Colee (Rachel McAdams) a T. K. (Michael Peňa) se vracejí po zranění z Iráku na měsíční propustku do Států, každý za jiným účelem. Colee chce vrátit rodičům svého zesnulého přítele jeho kytaru a T. K. míří za svou snoubenkou. Náhoda je dá dohromady s Fredem (Tim Robbins), který skončil svou vojenskou službu a míří domů plně se věnovat rodině. Společně na cestě za svými známými prožívají neobvyklou road movie plnou překvapení, nečekaných zvratů, tragédií, náhod a paradoxů, která postupně vyústí ve výsledek, který nemohl nikdo z nich předem předvídat. (Fallen_One)

Pilda17

Nechápu proč jsem se tomuto snímku tolik vyhýbal. Příjemné drama, u kterého se divák nenudí a dokonce se i párkrát zasměje. Obrovská spokojenost, protože tohle jsem nečekal.. 8/10 = 80% ()

misterz

Nedá sa tomu uprieť istá miera pohody, no čo z toho, keď dejová linka je taká obyčajná, bez nejakého nápadu alebo zápletky, ktorá by aspoň trocha dokázala upútať. A k tomu to hrozne pomalé tempo. Jediné, čo trocha držalo pri živote bol Tim Robbins. Veľmi slabý priemer. 50/100 ()

IQ Tiqe

3 vojáci se vrací z Iráku, jeden definitivně, 2 na opušťák. Neznají se, ale mají stejnou cestu, tak si půjčí společně auto a může začít road trip. Žádná teen komedie o sexu, ale pohodový, příjemný film, který byl svým způsobem i vtipný a bavil mě. # Musím dodat, že Rachel McAdams začínám čím dál víc přicházet na chuť, ta holka má budoucnost! 78% ()

teutates

Osudy ľúdi po návrate do rodnej vlasti... Lucky Ones je náhodná zhoda náhod po priepustke z vojny. Zážitky ústrednej trojice plné prekvapení, tragédií... pohodový snímok, avšak nič výnimočné... 6/10 ()

Ant

Film s hodně uvolněnou atmosférou, ačkoli příběh moc optimistický není. Herecky zvládnuto s přehledem, jen Tima Robbinse si asi nikdy neoblíbím. Přesto jsem od toho čekala něco víc, ale nakonec za 4* ()

mil@n.fanatik

Fakt skvělé drama, od kterého jsem moc nečekal a ouhle.. Téměř "prožvaněný" celý film a přitom nebyla vůbec nuda! Jo slušné, velmi slušné... 75% ()

predators

Hodně free, zábavná a mírumilovná road movie. Výběr herců je geniální, skvěle fungují jejich pošťuchování, roztržky, příhody a životní zkušenosti z armády. Nikdo nikoho do ničeho nenutí, jen se nechte dobře bavit a vychutnejte si tu projížďku s kytarou, červeným autem z půjčovny, ARMY tričkem a taky s tou funny story o Lucky Jimovi. Jo, a abych nezapomněl na naši trojku veteránů. 77% ()

iamek

Velice pohodový film. Za celou dobu se v něm sice prakticky vůbec nic zajímavého neděje, ale na druhou stranu je to taková pohodová projíďka životem s tak sympatickou partičku herců, jakou jinde jen tak nenajdete. Všichni tři hlavní hrdinové působí neuvěřitelně příjemně a lidsky. Víc takových filmů. ()

Chrustyn

Road movie o třech postavách, která se snaží tvářit děsně originálně ale nemá nic co mají ty pravé "malé" filmy. Postavy mě nezaujaly, příběh také neoslní a nějaké zajímavé scény jsem hledal marně. ()

Jirka_Šč

Realistická a příjemná movie road tří vojáků na dovolené. U nás málo známý film. Velmi promyšlený a solidně zvládnutý. Potěšilo mě, že to nebylo úplně předvídatelné (tedy ve smyslu mainstreamové kinematografie). ()

heyda

Film o tom, že USA už dávno není místem pro plnění amerického snu. Film o kamarádství, které je silnější než manželský vztah. Film o tom, že za každé špatné situace může být ještě hůře, ale světýlko naděje v tunelu zoufalství neustále plápolá. Prostě film o životě celkem normálních lidí, celkem normálně natočený a s celkem fajn poselstvím. 80% ()

Flakotaso

Navenek docela příjemný film, jeho poselství se mi však pranic nelíbilo. Film na mě vyzněl, jakoby si ho objednala přímo americká armáda. Vyznění ve smyslu "doma je hezky, ale lepší je se na všechno a všechny doma vykašlat, válka je přece tak naplňující, nemůžete bez ní žít! A vojáci jsou všichni hrozně fajn lidi!" je fakt hnusné, a kvůli tomu, přes veškerou snahu, nemůžu dát víc než podprůměrné dvě hvězdy. ()

rikitiki

Tak nějak nevím, co tím chtěl básník říct. Znechucení z války, nebo adorace těch hrdinů, kteří za nás oblékají khaki a brání svobodu a demokracii? Je to zdlouhavý a předvídatelný snímek on the road. ()

anderson

Základom dobrého filmového príbehu je nepravdepodobná náhoda, ktorú vám tvorcovia naservírujú s chladnou tvárou ako holý fakt a na nej rozvíjajú všetko to, čo vás prinúti ísť do kina, zapnúť domáce kino alebo si to kino jednoducho stiahnuť. :-) Aj tzv. nezávislé a festivalové snímky s touto premisou operujú, ale málokedy ju dokážu posunúť z fikčnej roviny do reálu. Burger mal našťastie oporu v scenári, aký dnes tak veľmi chýba v tzv. mainstreamovej kinematografii. Scenár s reálnymi charaktermi, reálnymi vzťahmi medzi nimi a zápletkou, ktorú by tak zúfalo radi chceli spracovávať naši (tým myslím aj českí) "umelci" a tak ZÚFALO sa im to nedarí ! Nepoviem vám stručný obsah filmu, ani nebudem písať pokus o recenziu, ktorá by vás nalákala. Mne stačí, že pri filme som sa nenudil, že na mňa z neho dýchla človečina, a že v ňom nebolo nič úchylné ani amorálne. A herecké výkony ? Civilné ergo skvelé ! Vrátane dialógov. (6.7.2012) ()

Thomick

Prdlačky do Říma, všechny cesty vedou do armády. Vážně, tomu chyběl už jen v hornim rohu obrazovky zaparkovanej Uncle Sam. --- Jako jo, slušný poselství o předstíraný vděčnosti vůči válečnym hrdinum/pěšákum. Rachel si tu roli přerostlýho, ukecanýho děcka taky střihla s velkou chutí a Michael Peña jedině mile překvapil. Ale víc ani ťuk. Atmosféru jsem z toho osobně nenačerpal ani pozitivní ani negativní. Triage je v tomhle směru mnohem údernější, ta z vás lusknutim prstu udělá zarytýho pacifistu. To Lucky Ones by vás daleko spíš verbovali ... koneckonců už jen těch 20 hadrů by nebylo k zahození, že jo. ()

becki_tu

Ironická, smutná i vtipná roadmovie se skvělým obsazením a příběhem, který je plný paradoxů a nečekaných situací. Pohodový film, který nenásilnou formou ukazuje životní pravdy v situacích, kdy je člověk hodně blízko onu pověstnému dnu psychických sil. ()

MeanWhile

Jeden z nejlepších road tripů vůbec bych řekl. Podle mě by si Šťastlivci zasloužili lepší hodnocení než tady vidím. Nečekal jsem ze začátku něco tak dobrého, bylo to pro mě velké překvapení. Pustil jsem si film a kochal jsem se jednoduchostí, která mě dostatečně nabažila na to abych mohl v klidu konstatovat krásných pět hvězdiček. Také nesmím zapomenout na docela hodně vtipných scének, které se hodně vyvedli (například večírek a následující "postelovou" záležitost s třetí osobou jentak nezapomenu). Nakonec z toho všeho teda vznikne jednoduchý film, který si ale zaslouží alespoň jedno promítnutí každému z nás. ()

Handle

Film, který se nestane ani kultem, ani převratným dílem může být ještě příjemnější než byste předpokládali! A to se mi stalo právě u tohoto filmu. Tak sympatičtí herci, jejichž charaktery jsou opravdu propracované, tak nenáročné, oddychové, milé, s příjemnou hudbou. A ve svém žánru ''komediální drama'' bych si opravdu troufal tvrdit, že je to dost kvalitní práce a rozhodně to není žádný béčkový film, i když ho moc lidí neshlédne. Sice je to spíše drama, ale když už ve filmu nějaký vtip padl, byl opravdu vtipný. Takže mě se to líbilo moc, plno míst bylo tak hezkých, že jsem se usmíval od ucha k uchu - a to jsem si ho, já blbej pustil úplně náhodou a ani jsem moc nechtěl. ()

ScarPoul

Trojica ľudí, tri rôzne osudy, a trojica rôznych plánov a nádejí, ktoré spojí jeden okamih, ktorý má za následok úplné prehodnotenie rebríčka hodnôt u každého z hlavných hrdinov. Muž ktorý sa vracia z vojny k svojej žene, naivné a nevzdelané dievča na ceste za rodičmi chlapca, ktorého milovala a ktorý jej zachránil život pred smrťou a vojak, ktorého postrelili na citlivom mieste a ktorý chce dosiahnuť úspech vďaka svojej snúbenici sa stretnú, porozprávajú si svoje osudy a zistia, že všetko to k čomu sa vracali tam nikdy skutočne pre nich nebolo. Vyzeralo to na citlivú tému. Na jeden z tých filmov, ktoré si radi pozriete a od ktorých očakávate silný emotívny zážitok, pretože je tam trocha tej drámy a nádeje a aj pár komediálnych scén, lenže emocionálny zážitok sa nekoná. Všetci traja predstavitelia nech sú akokoľvek dobrý, sa jednoducho nedokážu dostať pod kožu a vzbudiť či už nejaké sympatie, alebo vás akokoľvek dojať aj keď scén, kedy sa o to pokúšajú je neúrekom. Práve v tomto trocha zamrzí aj herecké obsadenie, ktorý sa snažia, ale nemajú na čom stavať a aj príbeh, ktorý je vystavaný na dobrom námete, ale ktorému chýba jednoducho hlbší rozmer, čo môže byť chybou samotného režiséra, ktorý ako keby neustále tápal, čo to vlastne točí. Očakával som emotívnu pecku, dostal som znesiteľný priemer. ()

Lacike

Pohodovy road movie o troch ludoch, ktory sa paradoxne nakoniec skonci presne tam kde sa zacal. K nejakym mensim zmenam a hlavne vyjasneniam urcitych situacii v ich zivotoch dôjde, ale nakoniec celkovo to vyzera, ze zivot vojakov je zacarovany kruh bez vychodiska zaradit sa spät do civilneho zivota. Hlavnym plusom je sympaticke ustredne trio. Vysledkom je ale len celkom zabavna jednohubka. 6/10. ()