Před dvaceti lety malý George jako jediný přežil havárii letadla, které se zřítilo uprostřed africké džungle a při níž zahynuli i jeho rodiče. Dítě vychoval moudrý mluvící gorilí samec Op. George v džungli získal i další přátele - tukana Tookieho a slona Shepa. Dvacet let poklidného života minulo a nastává doba změn. Na jeho území se objevila půvabná cestovatelka Uršula Stanhopeová. Ta z touhy po dobrodružství opustila San Francisco a vydala se i s malou výpravou do afrického pralesa. Do stejných míst shodou okolností zamířil i její snoubenec, nesnesitelný Lyle Van de Groot, se dvěma dobrodruhy. Cíl jejich cesty je ale jiný, chtějí ulovit pověstnou bílou opici. George se do Uršuly, kterou zachrání před útokem lva, když její snoubenec zbaběle omdlí, okamžitě zamiluje. Uršula si po návratu domů postupně uvědomuje, že Lyla nemiluje, objektem jejích tužeb je George. Ten se vrací do Afriky, aby zachránil Opa, kterého unesli Lylovi kumpáni. Netrvá to však dlouho a objeví se tam nejen Uršula, která mezitím pochopila, že George opravdu miluje, ale také Lyle, s nímž bude muset George svést rozhodující bitvu. (TV Nova)

zdeny99

Král džungle je geniální parodie na Tarzana, na kterou se nedá dívat jinak než s pocitem viny, že si ji tak strašně moc užíváte. [7268. hodnocení, 176. komentář, 64%] ()

Pitaya

Naprosto famózní film. Viděla jsem ho od svých 8 let nespočetněkrát i přesto se mi stálé líbí. Brendan fakt válel a hlášky jsou super. Takže u mě jasných 5. ()

Ukubumbahoo

Dnes už bych to neocenil, nicméně když sem to viděl před X lety, vcelku mě to bavilo. V hlavě zůstal tupý George a jeho chytlavý song! ()

Hapretor

Komedie na hranici debility a odpadu. Když jsem se párkrát zasmál a přimhouřim jedno oko (na sledování stačí i jedno) dávám jednu hvězdu. Poslední půlhodina je ale opravdu echt kokotina a lidi, co tohle točej sou dobře po něčem naspeedovaný. Hlavně, že natáčení těchto blbostí je vždy sranda a ještě za to berou velký prachy. Kdo by nechtěl? ()

helloween93

Tahle komedie, ač je trochu infantilní, rozhodně neurazí. Kombinuje totiž docela decentní humor se spoustou zvířaty (tukan, mluvící gorila, slon, paviáni...). Docela mi překvapilo, že se nejedná o trapárnu. 3* ()

bolf!k

je to posahana komedie se spoustou gagu a hrdinou kereho si stopro oblibite...jen se to nesmi brat moc vazne ;-) ...kazdopadne ja se diky Georgovi kralovsky bavil :P ()

pepa3rd

Tahle komedie je naprosto bláznivá a téměř nic v ní nedává smysl. Když k ní ovšem přesně takto budete přistupovat, budete se taky královsky bavit a to je asi to jediné, co od tohoto filmu můžete čekat. ()

Darckol

xD xD xD.... Viem, celkovo to preháňam s tými smajlíkmi, ale aj takto by som mohol charakterizovať celý film - hovoriace opice + Fraser, no ako to mohlo skončiť? :D 7,0/10 Sakra, a je tam ďalší smajlík... ()

kuces

Taaak dětinské a přitom tááák zabavné, příjemně jsem se bavil. Kdo se nudí a chce se pobavit, tak nemá nad čím váhat. ()

Kingjiri

Poctivý guilty pleasure. Nějaký vtípky jsou hodně dětinský, ale nějaký maj zase dobrý nápady (např. "interaktivní" vypravěč). Hlavně ale z každý scény sálá pohodová atmosféra, takže jsem se nakonec smál i infaltilnostem v podobě prdící gorily, nárazům na liáně do stromu nebo gorilí kapele. Když se netočí jenom proto, že se musí a pro prachy, je to vždycky znát. Ačkoliv je to ve výsledku hrozná blbina, fakt jsem se pobavil. Prostě taková taškařice pro celou rodinu. Čtvrtá slabá hvězda za casting a práci se zvířatama. ()