Amazing Spider-Man

Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2012, 131 min

Začal bych asi tím, že mé hodnocení poslalo film do Červených ČÍsel :D Je to slabší Čtyřka, koukat dvě hodiny 15 na Spidermana, kterého jsme viděli tolikrát!! Zábava na večer to byla Fajn! Objevili se i Vtipné momenty, Například rozmlácení budíku! Akce- Místy šílený střih a hned to zkazilo Dojem, působilo to na mně jako Pohádka pro Mladistvé, nýbrž Akční Nářez a s přibývající stopáží, jsem malinko ztrácel přehled o Co Go! Ale tu 4 mu dám !(28.10.2012)

Mělo se to jmenovat Charming Spiderman. Pokud jsem v souvislosti o Avengers rozvíjel teorii o bezkonfliktnosti mezi komiksáky, pak Webb laťku ještě zvedá. Je to pubertální, rozjívená, drzá a místy příjemně sebeironická jízda, která sice úplně nelícuje (hlavně spojení až sitcomově koktavých scén a superhrdinské akce), ale baví od začátku do konce. Pokud má Spidey nějakou přidanou hodnotu, je to právě přímočarost, osekanost, svěží sebeironie a čistá rozkoš, která tryská jak z Garfieldovy hormonálně bouřlivé performance (škoda jen, že ji zabíjí český dabing), tak z rozlítaného a radostně eklektického režijního řešení. Při vší hravosti si Amazing Spiderman vlastně na nic nehraje, přehnaně nevraští čelo a odbourává i ty linie, kde Raimi řešil problémy (puberta, zodpovědnost, vina atd.). Tenhle pavouček ale prostě skáče po střechách a příliš nemudruje. Sice zase nemá pořádný příběh a vlastně jen znovu otevírá povědomé univerzum, ale ta pravá pavoučí závrať, ta tam prostě je. Čistší žánrová zábava než přecenění Avengers.(27.6.2012)

Marc Webb za 150 milionů natočil 137 minut dlouhý film, který je i přes hojnou míru efektů a snaživé osudové drama nejlepší v nenucené poloze dvou zamilovaných lidí. Takže tu funguje hlavně to, co fungovalo v 500 dní se Summer, akorát s tím rozdílem, že Spídy byl 20x dražší a přesto je o něco nudnější. Slabší komiksovka letošní sezóny... Více zde.(27.6.2012)

Takže nakonec příjemné překvapení. Jestli se vám zdálo, že někdo tvůrčímu týmu Amazing Spider-Mana pustil Batman začíná, a řekl, že přesně takhle to musí vypadat, nebyli jste daleko od pravdy. Nový Spidey je nepříliš rozmáchlou podívanou s hmatatelným důrazem na postavy, která se v trailerech marně snažila tvářit jako epická blockbusterová pecka. Tou pavoučí reboot není, vůbec to ale neznamená, že jde o špatný film. Ba naopak, je to moc sympatický biják se skvěle zahraným hlavním hrdinou, jehož nepavoučí trable jsou daleko zajímavější, než povrchní digitální atrakce. Marcu Webbovi se totiž daří perfektně prodat Peterovo pátrání po minulosti a ty emocionálnější části příběhu, a jeho filmu víceméně škodí akorát to, že do něj musí nacpat zrod superhrdiny, obří ještěrku a pár akčních scén, které spadají maximálně do škatulky ‚ok‘. Mohlo to být kratší, mohlo to mít mnohem lepšího záporáka a nemuselo to zrecyklovat tolik scén z Raimiho jedničky. I v téhle podobě je ale Amazing Spider-Man povedeným dramatem se solidní dávkou humoru, na jehož pokračování se těším už teď. Dějový náběh je tu velice slibný a Garfield se v roli rozervaného superteenagera vyloženě našel. 7/10(29.6.2012)

Nic moc, ze vsech ctyr filmu jasne nejslabsi. Pro zacatek naprosto, ale naprosto zbytecnej restart serie. Uprimne si myslim, ze zadny dalsi dily Spider-mana potreba nebyly, natoz pak zacinat zase od zacatku. Ale budiz, kdyby k tomu tvurci pristoupili nejak jinak. Jenze krome vymeny zaporaka a hlavni zensky to je jak sjety pres kopirak. Navic, i kdyz film vcelku odsejpa, o zadnou zbesilou akci se nejedna, akce tu je jen obcas, misty docela digitalni a nic co by vylozene strhlo. Potencial Lizarda neni moc vyuzitej a jeho liceni na hlave je docela smesny. Sem tam se sice povede nejakej vtipnej dialog nebo fajn hlaska, ale to je tak vsechno. Zatimco Stone je docela sympaticka, Garfield je otravnej blbecek, kterej by potreboval poradne pres hubu a to rikam s vedomim, ze predtim hral Spider-mana Tobey se svym ospalym vyrazem, kterej byl oproti Garfieldovi o nekolik urovni presto lepsi. Takze celkove sice ne vylozene sracka, skouknout se to da v pohode a natoceny to je jakz takz slusne, ale rozhodne to neda vic nez 3* a fakt nemam potrebu to videt znovu.(1.11.2012)

• - Nová trilogie o Spider-Manovi vznikla především kvůli velkému potencionálu filmu ve 3D formátu. (LiborGondek)

• - Emma Stone, představitelka Gwen Stacy, a Sally Field, která ztvárnila tetu May, mají narozeniny ve stejný den. (KucC)

• - Režisér Marc Webb opísal film ako "príbeh dieťaťa, ktoré vyrastá, hľadá svojho otca a nájde seba samého". (Greenpeacak)