I Love You Phillip Morris

• USA I Love You Phillip Morris (více)

Steven Russel (Jim Carrey), šťastně ženatý muž, se dostane do problémů a odpykává si trest ve vězení. Zde se setká s Phillipem Morrisem (Ewan McGregor), do kterého se bezhlavě zamiluje... Inspirováno skutečnou událostí. Skutečný Steven Jay Russel se proslavil mnoha bizarními útěky z vězení, které realizoval vždy v pátek 13. Vydával se za soudce, lékaře, údržbáře. Při jednom útěku přepadl banku, když ho zatkli, předstíral infarkt a v nemocnici tvrdil, že má AIDS. Další útěk se mu zdařil, když si přebarvil vězeňský mundúr na zeleno a vydával se za bachaře. Poslední útěk se mu povedl v roce 1998 a po něm následoval trest 144 let za mřížemi. Bylo mu naměřeno IQ 169. (Bioscop)

xxmartinxx

Gayové přestali být zajímaví jen proto, že jsou gayové, už někdy hodně dávno. Když nedělají zajímavé věci, jsou prostě nudní jako kdokoliv jiný. A tenhle film nedělá nic zajímavého krom toho, že je gay. Nestačí. Několik lepších kusých vtipů nestačí. ()

Shit

Jim Carrey zase exceluje, táhne celej film a ještě to svým tradičním pojetím dokáže udělat fakt zábavný, nicmně jinak už to moc nenabídne a docela mě překvapilo, že Ewan McGregor tam je tak nějak jakoby navíc a nechává se až moc od Carreyho válcovat a zatlačit do ústraní. ()

ORIN

Námětem mi to trochu připomnělo Spielbergův Chyť mě, když to dokážeš, přes postavu Jima Carreyho a její charakter zase Formanova Muže na Měsíci. Invenčně odvyprávěná story stále ještě ve formálních mantinelech hollywoodských konvencí. Je to homosexuální, je to přidrzlé a je to striktně mužský pohled na gay tematiku, kterou skrze tento příběh celkem útočně kritizuje. Let's go fuck! ()

choze

Jedna z nejlepších romantických komedií, co jsem kdy viděl. Vtipná, dojemná, chytrá, drzá a hravá, s několika skvostnými scénami (vede tanec v cele). Pro Ewana nemám slov. ()

Sarkastic

Dost zvláštní film. Žánr komedie je docela mimo, divák se skoro nezasměje, ale jako romantické drama to chvílemi opravdu funguje. Příběh není sice nudný, ale neobstál by bez takových herců jako je Carrey a McGregor. Já byl asi jako každý zvědavý na jejich homosexuální lásku, resp. jestli ji zahrají tak dobře, abych jim ji věřil. A světe div se, ano! Hlavně Ewan byl neuvěřitelně přesvědčivý a Jimovi jsem to taky sežral. Otázkou ale je, jestli jenom oni 2 stojí za 4* a z mého pohledu tomu tak není, takže i přes jejich výborné herecké výkony hodnotím pouze lepším průměrem. ()

Gilmour93

Kuř mě, když to dokážeš.. S žánry i falickou symbolikou docela zápolící queer kousek, v němž Carrey hodně věcí devalvoval obličejovou mimikou a řečí těla ze svých ztřeštěných komedií a McGregor vysekl takového cukrouše, že by rozněžnil i Begbieho. K ceny magnetizujícímu obsahu (smrtelně nemocný homosexuální afroameričan obětí holocaustu) však ještě pár bodů k odškrtnutí chybělo.. ()

Psema

Zas takový úlet se nekoná. Sice dojde k několika análním penetracím a Carreymu s McGregorem se vzájemné zapalování lýtek dá věřit prakticky okamžitě, ale repetetivní scénář začne být cca po hodině ubíjející, přičemž závěrečná třicetiminutovka s rádoby vážnou habaďůrou je regulérně nezábavný "fail". ()

robbiee

[imdb: 6.7/10] | me: Hmm, tak toto (ako by povedala Dara Rollins) nebol môj šialok kávy. Jim Carrey (zahrá všetko) je klasa a aj keď stárne stále je to borec, no celkový teplý náboj filmu ma nedostal. Akosi nemám rád gayov vo filme, nech sú akokoľvek dobre stvárnení. Nepáčilo sa mi to v Brokeback Mountain a nepáčilo sa mi to ani teraz. Hoci dej tým, že bol inšpirovaný skutočným životným príbehom bol zaujímavý, no nebol podaný správne. Vynaliezavé úniky, vtipné scény, ... to všetko tu miestami bolo, ale veľmi často prekladané snahou o serióznosť, čo akosi vzbudzuje zmiešané (nie v dobrom slova zmysle) pocity. Chcelo to buď poňať vtipne (čo si myslím, že by v prípade obsadenia a celkovej teploty) bolo vhodným krokom, alebo citovo a seriózne, čo by však už asi až tak veľa ľudí neoslovilo. Celkovo ma Jim pár krát pobavil (keď mu to možnosti dovoľovali), ale film ako taký nič extra. [2 a pol *] P.S.: Priaznivcom Jima odporúčam pozrieť Late show Davida Lettermana z 18.11.2010. ()

Hal_Moore

Netradiční romantika, výborná dramedie. Jim Carrey po Yes Man v další roli, která mu dokonale sedne, Ewan McGregor naopak sedne do jakékoliv role. Ti dva, kdyby snad byli homosexuálové, tak by se k sobě vážně hodili. Obdivuju oba dva, že do podobné role šli a prožívali ji stejně, jako kteroukoli další romantickou komedii / drama. Je zajímavé, jak bizarní příběhy někdy píše sám život, něco podobného se "vymyslet" asi nedá. Nečekejte zběsilou komedii, kde si Carrey se svým gumovým tělem dělá co chce (přece jen už na to pomalu nemá věk), ale dejte si dohromady jedna (Věčný svit neposkvrněné mysli) a jedna (Truman Show) a vyjde vám dva (příjemný výkon, ve kterém se dostane jak na zběsilé eskapády, tak i na vážné herectví). A stejný je i celý film, nevidím důvod proč jej nedoporučit. PS: Shawshanské pomrknutí na diváka - velké významné plus. ()

Mertax

Miluju Carreyho v Masce, jeho pitvoření, ksichtíky a šílený humor. U Božského Bruce jsem se neskutečně nasmála. McGregor bez světelného meče a vousu v těsném tričko s blond přelivem? Ano! Výborně zahraný gay, působí přirozeně a je to snad jedna z jeho nejlepších rolí. Podvodník a nenapravitelný prison breaker Steve alias Carrey se o poznání více potvoří a přehrává. Teplouše mu jen tak neuvěříte, ale to v komedii přece není potřeba, namítnou druzí. Bohužel film se v poslední třetině zcela otočí a režiséři a zároveň scenáristé na nás útočí s dramatem tak srdceryvným, že jsem chvíli nevěděla, zda se smát a nebo břečet. Když už konečně drama o smrti a nemoci začne trochu fungovat, je okamžitě rozbito vtipným gagem a celá vážnost je tak pryč.//// Ve scéně, kdy Phillip běží přes celé vězení, aby mohl zamávat odjíždějícímu Steveovi, jsem cítila pořádnou dávku emocí umně zkombinovanou s vtipem. Do toho hraje dobře vybraná písnička, no zkrátka skvělá scéna. Jenže celý film se tříští, Steve prchá, nevíte už ani jak a kdy... Je zřetelné, že tvůrci postavě nadržují a ukazují ji v tom nejlepším světle. Je to komedie, nikdo by nebyl zvědavý na nějakého neschopného chudáka, který se pořád lituje atp. Skutečná předloha postavy má IQ kolem 160, není to tedy žádná lama. Jenže Carrey působí spíše jako šílený zamilovaný maniak, který se rád věnuje právu. Inteligence tam patrná moc není. Štvalo mě, že jsem se nedozvěděla, jaký byl ten jeho ekonomický Q3 plán.//// Perfektní volbou pro prvního Steveova přítele byl R. Santoro, ten předvedl své nádherné tělo - potažmo svůdný úsměv (o herectví se zde mluvit nedá) už v Lásce nebeské a už tam vypadal lehce přitepleně. Film se nevyhýbá sprosťárnám, homosexuální sex sice neukazuje vyloženě explicitně, ale úplně ho také neignoruje, hodně se taky fuckuje, takže prostě není divu, že Morris nemohl dlouho najít v USA distributora. Mimochodem kýčovitý plakát, který je snad úplně všude, lehce klame. Nejzábavnější sekvence, kdy Steve chodí se psíky po ulici, do barů a hotelů je fakt zábavná, ale trvá jen pár desítek vteřin. A na plakátů to vypadá, že Phillip kráčí spolu s ním.//// Padnoucí hudba, docela dost gagů, okouzlující McGregor a svižné tempo vytváří zážitek hodný více než 4%, vidím to na 70%. Ale chápu, že dost heterosexuálních kluků u toho trpělo, jak jsem je tak kolem pozorovala:). P.S. Phillip odplivující sperma mě totálně dostal a ještě ten úžasný mrak. Humor je to docela levný, ale to je ten film taky:P. Jo a používejte kondomy, AIDS je svině. Ale věřím, že to toto mravní poselství nebylo hlavní myšlenkou filmu. Brala jsem to jako zábavu a dle toho to také hodnotím. „...Or suck my dick, your choice! ()

TeeAge

Jediné, čo ukopáva možnosť tohoto filmu stať sa nadpriemerným, je fakt, že vychádza zo skutočných udalostí. Stačilo totiž trochu viac voľnosti pre scenár a vygradovanie pôvodnej nadsadenosti, a mohol z toho byť biják. Jim Carrey a Ewan McGregor z toho vyťažili najviac, čo sa dalo, a naservírovali herecký koncert v slušne tempovitej oddychovke. ()

Aluska88

Rozkošně sladké, hřejivé, lehce provokativní, zábavné, dojemné a v závěru také hollywoodsky melodramatické dílo. Před zhlédnutím jsem byla na malých rozpacích z žánrového vymezení komedie/drama. Brzy mé obavy však opadly a já si začala užívat naprosto bláznivou a rozvernou první část filmu. Poté se děj přehoupne do drama, aby z něj po chvíli zase vycouval a šlápl pořádně na plyn, který za sebou zanechá opět další bláznivou čáru. Po celou dobu se film pohybuje v rozmezí mezi komedií a drama, aniž bych mohla říct, ve kterých scénách převládá jedno či druhé. Nějaké by se našly, ale většina stopáže je servírována tak, že nevíte, jestli se smát nebo brečet, nebo případně obojí. Jim Carrey je ve své roli téměř nezadržitelný a Ewan McGregor zase rozkošný, až dětinský. Společná scéna při tanci za mřížemi je nádherná. A závěrečné společné setkání a Carreyho vyjasnění situace je vskutku okouzlující. Sice hollywoodsky plačtivé, ale přesto úsměvné a pro mě také překvapivé. Co takhle, podat si ruku s Frankem Abagnalem? Za úsměvem každého z nich by se ale nejspíš skrýval jen další dokonalý plán:) "Nemůžu uvěřit, že jsem uklouzl na panenském oleji." :) ()

genetique

Príbeh, ktorý zaujme, témou určite, spracovaním však už to nebolo až také jednoznačné. Hlavne čo sa týka ľahkovážnosti použitia komických prvkov. Tie síce spestrili celkový dojem z filmu, avšak do celkovej kompozície tak veľmi nepasovali. Veľký podiel na mojom priklonení sa k štvrtej hviezdičke má určite herecká dvojica a zaujímavé spracovanie celkovej štruktúry príbehovej línie. 75%. ()

Botič

Nejneuvěřitelnější a nejnekorektnější úlet široko daleko o místě, kde oblaka ve tvaru falu brouzdají bezstarostně oblohou s vyhrávající DeVotchKou k tomu. Ewan McGregor i Jim Carrey si své role evidentně užívají, jen ten Jim už je poněkud starší. Ve výsledku je to přeci jen sled více či méně vtipných scének, který nedrží pohromadě a z něhož v hlavě zůstane jen pár záblesků a k dokonalosti vybroušená pointa. 7/10 ()

3DD!3

Ten film by fungoval i kdyby nebyl o buzících... zvraty, emoce ždímané po litrech, napětí, to všechno tu je. Carrey a McGregor podavají jedny z nejlepších hereckých výkonů co jsem u nich viděl, dokonce jsem měl problém se smát když Morris brečel nad... no vy co jste to viděli víte nad čím. Za tu mírnou rozporuplnost "jen" čtyři. Bavil jsem se víc než jsem čekal. ()

hellstruck

I’m trying to be understanding honey, I am, but golf, why don’t you just eat pussy? Jako oddychovka je I love you Phillip Morris zkrátka skvělá. Nenašel se snad žádný moment, kdy bych se nudila a téma homosexuality skloubené s podvody tu funguje na výbornou. Carreymu sedla role podfukáře jako ulitá a McGregor mě KONEČNĚ přesvědčil o tom, že umí hrát. To, že zdejší heterosexuálové nesnesli pohled na líbající se gaye a proto film podhodnotili (se spoustou vaty kolem, jak je to jinak super) je bohužel věc druhá. Já se bavila skvěle :) ()

NinadeL

Neskutečná pecka i po letech. Dvojice Jim Carrey a Ewan McGregor je výborná, spolu jsou sladcí, dojemení i vtipní. Carrey tímhle filmem po dvou dekádách na vrcholu posunul své herectví ještě o jeden level dál. Divoká kadence vtipu, crazy situací, vše šlape jak hodinky. Můžeme jen litovat, že u nás nevyšla knižní předloha Steva McVickera. ()

Spiker01

Něco takhle praštěného bych nečekal ani od Carreyho, ale musím říci, že jsem se na výsost bavil, ačkoliv tedy ani zamák nevěřim, že by se takhle určité okolnosti staly. Nakonec tedy čtvero ročních dob, ale nebýt jedné trošku utahanější linky, tak jsem o tom pětikvaltu vážně uvažoval...7.5/10 ()

akisha

Nejlepší romantická dramedie o gayích. Že na to Carrey má nikoho nepřekvapí, nepochybovala jsem ani o Ewanovi (je boží), taky je vidět, že Rodrigo Santoro dostal po 300 roli odpovídající Xerxesově auře. Zmíním ještě ten pískanej hudební motiv, myslím, že se dost povedl. Film je udělanej a odehranej tak, že člověk kolikrát zapomene, že to není obvyklá hetero-romance, o to víc oceňuju přirozený ztvárnění jejich vztahu (jestli čekáte zesměšňování, pak vězte, že právě z něj si film srandu nedělá). Občasnej vtípek funguje, bohužel film plyne pomalu a obsahuje víc než dost hlušin. Primárně to komedie není, ani krimi o útěku z vězení nebo drama, je to spíš jen popis úseku života Stevena Russela, kterej rád utíkal z vězení a byl na kluky. Nic víc film nesdělí, ale mě to na jeden večer docela stačilo. Jo, a láska. Jako obvykle za všechno může láska. ()

Carrey a McGregor jsou příliš teplí

09.03.2008

Carrey + McGregor = velká láska

Carrey + McGregor = velká láska

25.12.2007

K Vánocům patří příběhy o lásce, a tak tady pro vás jeden máme. Co na tom, že je to láska homosexuální a odehrává se za mřížemi? ;-) O komedii I Love You Phillip Morris, která bude režijním debutem… (více)