Amazing Spider-Man

Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2012, 131 min

[imdb: 7.6/10] | me: Podstatne lepší Spiderman. Ako po hereckej, tak po dejovej a vizuálnej stránke. Toto spracovanie je oveľa viac komixové a "reálnejšie" než jeho predchodca. A hoci som bol pred pozretím filmu dosť skeptický čo sa Andrewa Garfielda týka, musím priznať, že ma celkom milo prekvapil. Chémia Andrew - Emma funguje dokonalo, herecké výkony ústredných hrdinov vôbec nezaostávajú a tak spolu s komixovejším scenárom a premasteným vizuálom tvoria veľmi príjemnú letnú komixovku, ktorá pobaví a otvára tak dvere ďalším pokračovaniam. There's rumor of a new species in New York. It can be aggressive, if threatened... (17.7.2012)

Ale to vůbec nebylo špatné. Andrew Garfield je velmi dobrý herec, o čemž jsem se již několikrát v minulosti přesvědčila. A i jako nový Spider-Man byl skvělý. Na původního Spider-Mana s Tobeym to asi nemá, ale i tak jsem moc spokojená. Při akčních scénách jsem chvílemi ani nedýchala a romantické scény s Emmou Stone byly rovněž povedené. Délka byla opět mírně přehnaná, nuda se ale nekonala. Rozhodně mohu doporučit.(28.10.2012)

Nic moc, ze vsech ctyr filmu jasne nejslabsi. Pro zacatek naprosto, ale naprosto zbytecnej restart serie. Uprimne si myslim, ze zadny dalsi dily Spider-mana potreba nebyly, natoz pak zacinat zase od zacatku. Ale budiz, kdyby k tomu tvurci pristoupili nejak jinak. Jenze krome vymeny zaporaka a hlavni zensky to je jak sjety pres kopirak. Navic, i kdyz film vcelku odsejpa, o zadnou zbesilou akci se nejedna, akce tu je jen obcas, misty docela digitalni a nic co by vylozene strhlo. Potencial Lizarda neni moc vyuzitej a jeho liceni na hlave je docela smesny. Sem tam se sice povede nejakej vtipnej dialog nebo fajn hlaska, ale to je tak vsechno. Zatimco Stone je docela sympaticka, Garfield je otravnej blbecek, kterej by potreboval poradne pres hubu a to rikam s vedomim, ze predtim hral Spider-mana Tobey se svym ospalym vyrazem, kterej byl oproti Garfieldovi o nekolik urovni presto lepsi. Takze celkove sice ne vylozene sracka, skouknout se to da v pohode a natoceny to je jakz takz slusne, ale rozhodne to neda vic nez 3* a fakt nemam potrebu to videt znovu.(1.11.2012)

Spider-Man má stále čo ponúknuť. Aj keď je jeho divácke publikum možno menšie, než batmanovské, či supermanovské a charakter jeho postavy nemá toľko potenciálu ako u spomenutých, či iných comicsových hrdinoch, pokiaľ sa za spracovanie postavý zručný rozprávač, tak sa z toho dá stále vyžmýkať dobrý príbeh. Od posledného zakopnutia Riamiho a smutného zavŕšenia jeho trilógie prešlo takmer päť rokov a ja som rád, že Spideyho nakopol Marc Webb a priniesol k jeho postave čerstvý vietor. Po hereckej stránke zvládnuté, sympatická ústredná dvojica, slyzký Rhys Ifans, čo však v prípade záporáka znamená pochvalu. Vyše dvojhodinová pavučinová prestrelka ubehla celkom svižne, bez nejakých zádrhelov, či zbytočných sentimentálnych naťahovačiek a ja som bol prekvapivo spokojný. 80%.(19.8.2013)

• Cervenak

Zlátanina. Všetko nasilu pozliepané, všetko umelé, zle zostrihané a v konečnom dôsledku bez akéhokoľvek zmyslu. Do vôd priemeru to ťahajú iba sympaťák Andy a malá bohyňa Emma, medzi ktorými funguje (vzhľadom na nefunkčný zvyšok filmu) prekvapivá chémia. Ako teen romanca by to bolo celkom fajn. Na blu-ray poprosím vystrihať všetky tie blbosti s pavučinami, srandovnými jaštericami, obetavými žeriavnikmi a nezaujímavými pestúnmi. Hlavne prosím odstrániť samotného Spideyho, z ktorého sa tu stal otravný "spratok" snažiaci sa hláškovať. 5/10(14.7.2012)

• - Počas boja s Lizardom (Rhys Ifans) v školskom laboratóriu sa bunda Petra Parkera (Andrew Garfield) nelogicky mení z čistej na úplne zaprášenú a na čiastočne zaprášenú. (Spranger)

• - Andrew Garfield chcel, aby jeho postava bola dokonalá, a tak pozoroval skutočné pavúky počas dňa i noci a snažil sa čo najvierohodnejšie napodobniť ich pohyby. (Greenpeacak)

• - Herec Andrew Garfield se vyjádřil, že považuje roli Spider-Mana za svou životní. (Sufferer)