Komentáře uživatelů k TV seriálu (6)

(Ale Tomáši, jak tomuhle můžeš napařit plnou palbu? Vždyť je to příšerná citová ždímačka, Gavin se Stacey zněj napříč druhou sérií jak zaseklej gramofon a navíc se tu chodí spát v dresu Tottenhamu!) Jo, musel jsem svést lítej boj se svym svědomim, abych Gavin & Stacey povýšil na pětihvězdičkovou záležitost. Nicméně stalo se; a vězte, že ta poslední hvězda je známkou jedinečnosti. --- Totiž Gavin & Stacey se nedá pouze sledovat, Gavin & Stacey se žije. I přes svou krátkou životnost tenhle britcom budí dojem rodinný ságy (v tom dobrym slova smyslu), vytváří si (na komediální seriál nikterak běžnou) identitu "svýho diváka" a někoho takovýho potom nechává nenuceně sympatizovat/soucítit s naprosto každym charakterem, z nichž žádnej nepůsobí zbytečně (osobně jsem si třeba přes menší prostor hrozně oblíbil Micka). --- Za to teda přirozeně může taky jeden z nejdokonalejších castingů sitcomovýho nebe. Každej jednotlivej herec jako by se pro danou roli narodil a dýchal pro ni (předevšim Joanna Page je Stacey a Stacey je Joanna Page, to je vidno i z doprovodných rozhovorů apod.), ze všech aktérů sálá na každym kroku nadšení z toho, že jsou součástí projektu, a ne náhodou potom komická složka nejlíp funguje při společných scénách všech protagonistů. Což je pozoruhodný (a oceněníhodný) tim spíš, uvážíte-li, že zápletku všech sérií tvoří problematický splývání dvou tolik rozdílných rodin z odlišných koutů Británie. --- Ve stručnosti řečeno představuje Gavin & Stacey nikoliv třeskutou, ovšem zato příjemnou a konzistentní vztahovku, která svou jemnou ztřeštěností a nekonvenčnim klišébijectvim odráží realitu daleko věrnějc než takový přemoudřelý Coupling. Crackin' !(6.11.2013)

Po Romans Empire je tu hned Gavina Stacey, dalsi sitcom s mladym Mathew Horne-m. Na rozdiel od surealnej posahanosti Romans Empire, Gavina Stacey ma byt realistickejsie vyzerajuca romanca, humorna ale aspon trocha realna. Nie je to Sice How do you want me, ale potesi.(8.7.2007)

Gavin a Stacey je takový zastrčený seriálový klenot. James Corden mě jako komik baví a tak nějak náhodou jsem se dostal i k tomuhle sitcomu a jsem za to rád. Je tady sice takový specifický humor, který nabízí v Anglii tolik oblíbenou trapnost a je třeba chvilku si zvykat, ale pokud se vám bude líbit, tak si Gavin & Stacey musíte zamilovat. Nabízí úžasně jiné postavy (Smithy, Nessa nebo Bryn), perfektní hlášky a rozhodně nenudí. Není třeba víc.(4.9.2018)

Gavlár, good mounin' ... Opravdu svěží vítr na poli britských seriálů. Štěstí, že dramaturgie BBC přemluvila duo Corden Jonesová k přepsání původně jen 30 minutové povídky do formátu 6-ti dílného seriálu. Ten si pozvolna získával respekt a třetí sérii už pravidelně sledovalo na BBC 1 více než 10 miliónů diváků. Další řady už sice nebudou, ale možná se dostane na druhý speciál. _ Shut it , You Slaagh (aneb resuscitace od Boosh zapustila kořeny i zde).(18.6.2011)

Přestože asi nepatří mezi špičku UK seriálů, jedná se o velice příjemný počin. Do čtyřech hvězdiček mu cosi chybí, nicméně cítím, že ve druhé sérii může ještě překvapit a být lepší. Pro ty, kdo znají čtvrtou řadu Teachers a líbila se jim, bude i tento seriál více než koukatelný.(4.3.2008)

Super serial, skoda, ze nerozmyslaju o dalsej serii.(18.2.2013)