Novomanželé John a Jenny Groganovi se stěhují na Floridu. Oba jsou novináři, přičemž články Jenny vycházejí v listě, který ji zaměstnává, na první stránce, zatímco John začíná u konkurence psaním nekrologů. Jenny začínají tikat biologické hodiny, John se zatím na založení rodiny necítí, a tak jí v útulku vybere roztomilé štěně labradora. Pejsek dostane jméno Marley a brzy se ukáže, že je nezvladatelný, nevytrénovatelný a absolutně pomilováníhodný. Po celý svůj další psí život se od svých pánů neodloučí, a i když působí neustálé potíže, je součástí jejich světa. Sleduje, jak Jenny přijde do jiného stavu a pak potratí, jak si John pomalu buduje kariéru a stává se oblíbeným sloupkařem (Marley je tématem jeho sloupků), jak se narodí první dítě, pak druhé, pak neplánovaně i třetí, jak Jenny vzdává kariéru, aby se mohla plně věnovat dětem, zatímco John dostává nabídku, aby se stal reportérem, po čemž vždycky toužil, a rodina se stěhuje do Pensylvánie. Ale protože psí život je kratší než lidský, Marley stárne, onemocní, a nakonec přichází i to nejsmutnější. Rodina se s ním musí rozloučit. (TV Nova)

Michelle75

Ne že bych němala Aniston a Wilsona ráda, ale filmy ve kterých jsem je prozatím viděla mě zase až tak moc neberou. O to to bylo větší a příjemnější překvapení, když jsem i přes netrpělivé počáteční vrtění nakonec vydržela a v mnoha okamžicích vplula do reality, kterou tak dobře znám. Někdy je to období s malými dětmi vysilující samo o sobě, natož pak se psem, který je tak hyperbláznivý. Ale když ho pak jen pár dní nemáme, tak už nám chybí a vrháme se zpátky do boje a to až do konce. Taky už si to bez toho našeho blázna, který hrabe díry po celé na zahradě a kouše do všeho co se zapomene na zemi neumím představit. ...No ten konec byl doják, ale já mu to odpustím a nakonec dávám plný počet. ()

Madluska

Film o... O čem vlastně? O lásce, o ctižádosti, o práci, potom o zrání, o hledání životní cesty, o nerozlučném "psím" přátelství, o normálních dětech (zlobících, vřeštících, ale stejně k nezaplacení), o normálním psu (zlobícím, utíkajícím, ale přesto k nezaplacení), o radostech i trablech života. Uznávám, že snímek je rozutíkaný do všech stran, ale zrovna v tomhle případě mi to nějak nevadilo, protože život sám je rozutíkaný do všech stran... Chválím ještě hudební doprovod (Oasis válí a předělávka hitu "Lithium", o kterou se postaral Bruce Lash, mě dostala do kolen! :-)) a pohřeb Marleyho. Ne že bych se vyžívala v tragických koncích nebo smutných dětských očích, ale překvapilo mě, že se vůbec takové tabu ve filmu objevilo (čekala bych spíš, že rodiče pochovají psa někde potají a hned pořídí ratolestem náhradu). Tohle byl jednoduše "rodinný film" v tom nejlepším slova smyslu. ()

Billie777

Film, který si mě získal. Pěkná a citlivá komedie, příjemní herci a hlavně pejsek. Na konci filmu slza ukápla a né jedna. Brečela jsem jako želva. Film nejen pro pejskaře. :-) Doporučuju! ()

rozbris

Život je někdy pod psa nebo jak tento film naznačuje spíš pro psa. Herecké výkony Owena Wilsona a Jennifer Aniston mohly být mnohem lepší (byly rozhodně pod psa), takové hvězdy s takovými zkušenostmi, ale výkon byl jen místy standard. Co tomu dodávalo atmosféru a sem-tam dohnalo k malým slzám je pes Marley (neboli zlobivé štěně). Doporučuji. ()

noctambule

První část byla v pohodě (tedy nad očekávání, která mám od filmu se psem v názvu), ale zhruba poslední půlhodinka mě otrávila a jelikož ve mě logicky zůstalo nejvíc pocitů ze závěru, nemůžu hodnotit líp a nemá to nic společného s tím, že mě dnes jeden čokl málem sežral:-).....pro pejskaře je to tutovka;-) ()

jirijost

Jak se říká, pes je nejlepší přítel člověka a to je naprostá pravda. Skvělý film u kterého si člověk oddychne, pobaví a na konci si i popláče. Posledních dvacet minut je opravdu bezkonkurenčních a těch posledních dvacet minut mě přesvědčilo že nedám jenom čtyři ale pět. ()

baXter

Výborný film. Ti kteří mají psa, tak se se spoustou věcí dozajista ztotožní. Příběh je zajímavý a poutavý, i vtipné momenty nejsou této rodinné podívané cizí. Labradoodle ()

MareT.

Já měl s tímto filmem několik problémů. Za prvé:nevypráví o ničem...(teda pokud vám jako námět filmu stačí zamilovaný pár, co si koupí psa), za druhé..děj jde kvapem dopředu...(v jedné scéně se Anistonové narodí dítě a v následující už chodí) a za třetí...konec, který v mých očích je trošičku přehnaný...( ne, nejsem necita). Ale přesto všechno jsem si film užil, několikrát jsem se zasmál, velice se mi líbil přirozený přístup a uvěřitelnost postav i děje a na konci jsem byl smutný....a už dávno zjištuju, že miluju Anistonovou a její půvab.... ()

Hanys_

Komedie s prvky dramatu a s tak trochu nedořešeným koncem. Když Wilson říká jak ho Marley změnil atd. - tak jak ho proboha změnil? a kdy? Navíc ten slzopudný závěr mi přišel hodně násilně našroubovaný. 65% ()

Orthank

Jarné osvieženie v podobe kvalitnej a na nič sa nehrajúcej komédie sa konečne dostavilo.Trefné a najmä vyladené herecké obsadenie, konečne nevyumelkovaný dej o ideálnom živote amerických rodín,ktoré sú v iných podobných snímkoch buď príliš zidealizované alebo zasa až príliš rozbité.Toto sú silné zbrane aké som už dlho nevidel.Konečne nás nekŕmi slobodomyseľným zaobchádzaním s rodinou a nezľahčuje manželstvo ako také.Konečne žiadne rozvody, intrigy a hádky,konečne trochu úcty k rodine.Na druhej strane sa nájdu okamihy kedy sa tvorcovia presne triafajú do tak známych manželských "trablov" s neľútostnou pravdou, nad ktorou zaiste prikývne nejeden zainteresovaný divák.Jednoducho vyvážený dej (no dobre možno trochu viac v prospech ideálneho manželstva) a kopec vydarených humorných situácií presne zapadajúcich do nalinkovaného príbehu.Príbehu dvoch manželov a jedného neporiadného psa,bez ktorého by paradoxne polovica kvality a humoru filmu zmizla do vetra. Marley a ja je komédia, v ktorej netreba hľadať nič zložité, a ani nič originálne.V prvom rade treba v nej vidieť konečne o kus menej prifarbený a vyumelkovaný (v rámci žánru) príbeh manželstva a vôbec celého manželského života (film sleduje dlhšie časové obdobie), dvojicu vynikajúcich hercov a v neposlednom rade presne vyváženú réžiu.Niekomu budú možno prekážať rýchle dejové skoky a posúvanie príbehu,avšak tohto si divák všimne až na samotnom konci, kedy sa vám vlastne vplyvom záveru zrekapitulujú všetky scény filmu,a vy sa zrazu zarazíte ako rýchlo to ubehlo.To nie je vaša "chyba".To sa len režisér nádherne vyhral so stavbou deja......Na jarné sychravé večery s nežnejšou polovičkou na kolenách je Marley a ja tou najjasnejšou voľbou.:-) ()

joshula

Ono je tam vlastně všechno a nic. Chvilku jsem se v tom hledal a chvilku jsem se ztrácel, jak děj z komedie do rodinného prostředí přeskakoval. je to spíš film ze života, jak někteří lidé dokážou svého psa nevychovat.... ()

cab

Nezvykle silna rodinna komedie o jednom zlobivem pejskovi a jeho paneccich. Podobne filmy moc neprozivam, ale tento si to u me zaslouzene vybojoval. 75% ()

AngiS

Vtipné..Krásné.. Na konci smutné a dojemné.. Jo, zvířaty se hraje na city.. A né málo.. Musim přiznat, že na konci filmu jsem měla slzy na krajíčku.. ()

legatio

Nemám rád Jennifer Aniston ani Owena Wilsona. Nemám rád filmy, ve kterých je v hlavní roli pes. A ještě navíc když jsou rodinný. Vlastně vůbec nemám rád ani samotný rodinný filmy. Tak proč sakra dávám pět hvězdiček?! ()

1860

Každý z nás ma nějaký sen, co by chtěl dělat, čím by chtěl být... Tomu všemu však ustoupí rodina, přičemž si lžeme, že náš sen nachvilku počká.. pak se najednou probudíme a zjistíme, že už je pozdě.. Příběh o životě, který je opravdu velmi dobře podaný s jedním velkým přátelstvím, které nás pak emocionálně dostane, když skončí nejhůře, jak může - smrtí.. Velmi silný zážitek, který pak oceníme až nám bude alespoň půl století.. ()

Pes, nejlepší kámoš novináře

Pes, nejlepší kámoš novináře

08.03.2008

Owen Wilson se po loňském pokusu o sebevraždu vrací zpátky před kamery. V Miami se už za několik dní začne natáčet komedie Marley & Me, což je adaptace stejnojmenných memoárů známého amerického… (více)