Uprostřed deštivé noci v jedné ze slepých washingtonských ulic dochází k úkladné vraždě navenek bezvýznamného pouličního feťáka. Vlastně nejen jeho. Za oběť padne i náhodně jedoucí cyklista, který se, jak už to v podobných případech bývá zvykem, ocitl v nesprávný čas na nesprávném místě. Tutéž noc v metru najde svou smrt i mladá ambiciózní žena - osobní asistentka prestižního kongresmana Stephena Collinse. Do celého případu se okamžitě obuje charismatický investigativní novinář Cal McAffrey, který je blízkým přítelem zmíněného politika. Jeho novinářskou objektivnost a střízlivost pečlivě hlídají jeho kolegyně Della a šéfredaktorka Cameron Lynneová. Vzhledem k tomu, že pátrání míří do nejvyšších míst vrcholné politiky, měly by mít spíš strach o samotného Cala než o jeho práci. (TV Nova)

Shimitz

Jednou jsem četl, že Russelovi projdou rukama všechny scénáře v Hollywoodu. Pravěpodobně ale volí role i podle režiséra, neboť bez Kevina by tenhle film dopadl jako "konkurenční" Michel -nesnesitelnánuda- Clayton. Více takových zábavných filmů a podobné novináře i k nám! 80% Vzkaz pro verbsta: Běž na záchod. ()

Ještěřák

Relativně inteligentní, ale strašně tuctové; dokonce ještě tuctovější než BODY OF LIES, kde byla aspoň špetka akce. Jako by Macdonald neuměl natočit pořádný STOPÁŽÍ NEPŘETÁHNUTÝ film. Není to věru žádnej Fincher; a seriál, který filmu předcházel, musí být pěknej kompost. ()

Greny

skvělý výběr herců skvěle koresponduje s celým scénářem, který je bravůrně napsán, i když jsem v něm cítil jisté inspirační zdroje z různých knih s podobným tématem. Kamera bravůrně zvládnutá a akční línie, která se do vás obuje hned na začátku filmu vás nenechá chladnými. Skvěle pasuje hudba která jenom krásně vystupňuje dramatičnost celé scény. Zápletka je krásně vyšperkovaná v závěru, tak že méně pozorný divák zůstane civět s otevřenou pusou. a hlavně Russell Crowe si tady nehraje na žádnýho pseudo-drsnýhonovináře. Dlouho jsem nebyl potěšen nějakým thrillerem. BTW cesta novin v závěru filmu mi přišla docela trefným zakončením ;) ()

iampatrik

85% PLUS: od první do poslední sekundy napínavý příběh; příběh, ve kterém se prolínají, řeší jak přátelské, milostné, tak profesní vztahy; hutná atmosféra; spletitý děj; herecké výkony Crowena, Afflecka, McAdamsové MÍNUS: v reálném světe, by tohle asi nešlo takhle rychle, jasně (ale to je zacházení do detailů) ()

ThomasCrown

Skvelé herecké výkony vedené Russellom Croweom, ktorý má jednu úžasnú scénu na začiatku vo svojom Saabe. Konšpiračná teória je dostatočne zamotaná a napínavá, aby diváka udržala v kresle, no a záver je tiež prekvapivý, hoci čakal som niečo vražednejšie. ()

jasiska

Film má celkom zaujímavú zápletku. Páči sa mi začiatok, ako nás uvedie do sveta investigatívneho reportéra Cala MacAffreyho a navodí atmosféru prostredia tradičnej novinárčiny. Ďalej v deji, keď začali odhaľovať celú tú konšpiráciu, to bolo veľmi napínavé a parádne sa to pozeralo. Potom to však nejako stratilo spád - zápletka s kongresmanovou ženou bola veľmi nudná a hlavná dejová línia bola zbytočne prekomplikovaná bezvýznamnými a umelovytvorenými prekážkami, ako napríklad šéfredaktorka, ktorá najprv chce, aby to uverejnili nedopečené a bez konkrétnych faktov a potom zrazu trvá na svedectve priamo zúčastneného. Myslím, že filmu by nesmierne prospel jednoduchší priamočiarejší dej a kratšia minutáž. Btw: stále viac sa vo filmoch začína objavovať téma o súkromných armádnych a spravodajských zložkách a vidím to ako námet filmov blízkej budúcnosti, pretože je nie len neokukaný a zaujímavý, ale čím ďalej viac začína odrážať realitu, čo mnohých ľudí, vrátane mňa, znepokojuje. ()

Xavi6

Odkdy dělají novináři hlavní vyšetřovací tým? No nevím ,ale kdyby to tak bylo, tak by bylo asi po zločinech. Přijde mi to jako obdoba Zodiaca (2008), kdy se do toho pouští jen novináři. Bylo zde nesmírně moc informací, dat a faktů, přitom konec hodně rychle uběhl. Nechybělo pár hodně pikantních zvratů, prostě film, jak má být! ()

Hanes88

Od tohoto filmu jsem čekal, že mě asi dvakrát nenadchne. A měl jsem pravdu. Nebylo to opravdu nic extra, vyzdvihnout snad lze jen výkon Crowa, ale u něj už je to tak trochu jistota. Jinak průměrná kriminálka. 60%. ()

Itar

Vcelku zajímavý film, který sráží do kolen mizivé herectví Bena Afflecka, roztahaná stopáž a nevýrazná hudba. Trio Crowe/Mirren/Wright hraje dobře, na koukání tady je Rachel McAdams.. no a zvrat na konci alespoň trošku zahojil rozpačité pocity z prostřední, nejrozvleklejší části filmu. ()

DannyBoy80

Nakonec je to tak překombinované, až to tomu škodí. Zvraty jsou fajn, ale dělat je násilně nikdy žádnému filmu neprospělo. ()

Danken

6/10 Ten den jsem byl celkem bez nálady a mamka se mě zeptala, jestli se s ní a tátou nechci dívat na nějaký film s Russellem Crowem. Díky, mami. Na 2 hodiny jsem vlastně zapomněl, co mě to trápilo. ()

angloumene

Vcelku standardní kriminálka, která po většinu času spíš tak nějak probíhá. Na konec sice přijde docela zajímavé vyvrcholení, ale to už nedokáže zlomit předchozí ne příliš záživný ráz filmu. ()

Prochy38

Paráda! U mě opravdu paráda! Je to hodně o tom, v jaké náladě na filmek koukáte, a mně to ten večer fakt hodně sedlo. Skvělé obsazení, k dokonalosti mi chybělo, snad jen to, aby tam nehrála R. McAdams. Příběh luxusní. Snaha najít odpovědi marná, bylo to vymešlený skvěle. R. Crowe exceluje a B. Affleck mi dělá radost každou rolí, co ho v posledních letech potká. H. Mirren pobavila. Spousta milých obličejů, přes J. Batemena, R. Wright. J. Daniels, .... Fakt promyšlené a parádní! ()

Schuldiner

Pro mou maličkost docela slušný překvápko. Odsejpající, zamotaný, slušně dějově vystavěný, novinářsko-politický krimi-drama. Hodně známých herců na jednom place, a nikdo z nich nezklamal. Dobrý to bylo. Lepší než dobrý.. ()

bloodcountes

Slabé, ploché a nakonec i trapné.(Spoiler) Nesnáším, když se celej film ženu po krku skutečné bestii, aby se nakonec ukázalo, že to byl ratlík...No fujho. Ale v podstatě to takle je s celým filmem. Napřed se to tváří jako nadupaná mašina, která mě rozseká, ale rychle se ukáže, že je to jenom ňafající ratlík, lehce přeskakující po povrchu z jednoho klišé na druhé bez mého valného zájmu. Dokoukáno ráno, večer jsem u toho regulérně usnula. ()

Yoss

Remake pôvodného britského seriálu nebol zlý, no na druhej strane ma ani ničím neprekvapil. Keď poznáte celý dej i zápletku originálu, nové State of Play vás bude nudiť, nepomôže tu ani Russell Crowe. Nepomohol by tomu nikto. Veľmi som sa na to tešil, o to viac som sklamaný. Ale nevadí. Vždy môžem siahnuť na seriál, ktorý stál ozaj za to. Odprúčam to aj vám. :-) ()

Tydyt007

Dobrý námět z politickou-vojensko-novinářského prostředí, dobrý Russel Crowe a Ben Affleck, dobrý konec, prostě krásný odpočinkový film.. ()

sona123

Komplikované politické špionážní drama s jednou adrenalinovou akční scénou v garážích, Benem Affleckem, který je zde na můj vkus nepřesvědčivý, funícím Russellem, který ale přece jen má něco do sebe, i když Čistá duše to už zdaleka není...Těchto filmů je jak šafránu a i když po nich nesahám coby první volba, když se mi náhodou do výběru zamíchají a mají stát za to, umím si je užít a tohle je přesně ta výjimka, jen mohla být o něco kratší. ()

Ridley Scott a rozparovač

Ridley Scott a rozparovač

16.10.2009

Hollywood našel nový zdroj inspirace (nebo kradení námětů, chcete-li). Po Na odstřel a Edge of Darkness (právě vyšel nadupaný trailer a Mel Gibson je navzdory hlubším vráskám opět za drsňáka) se… (více)

A režírovat bude...

A režírovat bude...

26.04.2009

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

01.04.2009

Nikdo neví, odkud ta móda najednou přišla (vždyť posledně tady byl průšvih s názvem Poslední legie), ale najednou filmové a televizní tvůrce ohromně zajímá antický Řím. Kromě plánovaného… (více)

Crowe jako kontroverzní komik?

Crowe jako kontroverzní komik?

20.08.2008

Russell Crowe měl právě v těchto dnech honit Robina Hooda po Sherwoodském lese, ale projekt Nottingham byl přesunut na příští jaro (jedním z důvodů je prý požadavek Ridleyho Scotta natáčet v svěže… (více)