Výstřel

• Česko Výbuch (více)

John Travolta jako lovec zvuků, který náhodně odhalí zločin... Mladý zvukař Jack Terry se vydává na lov nejrůznějších „ruchů“ k novému filmu natáčenému pro soukromou filmovou společnost. Přitom se náhodou stává svědkem nehody, při níž auto nečekaně sjede z mostu do řeky. Jackovi se podaří dívku Sally zachránit z topícího se vozu, jeho řidič však již nejeví žádné známky života. V nemocnici se ukazuje, že mrtvý muž je úspěšný politik a guvernér McRyan, jeden z kandidátů na místo amerického prezidenta. Jeho podřízený Lawrence Henry, požádá Jacka, aby s ohledem na rodinu raději pomlčel o dívce, která byla ve voze. Jack později doprovodí Sally do nedalekého motelu. Tím však celá záležitost vůbec nekončí, natočený zvukový záznam naznačuje, že nehoda byla nejspíše někým připravena… (Česká televize)

Fanucci

Pozor! Nezaměňovat BLOW OUT s BLOW UP! Na Antonioniho mistrovské dílo film Výbuch nemá, ovšem to neznamená, že by Brian De Palma neodvedl skvělou práci. Natočil opravdu výborný thriller. ()

dyfur

......úvod,stred filmu ok...ale ten koniec ? ....tak zvukár minimálne tuší,že sa deje niečo divné-prečo by inak montoval dievčaťu odpočúvacie zariadenie...a ak niečo tušil prečo tam neišiel on sám-veď to on mal pôvodne odovzdať materiály novinárovi.....a hlavne ak už niečo smrdí tak nepôjdem s niekým sám na opustené miesto-miesta....to môže byť pri C-čkovom horore,ale nie niečom čo sa tvári ako ,že má na viac.....koniec to úplne posral.... ()

Chrysopras

Zajímavý námět, osvěžení vidět mladýho Travoltu jinde než v Pomádě. Škoda jen toho zvláštního - na jednu stranu odbytýho, na druhou stranu přehnanýho - závěru, jinak bych hodnotil lépe. ()

Martin741

Sympaticky fryler od Briana de Palmu o vysetrovani istej autonehody. DePalma ma sice nedokazal vtiahnut do deja, ale politicke veci a zalezitosti sa vo filme objavili. Tie napokon film potiahli do lahkeho nadpriemeru : 70 % ()

deepend

Staré De Palmovy filmy mají fakt štávu. Carrie, Oblečen k zabíjení nebo Dvojník...to jsou prostě mistrovské kousky. ()

bogomira

Palma v osmdesátých letech a ve vrcholný formě. Mám tenhle film rád, ty dvojexpozice a detailní záběry a hra světel jsou bezvadný. Palmova decentní pocta Zvětšenině mě dokonce baví víc než Zvětšenina sama, protože je přímočařejší a akčnější a taky vizuálně zajímavější. A jestli tohle nebyl nejlepší Travoltův film před Pulp Fiction... ()

MrPierc

Film vás chytne začátkem a koncem. Film je hlavně zajímavý prostředím a to práce zvukaře u filmu. Kamera a splitscreen během filmu velmi dobré. Co tomuto filmu dodáva stupeň navíc je hudba ! JInak Travolta skvělý. ()

WoWoW

O režii, kameře nebo hudbě se nedá polemizovat, je skvělá. Ale já mám s tímto filmem problém v prvotní myšlence. To, že už případy neřeší jen policajti, ale i novináři nebo příbuzní obětí, na to jsem si tak nějak zvyknul, ale zvukař. No jako to tu ještě nebylo. Myslím si, že normálně by takovouhle záležitost člověk, co s tím v podstatě nemá nic moc společnýho, takhle nehrotil. Na základě této skutečnosti jsem si pak film už nedokázal pořádně užit. Budu si ho muset ještě někdy pustit. A to už si dám pozor, abych se nenechal rozhodit. ()

dezorz

Travolta je proste pan herec. Vo vystrele pocul vsetko aj bez toho, aby musel cokolvek vidiet. V kdopak to mluvi nepocul nic, ani ked to videl. ()

C0r0ner

Minimálně do poloviny to mělo hodně slušný drive a k tomu excelentní kameru a režii (což samozřejmě zůstalo až do konce). Jenomže děj se potom tak nějak rozplizl, natáhl a začal nepříjemně nudit, takže se hodnocení propadlo až na trochu lepší průměr. 65% ()

bourec

Ani dnes po x letech mě film depalmy nijak neuchvátil.Mrazivej thriller to možná je,ale na to,o jakou aféru obřího ražení jde,se postavy chovali dost lehkomyslně.Dobrý,ale pecka pro mě ne.60%. ()

Wormboy

Vyborne natoceny a perfektne gradovany kriminalny thriller, ktoreho najvacsou slabinou je za vlasy pritiahnuty zaver. Inak som bol, ale velmi spokojny. Este aj Travolta, ktoreho inak velmi nemusim, mi tu bezproblemovo sedel. 3,5/5* ()

pakobylka

Zpočátku napínavý thriller se zajímavou zápletkou sklouzne ve své druhé polovině do šedého průměru, přičemž jednání hlavních postav je občas maličko nelogické a nevšímavost okolí zase maličko zvláštní vzhledem k probíhajícím masovým oslavám. Ale tenkrát - v těch navenek poklidných dobách - se patrně žádného teroristického útoku nikdo neobával, a tak vrah se svou obětí i Jack Terry mohli nerušeně pobíhat prakticky kdekoli - a jak dlouho chtěli (!) - a nebudili žádnou zvláštní pozornost ... A závěr ? --- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! --- Ráda bych viděla cynika schopného JEJÍ výkřik použít. ()

zette

Solidni thriller, ktery ma dobry scenar a napeti. Nejednou jsem si behem sledovani vzpomnel na znamejsi Zvetseninu. Kamera a hudba je ozdobou filmu, skoda jen toho "velkolepeho" zaveru. Urcite jeden z nejlepsich hereckych vykonu Travolty, co jsem kdy videl. ()

Juto

Tento vrstvený príbeh má staromódnu noirovú kvalitu. Pričom jeho hybná sila vychádza z nálady a napätia, ktoré vytvárajú výbornú atmosféru a skladá sa z dobrých hereckých výkonov. 8/10 ()

andrii

Měl raději zrušit, nechat osiřet ve svých uších. Poslechový mistr. Auditivní audit rány malosti. Hitchcockovský smysl. Hmatatelný vřískot. ()

papaJA21

Velké překvapení. Chytrý a svižný thriller od začátku až do konce. Travolta asi ve svých nejlepších filmových letech. Mám strašně rád tuhle atmosféru amerických detektivek z téhle doby. Něco mezi Bullitem a Francouzskou spojkou. ()