poster

Amazing Spider-Man

 • USA

  The Amazing Spider-Man

 • Slovensko

  Amazing Spider-Man

 • Velká Británie

  The Amazing Spider-Man

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2012, 131 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  Nemyslím si, že by filmový svět zemřel strašlivou smrtí bez nové verze Spidermana, ale na druhou stranu se mi tenhle týpek líbil o hodně víc, než jeho houpající se předchůdce. Jednak není třídním trotlem příliš dlouho, jednak si své schopnosti celkem zábavně užívá a hlavně kolem něj pořád vzduchem poletuje spousta hlášek z různých úst, což více vyhovuje mému vnímání comicsu. Navíc každého bojovníka za spravedlnost musí uspokojit vědomí, že když zarputilý vystřelovač pavučinek potřebuje zastavit naštvanou ještěrku, tak je mu odborářský svaz jeřábníků plně k dispozici.(19.11.2012)

 • viperblade
  ***

  Vzpomínám si, že jsem se na tento film strašně těšil, dokonce jsem na něj chtěl jít i do kina. Bohužel mi to tenkrát nevyšlo a já si dneska můžu spíše: "Bohudík, že to tenkrát nevyšlo!" The Amazing Spider-Man je naprosto průměrná kopírka něčeho, co tu už bylo, ale v mnohem lepším provedení. Nemám ani tak problém s Andrew Garfieldem jako hercem, o něm vím, že je schopný. Ale mám problém se scénářem, kdy vlastně sledujeme "proměnu" týpka, který jezdí na skatu a vůbec nevypadá jako někdo, kdo by se potřeboval nějak proměnit (ne, vlastně potřeboval trochu síly, aby si to párkrát vyřídil s pár lidmi, kteří ho štvali, to je fakt). Co se mi zpočátku na této verzi líbilo, bylo to používání nové síly (kdy Peter vytrhával věci, protože nevěděl, jakou sílu vlastně má) ale i tohle pak dokázali scenáristé zabít tím, že jeho spolužákům tohle přišlo prakticky normální (to jako fakt? Mladý kluk roztříská basketbalový koš, všichni se jen ohlédnou a to je vše?) Navíc v tomto díle Spider-Man sundá masku (a odhalí svou identitu naprostým cizincům) vícekrát, než Tobey za všechny tři díly dohromady. Ne, tohle není Spider-Man. Chyba je hlavně v odfláknutém scénáři. Herci se snaží (Emma je zlatíčko, Andrew je ok, ale Toby byl lepší) a Webb překvapivě slušně utáhl akční scény. Ale nevidím důvod si tento film pustit znovu. Ne na body, ale Raimi vyhrál tento pavoučí zápas tvrdým KO. 60 %.(23.2.2013)

 • robbiee
  ****

  [imdb: 7.6/10] | me: Podstatne lepší Spiderman. Ako po hereckej, tak po dejovej a vizuálnej stránke. Toto spracovanie je oveľa viac komixové a "reálnejšie" než jeho predchodca. A hoci som bol pred pozretím filmu dosť skeptický čo sa Andrewa Garfielda týka, musím priznať, že ma celkom milo prekvapil. Chémia Andrew - Emma funguje dokonalo, herecké výkony ústredných hrdinov vôbec nezaostávajú a tak spolu s komixovejším scenárom a premasteným vizuálom tvoria veľmi príjemnú letnú komixovku, ktorá pobaví a otvára tak dvere ďalším pokračovaniam. There's rumor of a new species in New York. It can be aggressive, if threatened... (17.7.2012)

 • Madison
  ***

  500 dní so Summer za 230 miliónov?! Na Marca Webba som v tejto režisérskej polohe vôbec nebola zvedavá a The Amazing Spiderman mi len dokázal, že moje obavy neboli neopodstatnené. Ďalšie apokalyptické rozčarovanie ako v prípade Wrightovho filmu "Hanna", kedy divák od akčného scenára očakáva akčne pohotové a scenáristicky chytré dielo a nie predlhé, monotónne sentimentálne žvanenie. Vedela som už pred zhliadnutím nového Spidermana, že Webba budú viac zaujímať teenagerské hlavolamy, hanblivé lásky, zoznamovacie trapasy, ale dúfala som, že po hodine sa spamätá a s rovnakou vervou sa pustí nielen do psychológie Petera Parkera, ale aj do psychológie Spidermana čoby muža, hľadajúceho tajomstvo svojich rodičov alebo zmietaného výčitkami zo smrti strýka (to z predchádzajúceho Spidermana jasne vyplýva) a zároveň by jeho činy vychádzali z jasných príčin, nie len z potreby kŕčovitého šaškovania (hláškujúce scény s Garfieldom/Spidermanom sú trápne). Už na začiatku si film vytýčil viacero dejových odbočiek (tajomstvo zmiznutých rodičov, hľadanie vraha, príšera), no zatiaľčo Nolan takéto scenáristické eskapády svižne zvláda a ani na minútu mi nedá vydýchnuť, Webb ani jednu líniu nedotiahne poriadne do konca, nezvláda dramatickú výstavbu ani akčnú dynamiku (trailer je navyše príšerne zavádzajúci - odchod otca tu nie je nijak vysvetlený a film len presne okopíroval Raimiho Spidermana bez štipky invencie). Garfield je síce herecky lepší ako Maguire, ale na Raimiho sviežeho, zábavného Spidermana sa film nechytá ani náhodou. Rozvláčny, obsahovo nezmyselný, efektne nijak veľkolepý počin, ktorému chýbajú takmer všetky parametre potrebné na označenie fajnového vzrušujúceho blockbusteru. A mne je trápne, že dávam až 3*.(18.7.2012)

 • castor
  ****

  Žádný výrazný přesah, žádná scéna, u které by divák údivem zvládl jen polknout, lehce vetchý scénář, despekt od nejednoho diváka.. Přesto, světe, div se, za mě lepší, než Raimiho trilogie. Nevím, jestli je to tím, že je tenhle restart vtipnější, romantičtější a celkově víc blížící se mladšímu publiku (do kterého už stejně nepatřím), ale už samotný věrohodně nesmělý Andrew Garfield mi tu sedí líp, než jeho (přiznejme si) v roli divný předchůdce Tobey Maguire. Tvůrce chytlavých 500 dnů se Summer jakoby zužitkoval svůj talent na dialogy a poměrně svěží práci s mladými herci a vytvořil Spider-Mana, který zaujal i člověka, který jinak comicsovou obec docela ve velkém odsuzuje/neuctívá. Právě tokání mezi Peterem Parkerem a šprtkou Gwen funguje na jedničku, oba jsou přirození, rozjívení. Parker pak záhy nabere očekávanou mrštnost a sílu, jeho Spidey je ladný, správně hláškující a i když se tu o nějakou velkolepost zavadí jen poměrně obtížně, tenhle odlehčený kousek uhání i s pomocí oddaných jeřábníků (jsme přeci v Americe!!) směle kupředu. Rhys Ifans mi coby hlavní padouch nevadil, beru ho s ohledem na jiné záporáky jako důstojného soupeře, strýček Ben Martina Sheena v mezích tolerance morálně káže a policejní náčelník Denis Leary tu rozhodně není jen do počtu. Dobré, velmi dobré.. za 75%.(21.1.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace