Amazing Spider-Man

Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2012, 131 min

Úžasný spajdrgej je rozhodně méně homo než jeho předchůdce, kde se rozkokošně lepil na paneláky Toby McQueer, kterému jeho předstíranou heterosexualitu nežraly snad ani ty nejzarytější, dvanáctileté Patyzónovy fanynky. Obsahuje to více vtipu na úkor mačkání beďarů a laškování s ohyzdnou Kirsten a hlavně je ústředním záporákem místo žužu zeleného skateboardisty, připomínajícího rumunskou gymnastku s premenstruačním syndromem, docela slušně udělaná, nasraná Gappa. Nový Párkr je sympaťák, u něhož jsem se ani na chvíli nebál, že se lačně vrhne na nějakého sexy spolužáka. A vůbec jsem si u toho nemusel jako posledně přikládat na xicht tarantuli, abych se mezi všemi těmi lepkavými výprcy alespoň trochu pobavil.(22.10.2012)

• Cervenak

Zlátanina. Všetko nasilu pozliepané, všetko umelé, zle zostrihané a v konečnom dôsledku bez akéhokoľvek zmyslu. Do vôd priemeru to ťahajú iba sympaťák Andy a malá bohyňa Emma, medzi ktorými funguje (vzhľadom na nefunkčný zvyšok filmu) prekvapivá chémia. Ako teen romanca by to bolo celkom fajn. Na blu-ray poprosím vystrihať všetky tie blbosti s pavučinami, srandovnými jaštericami, obetavými žeriavnikmi a nezaujímavými pestúnmi. Hlavne prosím odstrániť samotného Spideyho, z ktorého sa tu stal otravný "spratok" snažiaci sa hláškovať. 5/10(14.7.2012)

Proč tenhle film nenatočili jako první? A proč vlastně vůbec takové filmy točí? Marvel chce ze Spider-Mana vymáčknout maximum a tak obnoví celou trilogii s novými tvářemi, novými postavami a novými nepřáteli. Každopádně musím tvůrce pochválit. Mám postavičku Spider-Mana rád. Koukal jsem na ní vlastně od mala. Je tedy pro mě obrovským překvapením, že tenhle Spider-Man se mi daleko více přibližuje té původní postavě, než stará trilogie od Reimiho. Na celou tu postavu Spider-Mana je nahlíženo úplně jinak. Vlastně víc do hloubky, víc do kreslené předlohy. Vlastně celkově víc tak, jak jsem si to vždycky přál. Nevím ani proč tenkrát tamtoho Spider-Mana natočili tak, jak ho natočili. Nemám tyhle restarty vůbec rád, ale musím říct, že tenhle mi udělal vysloveně radost. Tady se někdo opravdu snažil. Nejvíce je to znát na castingu. Garfield a Stone byla naprosto boží volba. Hlavně teda Emička. To je taková tvářička, že bych na ní mohl koukat do nekonečna a nikdy by mě neomrzela. Také ale potěší Rhys Ifans, Martin Sheen nebo Denis Leary. Jo...tahle směska herců se v jednom filmu opravdu povedla. Kde že je ten druhý díl?(17.11.2013)

Čo ja viem, 70%? Od Webba, ako mnohí iní, zbožňujem 500 dní so Summer a tak boli očakávania veľké. Nakoniec je ale výsledkom vcelku štandardný komiksový origin. je to asi lepšie, než keby svet dostal plánovanú štvorku Sama Raimiho, ale pachuť akejsi zbytočnosti tu bez debaty je. Naopak, poteší, že scenár sa notoricky známy Petrov origin snaží poňať miestami celkom inovatívne, takže je prítomná sprisahanecká linka alebo otvorená otázka smrti (?) Petrových rodičov. Poteší tiež originálny zlosyn a Garfield je podstatne sympatickejší, než kvetináčovým dojmom pôsobiaci Maguire. naopak, film bol evidentne drasticky prestrihaný, takže z deja záhadne miznú dôležité dejové línie i postavy, čo pôsobí značne WTF.(2.1.2017)

// Distribútor: Sony, Columbia // Počet premietajúcich kín v USA: 4,318 // Otvárací Víkend USA: $62,004,688 // Je krása pozerať na remake, ktorý dosahuje a miestami aj prevyšuje kvalitu originálu. Bude však lepšie filmy neporovnávať a užiť si každý zvlášť, pretože každý je výnimočný niečím iným...... Príjemná hudba, úžasné audio-vizuálne efekty, sympatické herecké obsadenie a za mňa čistých 5*.(11.9.2013)

• - Nová trilogie o Spider-Manovi vznikla především kvůli velkému potencionálu filmu ve 3D formátu. (LiborGondek)

• - V pokoji Petera Parkera (Andrew Garfield) je možné zahlédnout plakát filmu Okno do dvora (1954). (MeanWhile)

• - Kostým Spider-Mana byl záměrně vytvořen tak, aby připomínal kostým akrobata. (HellFire)