Nejzářivější hollywoodské hvězdy se sešly na natáčení největšího a nejnákladnějšího válečného filmu všech dob, v němž Američané konečně vyhrají válku ve Vietnamu. To překvapivě není charakteristika filmu Tropická bouře, ale úvod k jeho příběhu, který slibuje mimořádný zážitek pro fanoušky všech forem humoru... Tugg Speedman (Ben Stiller) je klonem Bruce Willise, který chrlí kasovní trháky, ale ne a ne dosáhnout na Oscara. Kirk Lazarus (Robert Downey Jr.) by naopak mohl cenami dláždit chodník a s vírou ve vlastní schopnosti hledá stále nové a větší výzvy. Třetí hvězdou do party je pak komik Jeff Portnoy (Jack Black), který má hodně společného se svým představitelem, jenž by rád prchnul od pověsti fekálního humoristy k charakternímu herectví. Zásadním krokem jejich kariéry měl být výše zmíněný válečný velkofilm, jenže během natáčení se něco zadrhlo – náklady stoupají, atmosféra houstne a primadony ne a ne se vpravit do rolí vojáků v hlubinách vietnamské džungle. Na radu válečného poradce (Nick Nolte) vtáhne zoufalý režisér (Steve Coogan) své herce do skutečného pralesa, aby z nich stvořil chlapy. Žádný z nich netuší, jak je tahle výprava zocelí. Během cesty totiž narazí na militantní domorodou bojůvku, která chce proti americké invazi bojovat zuby nehty. A tak zatímco domorodci pálí ostrými, nicnetušící herci si myslí, že vše je součástí natáčení a plánu ďábelského režiséra na jejich „převýchovu“... Tropická bouře režírujícího, hrajícího a pod scénářem podepsaného Bena Stillera je revoluční komedií, která používá fóry, na které by většina hollywoodských studií neměla odvahu (a žaludek), a ty jsou navíc opravdu originální – a tak Kirk Lazarus posouvá mantinely vlastního herectví tím, že podstoupí operaci, jež z blonďatého Australana stvoří černocha od Mississippi, Tug Speedman touží adoptovat domorodého chlapečka, z něhož se vyklube zuřivý dětský zabiják, a jedna z postav se jmenuje Alpa Číno. Že je Tropická bouře skutečně „in“ potvrzují i dobrovolná sebezesměšňující camea slavných herců, kteří se ve filmu mihli, jen aby byli při tom. Ben Stiller pracoval na scénáři přes pět let. „Inspirovali mě herečtí kolegové, kteří absolvovali přípravku před nějakým válečným filmem a brblali, že to bylo k nepřežití. A tak jsem si představoval, jak by jim asi bylo ve skutečném válečném konfliktu. Tehdy se zrodila Tropická bouře,“ říká režisér, scenárista a herec v jedné osobě. (oficiální text distributora)

Chris_Mike

Jo 4 hvězdy, scénář sice může kulhat, ale herci to lehce vytáhnou. Ben, Robet a Jack, to jsou snad moji nejoblíbenější herci, a proto asi hodnotím takhle, ale co k tomu ještě říct. Všichni jsou komici a Ben s Robertem a vlastně i ten Jack to skvělel spojili s charakternějším hraním. Plus jsem viděl jednoho z mých oblíbených Angličanů- Steva Cogana. ()

Braga

Úvod je geniální, ale zbytek filmu jako by se té ultimátní čtvrthodince už jen přibližoval. Až samotný závěr to nakopne zpátky do výšin. V prostředku připadá na tři geniální fóry minuta hlušiny a přiznám se, že dialogy v džungli bez Stillera nebo čekání na přepadení tábora mě prakticky vůbec nebavily. Naopak jakákoliv scéna z Hollywoodu trhá koule. Jak už naznačují pánové přede mnou, trochu škoda že to nevzal Stiller trochu víc zpříma a nebloudil tak kostrbatě (někde ve dvou třetinách filmu) vietnamskou džunglí. ()

Vala

"NATRHNU TI PRDEL!"Je to tak švihlý,až je to dobrý :D Můj zájem o film vzbudil především fakt,že tam hraje Jack Black,který jak jinak exceluje(jak rozsypal ten herák,tak to nemělo chybu!) Ale i ostatní herci ze sebe vymáčkli maximum-Cruise bych ani nepoznala a Downeyho jakbysmet. A výbuch za 4 miliony dolarů,kterej nikdo nenatočil,tak to bylo fakt labůžo! :DDD ()

faktor_xx

Tento filmový počin od Bena Stillera ma nejak neupútal a ani nezaujal...Prišlo mi to ako keby sa nasilu tlačilo na scenár, ktorého mnohé sekvencie na mňa pôsobili tuctovo a bez duše komika. Neviem, či je to len nejaký pokus pána scenáristu Stillera o niečo nové, kde parodujú samých seba a celkový nádych akčnosti vo filmoch, alebo je to len vďaka slabému dojmu, ale tento film mi stačilo vidieť raz a viem, že ho už druhýkrát v dlhej blízkej dobe nebudem púšťať znova. Ja to beriem ako taký slabší pokus o vytvorenie akčnej komédie plnej známych hercov. Kamera sa mi zdá v istých scénach odfláknutá, príbeh stereotypný a komika vnucovaná a silená. Herci neodviedli to, čo sa od nich čakalo a čo dokážu bez problémov rozdávať v iných filmoch. Až na pár svetlých momentov, občas trefné hlášky a sem-tam vtipné scénky, je tento film pre mňa len jednorázovka. 50% (aby sa nepovedalo...) ()

JFlower

Námět filmu dobrý, taktéž první půlka.. ty absurdní situace mě bavily (a to i přes moji téměř naprostou absenci smyslu pro černý humor).. Robert Downey s černošské image okouzlující - stejně jako ramenatý Ben Stiiler - a Tom Cruise? radost pohledet :-D ..ale na víc než 2* to pro mě zkrátka nebylo ()

libor226

Nejprve jsem se lekl úvodních reklam, "a co že to jako má být?" Následující scéna ve Vietnamu se mi velmi zalíbila a hned jsem se do filmu hluboce zabral. Jenže je tu ale. Zbytek filmu byl vskutku nudný a dosti průměrný. Až na pár scén, které byly perfektní a nemálo jsem se nasmál. A co závěr? Opět vyzvedl film do výšin! S hodnocením jsem váhal, ale nakonec přeci jen 3*. ()

DansteR

Přesně takhle bych si představoval akční komedii. Dostatek akce a ještě víc vtipných hlášek, komických scén a situací. Všichni válí a film pěkně letí. Bohužel tak jako tak mám pocit, že filmu něco chybí, prostě i když je to dobrá komedie chybí tomu šmrnc a nějaká ta ženská. ()

czema

Tento film,jestli se tak dá nazvat je takovej ten střed kdy se podíváte,ale víckrát už ne. Tak nějak jsem čekal že to tak bude vypadat a když to ještě režíruje jeden z herců jehož filmy nejsou mezi těmi lepšími (kromě fotr je lotr) tak se nemůžete divit že to vypadá jak to vypadá. V půlce jsem to vypnul:D ať se na mě pa Stiller nezlobí ale mám ho radši spíš jako herce než režiséra. 3*** ale hodnocení tak 60% ()

Devilskitten

Robert Downey Jr. mě jako černoch dostal: ,"I'm a dude, playin' a dude, disguised as another dude!" :D, skvělý přízvuk a výborné hlášky, ani bych ho pomalu zprvu nepoznala! Ben Stiller je prostě Ben Stiller, chvílemi sice působí dost křečovitě, ale ve filmu se jistě najdou i momenty s ním, kterým se zasmějete. No a Jack Black jako zfetovaná troska jistě také pobaví. Film sám osobě rozhodně není nuda, určitě se u něj dost nasmějete, nechybí vtipné hlášky a zabavné momenty, ale jako jsem se přesvědčila u spousty filmů v dabované verzi slabší film, zato v originále skvělá komedie. :-) ()

Esinti

Tento film má dvě formy. Pokud jste s kamarády plni THC tak budete umírat smíchem a je jedno jestli to vidíte poprvé nebo po sté. Pokud jste ale střízliví tak vás to poprvé bude jakž takž bavit a podruhé už to raději ani nezapínejte. Myslím že to hodnocení tak těch 70 - 75 to zaslouží ale víc asi ne ()

mucho3

Bena Stillera mám rád zejména jako herce,jako režiséra ho znám z filmu Gable guy a Zoolander. Tropická bouře mi připadá o něco povedenější,taky díky hvězdnému obsazení . ()

unclejack

Nejde o to, že je tam hromada hviezd. To je samo o sebe faktor, ktorý zaručuje zaujímavosť a nie kvalitu. Ide o to, čo z ich spolupráce vzišlo. Miestami trápna, miestami hnusná komédia s nepodareným rozuzlením a najhoršie zakomponovaným odkazom na smrť seržanta Eliasa zo Stonovho Platoon - a to počítam aj ten v Liv a Maddie. Scenár má viacero hluchých miest, ktoré má vyplniť herecká kreácia Roberta Downeyho, ale na mňa teda nejaký extra dojem neurobil - na druhú stranu treba oceniť McCaunagheyho s Cruisom, ktorí sú suverénne najzaujímavejšie postavy. Jack Black vyfasoval znovu nechutného tlsťocha - tentoraz ešte k tomu feťáka - Ben Stiller je ešte ok a Nick Nolte si hrá to svoje. Neurazí, ale ani príliš nerozosmeje. ()

Saxos

Úvodní reklamní trailery k filmům byly absolutně super. Film tak přiblblej, že se člověk může fakt do konce jen chechtat. ()

HiroM

Neskutečný sranec. Ben Stiller mě tímto jen přesvědčil že stojí za vyliž prdel. Dávám 2 hvězdy a to jen za slušné herecké obsazení, jinak jsem u filmu doslova usínal a nijak nenadchnul. ()

karnifex

Pokud jste ochotni přetrpět spoustu nechutných, infantilních či velmi hloupých "vtipů", dočkáte se několika hodně zábavných scén, které celkem stojí za to a mě fakt rozesmály - třeba "Kratina". ()

zigy

Nekorektní humor, parodie a sprosťárny....tenhle film si servítky nebere - a to já beru. V druhé půlce už je to trošku natahované, resp. akční, ale je tam hodně dobrých hlášek a herci si to fakt užívají, dělají si legraci sami ze sebe. Cruise je k nepoznání. ()

Blíží se návrat Lese Grossmana?

Blíží se návrat Lese Grossmana?

09.08.2022

Zatímco Top Gun: Maverick nedávno překonal hranici 1,3 miliardy dolarů a vyšplhal se na 13. místo na celosvětovém žebříčku historických tržeb, hlavní hvězda filmu Tom Cruise a producent a režisér… (více)

Josh Brolin a Peter Dinklage budou bratři

Josh Brolin a Peter Dinklage budou bratři

01.03.2019

V Hollywoodu už pár let koluje nápad natočit film Trojčata, který by fungoval jako duchovní pokračování osmdesátkové komedie Dvojčata s Arnoldem Schwarzeneggerem a Dannym DeVitem. Zatímco výše… (více)

Cruise a Tatum zachraňují prezidenta

Cruise a Tatum zachraňují prezidenta

16.05.2012

Ale ne spolu, nýbrž každý v jiném projektu. El Presidente bude akční komedie od scenáristy Dana Goora (populární seriál Parks and Recreation) a v režii zkušeného Jaye Roache. Ten by chtěl do hlavních… (více)

Mission: Impossible – Ghost Protocol

Mission: Impossible – Ghost Protocol

30.10.2010

Tak zní oficiální název právě natáčeného čtvrtého dílu akčně špionážní série. Prozradili to režisér Brad Bird a hvězdy Tom Cruise a Jeremy Renner během tiskové konference v Dubaji, kam se produkce… (více)