Amazing Spider-Man

Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2012, 131 min

Určitě nejlepší adaptace přitroublé báchorky, no na čtyři stále ještě nee. A asi nikdy, předloha to totiž nedovoluje. Pokud uvážím, že MekŠkvír vyhrál i nějaké ty herecké ceny, pak Gárfýld pro samé Osraly nebude mít doma kam flusnout. Ohledně nadání bychom srovnávali nesrovnatelné. Je trošku smutné, že dnes každé dítě školkou povinné zná příhody pavoukem oplodněného ňoumy lépe, než vlastní nočník, zatímco Karkulka s Bajajou chcípají na úbytě, ale doba se holt mění k horšímu.(20.3.2014)

• Isherwood

Středoškolský úvod připomene, kde má Webb kořeny a s nimi pevnou půdu pod nohama. V momentě, kdy se z Petera Parkera stane Spider-Man, naplno se projeví tvůrčí bezradnost, která nefunguje v hláškování, motivacích a hlavně ne ani v akci, která sice vyždímala mnoho procesorových jader, ale virtuální kamera může lítat sebevíc, opravdového fyzična tam není ani bit. Že v tom pekle vlastně zafunguje ta nejkýčovitější věc na kilometry komiksových políček široko daleko, tedy jeřábníci v akci, je už jenom bizarní třešničkou na tomhle přebujelém a přitom dokonale prázdném dortu.(15.7.2015)

Vzpomínám si, že jsem se na tento film strašně těšil, dokonce jsem na něj chtěl jít i do kina. Bohužel mi to tenkrát nevyšlo a já si dneska můžu spíše: "Bohudík, že to tenkrát nevyšlo!" The Amazing Spider-Man je naprosto průměrná kopírka něčeho, co tu už bylo, ale v mnohem lepším provedení. Nemám ani tak problém s Andrew Garfieldem jako hercem, o něm vím, že je schopný. Ale mám problém se scénářem, kdy vlastně sledujeme "proměnu" týpka, který jezdí na skatu a vůbec nevypadá jako někdo, kdo by se potřeboval nějak proměnit (ne, vlastně potřeboval trochu síly, aby si to párkrát vyřídil s pár lidmi, kteří ho štvali, to je fakt). Co se mi zpočátku na této verzi líbilo, bylo to používání nové síly (kdy Peter vytrhával věci, protože nevěděl, jakou sílu vlastně má) ale i tohle pak dokázali scenáristé zabít tím, že jeho spolužákům tohle přišlo prakticky normální (to jako fakt? Mladý kluk roztříská basketbalový koš, všichni se jen ohlédnou a to je vše?) Navíc v tomto díle Spider-Man sundá masku (a odhalí svou identitu naprostým cizincům) vícekrát, než Tobey za všechny tři díly dohromady. Ne, tohle není Spider-Man. Chyba je hlavně v odfláknutém scénáři. Herci se snaží (Emma je zlatíčko, Andrew je ok, ale Toby byl lepší) a Webb překvapivě slušně utáhl akční scény. Ale nevidím důvod si tento film pustit znovu. Ne na body, ale Raimi vyhrál tento pavoučí zápas tvrdým KO. 60 %.(23.2.2013)

Když já nevím, na jednu stranu bych tu jednu hvězdu ještě přidat chtěla. Nový Spider-Man není špatný film, po příběhové stránce film sice nenabízí vůbec nic, co bychom neviděli v původním Spider-Manovi, ale jde více do hloubky postav i vztahů. Film funguje po emocionální stránce, i jistý emocionální zvrat v Peterově životě v první části filmu na jedničku splnil svůj účel. Od Marca Webba se samozřejmě čekala jistota především v milostné linii a očekávání splnil. Andrew Garfield byl výbornou volbou pro roli Spider-Mana a Emma Stone ho skvěle doplňovala. Ale pak ten kámen úrazu. Záporák. Horšího záporáka jsem už dlouho neviděla, kdykoliv se objevil na scéně, celý film stahoval sebou dolů, najednou jsem se dívala na dětský film, kde nějaká obří ještěrka leze po budově a převrací auta. V současné konkurenci komiksových filmů zkrátka tento záporák nemá šanci obstát a je to hrozná škoda, protože jinak je nový Spider-Man hravý, zábavný a příjemný blockbuster.(13.7.2012)

Jestli nějaký film patří do 3D, tak je to rozhodně Spider-man a můžu říct, že jsem si to užívala úplně maximálně. 137 minut uteklo ani nevím jak, Spider-man tady byl velmi polidštěný (Andrew garfield je rozhodně velmi talentovaný herec) a velmi potěšila i Gwen Emmy Stone. Takže mi lezl na nervy jen moralistický strýček a předpojatý superpolda. Ještěrky byly fajn.(23.7.2012)

• - Film byl nasazen do kin 10 let po premiéře původního filmu od režiséra Sama Raimiho. (karlik4801)

• - Ve filmu se objevil i autor původního komiksu Stan Lee, který ztvárnil roli knihovníka se sluchátky. (SeBig)

• - Počas boja s Lizardom (Rhys Ifans) v školskom laboratóriu sa bunda Petra Parkera (Andrew Garfield) nelogicky mení z čistej na úplne zaprášenú a na čiastočne zaprášenú. (Spranger)