Reklama

Reklama

Ohňostroj marnosti

  • USA The Bonfire of the Vanities (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Spořádaný byznysmen z Wall Street a „vládce všehomíra“ Sherman McCoy (T. Hanks) spolu se svojí milenkou Marií (M. Griffithová) omylem v newyorském Bronxu porazí autem jednoho z dvojice černochů, kteří je chtěli okrást. Sherman s Marií však z místa ujíždí a na policii nic nehlásí. Chlapec se dostává do nemocnice a poté upadá do kómatu. V tu chvíli začíná hledání onoho neznámého bělocha, co mu to způsobil a začíná hysterie. Mnoho lidí se chopí příležitosti a z tohoto „honu na lišku“ se snaží získat maximum – novináři mají senzaci, černošský reverend burcuje davy a vyvolává protesty, židovský starosta se kvůli blížícím se volbám musí zavděčit černošským voličům a neúspěšný a na alkoholu závislý novinář Peter Fallow (B. Willis) má snad poslední šanci, jak najít ztracenou novinářskou čest. Mezitím se však Shermanovi začíná zcela hroutit jeho svět… Podle stejnojmenného románu Toma Wolfea natočil v roce 1990 americký režisér Brian De Palma film Ohňostroj marnosti, v němž až parodicky vykresluje Ameriku velkých úspěchů, za které leckdo zaprodá duši. Ukazuje odvrácenou stranu slávy, bohatství a moci „těch nahoře“. Řemeslné mistrovství režiséra De Palmy a kameramana Vilmose Zsigmonda doplňuje hvězdné herecké obsazení. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (98)

Rockerman 

všechny recenze uživatele

Komediální drama o tom, jak fatální může být špatné odbočení do nebezpečné čtvrti zvláště, když jsem odporně bohat! Plejáda hereckých hvězd v době, kdy většinu z nich jejich nejlepší role a filmy teprve čekaly. Jo, je to zábavné, ale i smutné. Stačí si něco vymyslet, rozšířit to v médiích a život bezúhonného člověka může být zničen. Dobrý, ale ne výborný film. Je to tak na tři a půl *. Půl hvězdy přihazuji za Melanijiny "plíce". ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

V době kdy Bruce Willis teprve začínal a Tom Hanks nepředstavoval žádnou kasovní ani hereckou jistotu natočil De Palma velice podceňovaný snímek, který v mých očích začíná představovat povedenou satyru, která se stává v dnešní době stále aktuálnější. Melanie Griffith má určitě co nabídnout, ale já si nejvíce vychutnal scény s Morganem Freemanem v roli soudce. Rovněž F. Murray Abraham exceluje v úloze starosty. Existuje v dnešní době vůbec ještě nějaká slušnost? 70% ()

Reklama

aLPaC 

všechny recenze uživatele

Závěrečný proslov Morgana Freemana to celé vystihuje. Zkrátka pravdivá satira. Ten hunbuk kolem případu mi připomněl nedávný incident, kdy no nový rok důchodce zastřelil cikána, který měl prý po půlnoci namířeno k babičce a vůbec se ho nepokoušel okrást. Pravda nebo fikce. Každý ví jak to bylo, ale veřejně si říci nesmí. Jako všude. ()

RomanHyde 

všechny recenze uživatele

Ohňostroj marnosti nelze zařadit do té samé kvalitativní kategorie jako Palmovy jiné snímky - Carlitova cesta, Zjizvená tvář, Oběti války atd.. Ovšem podprůměr to rozhodně taky není. Výborně obsazený Ohňostroj Marnosti je velmi dobrá odpočinková záležitost, která si hlavně na nic více ani nehraje. Proto nechápu zdejší velkou kritiku. Je to lehčí žánr, místy lehce přitažený za vlasy, který je samozřejmě ušit na míru tehdejší době a proto je potřeba i s odstupem času takto hodnotit. Já se bavil velmi dobře.. je to solidní 3,5 ()

keoma26 

všechny recenze uživatele

film obsahuje snad všechny stylistické fetiše DePalmovy režije, několikaminutová nepřerušená úvodní scéna, rozdělený obraz, otáčení kamery kolem své osy při setkání dvou postav, používání transflokátorů apod. To vše je ale netradičně ve službách politické satiry, která pusobí vůči těmto prvkům naprosto antistaticky, takže ruší jejich výsledný efekt a film nenapravidelně tříští na formální a obsahovou rovinu, je to jak když sledujeme dva filmy za sebou a ne v jednom, a tím pádem se nám subjektivně zdá dvakrát tak delší, než ve skutečnosti je... ()

Galerie (46)

Zajímavosti (24)

  • Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo na viacerých miestach v New Yorku. Celkovo trvalo od 16. apríla do 27. júla 1990. (MikaelSVK)
  • Melanie Griffith si počas niekoľkodňovej prestávky počas natáčania nechala v New Yorku zväčšiť prsia, a potom pokračovala v natáčaní v Los Angeles. To vyvolalo určité obavy, že jej nové scény sa nebudú zhodovať s tými predchádzajúcimi. (m.a.t.o.)

Reklama

Reklama