Superbad je varujícím příběhem dvou dospívajících chlapců, které čeká maturita. Jsou na sobě obrovským způsobem závislí, ale teď by měl každý z nich jít na jinou vysokou školu a čeká je odloučení. Evan (Michael Cera) je milý, chytrý a stydlivý. Seth (Jonah Hill) je drzý, náladový a posedlý děvčaty. Ve filmu sledujeme jejich zoufalé pokusy zapůsobit během jedné bláznivé noci na osoby, po kterých touží... během jediné příšerné, potupné noci, na kterou po zbytek života vděčně vzpomínáte. (oficiální text distributora)

oasismanik

Prvá hodina bola perfektná, hláška za hláškou, takmer až Kevinsmithovský humor so štipkou aj vo filme spomínaných Coenovcov, ale žiadne kopírovanie, potom to začalo trošku drhnúť a ku koncu to už bolo trošku vážnejšie, ale aj tak skvelé. Presne takto si predstavujem dobrú komédiu, len by som to skrátil na nejakých 90 min...8/10 /PS: Ale netuším kde preboha našli toho Ceru / netuším ako sa to skloňuje/, nesympatickejší herecký antitalent som ešte nevidel, ()

Cashville

Jedna z mojich najobľúbenejších komédii, ktorá presne vystihuje obdobie teenagera a pritom nekopíruje slávne prcičky ako vačšina lacných teenagerských filmov. Pri pozeraní tohto snímku som mal pocit, že vidím sám seba v určitých situáciách. Kvalitné dialógy, výborné herecké obsadenie a veľa vtipných momentov vás určite dostanú. ()

kubas369

Křížová výprava za chlastem na kterou se vydávají tři silně sympaticky nesympatičtí individua, kterou podpírají přiblblý strážci zákona. Ale nic světobornýho. ()

yaqwsx

Po přečteních zdejších komentářů jsem čekal bůhvíco - ale dostalo se mi takové oddechové komedie, u které jsem se skutečně nasmál. Scénář uměl vybalancovat některé věci až k absurdnu, ale nepřekročil pomyslnou hranici mezi absurdním a trapným. Ani mi nepřišlo, že je film přehnaně sprostý. Film má však velmi dlouhou stopáž - snesl by tak o půl hodiny méně. Někdy má tottiž tempo až příliš rychlé a sází jeden fór za druhým, jindy právě naopak v podstatě nudí. ()

mark9th

Trefny, originalny, miestami az osobity humor mi spravil pekny den. Smial som sa od zaciatku az do konca. Hlavne trio sa perfektne doplnalo pocas celeho filmu. 85% ()

Hjuud

Mně se to líbilo hodně. Ujetý humor, skvělý Jonah Hill. Zhruba ve třetině až dvou třetinách filmu přišla trochu nuda, ale konec to bohatě vykompensoval :-) Dávám s klidem 4* ()

Brano

Ja neviem, ale mne tieto nové teen komédie už veľmi vtipné neprídu. Akože toto mám považovať za humor? Dookola omieľajúce sa hlášky, od looserov školy typu: "vyhul, péro, šoustá dobre, umi vzít za vtáka, chce šukať" Toto má byť vtipné? Ešte k tomu nesympatické trio Cera, Mintz-Plasse a neskutočne trápny Jonah Hill s mikrofónom na hlave. Nebyť scén s policajtmi, siahol by som po menšom hodnotení. ()

G3orgig

Pár vtipných momentů, ale na zadek jsem se z toho neposadil. Ke konci už jsem kontroloval čas každých 5 minut, abych věděl, kdy už to bude za mnou a já budu moci jít dělat něco jiného. Nicméně špatný film to samozřejmě není. 3* jsou solidní, odpovídající hodnocení. ()

LukeKiller

Neskutočne dobro zlý film a až do konca som sa nevedel rozhodnúť kam to zaradiť. Nakoniec dávam rozporuplné štyri. I laughed, I cried, I cried about the laughing. ()

mrclTV

Tento film si koledoval o najlacnejšiu slovnú hračku - Superbad je superbad, ale tesne jej ušiel. Ďalšia z toho nekonečného množstva teen komédii, ktoré divák môže prehadzovať vidlami ako hnoj na záhradke. Film plný stále rovnakých postupov a obsahu. Sledovať po 69-krát stále to isté - partiu lúzrov ako si idú užiť záver strednej po svojom - pár dní kalby, chlastu, ženštiny a ....nadávok bez ladu a skladu. Nič nové a nič špeciálne. Minimum skutočne vtipných vtipov. Na druhej strane to nie je tak zlé, že by to bolo trápne a preto zabavné, je to len oničom. Najväčší fail tohto filmu je ten, že amatérske slovenské titulky mali väčšiu šťavu a boli vtipnejšie, než to, čo sa dialo na obrazovke. Mimoriadne nudný film. Má dve hodiny, ale mne sa zdal aspoň o hodinu dlhší. ()

PAVLIS

Jako teenagerská komedie ve smyslu kluci vs. holky to funguje tak napůl a první třetina je nudná, plná otravného Hilla. Jak ten ale ustoupí do pozadí a na scénu dorazí dvojka tak trochu jiných policistů, rázem se vše mění na docela pohodovou, úsměvnou jízdu. 27.11.2021 - ČSFD 69% / 76% IMDb ()

adamix

Do polovice slušné, pri snaživom hľadaní alkoholu dokonca úžasné, ale časom zdĺhavé a ku koncu otrava ako milión amerických komédii tohto typu. A pritom túto partiu mám rád, okrem Hilla, ktorý vo väčšine filmov je neskutočne otravný, ale sem tam z neho vypadne nejaká dobrá hláška... Na tak vysoké hodnotenie je to strašne precenené. Priemer, ktorý by po ďalšom pozretí dopadol jednoznačne horšie. ()

PlysovyMacko

Typická teenagerská vulgárna komédia, v ktorej všetko čo hlavní hrdinovia chcú je kúpiť alkohol a mať s€x. Počas jedného večera sa dostanú do absurdných situácií. Dialógy sú vtipné a skvelé napísané a vo filme je kopec hlášok. Najviac pozornosti na seba strháva Jonah Hill. Prekvapilo ma, že chalani na mňa neposôbili otravne ani trápne, boli mi moc sympatickí. ()

Pátá Past, čtvrtý Blade, nové Prcičky...

Pátá Past, čtvrtý Blade, nové Prcičky...

25.02.2010

...a spousta dalších pokračování v dnešní novince. Neztrácejme čas: Bruce Willis po fiasku s Náhradníky ví, že jeho kariéru už zachrání jen návrat k nejslavnější postavě a tak si představuje, že by… (více)

Násilí na ženách?

Násilí na ženách?

13.04.2009

To už k dnešku tak nějak patří ;-). A tak tady máme protest radikální feministické organizace WomanAndHollywood, která sokolím okem dohlíží na to, jestli američtí filmaři zobrazují něžnou polovinu… (více)

Náš kámoš Marťan

Náš kámoš Marťan

15.11.2008

Simon Pegg a Nick Frost jsou zpátky. Po hororech (Soumrak mrtvých) a akčních kriminálkách (Jednotka příliš rychlého nasazení) si chtějí utahovat (samozřejmě láskyplně) z žánru science-fiction.… (více)