Reklama

Reklama

Duna

  • USA Dune: Part One (více)
Trailer 6

Kultovní sci-fi dílo vypráví o mocenských bojích uvnitř galaktického Impéria, v nichž jde o ovládnutí planety Arrakis: zdroje vzácného koření - melanže, jež poskytuje zvláštní psychické schopnosti, které umožňují cestování vesmírem. Padišáh imperátor svěří správu nad Arrakisem a s ní i komplikovanou těžbu neobyčejné látky vévodovi rodu Atreidů. Celá anabáze je ale součástí spiknutí, z něhož se podaří vyváznout jen vévodovu synovi Paulovi a jeho matce, kteří uprchnou do pouště. Jejich jedinou nadějí jsou nedůvěřiví domorodí obyvatelé fremeni, schopní trvale přežít ve vyprahlé pustině. Mohl by Paul Atreides být spasitelem, na kterého tak dlouho čekají? (Vertical Entertainment)

(více)

Diskuze

tomalakis

tomalakis (hodnocení, recenze)

GigaPudding

I když tam fyzicky přítomny byly, tak já jich třeba postrádal dost:

Třeba Piter, tajně miloval Lady Jessicu a vymyslel celý plán na zničení Atreidů. Kdo ho v téhle verzi teda jako vymyslel, když se tam Piter sotva objeví a Baron má vyloženě v každém záběru na ksichtu výraz: "Kvůli jaký krávovině jste mě to zase vytáhli z mojí dehtový lázně?"

Potom Yueh je strůjce celé zrady a je v knize neustále zmítaný výčitkami, jestli tyhle lidi obětovat pro svou ženu. Že má nějakou ženu tady jen tak mimochodem procedí mezi zuby, když cpe Letovy zub do huby.

Thufiwar Hawat cítil výčitky, že neudělal dost, aby Atreidy zachránil. Nakonec ho Harkonneni přinutí jim sloužit a myslí, že ho zlomili a on zatím plánuje pomstu. Uvidíme, co z toho bude ve druhém díle, ale zatím si těžko někdo může pamatovat, že ve filmu vůbec byl.

Vím, že nacpat všechno do filmu nejde, ale tohle jsou docela základní faktory, které hejbou celým dějem. A tady se nikdo ani nepokusil nějak je obejít nebo ospravedlnit, proč ve filmu nejsou. David Lynch byl schopný nacpat do poloviční stopáže 2x tolik narativu. Vilnéfovi se ale zdálo, že je důležitější mít 20ti minutové záběry na lidi procházející se pouští a celou poslední třetinu filmu jednu nekonečnou akční scénu.

...a ano, já vim Kaufmane. Budeme doufat, že prodloužená verze to všechno třeba zachrání...možná 3 a půl hodinová stopáž dá tomuhle filmu konečně hlavu a patu.

na příspěvěk reagoval meti, GigaPudding

W.Dow

W.Dow (hodnocení, recenze)

Je seriál odehrávající se v dnešní době. Sama jsem to neviděla ale co jsem slyšela, tak to není adaptace ale postava jen používá jméno hlavní postavy z té knihy, má k ní nějaký citový vztah nebo tak něco. 

na příspěvěk reagoval liskam

Uživatel W.Dow smazal svůj příspěvek.

futislav

futislav (hodnocení, recenze)

GigaPudding

S černochy ve filmu problém obecně není. Jako přinejmenším nepatřičné vnímám, když je do role, která je buď z důvodu historického (Anne Boleyn), nebo z důvodu předlohy (Kynes, královna dryád v Zaklínači, Arsen Lupin a podobně) mají hrát bílí a je ta role obsazena černochem. Chápu potřebu některých tvůrců lézt do řiti progresivistickým či ukřičeným menšinám. Nicméně to tak bije do očí, že se na ten film často nedá dívat. Dovedeš si představit, že by hrál Nelsona Mandelu třeba Anthony Hopkins ? A přitom by to byl ten samý případ, jen zrcadlově obrácený. Ale nedovedu si představit ten křik, který by to vyvolalo a režisér by dostával výhružné dopisy.

na příspěvěk reagoval Kaufman, GigaPudding

liskam

liskam (hodnocení, recenze)

meti

Krásný komentář, opravdu. Vypadá to, že jsi jeden z těch duševně hendikepovaných že...?

meti

meti (hodnocení, recenze)

GigaPudding

Očividně mladší nenáročné generaci vyhovuje vypouštění klíčových postav a naopak barvitěji vykreslit tu hrstku, co v té slátanině zbyla. Duševně méně výkonní či hendikepovaní jedinci alespoň stíhají udržet krok.

Jsem rád, že si to takhle líbilo.

na příspěvěk reagoval GigaPudding, liskam, dr.horrible

Kaufman

Kaufman (hodnocení, recenze)

tomalakis

Víš asi hovno jak to funguje. 

 

1) Dastmalchian má pravděpodobně výbornýho agenta a tím pádem parádní smlouvu včetně PR. 

2) Nějaký další scény budou v prodloužený verzi

 

Ach jo

na příspěvěk reagoval tomalakis

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

Multidráteník s důchodem na palici se zase snaží trolit a zase mu to nejde. A až zjistí, že ho mám v oblíbených, zase začne brečet, ať si ho z oblíbených vyhodím a dokud to neudělám, tak si mě nebude všímat. 

na příspěvěk reagoval dr.horrible

dr.horrible

dr.horrible (hodnocení, recenze)

Castrator

nebreč, pedofilku. a bež sa tepliť s náckami a fašistami. tí sú beztak jediní, ktorí ti tvoj lacný trolling žerú. 🤷🏻‍♀️

ps: už si bol nakŕmiť holuby? čo nové v tvojom hodnotnom a plnom živote?

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

ČSFD by měla být dle horriblba denacifikována, defašizována a depedofilována. Dle tohoto dementa není náckem, fašistou nebo pedofilem tak 28 profilů, z toho 21 patří tomuto pacientovi. 

na příspěvěk reagoval dr.horrible

Související novinky

Tržby druhé Duny zcela předčily první díl

Tržby druhé Duny zcela předčily první díl

17.03.2024

Epickému science fiction v režii Denise Villeneuvea se po osmnácti dnech v kinech velmi slušně daří. V neděli 17. března dosáhl snímek Duna: Část druhá celosvětových tržeb téměř 495 milionů dolarů (z… (více)

Duna 2 zdvojnásobuje víkendové tržby jedničky

Duna 2 zdvojnásobuje víkendové tržby jedničky

04.03.2024

První Duna při svém nástupu do kin měla poměrně náročnou pozici. Jednalo se sice o očekávaný blockbuster s nabušenou hereckou sestavou a režijním matadorem za kamerou, do široké distribuce však… (více)

Druhá Duna dorazí o něco dřív

Druhá Duna dorazí o něco dřív

18.11.2023

Premiéra napjatě očekávaného pokračování úspěšné sci-fi Duna z roku 2021 se opět posouvá. Fanoušci se ovšem v tomto případě nemusí vůbec chytat za hlavu, tenhle přesun je pro ně dobrou zprávou.… (více)

Dočkáme se třetí Duny?

Dočkáme se třetí Duny?

29.08.2023

Jedna by byla málo, dvě jsou fajn, ale co takhle tři? Ačkoliv vizionářský režisér Denis Villeneuve (Sicario, Blade Runner 2049) původně zamýšlel zadaptovat velkolepou sci-fi Duna spisovatele Franka… (více)

Reklama

Reklama