Reklama

Reklama

Danger Close: The Battle of Long Tan

  • Austrálie Long Tan (pracovní název) (více)
Trailer 3

Jižní Vietnam, pozdní odpoledne 18. srpna 1966 - tři a půl hodiny v lijáku, uprostřed bláta a roztříštěných stromů plantáže zvané Long Tan, se snaží major Harry Smith a jeho rozptýlená rota 108 mladých a většinou nezkušených australských a novozélandských vojáků bojovat o svůj život. V cestě jim stojí drtivá nepřátelská přesila jednotek Viet Congu a severního Vietnamu, která čítá přes 2000 mužů. Po vyčerpání munice, nárůstu obětí a obklíčení nepřítelem si každý člověk začne hledat svoji vlastní odpověď na to, jak triumfovat nad nejistou budoucností se ctí, slušností a odvahou. (Michnak)

(více)

Videa (2)

Trailer 3

Recenze (59)

gogo76 

všechny recenze uživatele

Váhal som v hodnotení, ale prikláňam sa k štyrom hviezdam. Film sa venuje jednej väčšej bitve vo vietnamskej džungli, ktorej priebeh je rozobratý pomerne slušne. Technicky filmu niet čo vyčítať, akčné scény sú výborné, má to iskru a vyzdvihol by som hlavne skvelé zobrazenie navigovania a celkovú delostreleckú podporu, ktorá je pre obkľúčených vojakov i vo filme kľúčová. Travis Fimmel je dosť nevýrazný, ono to možno nebude jeho vina, ale ak má film nejaké slabé miesto, tak sú to rozhodne vzťahy medzi postavami, ktoré nefungujú z jediného dôvodu- pretože režisér tomu nedal veľa priestoru. Dokonalou ukážkou je scéna kde Fimmel škrtí vojaka za prúser ktorý spravil. Po niekoľkých minútach v inej scéne sa pýta toho istého vojaka ako u nich doma a tak a že mu príde na svadbu...Nič medzi tým?? Škoda, že sa režisér nepohral s postavami, aj za cenu dlhšej stopáže, bolo by to určite o hviezdu naviac. 70%. ()

laik_60 

všechny recenze uživatele

Zaujímavý austrálsky snímok z bojov austrálskych vojakov vo Vietname. Réžia a scenár sa venoval hlavne bitke, streľbe, delostrelcom a trocha situácii vo veliacom štábe. Postavy vojakov a jednotliví ľudia tam robili skôr kulisu. Žiadny "príbeh". Vo filme sa zdalo že padlo viacej vojakov ako v skutočnosti (18- uvedené na záver filmu). ()

Reklama

Necrotongue 

všechny recenze uživatele

Je trochu škoda, že si Australani neskočili na kus řeči s technickými poradci seriálu Btatrstvo neohrožených, ti by jim vysvětlili, jak to vypadá při dělostřelecké nebo kulometné palbě, hlavně zpomalené záběry plachtících členů Vietkongu a severovietnamské armády byly dost o ničem. Jinak si ale stěžovat nebudu, téměř dvě hodiny utekly jako voda, šlo se z akce do akce a proběhlo jen jedno loučení s Boromirem, takže na patos téměř ani nedošlo. ()

oveckaoa 

všechny recenze uživatele

Úvod filmu je příšerný komunistický Vietnam útočí na australsko/novozélandskou základnu vše kolem tam vybuchuje a někdo i po nich střílí a velitel pluku se tam prochází jak na módním molu (na obhajobu se mu nedivím někteří ti vojáci vypadají jak kdyby z tama došly nebo jsou přiteplení asi na to přispěla LGBT komunita) a směje se u toho jak piča přijde do velení s úplným klidem a jeho muži si zde hrají karty. To je opravdu reálné to i Rambo 2 by byl více podle skutečnosti než tahle scéna. Říkal jsem si no je to začátek třeba se to zlepší bohužel nezlepšilo skoro všechny postavy mě byly totálně u prdele (čestná výjimka je ta blondýna co tam zpívala a to jen proto, že tam byla 5 minut a nestihla mě nasrat navíc je to jediná ženská co je ve filmu ) a přál jsem jim smrt (nefunguje zde absolutně žádné soužití s postavama divák s nima netrpí a nepřeje si, aby přežily). Ke konci naskakuje velký sled wtf scén od komunistického Vietnamského vojáka co se zakempí v slaměné chýši 5 minut zaměřuje, aby se pak netrefil (tak hlavně, že měl na to čas a nikdo o něm nevěděl) po dalšího co se rozběhne proti nepříteli s nožem a on ho odstřelí (tady už mě moc nechybělo, abych se začal smát) a korunu tomu nasadí scény kdy vedle jednoho z vojáků vybouchnou 2 granáty on udělá salto a přežije pouze s raněnýma nohama (v reálu by ho to roztrhalo na sračky, ale nevadí srát na realitu ) a kdy se 2 velitelé nebo co to bylo hádají jestli tam mají poslat posily nebo ne (kdybych šel do mateřské školky a počkal si na to až se tam budou hádat dvě děti tak ta hádka by byla reálnější než tato trapárna co byla tady a to by ty děti nemusely být ani herci). Tak hlavně, že tu někdo (asi placený Rusáky) nadává na film Na Život a na smrt a píše jak to nebylo reálné tohle totiž o moc lepší není viz scény kdy u nepřítele vybuchují dělostřelecké granáty 5 metrů daleko a on umírá zatímco opačně to přežijou bez problémů (už chybělo fakt jen ,aby místo těch transportérů pro ně přišel ten John Rambo). 60 procent více nejdu ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Australáci, vy moji oblíbení kucí protinožský, zase jste mi udělali nesmírnou radost. Tohle bylo naprosté žrádlo ! Teď všem tříhvězdičkovým hodnotitelům vyrazím dech a směle to nazvu australskou Četou. Bylo tam všechno. Boje v džungli, Hueye, Phantomy, artina, kavalérie v podobě M113 atd... Ale na rozdíl od americké klasiky tohle bylo částečně okořeněno britskou výstrojí včetně armádních Land Roverů - Defíků. Hlavně mi ale sedly samotné postavy. Co kus to originál. Ať už šlo o kiwie nebo o zalomený klobouky. Austráláci i Novozélanďáci se uměli bít vždycky. Prokázali to jak za první války, tak za druhé. A pomáhaly i v americkém průseru zvaném Válka ve Vietnamu. Já si zkrátka a dobře pošmákl. je náhoda, že zrovna hraju na PC hru Vietnam radio commander, takže jsem si všechny ty příkazy do vysílačky ať už pro Dustoff, volání Air supportu nebo krycí palby artilerie fakt užíval. Muselo to tam bejt šílený. Ona už jen ta džungle s brutální vlhkostí a hmyzem pijavicemi počínaje a všemi možnými kousacími broky a pavouky konče... A do toho kucí v černech pyžamech... EvilPhoEniX má pravdu v jednom, mohlo to být více gore. Ne nejsem úchyl, ale vím co umí dělostřelecká palba. Ta nedělá, že congové skáčí a dělají kotrmelce... Ta dělá kotrlece s jejich rozcupovanými zbytky a to včetně stromů. Tady to všechno práskalo mezi kmeny, ani listí nepadalo... To samé APC, když to horní padesátky začly kropit, bylo to jak cirkulárka... Co stálo v proudu střel, jen tak obyčejně nepadalo k zemi. Ale to je to jediné co bych vytkl. Já si to moc a moc užil a měl-li film být poctou té hrstce statečných, pak jím bezpochyby byl. A ještě na závěr, fakt jsem se divil jak moc podobné obličeje vybrali tvůrci ke skutečným historickýcm předlohám. Prostě super práce! Dávám za 5 červených smoke granátů ! * * * * * ()

Galerie (21)

Zajímavosti (7)

  • Při příletu vrtulníku hraje „These Boots Are Made For Walkin'“ od Nancy Sinatra. (Duoscop)
  • Na konci filmu hraje „I Was Only 19“ od Johna Schumanna & The Vagabond Crew. (Duoscop)
  • Dne 18. srpna 2016 se na bojišti konal obřad, kterého se zúčastnilo více než 1 000 australských veteránů a jejich rodin. Tento obřad byl na počest 50. výročí od proběhnutí bitvy. (Michnak)

Reklama

Reklama