Nemyslím si, že by filmový svět zemřel strašlivou smrtí bez nové verze Spidermana, ale na druhou stranu se mi tenhle týpek líbil o hodně víc, než jeho houpající se předchůdce. Jednak není třídním trotlem příliš dlouho, jednak si své schopnosti celkem zábavně užívá a hlavně kolem něj pořád vzduchem poletuje spousta hlášek z různých úst, což více vyhovuje mému vnímání comicsu. Navíc každého bojovníka za spravedlnost musí uspokojit vědomí, že když zarputilý vystřelovač pavučinek potřebuje zastavit naštvanou ještěrku, tak je mu odborářský svaz jeřábníků plně k dispozici.(19.11.2012)

Nic moc, ze vsech ctyr filmu jasne nejslabsi. Pro zacatek naprosto, ale naprosto zbytecnej restart serie. Uprimne si myslim, ze zadny dalsi dily Spider-mana potreba nebyly, natoz pak zacinat zase od zacatku. Ale budiz, kdyby k tomu tvurci pristoupili nejak jinak. Jenze krome vymeny zaporaka a hlavni zensky to je jak sjety pres kopirak. Navic, i kdyz film vcelku odsejpa, o zadnou zbesilou akci se nejedna, akce tu je jen obcas, misty docela digitalni a nic co by vylozene strhlo. Potencial Lizarda neni moc vyuzitej a jeho liceni na hlave je docela smesny. Sem tam se sice povede nejakej vtipnej dialog nebo fajn hlaska, ale to je tak vsechno. Zatimco Stone je docela sympaticka, Garfield je otravnej blbecek, kterej by potreboval poradne pres hubu a to rikam s vedomim, ze predtim hral Spider-mana Tobey se svym ospalym vyrazem, kterej byl oproti Garfieldovi o nekolik urovni presto lepsi. Takze celkove sice ne vylozene sracka, skouknout se to da v pohode a natoceny to je jakz takz slusne, ale rozhodne to neda vic nez 3* a fakt nemam potrebu to videt znovu.(1.11.2012)

• Rex Mundi

No,... tak Andrew Garfield nebol taký neznesiteľný na pohľad, ako som si myslela, keď som videla trailer. Aj tak sa mi lepšie pozeralo na Emmu Stone a Rhysa Ifansa. Ehmm, a prečo sa vlastne spracúvala tá istá časť Spíďovej histórie a života, ktorú už predstavil Tobey McGuire??? To mi chce Hollywood povedať, že ten Spider-man s dlhočiznou komiksovou minulosťou a mega základňou fanúšikov má len zopár sfilmovateľných storylajnov, ktoré sa podobajú ako vajce vajcu? Wormboy to vystihol presne - zbytočný film (hoci videla som aj zbytočnejšie).(8.7.2013)

Jestli nějaký film patří do 3D, tak je to rozhodně Spider-man a můžu říct, že jsem si to užívala úplně maximálně. 137 minut uteklo ani nevím jak, Spider-man tady byl velmi polidštěný (Andrew garfield je rozhodně velmi talentovaný herec) a velmi potěšila i Gwen Emmy Stone. Takže mi lezl na nervy jen moralistický strýček a předpojatý superpolda. Ještěrky byly fajn.(23.7.2012)

Mělo se to jmenovat Charming Spiderman. Pokud jsem v souvislosti o Avengers rozvíjel teorii o bezkonfliktnosti mezi komiksáky, pak Webb laťku ještě zvedá. Je to pubertální, rozjívená, drzá a místy příjemně sebeironická jízda, která sice úplně nelícuje (hlavně spojení až sitcomově koktavých scén a superhrdinské akce), ale baví od začátku do konce. Pokud má Spidey nějakou přidanou hodnotu, je to právě přímočarost, osekanost, svěží sebeironie a čistá rozkoš, která tryská jak z Garfieldovy hormonálně bouřlivé performance (škoda jen, že ji zabíjí český dabing), tak z rozlítaného a radostně eklektického režijního řešení. Při vší hravosti si Amazing Spiderman vlastně na nic nehraje, přehnaně nevraští čelo a odbourává i ty linie, kde Raimi řešil problémy (puberta, zodpovědnost, vina atd.). Tenhle pavouček ale prostě skáče po střechách a příliš nemudruje. Sice zase nemá pořádný příběh a vlastně jen znovu otevírá povědomé univerzum, ale ta pravá pavoučí závrať, ta tam prostě je. Čistší žánrová zábava než přecenění Avengers.(27.6.2012)

• - Andrew Garfield byl do role obsazen již v červenci roku 2010. (KucC)

• - Jakmile se Gwen Stacy (Emma Stone) dozví, že Peter Parker (Andrew Garfield) je pavoučí muž, řekne mu: "Ty jsi Spider-man," i když předtím to označení ještě nezaznělo. Poprvé jej vyřkne Peter, když zachrání malého kluka na mostě. (skinny)

• - Nová trilogie o Spider-Manovi vznikla především kvůli velkému potencionálu filmu ve 3D formátu. (LiborGondek)