Pozemšťan

• USA The Man from Earth (více)

SeBig odpad!

Kvalitou naprosto neobstojné. Jak kdyby se nějaká partička totálních neherců sešla na víkend na chalupě u babičky a tam to sjela za jedno odpoledne.. Né díky. A o tom dabingu radši ani nemluvě. Zajímavé komentáře: můj a ŽÁDNÉ. ()

Chrustyn

Velice povedný konverzační sci-fi snímek s dobrými herci, slušnou hudbou a opravdu zajímavými teoriemi. Co kdyby opravdu někdo žil 14000 let? ()

Arsenal83

Zatiaľ jediný film, kde som lavíroval pri mojom hodnotení medzi Odpadom a 5 hviezdičkami. Skutočne zaujímavá téma, najprv som mal pocit, že sa to poberie protináboženským štýlom, nakoniec ale z toho vzišla veľmi inteligentná povedačka s výrazným filozofickým nádychom. Zaujalo a pozriem si to určite ešte raz. ()

Zazie

Je to určitě hodně zajímavý námět, pořád jsem se ale nedokázala ubránit dojmu, že bych si o tom raději četla. Ve filmu se informace sypou poněkud překotně a než člověk stihne jednu vstřebat, má tu další nálož. ()

heyda

Já říkám, proč ne? Vemte si partičku vysokoškolských učitelů, posaďte je okolo krbu a snažte se jim napovídat, že historie lidstva nebyla přesně tak, jak se uvádí v knihách. Film je to vyloženě náladový. Pokud nemáte zrovna melancholickou náladu a chcete pořádnou filmovou jízdu, tak tohle si zaručeně nepouštějte. Film je sice filosofický, ale je hlavně originální a stojí defacto pouze na scénáři, který je mimochodem parádní. Já nevím jak vy, ale já mám po zhlédnutí tohoto snímečku docela zvláštní pocit i náladu. A o to podle mě Schenkmanovi šlo především. Takže dávám 4 hvězdičky a musím uznat, že jsem se kupodivu ani moc nenudil a nechal jsem se unášet vlnami filosofie, náboženství a historie. 8/10 ()

Yardak

Ukázka toho, že stačí mít dobrý scénář a může vzniknout opravdu povedený film. Konverzační Sci-Fi, které baví celou stopáž, a to hlavně historickými (naboženskými) informacemi. Slabších 5. Škoda že takové filmy se netočí i u nás. PS: Pro mě větší zážitek než K-PAX. ()

jojinecko

Formálna stránka je síce viac "televízna" ako by sa patrilo, no po obsahovej stránke je to dielko pútavé, zaujímavé a inteligentne napísané, myšlienka sama o sebe vynikajúca. Veľká škoda toho úplného záveru- keby film končil menej explicitne, myslím že by sa oveľa viac zvýraznila myšlienka, že každý má svoju pravdu, čo pre druhého môže byť neprípustné a možno "choré". Každopádne jeden z filmov, ktorý núti vytvoriť si názor a zamyslieť sa, čo je fajn... ()

evulienka3

Mám rada sci-fi. Sci-fi uprednostňujúce obsah nad vizualizáciou priam milujem. Pozemšťan je tým prípadom. Jeho obsah vysoko prevyšuje jeho vizuálnu stránku, ktorá je vlastne v podstate úplne obyčajná. Takmer celý dej sa odohráva v jednej miestnosti a je rozhovorom niekoľkých ľudí, ktorí riešia tvrdenie svojho kolegu o jeho údajnej nesmrteľnosti. Samotný rozhovor prináša mnohé zaujímavé momenty na zamyslenie a nasadí chrobáka do hlavy nielen účastníkom diskusie vo filme, ale aj samotnému divákovi. Záver však dáva pomerne jednoznačné rozuzlenie. V prvom momente ma ten záver aj trochu sklamal, ale potom som si uvedomila, že ak by to nechali otvorené asi by ma to hnevalo ešte viac. Tento moment však už aj tak nijakým spôsobm nedokázal ovplyvniť moje rozhodnutie o piatich hviezdičkách pre tento film. Videné v rámci Season Challenge Tour. ()

MontyBrogan

Asi jediné čo by som dokázal vytknúť, je ako ľahko na konci uverili zmierlivejšej verzii, ktorá bola načrtnutá aj na začiatku. Je tomu samozrejme ľahšie uveriť, ale už to jednoducho bolo v príliš pokročilom štádiu podľa mňa. Ale inak len žasnem a nechávam pôsobiť. Námet jak sviňa a scenár, ktorý vyťažil veľmi veľa z nekonečného spektra využiteľnosti a uchopiteľnosti. ()

honajz

Filmařsky docela zručně natočené, příběh je vachrlatý. Diplomovaní kolegové profesoři se vzmůžou jen na "Dokaž to", "To ti nevěřím", místo aby kladli záludné otázky ze svého oboru. Nejkřiklavější je to právě u Ježíše. Profesoři by měli začít chrlit např. tyto otázky: "Jak jsi přežil 24 hodin bez vody, jídla, s několikerým bičováním a fyzickým vypětím za hranicí lidských sil? Jak jsi přežil zástavy oběhu krve krve a srdce na kříži? Jak jsi přežil pomalé dušení se na kříži? Jak jsi přežil probodnutí mečem? Jak jsi odvalil kámen, kterým byla zavalená hrobka a se kterým měli co dělat tři statní římští vojáci?" - ale nechrlí, omezí se jen na pseudofilozofické kecy o náboženství. Místo jasných vědeckých otázek jsme prostě svědky povrchního plavání, a to kazí naprosto dojem z celého filmu. ()

anais

Nemá smysl Pozemšťana hodnotit jako filmový zážitek, protože tím v podstatě není. Jeho největší kvalitou jsou inteligentní dialogy, které vám tu hodinu a půl nepřetžité konverzace nedovolí přestat sledovat. ()

Ivoshek

Kdo by si pomyslel, jak zábavná může být konverzačka o tom, jak neandrtálec (jasně, já vím, že Cromagnonec) prochází dějinami a dobře se baví tím, jak s nimi občas trochu zašíbuje ("no, to s tou biblí bylo teda asi zhruba takhle" nebo "jo, Chamurapi, toho jsem znal, zajímavej chlapík" případně "s Buddhou jsme si docela rozuměli")... Jo, bavilo mě to. Vybavil se mi jednak svět podle šprota, kde taky dlouho nevíte, jestli je ten chlap mimozemšťan nebo pošuk, případně mimozemský pošuk a kurz negativního myšlení, což je ovšem černá komedie, která má s tímhle filmem společný hlavně to, že se odehrává v pár lidech na malém prostoru. ()

Jinny

Sympatické filozofické sci-fi bez efektů a velkých gest. Bohužel trochu moc připomíná epizodu Krajních mezí protaženou na celovečerní stopáž. ()

rikitiki

Chytrá konverzačka, která nastoluje otázky na téma: co by bylo, kdyby žil někdo věčně, co všechno zažil, koho potkal, jak bychom se s tím srovnali? Inteligentní a trochu i intelektuální hříčka, která se odehrává v jedné místnosti a před domem a přesto dokáže strhnout dobře napsanými dialogy. Tenhle film podněcuje představivost. /30. 9. 12./ ()

jonyyy

Nedávno jsem tu psal komentář, že jsem si myslel, že je nemožné natočit kvalitní snímek odehrávající se pouze v jedné místnosti (Rope - Hitchcock) a najednou během krátkého období narazím na dva takové. Tento byl ještě větší pecka. Hezká písnička u závěrečných titulků - 85% ()

GigaPudding

Co by dělal nesmrtelný pračlověk, když už by byl tak dlouho na světě? Pozval by si partu kámošů a v jedné místnosti jim hodinu a půl vyprávěl o tom, co zajímavýho viděl, ale všechny by to hrozně bavilo celou hodinu a půl, protože by vyprávěl samé zajímavé věci a to bez jakýchkoli flashbacků. Všichni jeho kámoši by navíc byli hrozně chytří, takže by debatu mohli navést do různých coby kdyby a celé by to bylo tak působivé, že by to rozbrečelo i Candymana. :) Všechny by ale nejvíc potěšilo, že je to takhle zábavné, protože to nemá být o předkládání detailních studií, ale o pohledu jednoho člověka, nemá to být předkládání něčeho nového, nemá to být řešení smyslu života, nemá to být vysvětlování historie, protože je to prostě jen o tom jak ten nesmrtelný pračlověk vidí svůj život a svět za celou tu dobu, co žil. George Lucas, Michael Bay, Oliver Stone a ani Ridley Scott mezi pračlověkovými posluchači, ale tentokrát nebyli, takže nikdo ze zbývajících ani nečekal, že by to mohlo vypadat tak jako kdyby tam tito jmenovaní byli s nimi. :) ()

HellFire

Konverzační sci-fi odehrávající se výhradně v jedné místnosti plné "průměrných" herců? Já ríkám nevyužitý potencionál. ()

SOLOM.

Je sice pravda, že to komorní zpracování mne z počátku moc nebavilo, především díky těm pro mne nezáživných dialogům, které mezi sebou jednotlivé postavy vedly. Postupem času – jak příběh Johna Oldmana nabíral na obrátkách jsem tomu však zcela propadl. Tvůrčí myšlenka byla opravdu vynikající a tahle intelektuální podívaná nakonec dopadla téměř na výbornou. Moc se mi navíc nechtělo věřit, že se dá něco pořádného natočit pouze v jedné chajdě. Takže co kdyby to tak opravdu mohlo být…? ()