Před dvaceti lety malý George jako jediný přežil havárii letadla, které se zřítilo uprostřed africké džungle a při níž zahynuli i jeho rodiče. Dítě vychoval moudrý mluvící gorilí samec Op. George v džungli získal i další přátele - tukana Tookieho a slona Shepa. Dvacet let poklidného života minulo a nastává doba změn. Na jeho území se objevila půvabná cestovatelka Uršula Stanhopeová. Ta z touhy po dobrodružství opustila San Francisco a vydala se i s malou výpravou do afrického pralesa. Do stejných míst shodou okolností zamířil i její snoubenec, nesnesitelný Lyle Van de Groot, se dvěma dobrodruhy. Cíl jejich cesty je ale jiný, chtějí ulovit pověstnou bílou opici. George se do Uršuly, kterou zachrání před útokem lva, když její snoubenec zbaběle omdlí, okamžitě zamiluje. Uršula si po návratu domů postupně uvědomuje, že Lyla nemiluje, objektem jejích tužeb je George. Ten se vrací do Afriky, aby zachránil Opa, kterého unesli Lylovi kumpáni. Netrvá to však dlouho a objeví se tam nejen Uršula, která mezitím pochopila, že George opravdu miluje, ale také Lyle, s nímž bude muset George svést rozhodující bitvu. (TV Nova)

ABLABLABLA

Nemůžu si pomoc, ale bavila jsem se. Místy dost trapné, ale většina scének a gagů mě dostávaly. Začátek byl originální, vtipný a zajímavý, chytlavý song k tomu....stále zní v hlavě....pozice vypravěče byla k nezaplacení aneb třiačtyřicet lián odsud....je skvělý, je hbitý, je v bezvědomí......zahučí úžasem. Řekl jsem zahučí.....po noci plné snů, dokonale učesaná se Uršula probudila......Thore ty ses hádal s vypravěčem? On si začal..... bongogram...atd....Takže ne dám tomu 3 a ne 2*. ()

italka63

Šly jsme naslepo do kina a po deseti minutách bylo jasné, že nekoukáme na normální, ale totálně ujetou komedii se slušně namakaným Brendanem Fraserem,...nejdříve jsme jen zíraly a pak si to prostě užily, vypnuly mozek a smály se. A ústřední písnička mě dodnes nečekaně napadne ve zcela nečekaných chvílích a na zcela nečekaných místech.Takže lehká komedie o nahlouplém Tarzanoví s mluvící opicí, které dávám čtyři hvězdy. ()

Easykk

Promiňte, ale máte tukána v prdéli :D Prostě jednohubná zábavovka...pardon, zábavná jednohubka. No řekněte mi, kde jinde se postavy hádají s vypravěčem :) ()

Toyotomi

Ano, vím, že je to béčko, které nemá nějak zvlášť geniální příběh... Ale mě se to prostě líbí, pár hezkých hlášek, trochu toho absurdního humoru a navíc i hezky napsané postavy. Prostě dobrý odpočinkový snímek. :) ()

kajas

Ta písnička na začátku filmu mi v uších zní i po letech, a to je co říct. Brendana Frasera jsem si oblíbila právě v "Králi džungle". ()

Efik_CZme

Příjemná komedie, která o sobě ví, jak hloupoučká je a nehraje si na americký megafilm. - "Co na těch koních ty ženský mají?" - Zábava pro každého kdo od filmu moc nečeká. - "Pejsku kostičku!" - Projednou štěstí, že měl režisér nadprůměrně velký kokos:-). ()

rakovnik

Tento film je tak pitomý, ulítlý a ztřeštěný, až se člověk musí smát. A o tom má být, čili svůj účel splnil. ()

marcek

George, George, George of the Jungle!!! Tohle je asi první film, na který si pamatuju, že jsem byl v kině :) tehdy se mě to vážně líbilo a vzpomínal jsem na to ještě týden. Když se na to kouknu teď, tak mám trochu smíšené pocity :) ()

Nach

Pro mě komedie mého dětství (vzpomínám si na návštěvu kina se základkou). Kdybych ji poprvé viděl v současnosti, asi bych byl kritičtější. Ale můj úhel pohledu je prostě tímto značně ovlivněný. I dnes v tomto skvostu vidím prostě ten úžasný snímek, u kterého se skvěle dokáži pobavit. 75% ()

Elyssea

George, George, George of the Jungle, strong as one can be.. watch out for that tree! Komedie mého dětství, u které se skvěle pobavím pokaždé. ()

DruidKarel

Tenkrát jsem byl na tom se školou v kině a musím říct, že to byl hodně dobrej a zábavnej film, ve kterém jsem poprvé viděl Brendana Frasera. 4* ()

C0r0ner

Moje nejoblíbenější komedie z mládí a i dnes se jedná o velmi dobrou zábavu, ač už časem lehce vyčpělou. Tak jako tak je to ale groteskní blbost, která do diváka láduje jeden vtip za druhým (George visí na liáně uprostřed obrovského údolí, poznávání zločince ve vězení, řvaní do telefonu...). Prostě je to parádní prdel, která ani po několikáté neomrzí. 90% ()

carly

milujem Brendana Frasera. a tento film bol tak roztomilo uletený, že sa nedalo nič iné, ako na ňom zabávať. je síce pravda, že tú záverečnú narážku mi museli vysvetliť, ale to len preto, že som nevidela Levieho kráľa. takže hurá do džungle a watch out for the tree! ()

lakikaki

George, kráľ džungle je podľa iných slabou komédiou pre deti, ale aj napriek tomu som ho videl asi 5x a ešte nikdy som to neoľutoval. Áno, je tu zopár dosť trápnych momentov, príbeh je o ničom, bla, bla, bla... Ale na tomto filme sa vždy dobre pobavím. Brendan Fraser je v úlohe Georga vtipne šarmantný (scéna pri koňoch je toho dôkazom), Thomas Haden Church hrá zlého trkvasa dokonale a navyše poteší "interaktívny" a vtipný rozprávač. Tie 4 hviezdičky sú dosť subjektívne, ale čert to ber! ()