Nezvaná

• USA The Uninvited (více)

Hrdinkami hororového thrilleru režiséra Charlese Guarda jsou sestry Anna a Alex, jejichž matka za podivných okolností před časem uhořela. Protože z její smrti podezírají ošetřovatelku Rachel, která nyní žije s jejich otcem, začnou pátrat v její minulosti...
Hrdinkami hororového thrilleru režiséra Charlese Guarda jsou sestry Anna a Alex Rydellovy, jejichž těžce nemocná matka před deseti měsíci uhořela. Anna se nyní vrací domů z pobytu na psychiatrii a zjišťuje, že otec, který je úspěšný spisovatel, žije s Rachel. Ta matku ošetřovala a on s ní měl poměr už za matčina života. Sestry zjistí, že matčina smrt nebyla nehoda, a protože z vraždy podezírají Rachel, začnou pátrat po její minulosti. Přitom jsou konfrontovány s přízračnými vizemi a hrůznými nočními můrami. Annin bývalý přítel, který se jí svěří, že viděl, jak její matka zemřela a chce se s dívkou sejít, je nalezen utopený. Drama však vrcholí ve chvíli, kdy otec na noc odjíždí z domu... V hlavních rolích Emily Browningová, Elizabeth Banksová, Arielle Kebbelová a David Straithairn. (oficiální text distributora)

honajz

Takhle to dopadne, když scénář píše víc lidí a mezi sebou se nedohodnou. U nekonečných seriálů je to jedno, ale v takhle krátkém filmu (který ale i tak působí zdlouhavě a nudně) jsou všechny ty neshody znát. Protože třeba tam, kde v Šestém smyslu si Shyalaman dával majzla na to, aby to dávalo i zpětně jistou logiku, tady se prostě jen mate divák tím, že se mu podsouvají fakeové výpovědi i okolních postav (otec v autě když mluví o sestře třeba), matou tělem, ani nenaznačí důležité detaily (divné, že psychoterapeut sestru vůbec neřešil, že?, jako by o nic nešlo; a ostatně to byl terapeut na prd, když za skoro rok nezjistil, že... no, nechci prozrazovat pointu, ale prostě to nedává smysl, ani ten šestý, natož třetí) nebo ta ptákovina se změněným jménem prozrazená úplně nakonec... Jako chápu, účelem bylo šokovat strašně nečekanou pointou, ale když film stojí jen na tom hapruje v detailech průběžného dosavadního příběhu - proto se mi nelíbí Obvyklí podezřelí, protože to je nuda až na půdu postavená jen a jen na té konečné pointě. Sice tu hraje můj oblíbený herec David Strathairn, ale jinak jsem měl pocit, že koukám na libovolný TV thriller pro ženy, jaké dávají o víkendu na Prima Love v osm večer. Jo, a hlavní herečka mi přišla že přehrává, a když jí nová macecha řekne, že zhubla, zato tátu vykrmila, musel jsem se smát, protože oba herci působí přesně naopak. ()

jonyyy

Po celou dobu film pracoval dobře, byl jsem napjatý a fandil sestrám ať tu mrchu potopí. Pak přišel ten konec, který měl nejspíš šokovat a vymanit tento hororý thriller u běžného diváka z průměru. Bohužel u mě to fungovalo přesně naopak. Naneštěstí pro Nezvanou tu něco podobného bylo už několikrát v jiných filmech. 65% ()

Pítrs85

Komorní horůrek, který, i když byl očividně primárně točen pro emerické týnejdřovské publikum, není vůbec blbý, ono, čoveče, div se, to má totiž i scénář a ti, co ten scénář četli, jsou všici moc dobří herci, s mistrem Strathairnem v čele. Přesto po druhé projekci (a mezitím přísunu hafo moc hororů) musím uznat, že jako jsou v této kategorii lepší. Ale i horší a toho se tentokrát držme, tudíž a proto silnější 3*. ()

TheEvilTwin

Skvělý, nápaditý a úžasně promyšlený thriller s pár hororovými scénami, který má napínavý děj, od kterého divák neodtrhne oči, a konec plný zvratů a wtf momentů. Bezkonkurenčně jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. Víc k tomu nemám, tohle musí prostě každý vidět👍🏻. ()

SOLOM.

Tento film má zcela určitě několik velice pěkných okamžiků, ale stejně tak i dost zcela nudných a nelogických pasáží. Přestože scénář filmu je docela zajímavý a pestrý, nepodařilo se režisérům z něj vymáčknout to nejlepší. Protože skoky v atmosféře byly dost velké, kdy se chvilkové napětí vystřídalo s docela dlouhou nudou, kdy se toho zas až tolik nedělo. Pro mnohé z vás bude možná závěr obrovským překvapením, ale ti co znají originál tak budou dost zklamaní. ()

Kailo

O originále tohoto filmu - A Tale of Two Sisters, jsem neměl ani tušení, ale že tenhle remake bude určitě čerpat z japonských duchařin, mě trklo během několika desítek minut sledování. Klasická japonská horror show - řekni, kdo tě zabil, kde se role ducha, lačnícího pokoje, zhostila starší žena a role vizionáře, mladá krev - Emily Browning, což připomíná The Sixth Sense (pomineme-li pohlaví herců). Postupem času, se příběh vyvíjí (ne)očekávaným způsobem a snaží se nás mylně přesvědčit, že bude situace stejná jako v The Orphan - ach ty macechy, ale bratři Guardovi se nás snažily oblafnout.. bohužel opět očekávanou cestou - It's in your head... Nicméně, je to vše podpořeno krásnou mystery hudbou, která ve výsledku dělá hodně, a ještě víc dělá nádherné duo Kebbel & Browning. 55% [HD] ()

eraserhead666

Tenhle film byl natočen tak o deset patnáct let později než měl. Klasická americká thriller-horrorová devadesátková jízda. Ještě si živě vybavuji, jak jsme se na podobné filmy chodily v první půli deavdesátých let nechat napínat do kina. Jednoduchá, lehce sterilní, čitelná, předvídatelná s lehce, ale opravdu jen lehce nečekaným zvratem. Ovšem překvapivě vůbec ne špatná. Všechno tady už bylo, buď přesně stejně, nebo trochu jinak, originalitu tady nehledejte. Tvůrci to však zvládli velmi dobře ukočírovat a zajímavě podat. Docela povedené „retro“. Až se mi chce přihodit tu čtvrtou hvězdičku. Arielle Kebbel výborná. A až teď překvapivě zjišťuji, že je to remake korejské duchařiny. No, proč ne? ()

Karamanlis

Juhokórejský originál zo 70. rokov ma zatiaľ úspešne obchádza, takže som si tento remake celkom užil a vychutnal si aj pre mňa osobne neočakávanú finálnu pointu. ()

ARI50

Nezvaná se dost snaží navodit atmosféru celého filmu a ději dodat to pravé ale je to jen pošimráni mezi horory. ()

MáŠa

Hele, lidi, domluvme se, tohle ne... Už se mi nějak zajídají tyhlety filmy, co se snaží být originální a prostě nenechají skončit film ve stylu, jak se celý děj jasně rýsuje, protože tu jde docela o dějové veletoče, které sic s vysvětlením popřou kus děje, který člověk viděl - zbytečně viděl. ()

matestlust

Milionkrát ohraný námět s nezvaně ,,šokující" pointou. Za poslední dobu jsem viděl s tímto rozuzlením filmů nespočetně. Takže originalita - nula. Herecké výkony na úrovni, atmosféra kolísavá, ale slušná. S hororem to nemá takřka ( kromě občasného výskytu nějakého toho ,,dream boogeymana", který zde ale moc nehraje roli ) nic společného. Jde spíš o psychologický thriller o jednom ( abych úplně nespamoval nebudu říkat název,i když... ) hnusném duševním onemocnění, které tíží svět věky věků. Znám daleko DALEKO lepší kousky s touto tématikou, tohle je vážně těžký průměr. 2,5 % ()

Handle

SPOILER - POKUD SE NECHCETE OKRÁST O NOVOU A NEUVĚŘITELNĚ NADUPANOU POINTU, TAK NEČÍST! // Nemám rád filmy, které z Vás dělají celou stopáž blbce, aby Vám pak na konci filmu ukázali, že je hlavní postava blázen, všechno si představuje, vidí mrtvé lidi a nic z toho nebylo opravdové. A ještě víc mě překvapuje, že některé lidi tyhle prvoplánové "šokující" pointy pořád baví. Filmařsky to bylo ovšem celkem dobré (i když ne moc hororové) a do té doby než přišel závěr, který mě otrávil, jsem to bral dokonce i jako lehce nadprůměrný snímek a bavilo mě to. Škoda. Za tuhle neoriginální pointu, kterou už jsem viděl v X filmech, prostě ale nemůžu dát víc. ()

ScarPoul

Pre mňa osobne veľmi príjemné prekvapenie. Išiel som do toho ako do ďalšieho filmu, ktorý američania prerobili podľa japonského hororu. A keďže tieto filmy postrádajú akúkoľvek dušu pôvodných snímkov, bol som veľmi prekvapený, že práve u tohoto, tá atmosféra - hlavne v druhej polovici - je hustá, a všade prítomná. Nepamätám si, že by ma film takto dokázal prekvapiť. Všetci herci - a hlavne herečky, predvádzajú skôr rutinný výkon. Veľa momentov nevyznie presvedčivo a dvojica bratov - režisérov ich nedokáže nakoordinovať do takej podoby, ktorá by zodpovedala, nechutnosti a stiesnenosti pôvodného filmu. Lenže, potom rozpútajú takú menšiu hru na diváka, ktorá je taká neočakávateľná, práve preto, lebo nikto od tohoto filmu nič nečaká. Síce je to nedotiahnuté v mnohých miestach, ale dopozerať sa to dalo a hlavne príjemne prekvapilo. ()

Genero

Je to obvyklé rodinné martyrium tatínka, který si domů místo staré, vrásčité a mrtvé maminky přivedl novou, mladou, čarokrásnou a pevnou maminku, jedna dcerka dává ostentativně najevo své nasrání situací a odmlouvá a ta druhá je švihlá a vidí všude bubáky. V domě se začínají dít podivné věci a pytel komunálního odpadu v garáži se povážlivě rychle pajdá ke dveřím, což by neměl. Vše se žene kupředu cvalem astmatického hlemýždě a já mám alespoň osmdesát minut času natočit nejdelší osten ježka tak, aby vyčníval z klece jejím nejširším otvorem, posunout ježka do poloviny výšky klece, pak točit za vyčnívající osten ježkem, až na jeho protilehlé straně dostaneme do kolmé polohy nad sebou dva jiné ostny, nejdelší, který už vyčnívá vpředu, potom popostrčit předním ostnem ježka. A pak, když už je ježek venku, dá se krásně rozšroubovat, a uvnitř je všechno - všechno!! A pak si můžu ježka namydlit a vrazit si ho do prdele, abych si řádně užil to vzrušující a nečekané finále. ()

Tommassi3

"Chtěl jsem tě v tý cvokárně navštívit, ale nepustili mě tam !!" - "Kdyby sis podřezal žíly, byl bys se mnou !!" ;) ()

bouncer

Je to zvláštní trend, že Hollywood není schopen vyprodukovat dost vlastních nápadů a kopíruje každý úspěšnější asijský horor. Korejský originál jsem viděl a poměrně se mi líbil - šlo hlavně o dobrý nápad. Guard Brothers ten nápad vzali a docela umně ho předělali do amerických reálií. Původní snímek je lepší, ale i na americkou verzi se dá koukat (zvlášť pokud ještě neznáte pointu), především díky dobrým a pohledným herečkám (Elizabeth Banks, ale i mladé duo). ()