Imaginárium Dr. Parnasse

• Velká Británie The Imaginarium of Doctor Parnassus (více)

Dr. Parnassus (Christopher Plummer) kdysi dávno vyhrál nesmrtelnost v sázce s ďáblem panem Nickem. O mnoho století později našel pravou lásku a s ďáblem podepsal novou smlouvu. V ní stálo, že se vzdává své nesmrtelnosti výměnou za mládí, ale jeho prvorozené dítě se v den svých šestnáctých narozenin stane majetkem pana Nicka. Nyní se čas Parnassovy dcery Valentiny naplnil a on se trápí, jak jí zachránit před neúprosným osudem. Pan Nick přijíždí, aby si převzal svou cenu. Rád se však vsází, a proto se rozhodne znovu riskovat. Valentinu získá ten, který první svede pět nových duší... (oficiální text distributora)

stuj

Trochu rozkolísané. V imagináriu, ve světě fantazie, je film perfektní a skvěle udělaný. Jenže venku v "normálním" světě občas lehce zadrhává. 4 hvězdičky jen tak tak. ()

Agora

Tento typ filmů mi nesedí, a proto se mi nijak zvlášť nelíbil.Film mi připadal přehnaný v hereckých výkonech a přebujelý ve výpravě. Trochu mi připomínal Alenku v říši divů. ()

RoryWhite

Upřímně mě tento film zklamal. Čekala jsem mnohem víc. Dějově je s prominutím o ničem. Celou dobu jsem čekla, než jse to trochu "rozjede". Když už to vypadalo, že se to zlepší, opět následoval "pád". Tenot film zachraňují jen a jen slavná jména a kouzelná pestrobarevnost. ()

Keytee

Videla som raz a stačilo mi. Neviem prečo, ale nezapôsobilo to na mňa v nijakom smere. Môžno sa film snažil navodiť nejakú tú svoju osobitú atmosféru, ale nejako ma to nevtiahlo. pozerala som na minúty kedy to už skončí..a to nikdy nie je dobré znamenie :) ()

Filtthy

Bohužel.Tento film si mě moc nezískal.Nezachránili to ani zvučná jména.Pro mě zůstane dobré rozloučení s Heathem Ledgerem pouze a jen The Dark Knight. ()

MikeyKik

.Do konce života nezměním názor,že smrt Heatha Ledgera je OBROVSKÁ ZTRÁTA celkově pro svět filmografie.Je úžasný..ale co k filmu??Fantasy svět zajímavý,ale viděla jsem filmy s lepšími digitálními efekty..příběh je navíc občas vážně zmatený a ztrácíte se v něm.Ale naopak pochvala za to,jak se dokázal vyrovnat se ztrátou a vymyslel další prvek ve filmu,aby ji zamaskoval.Překvapila mě LILY Cole,kterou znám hlavně jako modelku a byla jsem zvědavá,jak se s jednou z hlavních rolí vyrovná.Skvěle.. ()

RonnieR

Dokonalé dielko! Naozaj Terry je smoliar na pohľadanie, ale z Heathovov smrťou sa vysporiadal s bravúrou! O hercoch netreba veľa hovoriť, všetci hrali majstrovsky (Garfield ma milo prekvapil!)! Dve hodiny odsypali jedna radosť, film mal hlavu aj pätu a to u Glliiam až tak bežné nie je! 78%. ()

lacostea

Nato že tam hrá tolko známych hercov a dosť oblubených,som od toho ovela viac čakala,celkom ma tento film sklamal.Málo záberov ktoré za niečo stáli, dej strasne zvláštny,som ešte aj pri tom filme zaspala,takže som nevidela koniec,čo nelutujem pretože zbytočne zabitý čas.Radšej si pustite iný film tohto žánru ()

ronin zabak

Trochu jsem se ztrácel, ale jinak dobrý nápad, změna hlavního hrdiny byla úděsná. Člověk si musel zvykat na dalšího, hrozně zvláštní atmosféra. Smíšené pocity a nejistota mě doprovázeli celým filmem. ()

jackie3

Velmi rozporuplné pocity ve mně vyvolává toto ,,dílo". Líbí se mi nebo nelíbí, chápu ho nebo nechápu? Je to výlet do paralelního světa, či pouhé bláznivé vystoupení jednoho starce? Odpověď na to je - nevím. Já miluju fantasy, miluju nezodpovězené otázky, ale tohle je na mě asi moc. Hvězdu přidávám za výkon Ledgera - jak jinak. ()

Calvus77

Explozivní vizuální podívaná, sláva digitálnímu věku! Ale o to víc pokulhával děj. Prostě jsem se moc nebavil a to mě u fantasy mrzí dvojnásob. Po skončení filmu jsem ještě chvíli přemýšlel, jestli v tom mám hledat něco víc než jsem viděl a domýšlet se dalších souvislostí, ale dospěl jsem k závěru, že mi tenhle film za tu námahu nestojí, bohužel. Ještě bych vyzvedl velice stylového, přímo cool ďábla Toma Waitse, mňam! ()

Lízomila

Skvělé herecké obsazení, kostými, atmosféra. Jinak nic. Nuda,¨ke konci trochu akcem ve finále jedno velké zklamání. ()

plastic0o

Snově a roztomile divný snímek se dá chápat také jako pocta Heathu Ledgerovi, který v průběhu natáčení zemřel. Gilliam situaci vyřešil netradičně dosazením trojkombinace Depp, Law, Farrel, ale v jeho nápadité fantasy zemi za zrcadlem to přece není problém. Příběh se odvíjí v neukázněném a různě se měnícím tempu a scény vynikají svou nesmyslností, hravostí, někdy také vtipem. ()

plsek45

Čekal jsem tak dokonalý film až jsem z tohohle nezáživného výsledku byl velice zklamaný . Má to sice jistý nápad a myšlenku ale nepovedlo se jí zpracovat takže mě už v polovině filmu přepadal spánek , mohlo by to být tedy o dost kratší protože na to jak bezduchý je děj tak je až moc natažený . Zkrátka dvě hvězdy jsou za Ledgera, Deppa a Farrella jinak to byla naprostá splácanina :/ ()

insky

Ako taká rozprávka aj pre dospelých nie je zlé, ale, na môj vkus až moc veľa vnesenej fantázie, efektov. ()

Khotzilla

Úžasná ukázka fantazie, která nejen dokazuje Gilliamovu genialitu, ale je i pastí pro ty, kteří ji nemají a pak to končí fňukáním nad údajně nepovedenými triky, které tu jsou zcela nepodstatné. Ono utahování si z vizuálního obžerství v kombinaci s příběhovým prolínáním pohádky a surovosti reality, která je nepřetržitou řadou voleb, které nemají happy end, dávají celek, který nedovoluje vstoupit těm, kterým se nechce přemýšlet a očekávají jen další odechovou fantasy, oslňující technologií provedení. Jenže morální přesah je tu mnohem důležitější než fantasy příběh. Bonusem je pak výtečné obsazení - Christopher Plummer a především Tom Waits jsou bezchybní. ()

missteeque

Fakt už ani nevím o čem to mělo být! Houpajda do jiného světa? O jedné roli pro hromadu herců? Pak se v tom neztraťte. Tenhle děj se mi za Boha nevryl do paměti a obnovit si paměť shlédnutím znova?? Děkuji, ale ne. Navíc mám takový dojem, že kdyby Ledger ještě žil, tak by tenhle film byl dávno pod kytkama! ()

radek.896

Film se hodně táhnul, ale celkově se mi moc líbil. Je to zajímavý film už jen tím, že H. Ledgera prostřídali 3 výjimeční herci, ale nic si z toho nepamatuji, snad jen hru s použitím zrcadel. Ani se nedivím, že jsou mnozí z tohoto díla velice zklamaní. ()

Leira

Rozhodně stojí za vidění. Už jen kvůli efektům, neopakovatelné atmosféře imaginária (celá výprava je úžasná) i kvalitním hereckým výkonům. Příběh je místy předvídatelný, nicméně nemáte pocit, jako byste se koukali "na pohádku stokrát jinak". Imaginárium je osobité, barvité, epické a ráda si ho pustím víckrát. ()

Johnny Depp bude satan od Terryho Gilliama

Johnny Depp bude satan od Terryho Gilliama

09.06.2024

Hollywood dával nějakou dobu od Johnnyho Deppa (Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta) ruce pryč. Během jeho soudních tahanic s bývalou partnerkou Amber Heard (Aquaman) se zdálo, že slavnému herci… (více)

Nového Spider-Mana si zahraje... Garfield?

Nového Spider-Mana si zahraje... Garfield?

03.07.2010

Žádný strach, nebude to ten, který nesnáší pavouky a pondělky, tudíž nevznikne bizarní komiksový crossover. Ale jak to vlastně bylo? Kandidátů byly davy. Od Josepha Gordona-Levitta (protože hrál v… (více)

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky

08.03.2010

Nalezen v La Mancha

Nalezen v La Mancha

25.11.2008

Terry Gilliam, jehož The Imaginarium of Dr. Parnassus bude definitivně posledním filmem, ve kterém uvidíme Heatha Ledgera, pomýšlí na vzkříšení jednoho z nejslavnějších „filmů, které nikdy nevznikly“… (více)