Novomanželé John a Jenny Groganovi se stěhují na Floridu. Oba jsou novináři, přičemž články Jenny vycházejí v listě, který ji zaměstnává, na první stránce, zatímco John začíná u konkurence psaním nekrologů. Jenny začínají tikat biologické hodiny, John se zatím na založení rodiny necítí, a tak jí v útulku vybere roztomilé štěně labradora. Pejsek dostane jméno Marley a brzy se ukáže, že je nezvladatelný, nevytrénovatelný a absolutně pomilováníhodný. Po celý svůj další psí život se od svých pánů neodloučí, a i když působí neustálé potíže, je součástí jejich světa. Sleduje, jak Jenny přijde do jiného stavu a pak potratí, jak si John pomalu buduje kariéru a stává se oblíbeným sloupkařem (Marley je tématem jeho sloupků), jak se narodí první dítě, pak druhé, pak neplánovaně i třetí, jak Jenny vzdává kariéru, aby se mohla plně věnovat dětem, zatímco John dostává nabídku, aby se stal reportérem, po čemž vždycky toužil, a rodina se stěhuje do Pensylvánie. Ale protože psí život je kratší než lidský, Marley stárne, onemocní, a nakonec přichází i to nejsmutnější. Rodina se s ním musí rozloučit. (TV Nova)

bono22vox

Takový příjemný film o tom jak jedno zlobivé štěňatko vyrostlo ve zlobivého psa a o tom, jak při tom zamávalo se životy svých páničků. Nic pro cyniky. Ale milovníky psů, psí duše a neokorale divácké duše Marley příjemně pobaví a spolehlivě dojme... ()

neo93

Velmi dobrý a celkově příjemný a milý film, ikdyž se najde pár dramatických okamžiků. Sledujeme příběh jednoho normálního chlápka, novináře Johna a jeho neposedného psa. Ze začátku je to právě bílý labrador, který obstarává nejvíce zábavu, později s k němu přidá celá Johnova rodinka. Není to žádná hitparáda nějakého humoru, ale rozhodně potěší a rozveselí. Když to tak vezmu, tak snímek není ničím výjimečný či originální, ale získal si mě tou svou přirozeností. A za ten konec, který je jaký je a který na mě určitým způsobem zapůsobil, prostě musím přihodit ještě jednu hvězdu navrch k mého hodnocení. ()

dustur

Ja si myslím že režisér David Frankel , odviedol veľmi dobrú prácu.. Z čím ma potešil , lebo rodinné komédie,ako je tento mám rád ,a takisto aj obidvoch predstaviteľov , Owena Wilsona a Jennifer Aniston...,a tiež aj Labradory mám rád... Ale ako film samostatný mi troška pripomínal ďalší film ,kde v podstate pes bola hlavná hviezda a to ( Hachiko: Príbeh Psa ).. A z ďalších úloh ktoré mi tu neskutočne sadli bol Alan Arkin , ktorý mi tu ako šéf Owena Wilsona, neskutočne sadol... A tento film si ešte určite párkrát pozriem, lebo si to zaslúži ,a aj keď možno že bude moje hodnotenie nadhodnotené.., tak to preto lebo si to tiež zaslúži... Takže moje hodnotenie filmu je jasných.: 4,5 / 5 ()

Likan7

Od začátku Vám je jasný, jak film skončí a od začátku je Vám jasný, jak na konec budete reagovat. Marley a já hraje všechno na jednu kartu. Potěšit Vás, aby jste postavám fandili, měli rádi pejska a na konci Vás dojmout a cucat z Vás dojetí, slzy a v závěru uslzený úsměv. Owen Wilson je v trochu vážnější roli (chápejte v netreštěné roli) celkem fajn. Aniston jak by smet a za Marleyho by si zasloužili všichni Oscara. Ruku na srdce, kdo by nechtěl takovýho supr psa, co Vám sežere půl baráku ale stejně ho přesto budete zbožňovat, protože udělá nějakou muck věc. Přiznávám, film sám o sobě není dobrý. Spousta scén a postav tu je z nějakého pro mě neznámého důvodu (kámoš sukničkář - co měla znamenat ta scéna náhodného setkání po letech?!) a všechno je to vlastně pouze příprava pro další vtipnou scénu s Marleym. První komediální polovina je na skvělých 5, ale druhá americky vážnější a dramatičtější je za srdceryvný 3. ()

gemi

Pokid člověk hledá nějaké argumenty, proč si nepořídit čokla, tak tady jich najde rovnou celý film. Jinak ale celkem pohodová rodinná komedie. ()

Inozuka

Zařekl jsem se, že na psí filmy se už dívat nebudu, protože ty konce vůbec nedávám. A měl jsem to předsevzetí dodržet. Jak jsem starej, tak jsem blbej ... ()

Oskeruše

Marně přemýšlím, jak napsat komentář k této „komedii“, aniž bych nespoilerovala tím nejodpornějším způsobem – a sice neprozradila případnému „prvodivákovi“, jak to s tím roztomilým štěnětem z plakátu vlastně dopadne. Ono to totiž není jen tak jednoduché, když nejsilnějších je právě posledních dvacet minut filmu. A nic na tom nezmění ani fakt, že ta úplně závěrečná scéna v podzimní zahradě je v mých očích už poněkud „přes čáru“ a že si ji mohli tvůrci klidně odpustit. Nicméně – i když nejsem zrovna milovnicí chundelatých hafanů, Marley si mě získal raz dva. Že bych si pořídila psa? :-) Poznámka na okraj: Možná jsem hnidopich, ale kde se tam vzali ti koně? Že by se novinářská rodinka vrhla na zemědělství? ()

BaronX

Bohužel (bohudík) nikdy jsem neměl psa ... takže většina filmu jde mimo mě ... což o to, pejsek je moc pěknej, ale po šedesáti minutách, kdy se situace neustále opakujou, film začíná stagnovat a lehce nudit ... dvě hodiny jsou na toto téma opravdu přílíš. Kdyby se film o půl hodinky zkrátil a přidala se zajímavá zápletka (nějaký zvrat, který by filmu rozhodně prospěl, takhle vše jen lehce plyne a nic se ve skutečnosti neděje) mohla být tato zvířecí romantika mnohem lepší. 5/10 ()

Aress

Průměrný, rodinný, americký film opepřený dojemnýma scénkama a plný přecitlivělích scének. Frankelův úmysl byl jasný: udeřit na lidské city a rozbrečet je. ''Marley a já'' je něco jako updatovaný Beethoven z roku 1992........dávám 3* a to jen kvůly tomu že Jennifer Aniston si obhájila svou dobrou pověst dobré a sexy herečky................ ()

bond77

Po konci filmu jsem si položil otázku.Co to je vlastně za žánr?? K romantice měl podle mě daleko, nepřipadal mi moc srandovní (až na Marleyovi průšvihy) a drama bylo až na samtotném konci. Je jasné ,že film je neobyčejný. Manželé si koupí psa a říkají ,že je nejhorší pes na světě a při jeho smrti mu řeknou ,že ho mají vlastně rádi. Film Marley a já je příjemná "skoro komedie" pro nenáročné diváky. ()

mimozakon

Výborný film. Zo začiatku výborne vtipné, v strede príjemne veselé, na záver veľmi citové - slzy naposledy uronené pri Reign over me. ()

wito

ale ano. napriek mnohym pochybnostiam o vhodnosti filmu pre moje naroky, musim uznat, ze v ramci moznosti to bol prijemne plynuci pribeh s viacerymi vtipnymi scenami. dobre sa pozeralo ako na hercov, tak i na nerozptylujucu kameru. rodinny film s neodskriepitelnou stipkou originality spakovanej do balika predajnosti previazaneho povinnou maslou sentimentu. 3 a pol. ()

Python

Lehce nadprumerna komedie s dobrymi herci a snesitelnym scenarem. Velke plus za 2 Volva v hlavni rodine :oD Co myslite, kdo by mel hrat v ceske verzi - potencialni adaptaci knizky "Robin" od Zdeny Frybove? :) ()

Zajija

Srdce rvoucí příběh, ve kterém je ústavní postavou nejlepší přítel člověka jménem Marley. Díky němu jsou hlavní hrdinové připraveni na opravdový život, ale i na ten společný. Když Marley nakonec umřel, oči se mi zalily slzami. Pro mě je to čtyřhvězdičkový film. ()

Traiteur

Tak tohle byla pecka... že je tenhle film citové vydírání? ja říkam: "Proč ne?"... je přesně takový jaký ho jeho tvůrci chtěli mít(o tom se sní snad každému filmaři) a soudě podle toho, že jsem zavěrecných 15minut strávil s kapesníkem v ruce a brečel jsem jak malá holka, odvedli sakra dobrou práci... Marley je upřímný, ze života a určitě se nesnaží hrát si na něco co není... možná to bude proto, že jsem měkkota a možná jenom proto, že bezmezně miluju tyhle veselé chlupáče, ale tohle byl pro mě asi nejlepší film v tomhle žánru co sem kdy viděl...p.s. nutno ovšem podotknout, že ten kdo nikdy neměl psa si tenhle film asi ani zpoloviny tak neužije(nebo spíš neprožije) jako člověk, který měl nebo má tu čest že mu tahle čtyřnohá slintající bestie zkřížila život;) ()

Alojs

Roztomilé, dojemné, decentně vtipné a nezbytně hrrrr, abychom se dočkali kapesníkového konce. Nebudu kecat, měl jsem slzu na krajíčku. A možná i za krajíčkem. Přesto všechno "too long". Minimálně dvacet minut přebývá. P.S.: ten pes je opravdu šílený. Přítelkyně má podobného. Přestože umí poslechnout na povel "Sedni", je to neúnavná hyperaktivní střela. ()

snek49

Film nám vyprávý klasický rodinný příběh, kde významnou roli hraje pes a jeho průšvihy. Vše se točí kolem psa Marleyho, který v běžné domácnosti dělá jeden problém za druhým a svým chováním má veliký vliv na rodinnou pohodu. Příběh nepřináší nic zvláštního: manželský pár se přestěhuje na lepší místo, oba novináři si později pořídí psa, následuje první dítě, druhé dítě, atd. Vše se prolévá běžnými životními situacemi, kde se moc často nezasmějete a celý film působí takouvou atmosférou, jako by se mělo každou chvíli stát něco tragického. Jako nejhumornější scénky lze označit ty v přítomnosti kámoše v podání Erica Dana a šéfa Alana Arkina. Celkově jsem opravdu nic zvláštního nezažíval a někdy jsem se i nudil (nejhorší byla asi první půlhodina). Závěr filmu však všechno dohnal a valil do nás jednu emoci za druhou. Opravdu velmi dojemný srdcervoucí konec, který jsem dlouho nezažil. Díky tomu film stoupl na kvalitě, ale lepší hodnocení ode mě nedostane... ()

casef

Nádherný film o životě s "nejhorším psem na světě". Dlouho se mi nestalo, aby mě nějaký film takhle rozsekal, ta poslední půl hodinka byla hodně uslzená. Jennifer Aniston a Owen Wilson k sobě skvěle pasovali, že bych jim uvěřil, že i 1+1=3. Čekal jsem, že budou působil střeštěně, ale byli vyzrále dospělí a hlavně u Owena mě to překvapilo. A i vedlejší postavy přesně zapadly do svých rolí jako sukničkář McŽhavý nebo nikdy se nesmějící šéf. Celý příběh je založen na životě se psem, který Vám dokáže udělat ze života peklo, ale přesto ho budete milovat, protože jeho láska k Vám je ta nejčistší na světě, ať jste takový nebo makový. ()

Uhura

Tak tohle byl šok. Veškeré trailery a plakáty připravovaly na romantický film v klasickém stylu: Roztomilý Owen Wilson s roztomilou Jennifer Aniston si pořídí roztomilé šťěnátko. Konec příběhu. Bohužel, bohudík, tomu tak není. Místo záběrů štěňátek s mašličkami se na člověka vyvalí docela depresivní podívaná, kterou bych já osobně asi komedií nenazvala. Prvky předpokládaného žánru to obsahuje, ovšem neřeší se tu nesmrtelnost brouka, ale opravdové problémy opravdových lidí, a výsledek působí velmi realisticky a procítěně. ()

Pes, nejlepší kámoš novináře

Pes, nejlepší kámoš novináře

08.03.2008

Owen Wilson se po loňském pokusu o sebevraždu vrací zpátky před kamery. V Miami se už za několik dní začne natáčet komedie Marley & Me, což je adaptace stejnojmenných memoárů známého amerického… (více)