Uznávaný dirigent Alex Benedict má poměr s talentovanou klavíristkou Jenifer Wellesovou. Ta má však už dost skrývání a dá Alexovi ultimátum: musí se rozvést, jinak Jenifer jejich vztah veřejně odhalí. Jenže Alex si rozvod nemůže dovolit, neboť jeho kariéra závisí na štědrých sponzorských darech bohaté tchyně. Proto se muž rozhodne milenku navždy umlčet. Zavraždí ji a vše nastrojí jako sebevraždu plynem. Poručík Columbo však verzi o sebevraždě neuvěří a začne na Alexe dotírat se spoustou zdánlivě nevinných otázek... (Česká televize)

Pink.Panther

A jsou i takoví diváci co zgoumnou pointu (v jiném díle) už po pěti minutách a 99,9 % diváků už zná vraha po první minutě. O moc velká překvapení tu nejde – celá série je s výbornými dialogy propracovaná hra na kočku a na myš, timing není tak podstatný aby mohl pokazit dobrou zábavu. ()

Jindros

Prostředí vážné hudby, super záporák, Columbův Pes a další věci dělají z tohoto dílu výbornou podívanou. Scéna po Columbově hraní na klavír patří k nejlepším okamžikům této detektivní série vůbec. Jen škoda, že pointa je tak nepřekvapivá. PS. Anthony: On jí neuškrtil... ()

Vyrida

Za mě zbytečně až o 20 minut časově natáhla epizoda oproti zažitého standartu. Případ je navíc průhledný jak mokré tričko Dády Patrasové, takže ani závěrečná pointa v žádném případě nikoho nepřekvapí. Jediné co mě překvapilo je skutečnost, že mi nepraskly ušní bubínky z té strašně přeboostované klasické hudby, která se line celou epizodou. Rozhodně jeden z nejslabších doposud natočených dílů. ()

Colonist

Pro mě je tento díl celkem slabý. Je to lehce podprůměrný Columbo, kterého zachraňuje právě jen Columbo. Zdejší záporák je slabý, na jeho vraždě nebylo nic opravdu promyšleného (dobrá, až na to auto v opravně) a navíc ještě na místě činu zanechá důkaz (komu nebylo už od začátku jasné, že ho Columbo dostane právě na tohle, tak asi musel být slepý). Jak už jsem napsal, vrah se mi vůbec nelíbil, neměl ten správný styl ani důstojnost a řadí se k těm nejhorším v historii Columba. Vedlejší linie se psem byla milé osvěžení. Když Columba a prostředí dirigentů a vážné hudby, tak raději "Vraždu s příliš mnoha notami", která má všechno, co této epizodě chybí (když nepočítáme závěr, ale to sem nepatří). Nechápu, proč tento díl mnozí v komentářích považují za nějak výjimečný... ()

hhannie

Pointa sice jasná po několika minutách, ale to je tak jediné, co mohu této epizodě vytknout. John Cassavetes zahrál bezcitného vraha perfektně! ()

pufina

Tenhle díl mám o něco míň ráda a to je asi tím, že je všechno tak předvídatelné a jasné, že i bez Columba to člověk vyřeší.. A já mám právě radši díly, kdy mě Columbo něčím překvapí, když mi nějaký detail na začátku uteče.. ()

Autogram

Ani dokonalé naplánovanie vraždy nepomôže, keď sa robia zásadné chyby. Pritom indície sú slabé, dôkazy žiadne a vrah sa napriek tomu vzdá celkom bez námietok. Natiahnutie kriminálky na 90 minút ničomu nepomohlo, len tu máme 20 minút zbytočných scén príprav, koncertovania a debát. Asi za tých 20 nadbytočných minút môže to množstvo scenáristov a režisérov, ktorí sa pri filme z neznámych dôvodov nakopili, a každý chcel do filmu dostať to svoje. Columbovu manželku nikdy neuvidíme, ale psa si nosí na rukách. –––– Víš, já jsem totiž paranoik. Vždycky, když vidím tělo, je to pro mně vražda. ()

Billie777

Jeden z mých oblíbených dílů. Charismatický záporák, Columbův pes Pes (a první díl, kde se objeví) a hledání jeho jména a krásná klasická hudba tento díl zvedají ještě výš. ()

Yardie

Tak nevím, jestli se mi to zdá, ale první díly jsou takové nějaké slabší. Zda slabý záporák, který dělá chyby, vyšetřování není opět ani trošku rafinované, rozuzlení také žádné. Na druhou stranu je zde více dobrých hlášek a situací a také pes. :-) Ale to hlavní - vyšetřování a odhalení je slabší. Průměrný díl, 60%. Howgh! ()

Garch

Další Columbo, podle stále stejné šablony, kterou už divák očekává a, přiznejme si, vyžaduje. V seriálu Columbo nepátráme po vrahovi, toho známe od začátku (většinou) a ošuntělý poručík jde neomylně po tom pravém, byť by ho vzbudili uprostřed noci. Mám rád tu jednoduchost, mám rád jeho styl - nechat se podceňovat, neustále drobně obtěžovat, být všude, pořád se vracet... Častá krůpěj i kámen prorazí... ..PS: Mám rád Columbovo auto, Columbova psa a paní Columbovou. ()

majec4

Ako pisu viaceri, bolo to trochu priehladne, ale ked ho milujes, nie je co riesit. Je to jedna z tych casti, ktoru som si skoro celu pamatal z detskych cias. Tym je pre mna specificka. Cassavetes bol celkom fajn, ale citil som, ze to mohlo byt aj lepsie. Falk bol, mam pocit, o cosi otravnejsi ako inokedy, takze som velmi spokojny so zazitkom. ()