Doufam jsem, že po vzniku nových dílů Batmana a restartu celé serie, jejíž staré díly byly v podstatě v tu chvíli zapomenuty, nebo v nejlepším případě hozeny do ústraní, konečně tvůrci pochopili jak točit komics. Bohužel nikoliv. Přičemž Spiderman by mohl mít velice podobné atributy rozevraného hrdiny jako Bruce Wayne. Narozdíl od milionáře tu máme prostého kluka, který má zase ty své problémy proč se nedokáže ztotožnit se svým alteregem. Ovšem osudovost tady naprosto chybí a čím dále jde divák filmem, tím více jsou zde cítit neduhy z předešlých dílů - sentiment, "správní hrdinové", zase ta pomoc na poslední chvíli, jak se ze špatného klučiny stal správný klučina, starostlivá teta a správný strýc - mimochodem vynikající Martin Sheen. Vážení, je to nuda. Akce je slušná, first person záběry inovativní (jinak překvapivě technická stránka od starších filmů v podstatě k nerozeznání), ale není tu žádný hlubší přesah, žádná kulervoucí scéna. Film nejlépe funguje (záměr?) jako příběh o seznamování dvou teenageru - strhující chemie mezi Garfieldem a Emmou Stone. Čekal bych více a restart se určitě nekoná. Možná ten komerční jedině.(21.7.2012)

• Morien

Aha, to napsal Steve Kloves, to leccos vysvětluje. Když si vzpomenu na míru osypek, které ve mně vyvolávala trilogie Sama Raimiho, tak jsem se třepala hrůzou mnohem méně často, nicméně to má pořád dost daleko k opravdickému filmu s opravdickou substancí. Musím pochválit zdejší origin-story část, neboť tam mě chvílemi i trochu zamrazilo, nejvíc v ten moment, jak přišel domů smutný a dobitý. Jenže postupem času se to všechno dost rozmělní a vyústění na mě emociálně nepůsobProč je Emma Stone v téhle roli pořád tak strašně zmalovaná? Zase mě rozčilovalo obsazení rolí puberťáků dospělými herci, ale alespoň mi připadali pocitově trochu mladší než Toby a spol. (Ačkoliv Andrew a Emma byli oba starší než Toby a Kirsten v jejich prvním filmu, o dva a o čtyři roky, to jsou mi věci.)(23.6.2018)

Reziser Marc Webb nema bohatu filmografiu, avsak najznamejsi film, aky natocil je romanticky film 500 DNI SO SUMMER (2009) a skusenost z romantickeho filmu preukazal aj v tomto filme. Mal som taky pocit, ze mladsi divaci sa pri dlhych dialogoch a hlavne v prvej polovici filmu trosku nudili, pretoze zrejme ocakavali Spidermanovske eskapady asi trosku skor a hlavne viac, ale reziser nam chcel najskor predstavit hlavnych hrdinov, co sa mi celkom pacilo a az potom sa to rozbehlo. Priznam sa, ze som pred filmom vobec netusil, kto ma hudbu pocas filmu, avsak pri niektorich romantickych scenach som si hned spomenul pri klavirnych castiach hlavne na TITANIC (1997), pricom az na konci filmu som si vsimol meno Jamesa Hornera, cim sa len potvrdil moj dojem, ze romanticke chvile vo filmoch vie asi najkrajsie hudobne spestrit prave spominany James Horner. Skoda, ze si nepamätam na prveho Raimiho SPIDER-MANA (2002) s Tobey Maguireom, avsak podla mojho nazoru restart nebol zbytocny, skor vydareny, ale neviem, ci lepsi, nez ten Raimiho Spider-Man. _________ Andrew Garfield - (Spider-Man / Peter Parker) +++ Emma Stone - (Gwen Stacy) +++ Rhys Ifans - (Lizard / Dr. Curt Connors) +++ Denis Leary - (Kapitán Stacy) +++ Martin Sheen - (Strýko Ben) +++ Sally Field - (Teta May) +++ Campbell Scott - (Richard Parker) +++ Embeth Davidtz - (Mary Parker) +++ Max Charles - (Štvorročný Peter Parker ) +++ Stan Lee - (Školský knihovník) +++ Produkcia: Stan Lee +++ (Videl v 3D kine 03.07.2012) +++(3.7.2012)

Ale to vůbec nebylo špatné. Andrew Garfield je velmi dobrý herec, o čemž jsem se již několikrát v minulosti přesvědčila. A i jako nový Spider-Man byl skvělý. Na původního Spider-Mana s Tobeym to asi nemá, ale i tak jsem moc spokojená. Při akčních scénách jsem chvílemi ani nedýchala a romantické scény s Emmou Stone byly rovněž povedené. Délka byla opět mírně přehnaná, nuda se ale nekonala. Rozhodně mohu doporučit.(28.10.2012)

Spider or a Man? Just an ordinary teenager. Marc Webb se chytil do své vlastní pavoučí sítě.V první třetině vidíme režiséra, který rozumí srdečním trablům geeků a dokáže zachytit onu "awkardness" teenagerského namlouvání, kdy ze sebe objekty místo vycizelovaných proslovů a chytrých pick-up hlášek vydolují maximálně "hmmm" a "eee" a "máš rád mořského vlka?" Nechybí ani skvělé nápady jako cameo Stana Lee a typické hračičkovské elementy, kterými mě Webb okouzlil ve svých předchozích filmech. Ale připadá mi, že ho zajímá jen Peter Parker jako postava, nikoli Spiderman jako hrdina- a na filmu je to znát. Ale jakmile se pavoučí chlapec navleče do kostýmu a masky, ztrácí scénář i režie pevnou půdu pod nohama a tam, kde bychom čekali epické momenty, vizuální parádičky a obvyklý spidermanovský humor, je jen nadýchaná CGI vata doprovázená Hornerovou somnabulní hudbou. Rhys Ifans navíc mluví jako ještěří Voldemort, Spiderman vysedává po střechách jako depresivní Batman a dokonce už ani New York není to, co býval. A to je pak člověku líto, když si vzpomene na první, trochu dvojsmyslnou scénu, kterou Webb Spidermana nádherně uvedl.(13.7.2012)

• - Filmový pár Emma Stone a Andrew Garfield se dal během natáčení dohromady i v soukromí. (MaJa01)

• - Ve filmu se objevil i autor původního komiksu Stan Lee, který ztvárnil roli knihovníka se sluchátky. (SeBig)

• - Čočky na Spider-Manově (Andrew Garfield) masce vyrobila společnost, která se specializuje výhradně na skla do slunečních brýlí pro americkou armádu a NASA. Spider-Man se tak může pochlubit čočkami vyrobenými vyspělou technologií, jejich povrchová úprava minimalizuje odraz a je zabarvená do modrého odstínu. [Zdroj: Falcon] (oje)