Clannad

Japonsko, (2007–2009), 18 h 20 min (Minutáž: 25 min)

Scénář:

Fumihiko Šimo

Júiči Nakamura, Mai Nakahara, Ai Nonaka, Hóko Kuwašima, Mamiko Noto, Takeši Aono, Nobuhiko Okamoto, Lesley Pedersen, Šinnosuke Tačibana, Akiko Jadžima (více)

Série(2) / Epizody(44)

Tomoya Otozaki je typický stredoškolský chlapec, ktorý nenávidí školu aj svoj život. O matku prišiel ešte keď bol malý chlapec a staral sa o neho len jeho otec, ktorý podľahol alkoholu. Aj kvôli tomu Tomoya nemohol uskutočniť svoje sny. Jeho život sa ale zmení, keď stretne ju... (TomX2)

Recenze uživatele JohnyTrava k tomuto seriálu (2)

Clannad (2007)

No musím hneď priznať, že to to nie je moje prvá vec od Key a teda aj moje hodnotenie bude trochu slabšie, ako by bolo keby to vidím ako prvé. A dôvodom je častá podobnosť prvkov vo všetkých ich dielach. A napriek tomu, že sú úžasné, na po prvé ich budete vychvaľovať, ale keď ich už vidíte po druhé, po tretie, tak napriek ich nádhere/sile, je účinok už slabší. A toto je vlastné jediné negatívum, ktoré na tom vidím ale pre nováčikov to nebude. Inak stále platí pekný príbeh (i keď Kanon mi prišiel krajší, opäť sila skoršieho dojmu), kresba taktiež v pohode, humor ma vždy dostal (komickosť mi tu zatiaľ prišla najlepšia z tejto série/tvorby), hudba tiež. Takže konečných 9 bodov, vidieť skôr dám plnú. Už sa len tešiť na zhliadnutie druhej série. ()

After Story (2008) (S02)

Zato čo nám ľudia od Key priniesli ich treba milovať a nenávidieť zároveň. After Story sa nesie o dosť vážnejšom a dospelejšom duchu ako prvá séria, a čo je hlavné, Key tentokrát vytasilo eso z rukávu, ktoré je síce v duchu ich práce /čo je len dobré/ ale je súčasne niečim nové. Niekoho to fakt dostane (napr. mňa) ale je pravdou, že niekomu to môže aj vadiť (s čím sa skazí zážitok), kedže na pochopenie treba poznať predlohu vo VN (alebo aspoň trochu hľadať). V mojom prípade desať, kedže Key ma stále neomrzel. ()