Honza a Jirka jsou dva velkoměstem zkažení podvodníčci, kterým se příliš nedaří. Na pokusu o prodej cizího bytu sice vydělají třicet tisíc, ty však vzápětí ztratí, když se musí dát na útěk před dvojicí policistů. Začíná jim hořet půda pod nohama, protože muži zákona znají jejich totožnost a zatčení je otázkou času. Honza ještě získá podvodem letenky, a pak se oba vydají na jižní Moravu, aby se ukryli u dědy Honzy, který má rozlehlé vinice. Honza mu daruje letenku do Argentiny a slíbí, že pohlídá vinici před špačky, nehodami i zloději. Krátce nato se seznámí s místním vinařem Michalicou, otcem sympatické Kláry. Navštíví je soused Kozderka, který nabídne milion za dědův vinohrad. Klukům se nápad líbí, ale rozhodnou se nejprve zkusit štěstí u Michalici. Honza se znovu setká s Klárou, která se mu líbí čím dál víc. Má to však háček, protože dívka chodí s majitelem penzionu Kájou. Navíc se objeví pražští policisté... (TV Nova)

marhoul

2x jsem to pustila a 2x nedodívala. Cítila jsem se trapně už v prvních minutách... :-( Na 2Bobule se ani nechystám. ()

Yardak

Překvapivá letní pohodová komedie, která ukazuje krásy Moravy:)). Film nejen o vínu, ale hodně s vínem:o). 70 %. ()

lena60

Poprvé viděno v kině - za čtyři hvězdy. Podruhé doma asi po dvou letech - téměř odpad. Kroutím hlavinkou, kde jsem prvně dala oči. Takže to zprůměruju a máme tu slabé dvě hvězdy. A jdu pokračovat v pití vína, páč jedním z pozitiv Bobulí je, že na víno začnete mít během koukání chuť. Chardonnay, Tramín, Neuburg, Müller, Rulandské a vlašáček...Mňam! A o filmových Bobulích už nechci více slyšet! ()

heyda

Miluju Moravu, miluju hrozny, miluju víno, miluju slivovicu, miluju moravský humor, miluju tradice, proč bych teda nemiloval Bobule? Jo a Wenca Postránecký to hraje absolutně věrně a to se narodil v Praze. ()

mcb

Bobule nejsou žádný velký ani přelomový film. Na to jsou moc přízemní, povrchní a jednoduché. Obyčejný příběh o dvou podvodníčcích, kteří k lásce a k vínu přišli, nemá žádné vyšší ambice než na jedno zkouknutí příjemně pobavit diváka. A upřímně, daří se mu přímo výborně. Jistě, že celý film je o ničem a mnoha vtípků se netrefí tam, kam by chtěla, ale ke všemu postačí pouhý letní feeling a pohodová zábava je na světě. Ano, k pobavení stačí tak málo. Ale nečekejte nic extra. Pravou poetiku z Bobulí bohužel nevymačkáte. ()

triatlet

Krásné záběry na vinice, pěkná písnička, zajímavé herecké obsazení, obří reklama a kladné hodnocení na csfd. Po víceméně nudném pražském epilogu jsem se snažil navodit atmosféru sklenkou červeného. Jenže ani to mi nepomohlo přenést se přes laciné vtípky s burčákem a přehlédnout celkem zbytečné postavy policistů. Možná měli vysílání v TV načasovat na léto. Koncem října jsem asi nebyl na "letní komedii" připraven, tak jsem ji nedocenil. Navíc retro vzpomínání Honzy na klukovská léta a zážitky s dědečkem odvádějí pozornost od komedie k vážnější rovině. ()

mat.ilda

Zpočátku zhusta nevyzrálý a dál už jen vyšťaveně trapný pokus o český Dobrý ročník. Když pominu laciné podstrkování přírodních scenérií až pod nos a naprostou ignoranci krajových nářečí i zvyků, stále ještě zbývá herecké panoptikum v čele s nesympatickým a profesně nedopečeným Hádkem, bezkrevnou Voříškovou a otřesným Langmajerem. Naivní, nevtipné a brakovité. ()

Šandík

Vzhledem ke zdejšímu nízkému hodnocení jsem čekal totální průser a on to kupodivu zas až takový průser není. Velmi slušná režie, přirozeně působící herecké výkony, sem tam podařený vtípek, divukrásná kamera. Jistě, ten scénář je vysloveně pitomý, ale koukat se na Bobule dá docela dobře. Tiše doufám, že někdy Bařina dostane šanci natočit film jiného druhu, než je "novácká pohodová komedie pro celou rodinu"... Celkový dojem: 65% ()

giblma

Po zhlédnutí mě napadlo pár tipů, jak se této katastrofě dalo zabránit: 1. Donutit ministerstvo školství udělat pořádnou osvětu ohledně moravského lájfstájlu. 2. Izolovat Moravu jako středověkou Čínu. 3. Zabít Tomáše Bařinku i s celým štábem. ()

jojinecko

3,5/5...Veľmi príjemná slnečná odychovka, ktorá sa môže radiť k filmom typu Víno Roku a Dobrý Ročník...Btw Tereza Voříšková mi príde ako "česká Megan Fox":) ()

Oktavianus

Podívejte se na film jako já včera po celovíkendovém vinobraní a pak teprve hodnoťte. Jasně, film je hloupoučký a velmi, velmi jednoduchý; na první pohled je patrné, že koproducentem byla Nova. Ale tvůrci se zaplaťpánbůh vystříhali úplných trapností a křupanského nováckého humoru; to, že zůstali karikatury "směšných figurek" Skopečka, vesnických policajtů, dědečka nebo záludného, ale po zásluze potrestaného souseda, to je holt úlitba "většinovému diváku" (i když by mě popravdě zajímalo, kdo to je, protože osobně jsem ho ještě nepotkal - musí jich ale být hodně, když se kvůli nim kurví potenciálně lepší filmy, ne?). K tomu přidejte pár nelogičností, prkenných dialogů, vykrádaček z Dobrého ročníku a dalších filmů o víně, ten odpornej slaďák od Krajča na konci, hloupostí (ukažte mi člověka z jižní Moravy, co řekne "viď?"! Jsem Čech jak poleno, ale vím, co je to za nesmysl) a vyslovených debilit (netušil jsem, že během pár dní je možný stát se vinařem a vymlasknout "dokonce moc dobrej" burčák). Víceméně se to blíží k odpadu, tak proč jsem dal tolik hvězd? Ani sám nevím... Snad za tu poetičnost, nádhernou atmosféru konce léta, okouzlující Terezku Voříškovou, tak moc nevěrohodnýho bodrýho Morávaka Václava Postráneckého, až je to vlastně roztomilý, skvělou hudbu... Mám zkrátka pro Bobule slabost. A teď si jdu nalít pohárek vína. ()

sharky

já jsem stále hluboce přesvědčen, že český film, na tom není tak špatně, jak hlásá většina kritiků a uživatelů čsfd a tohle je další důkaz. Natočit film, který bude dokonale pohodový, není až tak jednoduché a tady se to povedlo na výbornou. Nazval bych Bobuli takovou Bokovkou pro lidi v kategorii 15-27 let. V hlavních rolích hrají sympatičtí herci (Tereze Voříškové s jejím sexappealem věštim kariréru hollywoodských rozměrů), skvělá hudba i kamera, není moc co dodat...78% Těšim se až Tomáš natočí fim o našem národním nápoji. Co třeba to nazvat Mladíci na chmelu?:) ()

Flego

Tento film je ako jesenný slnečný lúč predierajúci sa pomedzi zlatisté bobule hrozna. Nikoho neuráža, snaží sa len trochu pohladiť po tvári. Ale mohol aj viacej... ()

Flakotaso

Tomáš Bařina natočil v českých luzích a hájích nevídaný film - vrchovatě příjemnou, svižnou, moderní a vkusnou komedii. Není zdaleka dokonalá, to ne, ale svůj účel dokonale plní - totiž přenést pohodovou letní náladu na diváka. Moc chutné. ()

honajz

Některé vtípky docela ujdou, ale celkově je to divně na hlavu postavené. A to klišé vidění Pražáků Moravy jakožto exotické země plné rázovitých figurek je také brzy ubíjející. ----- Inspirace zahraničními filmy v české kotlině pokračuje. Čeští tvůrci se nechali ovlivnit upírskými horory (Chocking Hazard), propletenci míjejících se osudů (Horem pádem), konverzačními pseudopsychologickými studiemi (tolik místa nemáme), pseudofilozofickými road movie (Crash Road), a nyní došlo i na vinice. Vinice jsou v americké kinematografii hodně oblíbené – Procházka v oblacích, Bokovka, Dobrý ročník... Jenže zatímco v USA se řeší problém středního věku, v Česku se řeší stále a opět problémy mladých. Tentokrát dvou mladých podvodníčků (!) Honzy a Jirky, kteří odjedou na Moravu za dědečkem jednoho z nich. Dědeček má možná na kahánku a Honza se chce pokusit splnit mu jeho poslední přání (zde je zase poznat trochu inspiraci Burtonovou Velkou rybou). Oa mladíci narazí na Moravě jak na víno v pevném i tekutém stavu, tak na hezkou dívčinu... A skutečně nebudou řešit krizi středního věku. Nic proti, Bobule jsou vizuálně moc hezkým snímkem. Je vidět, že pan režisér (a scenárista v jedné osobě) má vstřebanou vizuální dravost reklam a dokáže z moravských vinic vykouzlit vše potřebné – orosené hrozny, slunce ve vinicích, jízda nádhernou přírodou. Vše jak z reklamních letáků nebo katalogů cestovních kanceláří. Ano, scenérie pro letní mírně erotickou komedii jak vyšitá. A v tom je právě ten problém. Autor této recenze je totiž rodem Moravák. A jestliže jsem už o Svatbě na bitevním poli psal, že jde pouze o vytažení rádoby povrchních atributů, zde nutno konstatovat něco podobného, i když ony povrchní atributy jsou zabaleny do krásného hávu. Po pravdě řečeno, i Bobule jsou prostě filmem o Moravě, nahlížené očima Pražáka (nic proti). Sám režisér přiznává, že ho „napadl námět filmu poté, co se loni vydal poprvé do vinného sklípku“. Viděno tímto pohledem, dá se po první návštěvě na operačním sále natočit hezký film o chirurzích... Bude to znít krutě, ale i všechna ta komunistická Mladá, Bouřlivá a Zralá vína byla duchu Moravy blíž. Na závěr doporučím spíše videoklip Tomáše Hubáčka k písničce Tomáše Kočka Ti koberští synci – má to také letní pohodu, je to vtipné, skutečně moravské – a to, co řekne film za 90 minut, zde proběhne za takové tři minuty. ()

HellFire

Myslím, že pro Moraváky je film lepším zážitkem. I když něžiji zase tak daleko od Mikulova, nejsem klasickým Moravákem, který má rád víno/burčák/klobásy a kdoví co ještě. I přesto jsem měl celý film na tváři blažený úsměv. Navíc na české poměry je k poslouchání i hudba. A nejlepší hláška je: Tož ty si ten pražský Honzík? A děda ti svěřil vinicu? Kurva to je blázen stará. ()

hansel97

Milá a příjemná podívaná s opravdu chválihodným obsazením a ona jen tak moravská krajina tomu dodává slušnou letní atmosféru. Menší problém už mám asi se scénářem, vtipné to moc není, ale zase to nespadá do trapnosti, děj je tak trochu předvídatelný a dost mi vadily flashbacky s Honzou hrající na emoce. Konec se mi celkem líbil, nečekal jsem, že to takhle zakončí, ale nevadí. Taková fajn žánrová podívaná. ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček