Reklama

Reklama

Království Azeroth a říše Draneor se od sebe nemohou lišit víc. Azeroth je vzkvétající říše lidí, v níž moudře panuje král Llane (Dominic Cooper). Jeho vojsko vedené rytířem Lotharem (Travis Fimmel) a společenství mocných kouzelníků v čele s mágem Medivhem (Ben Foster) důsledně chrání mírumilovnou civilizaci. V Draenoru představuje život permanentní boj mezi znepřátelenými rasami Orků, jež spojí až neporazitelný nepřítel, nákaza, která v jejich zemi postupně ničí vše živé. Jejich vůdce Gul´dan vytvoří s pomocí temné magie portál, kterým můžou Orkové proniknout do jiného světa a ten si osídlit. Shodou okolností se jejich cílem stane právě Azeroth, jehož obyvatelé jsou ochotní bránit svou zemi do posledního muže, ostatně nic jiného jim ani nezbývá. Zdá se, že ničivý střet civilizací nelze zastavit, ti, kdo hledají náhradní řešení, přesto existují. (Cinemart)

(více)

Diskuze

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Baronne

Na to snad jen musím říct, zahraj si trojku prosím znovu.. a pak i ten datadisk. Protože si to už asi moc dobře nepamatuješ :))

na příspěvěk reagoval Baronne

Baronne

Baronne (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

Nn WoWko příběh určitě ne, to mi už přijde jako sračka, kort teďka ty návraty do minulosti, úplnej garbage... Jako to období bych asi řek Warcraft 3 taky, ale já neberu prostě Arthase jako vrchol, ale spíš právě Thralla, ty Night elfy co jsi vyjmenoval, a jako záporáky beru asi spíš Mannoroth, Kiljaeden, Archimonde a ten Sargeras no.. Jsou hodně popsaní v těch knížkách.. Arthas mě prostě přijde tou dějovou linií trochu mimo to hlavní dění, vlastně i ten Ledovej trůn (ne ten datadisk, ten je super, ale vyloženě ten trůn :D) mi přijde trochu mimo.. A samozřejmě Válka Prastarých taky, jak řikáš pecka..

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Baronne

Je to vrchol, co je pro tebe vrchol? Ten většinou nedotažený, roztříštěný a opakující se děj WoW? Ne že by se mi nějak zcela nelíbil, ale na Warcraft 3 to absolutně nemá. Pokud ovšem máš na mysli jedničku a dvojku, nu, tak to ti brát nebudu. I Válka prastarých byla super, ale myslím si, že pro Warcraft universum je příběh kolem té invaze Plamenné legie definující. A postavy v něm taky - Thrall, Malfurion/Tyrande/Illidan a Arthas jako doposud nejvýraznější a nejlepší záporák celého universa (Sargerase a takové neberu v potaz, protože ti ještě neměli téměř žádný prostor)

na příspěvěk reagoval Baronne

O.P.I.Č.Á.K.

O.P.I.Č.Á.K. (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

Tak Lothar asi neumře, už tak tam je moc smrtí. Jinak s tebou souhlasím. Film má prý obsahovat hodně zvratů a připomíná v tom Game of Thrones.

Baronne

Baronne (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

Já si naopak myslim, že Arthas je jeden z mála hlavních postav, která může bejt vynechaná úplně, a nic se nestane... Druhej díl jestli bude, tak bude určitě okolo Thralla.. Ten přímo do konfrontace pokud se nemýlim s Arthasem ani nikdy nezajde.. + bitva u hory Hyjal se dá taky totálně bez Arthase... A vrchol Warcraftu, to se na mě nezlob :D , ale to mi přijde trochu mimo. Ale možná každej to lore vnímáme prostě jenom jinak.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Baronne

A ke komu jinému? Arthas je vrchol Warcraftu, to je prostě fakt :) Teda ne jenom Arthas, ale celý ten příběh kolem něho, Legie, Nemrtví, osudová výprava za záchranou světa na Kalimdor, Thrall, Malfurion, Illidan a nakonec Lich King :)

na příspěvěk reagoval Archimonde, Baronne

Archimonde

Archimonde (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

To že orkové jsou ti "zlý" tak to nebylo ani v původním lore. To se mi právě líbilo. Ani jedna strana není zlá ani dobrá.

Jo, vypadá to že to nějak zjistí (koneckonců Gul'dan má všude plno špehů a Durotana si hlídal) a využije toho setkání.

Baronne

Baronne (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

Je možný že to co nejrychlejc chtěj dostat do nějaký fáze příběhu, ale nemyslim si, že by zrovna směřovali k Arthasovi... A ani teda upřímně nechci vidět film s takovym čůrákem :D

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

některé domněnky, které by mohly být spoilery, pro lidi, co chtějí mít zcela čistý štít - nečíst! Tak co se týče té spolupráce lidí s orky, no tak to vidím spíše jako výhodu než nevýhodu. Nechtěl bych se dívat jen na zcela černobílé dvě strany, to je vždy hrozná nuda. Takto tam už od počátku budou jasně dány rozdíly a nebudou hlavně všichni orkové jako nemyslící zlé obludy - vlastně podobně jak to bylo v Pánu prstenů se skřety. Ale ještě uvidíme jak moc tohle bude sloužit jen k urychlení děje nebo to bude mít fakt opodstatnění. V některých ohledech by mi nevadilo ani to urychlení - za nejlepší a nejméně jednoznačný moment traileru stále beru právě to střetnutí Durotana a Lothara v soutěsce někde, kde to vypadá až nebezpečně podobně Blackrocku a jeho okolí - ta sopka v pozadí to docela jasně potvrzuje, si myslím. 

A teď je super, jak ti co nevědí o příběhu nic, si můžou myslet (a možná to tak ale fakt bude, to jsou teď ty mé dohady), že to bude prostě klasický začátek spojenectví mezi pokrokovými členy obou ras.. ale co když to "To save our people" - všimněte si ještě jak to řekne - tón hlasu i jeho pohled - působí jako že je mu to silně proti srsti, takříkajíc.. i když není Tauren :D Co když je to zrada, do které ho jeho dobrý přítel Orgrim dotlačil na naléhání warlocka nebo samotného Blackhanda?  V dalších částech traileru vidíme jak bojuje proti nějakému přepadení v té stejné soutěsce - tak si to třeba rozmyslí když uvidí, že orkové je všechny chtějí zabít... ale Lothara třeba zachránit nedokáže.. A to by byl docela šokující zvrat a vůbec by mi to nevadilo, i přes to, že Lothar v lore umřel až v 2. válce. Zase na druhou stranu se bojím právě té uspěchanosti no, možná chce studio co nejrychleji dojít k příběhu Arthase a to by mohlo vést k nemilým věcem. 

No uvidíme, každopádně si myslím, že ten film bude stejně pecka, po traileru mnozí lidé na něho nadávají - hlavně kvůli pro ně blbému vizuálu.. ale tohle bude možná temnější než Pán prstenů. Ach, to bude slintání a já budu slintat nejvíc :D

na příspěvěk reagoval Baronne, Archimonde, O.P.I.Č.Á.K.

Archimonde

Archimonde (hodnocení, recenze)

Baronne

Do takhle hluboké historie si myslím se ani nedostaneme. Když to udělají jednoduše pochopí to i nehráči. Dokonce si troufám říct, že by to šlo udělat i úplně bez Draenoru, ale na ten se ve filmu teda podíváme.

Baronne

Baronne (hodnocení, recenze)

Stejně jako v knížce "Zrod Hordy", kde je na začátku skvělej prolog právě o tomto .. 

na příspěvěk reagoval Archimonde

Baronne

Baronne (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

Myslim, že na stopro tam bude na začátku nějaký prolog jako v Pánu Prstenů, jinak by totiž neHráčští diváci byli úplně vpíči.. Očekávám vysvětlení bohů, Titánů (hlavně Sargeras), manari, eredaři, Archimonde Kiljaeden Velen, válka orků s draeneiema.. A to by mohlo docela stačit na začátek :)

Archimonde

Archimonde (hodnocení, recenze)

j.linhi

Spíš se stačí lépe podívat :D Zrovna tohle je jedna z mých zásad, ale to už je jedno.
Kopíruji z původního příspěvku - Ale jak na děj tak i na efekty bych počkal. Koneckonců byl tu jen trailer a pár špatných uniklých záběrů.

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Původní děj byl fajn, ale tohle klidně může být podobně fajn. Ale doufám teda, že co nejvíce styčných ploch zachovají, no. Případně je jen použijí v jiné posloupnosti a podobně. Ale co nemám vůbec rád, je zjednodušování, na jednu stranu chápu, že do max. 2 a půl hodinového filmu se nemusí vše stejně vlézt, ale.. chci tam vidět tedy aspoň co nejvíc odkazů na vše možné z historie Azerothu/Draenoru :)

na příspěvěk reagoval Baronne

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

hodnotit film podle prvního traileru a udělat si závěr o filmu a nebo hodnotit seriál podle prvního dílu může jen nýmand...tímto nechci nikoho urazit

na příspěvěk reagoval Archimonde

Archimonde

Archimonde (hodnocení, recenze)

j.linhi

Jestli je to na mě tak přesně to tvrdím :D Koukni trochu níž. Nikdy nic nezatratím jen z traileru. Jen říkám, že původní děj by byl úžasný a je to trochu škoda, ale pomalu se to blíží tak zbývá jen doufat!

na příspěvěk reagoval j.linhi

j.linhi

j.linhi (hodnocení, recenze)

Archimonde

jako nezlob se na mě, ale tvrdit po prvním traileru že příběh je na prd je trochu moc... jo asi bude jinej, ale to se ví od začátku, už proto že Dalaran bude jižž ve vzduchu, ale jinak... sme toho moc neviděli a tak je předčasný hodnotit děj

na příspěvěk reagoval Archimonde

Archimonde

Archimonde (hodnocení, recenze)

Baronne

Tak to že se tam objeví postava jako Medivh mi nepřijde ani moc překvapení. Už od začátku se o tom ví. A draenei se už i ukázali v uniklých záběrech. To že trailer neukázal vše co tam bude je jasné.

na příspěvěk reagoval Baronne

Baronne

Baronne (hodnocení, recenze)

Archimonde

Na druhou stranu Duncan říkal, že tam bude hodně překvapení co tají, mohlo by to být něco jako draenei.. Nějaký postavy co nebyli v traileru, jako třeba Medivh.

na příspěvěk reagoval Archimonde

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Archimonde

No ono stejně se tvůrci nebo někdo myslím vyjádřili, že filmový vesmír bude prostě alternativní vesmír, někdy asi z menší, někdy z větší míry. Nemyslím si, že to bude probíhat jako třeba u Marvelu, kde si z komiksů berou jen opravdu určité prvky a známé scény atd., ale příběh je úplně jiný, ale.. přesto to nebude stejné :)

na příspěvěk reagoval Archimonde

Archimonde

Archimonde (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

Samozřejmě že doslova to nejde, ale ty změny jsou právě docela hodně velký. Pán prstenů se lišil v nějakých drobnostech nebo v něčem co nezmění vyznění filmu. Warcraft film se bohužel mění docela hodně.

Předlohu beru momentálně uznávané lore hry. Tady vlastně Warcraft 1 (i v tom se něco měnilo, ale celkově je nejblíže) a knihu Poslední strážce.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

Baronne

Baronne (hodnocení, recenze)

Helo

Jo snad to nebude nějak víc odlišný :), doufám v to.. I když v tom případě by měla v prvnim filmu většina hrdinů chcípnout :D

Související novinky

God of War se oficiálně dočká seriálu

God of War se oficiálně dočká seriálu

15.12.2022

Ačkoliv se Amazon již před pár měsíci přihlásil o adaptaci herní série God of War, americký streamovací gigant (na území Spojených států dokonce služba s největším počtem předplatitelů) si oficiálně… (více)

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy

11.04.2022

Kdo by to ještě před pár lety řekl, že tím prvním filmem podle videohry, který prolomí ono proslulé prokletí nepovedených, a především neúspěšných herních adaptací na stříbrném plátně, bude až Ježek… (více)

Ben Foster jako Jan Žižka

Ben Foster jako Jan Žižka

24.08.2018

Necelý měsíc před začátkem natáčení odtajnil producent a režisér Petr Jákl jméno herce, který ztvární hlavní roli v připravovaném historickém velkofilmu Jan Žižka. Je jím americký herec Ben Foster,… (více)

Kdo natočí Call of Duty?

Kdo natočí Call of Duty?

14.02.2018

Herní série Call of Duty se chystá na velké plátno a možná se toho nemusíme bát. Firma Activision si totiž po vzoru Marvelu založila vlastní produkční firmu (Activision Blizzard Studios), která… (více)

Reklama

Reklama