Columbo - Série 10 (1990) (série)

Není čas na umírání (S10E05)

(epizoda)
  • USA No Time to Die (více)

Poručík Columbo je hostem na svatbě svého synovce Andyho Parmy, který je také u policie. Bere si dceru bohatého podnikatele Melissu Hayesovou. Novomanželé před půlnocí odejdou do svého hotelového pokoje, avšak zatímco Andy je v koupelně, Melissa záhadně zmizí. Rychle vyjde najevo, že nejde o svatební tradici s unesením nevěsty, nýbrž o skutečný únos. Zalarmovaní policisté marně čekají na telefonát s žádostí o výkupné. Z toho lze usoudit jen jediné: Melissy se zmocnil psychicky vyšinutý maniak. A tak začíná horečnaté pátrání: výslechy možných svědků, zkoumání čerstvě vyvolaných svatebních fotografií… (Česká televize)

Víteček

3* kdyby to byla obyčejná detektivka, slabá 1* za epizodu Columba na kterou to bylo velmi násilně naroubováno, přestože se to absolutně nehodilo. Zcela jiný průběh, ale hlavně velmi odlišný tón, nepadnoucí k seriálu, do kterého to bylo začleněno. 30% ()

PeteBuck

Boli 2 časti Columba, ktoré sa natočili podľa McBaina. Jedna vyšla, druhá nie. Toto bola tá druhá. Nebolo to zle natočené, ale únos ako časť Columba, napätie a strach, či sa Columbo všetko vyšetrí naozaj načas, aby zachránil manželku svojho synovca, či kto to je, to trochu kazilo. Nebolo to proste ono. A ešte k tomu ten úlisný úchyl. No, nebolo to zlé, ale je to podľa mňa jedna z najslabších častí Columba. ()

Radek273

Columbo v netradičním postavení. Vyšetřuje únos, kooperuje se svými kolegy a navíc se jedná o nezvěstnou manželku jeho synovce. Přesto si myslím, že díl velmi dobrý, i když typického Columba samotáře mám radši. ()

Nataniel73

Jeden z mojich obľúbených dielov o Columbovi. Je pomerne netradičný, pretože k žiadnej vražde nedochádza, zato tu spoznávame širšiu Columbovu rodinu. Svadba synovca s modelkou sa zmení na závod o čas a polícia tu postupuje veľmi obozretne, systematicky a dômyselne. Čoskoro je únosca známy, takže zostáva jediné. Stihnúť to včas. Prelína sa nám tu viacero dejových línií súčasne, film má teda dobré tempo a všetko je od začiatku zrozumiteľné. A tá Hispánka v hlavnej úlohe to zahrala celkom presvedčivo. Len som si nie celkom istý, či toho slizkého hezouna museli rovno zastreliť. ()

lele

Mně tenhle odklon od klasiky nevadil. To mnohem hůř se mi koukalo na Komodora, tam bylo všechno tak nějak protivně divný, samotný Columbo obzvláště. Tady byl v pohodě a příběh byl taky zajímavý. Jediný, kdo mi lezl na nervy, byla afektovaná Melissa a úchylný záporák :) ()

KubaST

Divný díl Columba, zcela postrádá jedinečnou atmosféru většiny Columbovek, hlavně těch ze 70tých let. A přitom stačilo tak málo, tedy držet se osvědčených zvyků, které dělají tento seriál jedinečným... ()

Protentoucel

Ach díky bohu za tento netradiční díl, ve kterém jsem viděl konečně něco nad čím jsem stále přemýšlel.. a to je, jaký je poručík Columbo v osobním životě nebo mezi přáteli či rodinnými členy nebo jaký je na stanici, má tam respekt nebo dělá blba i tam, jak jedná s kolegy a jak oni jednají s ním, mají respekt? nebo je tam někdo s kým nevychází, jak to tam vypadá a jak to tam chodí, jak se chová, když nemluví s podezřelými, ale s někým normálním a jak to je s tou zbraní, vytáhne ji někdy? A vytáhne ji někdy někdo na něj, bude někdy v opravdovém ohrožení života? Díky bohu za tento díl kde koenčě nebyl 20 minut začátek ze života vraha a jeho důvody a vlastně všechna ta zbytečná omáčka... konečně jsem nevěděl kdo je pachatel, konečně!!!, díky za tento úžasný díl, který konečně ukazuje druhou stranu Columba po 59 dílech už to chtělo trochu změnu, fakt že jo. možná to některým nepřijde, ale zkuste se na to dívat normálně a ne jednou za týden nebo za dva nebo jednou za měsíc nebo vzpomínat jak jste se na to dívali kdysi a viděli stejně tak 20 dílů max, protože nebyl čas.. pak to těžko hodnotit a uvidíte jak vám to poleze na nervy ,že je každý díl na stejné brdo... tedy.. samozřejmě, jsou skvělé, dávám nejvyší hodnocení za celý seriál, některé díly horší některé lepší.. ale tenhle díl mi konečně dovolil nahlédnout tam kam jsem myslel, že nikdy neuvidím a nedohlédnu. A ještě by mě zajímala ta jeho žena.. u tohoto dílu mi už příjde, že musí být vymyšlená a že nikoho nemá a žije jen se psem. Myslím si že i pan Peter Falk si tuto roli užil a mi přijde že ho tahle změna bavila a že byl rád že si konečně zahrál v něčem trochu akčnějším když už dělá u té kriminálky, přecejenom, nikdy to nejde tak snadno a nikdy přece nemůže řešit pořád samé celebrity, snoby, hvězdy a boháče ve smylu, že nikomu nidky víc nejde o krk. Někdo umře a nikdy se nikdo nebrání tím že by chtěl zabít Columba, když vidí že mu šlape na paty, nebo že by se bránil zatčení a že by bylo třeba zatýkat normálně a ne bez pout a sólo jen domluvou a vlídným slovem.. jasně.. někdy.. ale ne vždy. ()

PowPow

Nápad pojmout jeden díl Columba takto netradičně a oživit tak celý seriál je jednoznačně super. Nicméně já Columba nikdy nesledoval kvůli (někdy nepříliš logickým) zápletkám, ale pro jeho inteligenci, vtip a zmatečnost. To tady úplně chybělo, a přitom to v díle mohlo být přítomno úplně nezávisle na jiném konceptu epizody. Představte si, že má Columbo jiný xicht a tento díl by mohl být součástí jakéhokoli z nespočtu (pod)průměrných krimiseriálů. ()

HalfCorona

Genius vypadající jako popleta je pryč. Herec, plášť i auto je stejné, ale tím to končí. Columbo se vyspal a začal být rozhodný a tvrdší. Film má jiné tempo, jinou šablonu i atmosféru. Kdo má rád ty jeho šaškárničky, bude zklamán... ()

domco61

napriek zlemu hodnoteniu davam 4*, mam rad tento diel, colombo hra vaznu ulohu na ktoru je nalo casu. Trochu iny pohlad na vysetrovanie na ktore sme zvyknuty, slizky nesympaticky zaporak  niet co viac chciet ()