Čo ja viem, 70%? Od Webba, ako mnohí iní, zbožňujem 500 dní so Summer a tak boli očakávania veľké. Nakoniec je ale výsledkom vcelku štandardný komiksový origin. je to asi lepšie, než keby svet dostal plánovanú štvorku Sama Raimiho, ale pachuť akejsi zbytočnosti tu bez debaty je. Naopak, poteší, že scenár sa notoricky známy Petrov origin snaží poňať miestami celkom inovatívne, takže je prítomná sprisahanecká linka alebo otvorená otázka smrti (?) Petrových rodičov. Poteší tiež originálny zlosyn a Garfield je podstatne sympatickejší, než kvetináčovým dojmom pôsobiaci Maguire. naopak, film bol evidentne drasticky prestrihaný, takže z deja záhadne miznú dôležité dejové línie i postavy, čo pôsobí značne WTF.(2.1.2017)

Spider-Man má stále čo ponúknuť. Aj keď je jeho divácke publikum možno menšie, než batmanovské, či supermanovské a charakter jeho postavy nemá toľko potenciálu ako u spomenutých, či iných comicsových hrdinoch, pokiaľ sa za spracovanie postavý zručný rozprávač, tak sa z toho dá stále vyžmýkať dobrý príbeh. Od posledného zakopnutia Riamiho a smutného zavŕšenia jeho trilógie prešlo takmer päť rokov a ja som rád, že Spideyho nakopol Marc Webb a priniesol k jeho postave čerstvý vietor. Po hereckej stránke zvládnuté, sympatická ústredná dvojica, slyzký Rhys Ifans, čo však v prípade záporáka znamená pochvalu. Vyše dvojhodinová pavučinová prestrelka ubehla celkom svižne, bez nejakých zádrhelov, či zbytočných sentimentálnych naťahovačiek a ja som bol prekvapivo spokojný. 80%.(19.8.2013)

• pan Hnědý

Extra drahé, ultra nudné, vizuálně výborné a nekonečně dlouhé. Raimiho éra je komiks jako víno. Webbovka je popcorňák roku.(25.12.2012)

V podstate takmer po všetkých stránkach perfektná komiksová adaptácia, až na jednu časť celku, ktorá je slabšia - scenár. Síce nie až tak zásadne a silne pozitívne dojmy nedokáže prebiť ale pocit, že sa niektoré dejové kľučky dali riešiť aj oveľa šikovnejšie, vo mne zostal. Porovnanie s Raimiho Spidermanmi ale aj tak v pohode ustojí, aj vďaka dvojici Andrew Garfield/ Emma Stone a väčšia vernosť predlohe je u mňa taktiež plus. Potenciál na veľké veci do budúcna tu každopádne je a mrzí ma jedine to, že táto verzia nebola prvá, možno by na ňu poniektorí nahliadali inak a neodpísali by z princípu ako zbytočnú.(31.7.2012)

První dojem? Fajn. Nejsem nadšená, nejsem zklamaná, prostě jsem dostala tak nějak to, co jsem očekávala. Jestli je to dobře nevím, každopádně srovnání s původním Spidermanem se přímo nabízí a tak se mu nevyhnu. Spiderman z roku 2002 se zabýval více faktory; Peterem jako loserem, jako hodným synovcem, víc se řešila láska, víc se řešilo jeho špatné svědomí ohledně smrti Bena. Bylo to takové vtipnější, zatímco Amazing Spider-man na to nahlíží z té temnější stránky. Začátek slibný, jakmile si však Peter nasadil masku, nastala rutina superkýčovitých superhrdinských filmů. V té chvíli se dostavilo mírné zklamání.. Psalo se o tom, jak se tenhle film víc zabývá jeho minulostí a osobním životem, ale není to pravda. Asi nebylo zbytí,ale původnímu Spidermanovi se podobá v některých scénách až příliš. Jakobych měla dejavu. Vadí mi spousta nedořešených, nebo nevyužitých věcí, jako co se stalo s rodiči, nebo vina ze smrti strýce. Ale možná si to schovávají na druhý díl (i když to druhé asi těžko,že..). Kirsten Dunst nemusím, takže obsazení mojí oblíbené Emmy bylo úlevou. A Andrew Garfield docela ujde,i když nemá na to utáhnout hlavní roli a měl by trochu zapracovat na výslovnosti:)Abych to shrnula, je škoda, že toho tvůrci pořádně nevyužili a nepředvedli nám nějakého úplně jiného Spidermana. Ale snaha byla a uvítala jsem , že se tenhle Peter nesnažil tolik o to být za každou cenu superhrdinou. Amazing Spider-man ale more amazing než první rozhodně není.(1.8.2012)

• - Natáčení bylo poznamenáno nepříjemnou událostí. V červenci roku 2011 zemřela producentka filmu Laura Ziskin. (KucC)

• - S nabídkou zahrát si hlavního padoucha byl studiem osloven také Michael Fassbender. (Freshoun)

• - Jedna z prvních velkých akčních scén tohoto filmu odehrávající se na Midtownské střední škole se natáčela v kulisách postavených v ateliéru 15 studia Sony. Ohromná dekorace čítá čtyři třídy, pět chodeb, záchody a umývárny, kancelář ředitele školy a kancelář sekretářky. Jak ve filmu uvidíte, moc toho z dekorací po souboji Spider-Mana (Andrew Garfield) s Lizardem (Rhys Ifans) nezbylo. [Zdroj: Falcon] (oje)