Je podzim a 16tiletá minnesotská školačka Juno náhle zjišťuje, že je těhotná. Otcem dítěte je její nejlepší kamarád Bleeker. V čekárně interrupční kliniky se svérázná Juno rozhodne, že dítě porodí a předá k adopci. Rodinu si však vybere sama. Se svým plánem se svěří otci i nevlastní matce a pak už nerušeně pokračuje ve školní docházce. Zvolený adoptivní pár patří ke zbohatlíkům, ona je upjatá puntičkářka, on pohodář. Juno za nimi zajede, podepíší dohodu a život jde dál. Podaří se Juno splnit plán, který si stanovila? A co na to všechno říká Bleeker? (Filmbox)

Reiniš

Film stejný jako jeho hlavní hrdinka- sympatický, chytrý, sarkastický a lidský. Ellen Page exceluje a stačí ji k tomu minimum výrazových prostředků. Výborná je i Jennifer Garner, coby upjatá budoucí máma nebo sympatický loser Michael Cera. Diablo Cody si oscara určitě zasloužila, ale do plného hodnocení bohužel Juno ještě kousek chybí. ()

Xmilden

Odpovědi na to co člověka může potkat, když si poprvé štrejchne a hned z toho otěhotní se pokouší zodpovědět tenhle malý nezávislý snímek prostřednictvím náctileté Juno. Nejvíce mě potěšili rodiče, které ztvárnili Simmones s Janney. 70% ()

lesumir

Po tohle filmu jsem vlastne ani moc netoužil, ale tak nějak jsem to stáhl a v chvilce nudy to videl. Ale jo, byl jsem mile prekvapen, prvni hodinovka byla bombasticka, Ellen Page byla vynikajici a jejim sarkastickym hlaskam se smeji do ted. Ale, posledni pul hodina se prehoupla z prijemne a mile komedie na drama, nebo jinak, tvurci asi chteli, aby to vypadalo dramaticky, ale vubec nebylo, naopak, uplne to zkazilo celkovy dojem, ovsem soundtrack byl dokonaly, muzika ve stylu blues se mi libi. I tak bohuzel jen tri hvezdicky, ale nominaci si to zaslouzilo, opet se ukazuje, ze dobre nizkorozpoctove filmy maji sve kouzlo, pokud se povedou. 6/10 ()

Gimp

V závěru jsem natahoval ale to já u všeho takže to zase taková deviza není. Reitman není nový Apatow, je to pořád celkem nevtipnej a zamyšlenej hovnař. ()

kinej

Mám rád romantické filmy, které nejsou dementní. Je jich jako šafránu, ale občas se nějaký takový objeví a v případě Juno to stojí za to. Dějovou linií by to klidně mohl být klasický hollwoodský výplach, ale díky vtipnému a realistickému scénáři se jedná o příjemnou záležitost, která svým, i když ne zcela jednoznačným, optimismem zahřeje. Svými charektery nám postavy z tohoto snímku mohou připomínat lidi kolem nás. ()

Hrabka

Ze začátku to mělo nájezd na 5*. U některých scének jsem se lámal smíchy. "To je těhotenský test, to není teploměr, to jen tak nezklepneš". Postupem času ale mizel humor a objevovali se víc a víc takové ty kecy, co se v nich vyžijí jen holky. Film je určen hlavně pro dívky a ženy. Postava muže je zde ukázána sice docela realisticky, ale taky celkem drsně vůči mužské populaci. V tomhle filmu se prostě holky musí vyžívat a ukájet na něm svoje ega. Škoda že si film neudržel takové tempo jak na začátku. Nebyla to prostě typická komedie, což se někomu může líbit a jiným zase ne. 70% ()

juta

Pěkný film, od kterého jsem ale čekal víc. Ellen Page se mi zde líbila. Zahrála to opravdu dobře. Jen mi bylo líto, že tam Michael nebyl víc. ()

ajuska

Skvělá komedie a takový úderný cynický pohled na vážný problém jedné středoškolačky. Nejvyšší hodnocení není v tomto případě úplně čisté, ale už jen za to, že se tenhle film obešel bez moralit, americké slzopudnosti, přehnaných gest a zároveň i bez trapnosti a křečovitých vtipů za každou cenu a že přináší nečekaně dobře fungující směs dramatu s komedií a báječnou atmosféru, si ho zaslouží. ()

lamps

Jasné vítězství formy nad obsahem. Díky pěkné režii Jasona Reitmana, příjemné atmosféře a dokonalé Ellen Page v hlavní roli opravdu není třeba řešit, o čem Juno vlastně je, ale především jak je skvěle natočeno. Navíc kdo v dnešní době dovede zabrousit do duše pubertálního člověka, aniž by z toho pak byl sprostý a nezáživný paskvil?.. Jako komedie možná málo vtipný, jako drama pramálo oslovijící, ale jako mix velmi pozoruhodný a pohodový film, jehož jméno v kolonce oscarových výherců určitě není na ostudu. ()

Jhershaw

Juno je podobný úkaz jako loni Little Miss Sunshine, ovšem zatímco LMS v sobě skrývala neuvěřitelné množství humoru a vtipu, Juno hraje na vážnější strunu. Samotný rámec těhotné puberťačky mnoho smíchu nenabízí, o to se stará Juno svým komentováním okolního světa. A Ellen Page je opravdu kouzelná, ale nesmírně vyhypeované pověsti film nedostojí. Skoro bych to hodil na scénář Diablo Cody (Oscar, eh?). Sice milý, většinou předvídatelný, s několika nepochopitelnými momenty (nebo jsem jen já nepochopil, co se Juno tak moc líbilo na Bleekerovi?). A narážky na (pop)kulturu let 70. mi přišly.. až příliš časté/Tarantinovské. Pohodová atmosféra a nezávislý indie feeling Jasonu Reitmanovi jde, ale chybí něco, co by se zaseklo v paměti a vydrželo - i když, to můžu posoudit až časem. P.S. Diablo Cody ve své řeči děkovala Jasonovi a zmínila, že je pro ni jako součást rodiny. Pravděpodobně tím myslela, že "se s ním paří stejně jako s její matkou", jak má uvedeno na myspace profilu :) ()

Big Bear

Další skvělý počin Jasona Reitmana, tentokráte o mladičké šestnáctileté dívce Juno, která otěhotněla s kamarádem ze školy... Film celkem věrně nabízí pohled do duše dívky, která se těhotenstvím stává ženou.. Stejně jak se jí mění postava, mění se i její názory na svět kolem sebe a hlavně lidi kolem. Komediálním bych film vůbec neshledal, naopak tam bylo pár momentů zejména u adoptivního páru, kdy mne zamrazilo... Je to určitě spíše drama i když Juno občas celkem vtipně hlásí. Ellen Page mám rád, zaujala mě už i dříve coby oběť v Americkém zločinu... Celé to bylo takové velice upřímné a tím i velmi uvěřitelné. Konec mne mírně překvapil, přeci jen jsem čekal kladnější zvrat. Ale i ten konec dopadl tak, jak by dopadl podobný příběh v reálném životě. Mé palce nahoru patří rodičům Juno, vlastně tedy otci a nevlastní matce. S klidem Angličanů situaci zvládli na jedničku. Jakožto otec, který byl u porodu svých dětí mně překvapilo, že v USA lze rodit v podkolenkách :-) ! To je ale jen takový údiv s filmem nesouvisející... Viděl jsem to v cz dabingu a místy mne iritoval hlas Juno dabovaný Luckou Vondráčkovou... Asi zapomněla, že není v Marmeládě a místy hlas podivně ,,puberťácky'' deformovala až to znělo blbě... Dávám 4 krabičky tikťaků - pomerančových ! * * * * ()

JohnnyD

Dokonalý casting s nadpozemsky neodolateľným duom Juno/Bleeker, bohovský scenár, peckový soundtrack a chytrá réžia Jasona Reitmana. A to ten človek má iba tridsať rokov! Jeden z lídrov generácie. ()

Boogeyman

Ellen Page svou Juno ztvárňuje přesně na hraně mezi sympatickou sarkastickou dívčinou a protivnou puberťáckou napřesdržkou. Čím víc ovšem Juno a její „problém“ poznáváme, tím víc začíná převažovat ta příjemná holka. Spolu s nesmělým běžeckým vytrvalcem Michaelem Cerou tvoří dokonalý ač nevyrovnaný teenagerský pár, evokující Nicka Twispa a Sheeni Saunders z pentalogie C.D.Paynea Mládí v hajzlu. Na svou oblíbenou knižní sérii narážím úmyslně, neboť toho má s Juno hodně společného. 1) Výše zmíněný ústřední pár, akorát v mírně převráceném gardu a příběh vyprávěn z pohledu dívky. 2) Jazyk, nadhled a trefné sarkastické poznámky, kterými Juno komentuje vše kolem sebe jako by vycházely z úst (či pera) Nicka Twispa. 3) Prostředí a celkové zázemí příběhu. 4) V Juno se vyskytuje postava zakrslého indického studenta jménem Vijay, kamarádícího se s postavou Michaela Cery, ten je přesně odpovídající knižnímu popisu a velmi výraznou postavou Mládí v hajzlu a kamarádem Nicka Twispa, kterého Michael Cera ztvární v připravovaném filmu Mládí v Hajzlu. Uff. Jde o to, že o jakékoliv spojitosti s Mládím v hajzlu se nikde nic nepíše, ale přeci to nemůže být náhoda. Ale ať už to byl záměr, náhoda, pocta, či vykradení, Juno je boží film, vtipný dojemný a pravdivý. ()

hippyman

již úvodní titulky mě navnadily, že nepůjde o další americké komediální béčko, ale o milý a nápaditý film... Ellen Page je opravdu třída, ale stejně tak i Jenny Garner a v neposlední řadě Michael Cera, který snad ani nehrál, prostě jen byl... film přinesl závan jarní svěžesti, příjemně pohladil, vykouzlil nejeden úsměv, osladil všední odpoledne a provoněl vzduch báječnou atmosférou... nechtěl se vtírat pod kůži násilnou vtipností či přehnanou dramatičností, prostě jen tak proletěl a zanechal po sobě pohodovou atmosféru. 90% ()

Stegr

80% - Film, který může na první pohled působit jen jako další přírůstek do sbírky zbytečných teen komedií, je ve skutečnosti hezky natočená, pohodová komedie. Ellen Page je jako Juno výborná... ()

Disk

Byl jsem na Juno dvakrát a pořád musím na tento snímeček myslet. Takhle pozitivní a zároveň nijak se nepodbízející film jsem dlouho neviděl. Ellen Page má šťávu, je to holka do nepohody. Její hlášky jsou absolutně famózní. Úvodní titulky jsem si vychutnával, stejně tak i folkový soundtrack. ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 10/10 Efekty 8/10/// +Juno, teda vlastně Ellen Page, Michael Cera a další herci, kupodivu velmi chytlavý, originální a melodický soundtrack, zvláštní příběh, příjemný zážitek -zápory se hledají težko, mohlo mě to ještě víc sebrat, některé části filmu byly možná moc obyčejné (normální)/// Juno je úplně jiný film než všechny ostatní a všechny předešlé co jsem viděl. Hodně jsem tomuhle filmu fandil a taky jsem od něj hodně očekával. Sice se nedá říct, že by mě totálně uhranul, ale svoje kouzlo má. Je tak trochu zvláštní, jak prostředím, tak i chováním hlavní hrdinky (té především), kterou si ale nelze nezamilovat. Prostě výborná postava, skvěle zahraná i napsaná. Nevím co na tom má větší zásluhu, ale Juno prostě zbožňuju. Michal Cera mohl dostat o něco víc prostoru, nebo mi to možná jen příjde protože má vedle sebe Ellen Page. Ať tak či onak i ostatní postavy byly moc hezky napsané. Dokázal jsem pochopit vztah hlavní hrdinky k Jasonu Batemanovi i vztak k otci a k nevlastní matce. U ní bych se na chvilku zastavil. Je to sice macecha, ale né ta Popelkovská, nýbrž normální nevlastní matka, která se chová přátelsky, za což jsem rád. A vlastně i za to, že jsem to konečně viděl. Výborný film./// Celkem 84%/// ()

Pilda17

Ellen Page je dobrá herečka, ale celý film obrovská nuda. Pákrát jsem se sice zasmál, ale to je vše. Od filmu, který má takové hodnocení bych čekal o dost více. Pro mě průměrná komedie, bez pořádného příběhu, který by dokázal zaujmout... 6/10 = 60% ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Reitmanova „žena ve stínu“

Reitmanova „žena ve stínu“

06.08.2010

Jason Reitman se definitivně zařadil mezi tvůrce, jejichž nové projekty sledujeme s velkým zájmem. Pro drama Young Adult se navíc spojil se scenáristkou Diablo Cody, která pro něj napsala už… (více)

Playboy podle Diablo Cody?

Playboy podle Diablo Cody?

29.09.2009