Království Azeroth a říše Draneor se od sebe nemohou lišit víc. Azeroth je vzkvétající říše lidí, v níž moudře panuje král Llane (Dominic Cooper). Jeho vojsko vedené rytířem Lotharem (Travis Fimmel) a společenství mocných kouzelníků v čele s mágem Medivhem (Ben Foster) důsledně chrání mírumilovnou civilizaci. V Draenoru představuje život permanentní boj mezi znepřátelenými rasami Orků, jež spojí až neporazitelný nepřítel, nákaza, která v jejich zemi postupně ničí vše živé. Jejich vůdce Gul´dan vytvoří s pomocí temné magie portál, kterým můžou Orkové proniknout do jiného světa a ten si osídlit. Shodou okolností se jejich cílem stane právě Azeroth, jehož obyvatelé jsou ochotní bránit svou zemi do posledního muže, ostatně nic jiného jim ani nezbývá. Zdá se, že ničivý střet civilizací nelze zastavit, ti, kdo hledají náhradní řešení, přesto existují. (Cinemart)

luboss822

Film nie je dokonalý, dokonca je aj priemerný, ale ono to vlastne nie je vôbec chyba toho filmu, pretože myslím, že viac sa z toho vytrieskať naozaj nedalo a bolo spravené naozaj maximum, na poctu možno asi aj najlepšieho fantasy na svete. Naozaj od prvých chvíľ bolo vidieť, že sa jedná o Warcraft, malo to rovnaký štýl, naozaj výborne zvládnutú grafiku postáv a priblížilo sa to Warcraftu najviac ako mohlo. Nudnou a zdĺhavou časťou bol asi len dej, za ktorí autori nemôžu, pretože nejako sa začať musí a bohužiaľ je začiatok dosť nevýrazný. Ak sa však v ďalších filmoch vyskytnú démoni, Arthas atď. myslím, že s takýmto spracovaním to bude naozaj veľkolepé. Kým sa však dostanú na rad neskoršie udalosti počnúc Lotharom (ako vodca aliancie) a Utherom, nehovoriac o Arthasovi a ostatných postavách, tak na to si ešte chvíľu počkáme. ()

Sidenius

těším se moc na druhý díl, tahle jednička byla skvělá, to co jsem si představoval jako dítě při hře je opravdu na plátně. Moc chválím grafiku, vkusně vsunuté animované Orky k hraným lidem, i dějovou linii. ()

Raziel811

Udělat film podle legendárních strategií a hlavně WoW muselo být nadmíru těžké. Obrovské universum, strašně moc postav a obrovské náklady. To vše muselo děsit nejednoho producenta i režiséra. Výsledek ale dopadl nadmíru dobře a to nejsem vyloženě fanboy onlineovky, pouze strategií a světa jako takového. Vizuálně nápadité, atmosféra povedená a příběh slušný s tím, že DEJTE NÁM SAKRA DALŠÍ DÍL....... ()

DEJWIX114

Super fantasy film! Knihy jsem nečetl ale hry jsem hrál až na wowko... Jinak zpět k filmu... Nemám prostě co vytknout takto má vypadat fantasy.. Napjaté až do poslední chvíle. ()

Sashmen13

Tak se to stalo, viděl jsem Warcraft. Docela pozdě na to, že mám svět warcraftu docela rád, ale což. Nu co na to říct, not bad, not bad. Ale mohlo to být lepší. Hodně věcí z lore upraveno pro příběh. Hodně věcí z lore pozměněno a spousta věcí mi připadla mírně nedotažená. Předně, je evidetní, že lidi nemají moc šancí. Jestli jste ale někdy viděli lidi z warcraftu, tak je vidno, že jsou mnohem mohutnější než my. Jasně, mohl by to být fakt, že grafika v té době nebyla tak top notch, ale stejně. Pokud vezmeme normální lidi vs orky, zas tak to nefunguje, ještě že pak nafasovali ty bambitky. Krátká camea trpaslíků a elfů, nu, i když ti v prvním warcraftu vůbec nebyli, tak bych rád viděl víc, když se už pro ně rozhodli. Docela dobře se mi dařilo vyhnout se spoilerům, takže jsem na konci čekal vypálení Stormwindu, zase jako v 1, ale nu což. Hezkej odkaz na drenaie na začátku. Jinak Thrall, ja mu tam říkal Durotan, Gu-len? Už jsem zapomněl. No to je trochu vtipné. Víte, on má přezdívku "green jesus" především kvůli jeho "nedávným" excesům v lore. A tady ho pošlou po vodě v košíku, sice to není ježíš style, ale stejně jsem se usmál. Celkově bych tedy dal 3, ale jakožto fanda warcraftu tam hodím ještě jednu pro fakt, že film vůbec vznikl. Jinak osobně jsem šel vždycky s hordou, ale tenhle film by mě asi naverboval do aliance, fakt hezká armor + grifoni... ()

klaranapoli

Joo já mám ráda tento typ filmu. Nikdy jsem nehrála hru, tohle jde totálně mimo mě. Ale pokud mám opravdu hodnotit jen samotný film, tak jsem byla spokojená. Jak scénář, tak efekty, žádné známé xichty. Super ()

Gerity

Mě osobně se to líbilo, ale myslím si že měli natočit aspoň nějaký prequel třeba formou animovaného seriálu, aby ten film dával trochu smysl pro všechny. Vždyť se o tom že se to natočí mluvilo 10 let a myslím si že by to nebyla tak velká investice a myslím si že by se to i vypatilo, protože spostu lidí odradilo na půl huby představení postav o něčem tam nemluvily vůbec, takže se bojím že to dopadne jak Eragon, Zlatý Kompas atd. po prvním díle schluss :) ()

Tomulka

Lehké zklamání z nevyužitého potenciálu. Přiznávám, že až po druhém shlédnutí je mé zklamání lehké a dávám 4 hvězdy. Lecos se dá odpustit když vidíte velmi povedené efekty věrné počítačové hře. Například kouzla, trpaslíci, orkové apod. jsou dosti povedené a zapadají do fantazy představy. Elfové jsou trochu divní (teda ti co šly zahlédnout) avšak hlavně výběrem herců. Emoce v tomto filmu zvládli nejlíp Orkové a Orkině jsou divné až směšné, ale vytknout se toho dá celá řada. Jsem zvědavý zda se podaří pokračování když už si to tak hezky přichystali. ()

winer12369

Proč? To je první slovo, které se vybaví po shlédnutí filmu. A pro jistotu hned několikrát. Proč se ze všeho dneska musí dělat trilogie? Proč to musí mít dvě hodiny, když by se to dalo sestříhat na polovinu? Proč hned nenasadili trpaslíky a tu ostatní havěť, aby jsme to mohli mít z krku? K filmu je těžké přistupovat nezaujatě, je totiž zřejmé na koho je cílen, nicméně budu se snažit psát neutrálně. Začátek působí celkem solidně, obecně scény s orky jsou asi top filmu. Avšak po prvních dvaceti minutách se objevuje ukecané bahno, které slouží čistě jako výplň. Nu co přece to celé neskončí po hodině. Problém ale je, že dialogy jsou místy nelogické a co hůř neskutečně patetické to se ostatně táhne celým filmem. Děj je více méně předvídatelný a dost mělký. Animace a hudba solidní. Herecké výkony otřesné, jak jsem si D. Coopera oblíbil v Preacherovy, tak tady mi šel neskutečně na nervy a s ostatníma postavama to není lepší. A nezachraňují to ani kulisy, které vypadají hrozně plasticky a jako vystřihovánky z ABC. Nakonec tu tedy máme alespoň solidní bitvy (ikdyž při zapojení mozku se facepalm stejně dostavý), tak když už nic jiného, tak vypadají docela dobře. Fanoušci hry si budou film pravděpodobně užívat, my ostatní holt ostrouháme, protože tohle je trochu mimo. A nakonec se stejně nemůžu zbavit myšlenky, zda byl vůbec filmový warcraft potřeba (nic ve zlém vůči hře)? Vždyť když se podíváme na herní tématiku, je zde tolik nosnějších témat. Například konečně Zaklínač, tak jak by si zasloužil pořádný film, (hlavně aby si WarGaming taky nechtěl udělat svoji trilogii...). Ale holt je asi potřeba nahnat nějaké nerdy zpátky na servery Blizzardu. 5/10 ()

Archen

Jak už u filmů podle hry bývá zvykem, čekal jsem průser. Nicméně tentokrát se místo průseru konala celkem dobrá fantasy. ()

Edrik

Už jsem si myslel, že se nedožiji kvalitního zpracování počítačové hry. A hle. Warcraft: První střet je tomu velice blízko. Je očividné, že čas jsou peníze a tak se vyplatilo počkat si deset let na takovouhle parádu. Škoda jen těch plastových zbrojí a zbraní. Ale jinak krásná práce. Už teď se těším na pokračování, které doufám nezklame. V obdobném duchu bych pak rád viděl i StarCraft. Jestli se Blizzard obával, že si tímto pošramotí značku, tak se obával zbytečně. Velký dík, že na film dohlíželi a nenechali se ukecat na přemíru kompromisů. Závěr: Konečně povedený film na motivy hry. ()

Martinko991

Nato, že hru som vôbec nehral a čakal som od toho len klasické "bitky" ma film celkom milo prekvapil. Film mi troška pripomínal nemôžem si pomôcť Pána Prsteňov je to fantasy, na oboch stranách dvaja silný čarodeji a namiesto prsteňu fel. Avšak prepojenie medzi rasami je tu niečim novým čo sme predtým u Pána Prsteňov nevideli tak som veľmi zvedavý ako to nakoniec všetko dopadne. Inak Ragnarovi sa cekom hodí aj rola Lothara a dáva filmu troška korenia pri dialógoch aj keď ako u Vikingov to zas nie je ;) ()

pavelpetr

Jak jsem zjistil, že se točil film podle pařby, kterou jsem pařil jako kluk, tak jsem neváhal a šel se na to podívat. Musím říct, že vizuál orků je super. Trošku divnatější byli ty lidi, ale to je věc druhá. Na moje gusto je to docela dlouhý, respektive asi by mi nevadilo to mít víc zhuštěné do kratšího filmu. Takže to jistě nebude film, po kterém sáhnu když už nebudu vědět co. Ale jinak overall si myslím, že si to svoje publikum najde a i skalní fanoušci WoW si najdou svojí cestu k tomuto snímku. Já se těším na další díl. ()

RoyBatty444

Nie som fanúšik WOW-ka, ale fim ma celkom chytil, aj keď je to z hereckej, scenáristickej a strihovej stránky len priemerné. Čo sa týka trikov nemám moc čo vytknúť. Ako seriál sa to asi uchytí lebo už teraz chcem vedieť, čo sa bude diať ďalej a zaujímajú ma aj osudy postáv. Samozrejme nie sme ako vždy ušetrený pátosu ale čo je zaujímavé človek si pripadá trochu ako v hre. ()

zekon

Je to takové dlouhé PC video ze hry, ale velmi dívatelné a dobře adaptovaný svět Warcraftu do filmu. Nečekal jsem nic velkého, nic kdeby nepřevládaly triky a proto jsem byl asi spokojený. Jo........starý dobrý Warcraft na obrazovce, dobrý počin. ()

Icewarp

Děsil jsem se, že to bude zase další nepovedený kousek dle PC hry, jako v případě NFS. Ale díky bohu se tak nestalo. Neznat hru, asi bych nebyl tak nadšený, protože scénář není rozhodně žádný zázrak, ale War2 mi zabrala opravdu hodně času a dokonalé přenesení atmosféry díky magii a zdařile stylizovaným Orkům mě vrhlo zpět do minulosti. Jdu si to zase nainstalovat a propařit celou noc. Snad se ve dvojce objeví i mí oblíbení "nemrtví". ()

Chaospunx

WTF??? Co to bylo za píííčovinu? Nuda, kde jeden neví kdo je kdo. Postavy jsou tak nesympatické, že je v podstatě jedno kdo natáhne ráfy příště. Bitky jsou i na fantasy nereálné a bez šťávy. Prostě potenciál v maximu gluteu... ()

PeterSch

Hodně rozporuplné! Z filmu nemám úplně dobrý pocit, tahle legendární látka se dala zpracovat lépe. Warcraftu by slušela větší porce minut a kvalitní akce místo kvantity. Rasa orků i s její magií působí skvěle. Ork jedoucí na vlkovi je prostě boží podívaná, ale pak přicházejí lidé se svými papírovými mečíky a brněním z krabice od vloček. Tohle si prostě měli lépe pohlídat! Buť komplet CGI anebo výrazně zapracovat na fyzice. Uvítal bych Rkový rating, který by filmu udělal půlku práce. Překvapil mě špatný Fimmel, role hodného naivy mu prostě nesedí. Ovšem filmu jsem dal 4 hvězdy, proč? Tak hlavně je to príma zábava. Ač prázdnější a s výhradami, ale bavil jsem se obstojně. Hlavně se však povedlo přenést to kouzlo světa, kde se skvěle míchají rasy s osudovostí. Těším se na dvojku, osobně doufám, že by mohla být lehce osobnější, pomalejší a propracovanější ve všech ohledech, příště už by z toho totiž tímhle stylem mohla být slušná ostuda. ()

Mistr119

Hodně mě film nalákal dozvědět se víc o příběhu Warcraftu. :) Mimo jiné dobrý příběh o konfliktu dobra a zla v nás a poučení, že se nemáme "temnou stranou" (felem) nechat zlákat. A pak taky i v tomhle světě vidíme, že černá (nebo zelená?) magie vždycky vyžaduje karmicky něco za něco.. :) ()

God of War se oficiálně dočká seriálu

God of War se oficiálně dočká seriálu

15.12.2022

Ačkoliv se Amazon již před pár měsíci přihlásil o adaptaci herní série God of War, americký streamovací gigant (na území Spojených států dokonce služba s největším počtem předplatitelů) si oficiálně… (více)

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy