehlý bulvár po kterém chodí pouze samé ženy, tak ať mi dá určitě vědět :-) ()

Juto

Film je feministickou lekciou namiesto toho, čo by malo byť. Drsná, syntetická a vysoko lesklá zábava. Škoda. 3/10 ()

Maty85

My God..... tak todle byla absolutní nuda! Při takovém hvězdném obsazení sem čekal teda víc. Předpokládám, že původní verzi žen z r. 39 se todle nemůže rovnat. ()

KatanaCZ

Ale...tak koukat se na to dá. Většina z nás uvidí tento kousek nejspíše jen jednou a pak jej zahodí do hlubin zapomnění. Takových filmů bylo, je a bude... ()

StanislachKo

Film s názvom ŽENY, v ktorom hrajú iba a jedine ŽENY (nie, chlap sa v tom celom nevyskytne ani ako komparz!) na čele s Ryankou, ktorá sa už začala prehupovať do svojho umelo pôsobiaceho imidžu. Kebyže toto všetko viem, s najväčšou pravdepodobnosťou by som si to nepustil ani keby čo. Ale ono to bolo chvíľami fakt celkom dosť vtipné, ba dokonca duchaplné.. Hlave vďaka postave Annette Bening. Je to samozrejm čistý výplach v duchu od žien pre ženy, ale ani zďaleka nie také peklo ako sa núka očakávať. ()

ecceHOMMO

....ŽENA....všude kam se podíváš......snímok nazerajúci do vnútra toho čo sa v žene skrýva a čo prežíva......ale treba povedať, že je určený najmä im samým......veď povedzme si narovinu...kto z nás chlapov dokáže nazrieť do nevyspytateľnej ženskej duše...( a to už nehovorím o tom kto ju dokáže pochopiť ).......hihi....( UPOZORNENIE: celý môj komentár treba brať s nadsázkou a humorom.....posledné čo by som chcel je niekoho uraziť ). ()