Jak vycvičit draka

• USA How to Train Your Dragon (více)

Tato dobrodružná fantasy komedie se odehrává v mytickém světě drsných Vikingů a divokých, oheň chrlících draků. Vypráví příběh vikingského mladíka jménem Škyťák, který žije na ostrově, kde je boj s draky součástí života. Škyťákovy dosti pokrokové názory a neobvyklý smysl pro humor nenachází příliš pochopení v jeho kmeni ani u jeho náčelníka, což je shodou okolností ... Škyťákův otec. Když je mládenec společně s ostatními teenagery zařazen do drakobijské školy, bere to jako svou šanci dokázat, že umí být bojovníkem. Pak se však setká, a posléze spřátelí, s poraněným drakem, což obrátí jeho svět vzhůru nohama. Co začalo jako jeden ze Škyťákových pokusů ukázat co v něm je, se mění v šanci ukázat nový směr budoucnosti celého kmene. (HBO Europe)

Deschain

Jednoducho úchvatné. S mnohými veľmi silnými scénami - prvý let ma úplne uzemnil (pri druhom pozretí si to pekne utriedim a doplním), s dabingom Craiga Fergusona a tým najlepším filmovým drakom. Vždy keď sa "tak" pozrel, bola som namäkko. ()

eraserhead666

Poznej svého nepřítele a pak možná poznáš, že to není tvůj nepřítel. Fantasy nemusím, ale draci mě baví, a tady jsou naprosto výborní. O příběh tady nejde, ten je fakt hodně tuctový a předvídatelný, ale animace, zvuky, hudba, opravdu dojemné scény a právě výborní draci (Bezzubka je patrně nejlépe zvládnutá moderně animovaná postavička, co jsem za hodně dlouhou dobu viděl, žeru ho, chchi ho domů) z toho filmu dělají docela zážitek. ()

Sofia

Akční, vtipná a krásně animovaná pohádka. Kdybych to viděla v 3D a v kině, určitě bych hodnotila i výš. ()

Ilicka

This is Berk. It snows nine months out of the year, and hails the other three. What little food grows here is tough and tasteless. The people that grow here, even more so. The only upsides are the pets. While other places have ponies, or parrots... we have dragons. To samé pro film. PS: Veřejná omluva a jedna hvězdička navíc po druhé projekci. ()

Necrotongue

Zase jeden z těch opravdu povedených animáků,které si na nic nehrají a nesnaží se mi namluvit,že v nich najdu ukrytý vyšší smysl(kdo tady mluví o Anomalise?),ale dovolí mi,abych se v klidu zasmál a pobavil a přitom připomene,že si musíme pomáhat a to i mezidruhově.Skvělá animace i příběh mi opět ukazují,že čím jsem starší,tím víc si umím užít kvalitní animovaný film a tenhle jsem si fakt užil. ()

MáŠa

Krásné, krásné,ale trošku z toho čiší takové to hodné klišé. Hodný otloukánek, co všechny získá na svou stranu, najednou přátelští draci, kteří snad byli utlačováni svým big bossem či co, a tak ()

Hogun

Aj napriek podobnosti príbehu s Avatarom, či čierneho draka so Stitchom, potešilo to moju skrytú časť detskej duše nachádzajúcej sa v každom z nás. Jednoducho ako celok milé, aj keď niektorí draci vyzerali skôr ako domáce zvieratká (zelený mi napr. silno pripomínal papagája) a ich správanie jedného nemenovaného čierneho kocúra ;) 8/10 ()

mm13

Dúfam ale, že to v ďalších častiach tvorcovia ešte len rozbalia. Po opakovaných pozretiach síce absentujúcu komplexicitu sveta postrádam stále menej - prečo je Night Fury jediný svojho druhu?, kto bol obrovský vypasený drak-otrokár? a podobne - každopádne by sa patrilo jednotlivé motívy ďalej rozvíjať, prehĺbiť, nepodceňovať zdanlivé detaily. K vyššiemu hodnoteniu sa nakoniec prikláňam kvôli originalite príbehu, sympatickým hrdinom, mimoriadne vkusnej (hyper)modernizácii vikingských prameňov, vysokej miere zábavnosti a šokujúcemu záveru (áno, mám na mysli Štikútovú nohu), ktorému som pár minút odmietal uveriť, aby si ma vzápätí práve ním tento animák definitívne získal. Snáď nesnívam, keď How to Train Your Dragon vnímam ako ešte len prológ k niečomu skutočne veľkému, možno dokonca jedinečnému. ()

Mikah

Drsné prostředí severských lesů si vyžádalo drsné obyvatele, kteří jsou silní, statní a nebojí se bojovat s nebezpečnými draky. Je pak problém, když se najde někdo, kdo je malý, slabý a nešikovný. Odhodlání bojovat s draky mu sice nechybí, když se o to ale jednou pokusí, zjistí, že je po 300 letech jediný Viking, který nedokáže zabít draka. A co víc, s drakem se spřátelí a začne poznávat i jemnou stránku dračí povahy. Může jen doufat, že to navždy zůstane jeho tajemstvím. Po dlouhé době film od Pixaru, který je poutavý, příjemný, vtipný a bohatý na emoce. Jen té akce na mě bylo moc, ale k Vikingům a drakům trocha toho napětí patří. Co se týče animace, nedokážu to moc posoudit, protože jsem to neviděla ve 3D, ale na počítači, takže obrazem jsem se kochat nemohla. To však vůbec nevadilo, protože jsem si film užila i tak. ()

Earl_23

Film byl po stránkách zpracování a zábavy super, jen mně vadily tři věci - předvídatelný děj, málo emocí a konec. Tím koncem je myšleno to, když se Škyťák probudí v posteli. Nebudu psát, co konkrétně, abych nezkazil zážitek ostatním, ale prostě tohle si mohli autoři odpustit :-/. U mě ale i tak velmi pěkné 4 hvězdičky. ()

luka4615

Jeden z nejlepších animovaných filmů od studia DreamWorks. How to Train Your Dragon je téměř ve všech ohledech dokonalým filmovým počinem, který dokáže bez sebemenších problémů skvěle pobavit ale také dojmout. (Viděno v kině CineStar Jihlava) „Either we finish them, or they'll finish us! It's the only way we'll be rid of them! If we find the nest and destroy it, the dragons will leave. They'll find another home! One more search, before the ice sets in.“ ()

Sawy

Zatímco čtvrtý Shrek se v trailerech utápí v trapnosti a třetí Toy Story dokazuje,že i Pixaru jednou musely dojít nápady,vynořil se prakticky odnikud jeden nenápadný a snadno přehlédnutelný animák,který všem vytřel zrak a ukázal,že i v tomto žánru ještě jde překvapovat a okouzlovat,být originální.Jak vycvičit draka je film,který jsem nijak nevyhlížel,v trailerech jen lehce zaujal,ale v kině mě naprosto uhranul.Že takový animák přijde zrovna od DreamWorks,to bych nečekal,ale je to tak a u mě je to nejlepší dílo tohoto studia,lepší než první Shrek.Jo,možná ne tak vtipný,ale lidštější,napínavější,dojemnější,akčnější a bůhví jaký ještě.V tomhle příběhu je všechno,napětí,akce,přátelství i trochu té lásky.Filmu ani na okamžik nedochází dech,po celou svou krátkou stopáž překvapuje nápady a minimálními ústupky dětskému divákovi.Právě to je největší překvapení,které mi snímek přichystal.Vtipy tady jsou,ale inteligentní,ani na chvíli trapné nebo nedej bože fekální a mnohem častěji se hraje na vážnější strunu.Scény,ve kterých se sympatický hlavní hrdina sbližuje s objeveným drakem v sobě mají to nejlepší z těch vrcholných pixarovek.A když má film srdce,to se pak na něj parádně kouká! A ty létací scény,ty jsou důkazem,že i animovaný snímek může být parádní kulervoucí nářez.Během nich jsem se blaženě usmíval,dojímal jsem se i regulérně brečel.Emoce by se daly sbírat po kýblech a jedním slovem úchvatný hudební doprovod s tím dokonale koresponduje.Jen málo animáků mě dokázalo rozbrečet a tenhle je jedním z nich.Huňatí vikingové v sobě mají spoustu života,draci jsou roztomilí i děsiví,animace se zkrátka povedla.TAKHLE má vypadat pravá severská fantasy,kterou jsem si sliboval od sice drsného,ale jinak poměrně bezzubého Beowulfa.Jsem moc zvědavý,co na tohle Zack Snyder a jeho Soví strážci,protože to je momentálně asi jediný letošní animák,který by se tomuhle mohl vyrovnat.DreamWorks zase jednou vyšplhaly minimálně na úroveň Pixaru a Toy Story 3 bude muset řádně přitlačit na pilu,aby mě přesvědčilo,že Pixar má pořád na to být originální.Jediné co mě v tuto chvíli mrzí je fakt,že zatímco na nastavovanou kaši jménem Shrek: Zvonec a konec se určitě pohrnou davy,tak kvalita jménem Jak vycvičit draka nevydělává ani zdaleka tolik,kolik by zasloužila.Ale ani to koneckonců nemusí být špatné.Protože nám tenhle originální snímek nebude moci zkazit žádné nedomrlé pokračování.Jo,ještě něco k tomu věčnému srovnávání s Avatarem.Hodně lidí si zvyklo Cameronův velkofilm shazovat kvůli jednoduchému příběhu a různým dalším věcem.Tento film taky neoplývá nějakým vrstevnatým příběhem a ano,je Avatarovi podobný.A nevím,proč bych si oba tyto filmy nemohl dokonale užít :-) 90 % ()

Lucasion

Tak tomu se říká originální příběh. DreamWorks opět boduje. Vyzkoušet draky a Vikingy. Nakonec proč ne, v Kung Fu Pandě jsme se podívali do Číny a u Shreka zas do země pohádek. How to Train your Dragon má velkou výhodu v perfektní animaci. Nejen krásné prostředí, ale roztomile působící drak Bezzubka (Ten malý černý z plakátu), který má luxusně naanimované pohyby. Opravdu v něm vidím roztomilé zvířátko a jeho nevinný pohled je prostě k sežrání. I hlavní postava Škyťák mi byl sympatický. Vtipný, nenáročný animák, který má v sobě potenciál i kouzlo. (74 %) ()

Handle

Tak výborně natočený zábavně-dojemný animák se nevidí často. Na ty záběry s létajícím drakem bych se vydržel koukat celý den. Nevěřím nikomu, kdo v kině neměl husinu, to prostě není možný... :) Škoda, že zrovna letos měl k sobě takovou konkurenci na Oscarech, protože jiný rok by asi nebylo co řešit. Nádhera. ()

ScarPoul

Už je to nejaký čas čo som si len tak sadol a nechal sa unášať filmom do miest o ktorých som nemal ani potuchy. Popri tomto je Avater len čudný zlepenec postáv a efektívnosti. Ako vycvičiť draka je síce typicky rodinný film, ktorý je budovaný na typických hodnotách, ale spôsob podania, z neho robí nadpriemerný animák, ktorý dojme každého, ktorý aspoň trocha sníval zniesť sa k oblakom. To čo spravil John Powell z hudbou pre tento film je neskutočné, každý jeden tón zasadený do tohto prostredia je plný dobrodružstva, hravosti a epickosti. Čo sa týka ale komplexnosti diela je jednoducho nadčasové a hravé aj keď nie je vlastne ničím výnimočné, postavy dabujú svojich predstaviteľov na jednotku a scenár je plný skvelých dialógov a úvah a ani v najemotívnejších scénach nezbieha do núteného pátosu. Postavy sú sympatické a po zhliadnutý mám neskutočnú chuť vydať sa do mestečka Blp ako keby to bola vychytaná a po všetkých stránkach nesmierne zaujímavá turistická atrakcia. Excelentný film, ktorý vás unesie do detských čias v ktorých sa stanete na chvíľu hrdinami. ()

hendrich6

Jeden ze tří nejlepších animáků, co jsem viděl a jeden ze tří nejlepších letošních filmů.Ve srovnání s letošním Toy Story 3 tento film vítězí.Naprosto mě dostal příběh, který byl sice, jak už tu párkrát bylo zmíněno předvídatelný, ale nic mu to neubíralo na kráse.Animace byla fantastická a stopáž tak akorát.V podstatě není co vytknout. 90% ()

Bowser

Pro mě největší překvapení v roce 2010. Hned mě napadaly myšlenky, jaké by to bylo vlastnit takového krásného draka. ()

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

31.05.2023

Hraná adaptace animovaného hitu studia DreamWorks Animation Jak vycvičit draka konečně našla své lidské představitele. Oba herci pak údajně byli vybráni i proto, že by se mohli v sérii zdržet i na… (více)

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

16.02.2023

Třetí drak letí k rekordním ziskům

Třetí drak letí k rekordním ziskům

25.02.2019

Třetí a závěrečný snímek trilogie Jak vycvičit draka o minulém víkendu konečně přistál v kinech a jak už je nyní jasné, bude z toho rekordní rozlučka. Jak vycvičit draka 3 totiž za víkend v Americe… (více)

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky