Před dvaceti lety malý George jako jediný přežil havárii letadla, které se zřítilo uprostřed africké džungle a při níž zahynuli i jeho rodiče. Dítě vychoval moudrý mluvící gorilí samec Op. George v džungli získal i další přátele - tukana Tookieho a slona Shepa. Dvacet let poklidného života minulo a nastává doba změn. Na jeho území se objevila půvabná cestovatelka Uršula Stanhopeová. Ta z touhy po dobrodružství opustila San Francisco a vydala se i s malou výpravou do afrického pralesa. Do stejných míst shodou okolností zamířil i její snoubenec, nesnesitelný Lyle Van de Groot, se dvěma dobrodruhy. Cíl jejich cesty je ale jiný, chtějí ulovit pověstnou bílou opici. George se do Uršuly, kterou zachrání před útokem lva, když její snoubenec zbaběle omdlí, okamžitě zamiluje. Uršula si po návratu domů postupně uvědomuje, že Lyla nemiluje, objektem jejích tužeb je George. Ten se vrací do Afriky, aby zachránil Opa, kterého unesli Lylovi kumpáni. Netrvá to však dlouho a objeví se tam nejen Uršula, která mezitím pochopila, že George opravdu miluje, ale také Lyle, s nímž bude muset George svést rozhodující bitvu. (TV Nova)

wosho

Jen kouzlo a šarm Brendana Frasera vytahuje vcelku podařenou, byť průměrnou komedii, na lehčí nadprůměr. Bavit se však budou spíše mladší diváci. ()

Paity

Brendan Fraser hraje bohužel dost a často v tkaových hovadinách, až to bolí. Jednou z nich je právě Kral džungle. ()

Wishkah

Komedie, které nejde o vavříny, ale o pobavení diváka. A člověk musí uznat, že jí to docela vychází. Pár vtípků sice byly docela trapárny, ale většina se jich povedla, a jsou opravdu výborné. Tenhle film si rád pouštím, když je potřeba zvednout náladu ()

Prochy38

Parádní parodie na všechny možné Tarzany. B. Fraser je zde dokonalý. V dnešní době, kdy je moderní parodovat prakticky cokoliv, je tohle klenot. Žádný perverzní humor!! ()

Hanes88

Prostě komedie, která nemá nudné pasáže. Je to trochu dětinské, ale jinak pro dospělé taky skvělá komedie:-). ()

filipvrbik

Komedie , která se snaží být strašně vtipná, ale ve výsledku je spíš trapná- jediné co je opravdu vtipné jen slonpes a pár hlášek..přetrpěno celé...30% ()

AlchENEMY

Je to sice taková blbůstka, ale myslím, že tady se ten humor celkem i povedl a člověk se u toho opravdu zasměje. Dala bych tři hvězdy, ale nikdy jsem nezapoměla na hlášku "Máš tukána v prdéli" a ta stojí za samostatnou hvězdu navíc :)) ()

Angie91

Tohle je pro mě prostě kultovní film, vždyť Brendan Fraser je tady opravdu úžasný a tahle komedie je opravdu dost ulítlá. A já mám ulítlí věci ráda. ()

suzanne1997

Můj komentář nebude dlouhý, protože tenhle film mě naprosto dostal, nebyla tam snad ani jedna chvíle, kdy bych se nesmála, opravdu výborná komedie a na zpestření sobotního večera či nedělního odpoledne výborný film. Vřele doporučuji, protože dle mého názoru si zde každý najde nějaké místo pro zasmání. ()

H4ku11

Tarzanov nemusím, ale George náramne pobaví. Veľa vecí, čo sa tu píšu ako nedostatky ma práve na tomto filme najviac bavia. Som rád, že to neskĺzlo do klasickej americkej paródie plnej prdov a grgov a udržalo si to nejakú úsmevnú a inteligentnú úroveň. ()

nonick1 odpad!

Divák jen nevěřícně zírá na místy trapnou a místy až infantilní taškařici, odehrávající se v africké džungli, kde se kromě lvů a goril prohánějí orangutani ze Sumatry a indičtí sloni. Nu, nepotěšili jste mne, ani já vás nepotěším :-) ()

kaze

Jedine na Brendana Frasera sa tam dá pozerať. Je to skvelý komik a zabávač.Príbeh je typicky americký a jediné za čo sťahujem hviezdičky, je tá umelá džungľa...s tým ma nikto neoblbne :) ()

RadimFišer

Nesmělý, ale zajímavý příběh poloboha blbců, který se jen tak nevidí a jehož náraz do stromu si pamatuji, jako bych to viděl včera. Nevěřím mu ani to, že si říka George. Ale špatný film to není. jen není mého rázu a ražení. ()

Jenda.SG-1

Hrozná pitomost, ale bránici to polechtá... upovídaný opičák, slon co kropí patníky, nebo teda spíš tropické stromy jako pes a tukan útočící ve stylu kamikaze... ti všichni zachraňují film... je to fajn film pro děti a dospělý to taky přežije :-) ()

Bozvav

Vtipná, bláznivá komedie, ale hlavně parodie na Tarzana. Fraser výborný, gorilák taky, vypravěč se hodil. Nic chytrého, ale svůj účel splněn., ujeté, bláznivé, ale ne trapné. Za mne 75%. ()