Honza a Jirka jsou dva velkoměstem zkažení podvodníčci, kterým se příliš nedaří. Na pokusu o prodej cizího bytu sice vydělají třicet tisíc, ty však vzápětí ztratí, když se musí dát na útěk před dvojicí policistů. Začíná jim hořet půda pod nohama, protože muži zákona znají jejich totožnost a zatčení je otázkou času. Honza ještě získá podvodem letenky, a pak se oba vydají na jižní Moravu, aby se ukryli u dědy Honzy, který má rozlehlé vinice. Honza mu daruje letenku do Argentiny a slíbí, že pohlídá vinici před špačky, nehodami i zloději. Krátce nato se seznámí s místním vinařem Michalicou, otcem sympatické Kláry. Navštíví je soused Kozderka, který nabídne milion za dědův vinohrad. Klukům se nápad líbí, ale rozhodnou se nejprve zkusit štěstí u Michalici. Honza se znovu setká s Klárou, která se mu líbí čím dál víc. Má to však háček, protože dívka chodí s majitelem penzionu Kájou. Navíc se objeví pražští policisté... (TV Nova)

Hrabka

Poklidná humorná komedie z prostředí jižní Moravy nepřináší sice nic převratného, ale je to taková oddechovka na odreagování. Děj není taky nijak zajímavý, ale vše zachraňují charismatčtí herci, kteří se skvěle doplňují. Konfrontace Jihomoraváků s Pražáky je pro mě jako nestraného pozorovatele velmi vtipně udělána. 75% ()

cheyene

Na české filmové porevoluční poměry zdařilá záležitost, která mě hned zpočátku zaujala záběry kamer na naši krajinu. Příběh jako takový je zajímavý, ale na komedii mi přišel spíše chudý na humor, přestože některé scény jsou vtipné a povedené. S blížícím se koncem však začínají být Bobule atraktivnější podívanou, čemuž napomáhá i slušné herecké obsazení. U závěrečných titulků potěšil Atentát. :) ()

paascha

Po dlouhé době vtipná česká komedie, i když většina vtipů byla dost okoukaná a vlastně i trapná. Přesto mě to bavilo, asi proto, že jsem vinař:-) Škoda jen toho prázdného a odfláknutého konce ()

Shakers

Bobule Tomáša Bařinu sú podobné Scottovémmu Dobrému ročníku, ale nie je to na škoda. No priznám sa že som to kvôli tej podobnosti nepozeral, aj keď sa mi Scottov ročník páčil. Príbeh je celkom fajn, prostredie na sfilmovanie sa tiež našlo a rovnako tak aj dobrý herci na čele s Hádekom a Voříškovou (kvôli ktorej som si to vlastne pozrel :-)). Čo sa týka samotného filmu, tak je prekvapivo dobrý. Hudba, kamera, výprava, herci či príbeh to všetko tu funguje a vyzerá fajn až na humor, ktorý mi miestami kazil celý film. Niektoré vtipné scény sa tam nepodarili a ten lacný český humor zbytočne pokazil celý film čo je škoda. Inak sa jedná o jeden s tých lepších českých filmov. 65% - 3* ()

Big Bear

Bobule jsou příjemnou letní komedií, která sice místy dře, ale stále se jakž takž drží na kolejích. Moraváci si tam jistě najdou své v narážkách na pražáky a ti co nemají za domem vinohrad a pod zemí sklep se občas uchichtnou nad někdy svéráznou povahou vinařů. Velkou měrou se o pozitivní pocity zasloužily dobře vybrané scenérie a i příjemná hudba Richarda Krajča. No a jelikož se řadím mezi ty, kterým se líbí Tereza Voříšková (a jeji chraplák) byl jsem více méně touto komedií lehce ovíněn a okouzlen. I já měl chuť po filmu skočit do auta a zajet kamsi k Pálavě... Ale víc než tři sklenky nedám. * * * ()

sheen

Dalo se to přežít ale žádná sláva, jeden vtipný moment je na komedii málo. Film zachraňuje příjemné prostředí Moravy a Tereza Voříšková. ()

petaspur

Moje očekávání bylo o něco větší, ale zklamaný z filmu nejsem. Ta předpokládaná pohodová atmosféra se dostavovala velmi pozvolna a tak jsem měl čas si užívat řidičského umění mladšího z rodu Langmajerů, souboje dopraváků s ovíněnými kriminalisty i Hádka stylizujícího se do role bodrého moraváka. Ve výsledku to byl fajn strávený čas. ()

hippyman

velice příjemný film, který nestihne ani na chvíli nudit... zamilujete se do krásné moravské přírody, zasmějete se, dostanete chuť na vínko a nepřestanete obdivovat úchvatné (nejen) nohy terezy vořškové... ;-) jen tek hádek mi nějak neseděl... 80% ()

Rosomak

Nakonec to ani tak nebolelo. V čem Bařina boduje je vytvoření originální atmosféry, která člověka pohltí. Naproti tomu je scénář už o hodně horší. Nevím například proč se z flashbacků dozvídáme o tragické smrti Honzových rodičů, když je tím jeho postava nepoznamenaná a pro film to jako informace nic nového nepřináší. Stejně tak je zmatené kam se vlastně poděl ten jeho parťák? a je toho více... Ale není to hrozné, hodně tomu také pomáhá dobrá kamera a Tereza Voříšková, na kterou se příjemně kouká:) A kdo to proboha filtroval? ()

Deimos

DVD/// Obsazení 8/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Efekty 7/10/// +Terezka Voříšková, Kryštof Hádek a Lubomír Lipský st., hlavní písnička filmu (je i v traileru), docela zábavné -bohužel v traileru je vše co může film nabídnout, ostatní je jen vata, příběh je slabý, stejně tak i romantika se mi zdála jakási vynucená, Lukáš Langmajer a Tomáš Matonoha byly dost otravní/// Je to pěkný film. Jen je po dějové stránce docela vlažný. Někteří herci jsou výborní, jiní slabší. Zde bych ale vinu přikládal tomu jak jsou napsané postavy. Některé z nich jsou dost nevěrohodné (policajti-musí se jim ale přiznat, že pobaví) a některé fakt hodně otravné (kamarád hlavního hrdiny). Přesto je to všechno příjemná zábava, u které jsem se příjemně nasmál a říkal si jak je ta Terezka báječná./// Celkem 66%/// ()

Allien.9

Docela příjemný snímek, ale - jak už to tak v posledních letech u českých filmů bývá - nijak výjimečně člověka nenadchne. Nebýt Kryštofa Hádka a ústřední písně, tak po pár dnech vyšumí jako onen červený burčák... ()

Aidan

Ani archivní ročník ani břečka z krabice. Prostě obyčejně, lehce komediální, lehce romantické českomoravské cosi, co nenadchne a neurazí a co - někdy i vtipně - využívá stará kliše o ovíněné Moravě a arogantních křupanech z Prahy. Příběh občas co do logiky zaskřípe, ale úplně hloupý taky není - tváří se adolescentně, ale dotýká se i témat znovunalézání domova a příjímání odpovědnosti. Obojího však jen plaše. ()

Adam Bernau odpad!

Čekal jsem, že to bude kýčovitý brak, ale že to bude úplná sračka a ještě k tomu nudná, to jsem nečekal. I kdybych se nenarodil a nevyrostl v místech, kde se to točilo a jakože odehrávalo, pořád by to byla sračka. Dokonce i kdybych si odmyslel dalšího bodro-jadrného Postráneckého, furt by to byla sračka. Ba i kdyby se bezprostředně po skončení filmu neozval Richard Krajčo,... takže ohledně kvality snad nemusím víc vysvětlovat. Jinak Hádka mám rád, dobře se na něj dívá, sežral jsem mu i pseudobondyho v Třech sezónách v pekle a to s tím červeným burčákem je pravda. Barevné záběry a kompozice zdejší vinohradní krajiny jsou místy moc pěkné a dal bych za ně i hvězdičku, kdyby v kontextu nevyznívaly jako propagační šot nějaké cestovní kanceláře. ()

Vančura

Když jsem to teď viděl po letech znovu, překvapilo mě, že se mi to líbilo v podstatě stejně, jako když to tenkrát bylo nové. Nemůžu si pomoct, ale ta kombinace krásných moravských lokací, letní bezstarostné atmosféry a sympatického obsazení (Hádek je v té roli dokonalý a tehdy 19 letá Voříšková byla fakt kočka) mě baví, a humor toho filmu mi prostě přijde skutečně vtipný a směju se u toho. Baví mě i ta postava, kterou ztvárnil Postránecký, byť mám dost pochybnosti, nakolik odpovídá skutečným moravským vinařům a zda není jen jejich nepovedenou karikaturou. Vadí mi tam asi jen ten trapný Langmajer, respektive jeho nesympatická postava, a potom ty anglické písně na soundtracku, který se podle mě k té Moravě vůbec nehodí. A celkem mě překvapuje, že Bařina od té doby už nic nenatočil (kromě Románu pro muže a seriálu Vzteklina). Každopádně toto je určitě film, který si vyloženě říká o to, sledovat ho se sklenkou vína v ruce. ()

DJ Obelix

Nemohu jinak a dám pět hvězd. Tohle byl totiž po hodně dlouhé době první český (moravský) film, který mě skutečně nadchnul. Tento film sice nemá žádný závratný spád, ani hlubokomyslné poselství, ale má úžasně pozitivní atmosféru a překrásnou Terezu Voříškovou. Navíc celkové obsazení je velice zdařilé a těžko budu v mysli pátrat, kdy jsem naposledy prožil takhle příjemných filmových 90 minut. A to jsem na tom stejně, jako Kryštof Hádek na začátku filmu. Také víno nepiju a pálí mě z něj žáha - holt jsem ještě asi nepotkal tu správnou zdravou dívku. Pane Bařina, děkuji! ()

kingik

Dvojici sympatických podvodníků Honzovi a Jirkovi je v patách policie a tak usoudí, že v bezpečí by mohli být u Honzova hodného dědy na moravské vinici. Honza zařídí dědovi jeho vysněnou dovolenou v Argentině a ten mu na oplátku po dobu jeho nepřítomnosti svěří spravování vinice, a pak se začnou dít věci. Policie Honzu vypátrá, a ten se mezitím stihne zamilovat do Terezy Voříškové, přehodnotí svůj dosavadní život a skončí v kriminále. S výjimkou úvodní vtipné a svižné čtvrthodinovky, je film po příjezdu na moravskou vesničku zhusta nudný, ztratí rytmus, tempo i humor a zbydou jen sympatické herecké výkony a také potenciál některých postav zůstává hrubě nevyužit. Debutující režisér Tomáš Bařina svou nenápaditou režií jen podtrhuje nedostatky scénáře a film zcela dokonale vyšumí do prázdna. Rozhodně jsem čekal víc. ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček