altaica

Film se umístil na 3. místě při vyhlašování 8 největších výrobních průšvihů za rok 2012 redakcí 24/7 Wall St. (první místo Apple Maps) Podmínky: velké investice do vývoje, výroby a marketingu. Rychlé fiasko. Citelná rána pro firmu, pro její pověst a občas i pád do kolen. Důvody fiaska: Režisér Andrew Stanton nikdy před tím netočil na živo akční film. Manažeři této produkce měli minimální zkušenosti s produkováním filmu. Pro férovost nutno dodat, že recenze byly smíšené. Náklady na výrobu dosáhly 250 milionů USD a na promotion dalších 100 milionů dolarů. Při uvedení do kin dosáhly tržby z prodeje lístků v USA 30,6 milionů dolarů. Zahraniční prodeje pomohly zahajovacímu víkendu rozšířit tržby na 100 milionů dolarů, ale rychle spadly dolů. Společnost Walt Disney oznámila krátce po uvedení do distribuce, že bude muset odepsat 200 milionů USD z investice do filmu, což z něj dělá největší kasovní propadák všech dob. ()

TommyDiamond

Veliká myšlenka a ještě větší rozpočet. John Carter a jeho neuvěřitelné dobrodružství působí sice velkým dojmem a v některých fázích příběhu působí vážně epochálně, ale místy bohužel nudí. Na konci filmu mě postihl pocit, že jsem se vlastně dvě a půl hodiny díval na průměrné sci-fi a jediné co mě nadchlo byli efekty a ty obří mrchy. Celkově mě film zklamal a už vím, že s Johnem Carterem jeho zbytečně dlouhé dobrodružství jen tak absolvovat nebudu... ()

wOOzIe

Mega stupidní, mega nudné, mega špatní herci, dialogy ke zblití a absolutně nezvládnutý děj, který skáče nesmyslnou rychlostí a dodává filmu ještě větší stupiditu. Ach jo další zprzněná literární předloha. ()

andulasafarova

Na to, abych se tomu fakt smála, to bylo ještě pořád málo blbé, brát seriózně se to taky rozhodně nedá... za těch pár vyprsknutí smíchu to ale stálo ()

vozralec

Film od Disneyho, takže žádné pořádné násilí. Dnes už snad ani nemůže být hlavní hrdina bez nadpřirozených schopností (skoky Cartera). Jedna rasa se zřejmě inspirovala vzhledem u Avatarů. Věrný pejsek to zachraňuje. ()

jadran90

Podle živých organismů uvízl John Carter někde mezi Naboo a Pandorou, kvalitativně se však nejvíc podobá Riddickovi. K některým částem bych potřeboval česko-marťanský slovník. Z dlouhé stopáže si pamatuju kamarádského psa, opice a Lynn Collins, která nikdy není víc oblečená, než je nutné. Za ty prachy mohli natočit lepšího hopsajícího Maria. Jelikož je to pro Kitsche už druhý finanční propadák v roce 2012, jeho renomé jde ke dnu jako zasažená bojová loď. ()

Bezmenny

Pri tomto filme som sa dobre zabával, avšak v mnohých okamihoch mi prišiel až beznádejne nedomyslený a nevyužitý potenciál príbehu. ()

Allegro.g.

Tak to jsem se zase jednou znemožnil. Líbil se mi dobrodružný film proto, že byl dobrodružný. Líbil se mi drahý výpravný film protože byl drahý a výpravný ... a bylo to znát. Jasně , archaicky působící ... z Marsu ... a to se mi líbilo nejvíc. Blbostí v sobě měl dost, asi tolik, co průměrný artový film, takže co? ()

Anopheles89

Tak, copak to tu máme? Jeden přehrávající dloubák bez charizmatu, jedna přehrávající, nesympatická (to je pouze můj problém, vím...), zmalovaná modelína, kýbl patosu a nuda. Jo a taky zvláštní fyzika. Gravitace pomáhá Johnymu skákat, jako by nebyl na Marsu, ale na Plutu. No, ok... Manipulace s předměty tak masivními, že by i na na Marsu rozmáčkly Arnolda v největší síle jako štěnici. Dobrá, čert to vem. Ale že by nižší gravitace umožnila tomu vyžleti vyrvat kus rostlé skály na řetězu, tak to už člověk musí přivřít nejen obě oči, ale i řitní svěrač. Posledních pět minut mě přesvědčilo jít na dvě, ale je to o prsa jednoho z těch zelenkavých quatropazouráků. ()

1mArc0

Z komerčného hľadiská úspech, z umeleckého hľadiska pohroma a do písmena, pre tých ktorý majú radi sci-fi a je mu jedno, tak kľudne a ten kto umeleckú stránku, mor. Mor ho! 2 hviezdy za celkom pohodovú hudba to je asi všetko. Aspoň, keby bol ten film logicky zlepený. Lenže :) /30 %/ ()

xylofonka

Není třeba se rozepisovat, co všechno je tu špatně... Je potřeba říct, že jako odpočinková oddechovka funguje znamenitě... A mločí štěně je skvělé a zelená batolata jsou neuvěřitelně roztomilá... ()

Tarhiel

Nádherné oddychové B-čko, až sa čudujem, že Disney zafinanncoval niečo tak výpravné a veľkolepé (a zároveň niečo tak mimo ich klasických produktov). Mám pocit, akoby som sa vrátil do detstva, ked som čítal všetky tie dobrodružné romány (edícia stopy/Synovia veľkej medvedice. ()

Scraffy

Dejovo moc neprekvapivá, ale vizuálne ohromná rozprávka zo skvelou hudbou, nesympatickým hlavným hrdinom a vcelku príjemným humorom. Dá sa na to pozerať a dalo mi to presne to, čo som očakával. Som takmer spokojný. ()

Shitonit

Pohodová pěkná pohádka. Barevně to je dokonalý, dějově výpravný, celkově vcucávající, bez zaváhání si to sjedu znovu. ()

vieriX

U mě rozhodně palec na horu mimozemská rasa je trikově velmi pěkná a zajímavá triky jsou na skvěle úrovni je vidět, že každý cent kvalitně hodili do oběhu. Je tu fajn akce a do toho se to chvílemi odlehčí nejrůznějšími vtípky. Teď jenom čekat jak si povede v kinech a kolik toho vydělá bylo by moc fajn kdyby jsme se za pár let na Mars znovu podívali. ()

Kellerman

Není to průšvih,to byla první myšlenka,která na mě dolehla při závěrečných titulcích.Celá propagační kampaň se nás usilovně snažila přesvědčit,že John Carter je jasný propadák (Disney by měl trochu odměnit lidi od marketingu...),něco jako loni Green Lantern.Nakonec mi Tarzanův méně známý bratříček kvalitativně spíše připomínal nadprůměrného,ale lehce zapomenutelného Kapitána Ameriku.Stanton bezesporu umí režírovat a ví si rady i s monstrózním čtvrtmiliardovým rozpočtem,který je na filmu zatraceně vidět,skvěle pracuje s humorem a po celé stopáží perfektně nadávkoval špičkové akční scény,pro jejichž načasování a rytmizaci má neskutečný cit.To je ta průprava z animáků.Problém nastává ve chvíli,kdy si mají postavy povídat.Zatímco Brad Bird zvládl ve čtvrté Mission: Impossible svůj přechod ke hraným snímkům zcela precizně po všech stránkách,Stanton si s lidskými postavami evidentně neví rady.A tak prostě rezignuje na jejich vývoj,črtá archetypální story o hrdinovi proti své vůli a krásné princezně,jejímuž šarmu podlehne a zachrání celou planetu.Podobně ledabylý přístup navíc cítím i z mytologie,kterou se tvůrci snaží vybudovat.Všechno ve spěchu,ať to máme co nejrychleji za sebou a můžeme přejít k dalšímu kosení marťánků.To je hlavním důvodem toho,že John Carter nám ve výsledku nenabídne zdaleka tak živý a vtahující svět,jaký známe z Avatara,Star Wars nebo alespoň z Trona.Místo toho dostaneme solidně fungující rychlokvašku,která v divákovi nic moc nezanechá.Ale co si budeme povídat - mohlo to dopadnout mnohem hůř.Carter byl především zakázka,opatrný pokus o získání velkolepé sci-fi/fantasy série,která vydělá haldu dolarů.To asi tak úplně nevyjde,ale důležité je hlavně to,co jsem konstatoval už na začátku: Není to průšvih. ()

tartan

Pre mňa dokonale braková (v tom najlepšom slova zmysle), šmrncovná a opulentne triková zábava. Sympatické postavy, parádna výprava a triky, jednoduchý a naivný, ale nie vyslovene stupídny príbeh a navrch minimálne jedna supersilná a geniálne vygradovaná akčná scéna (JC sám - no, takmer sám, mal nie bezvýznamnú výpomoc v podobe svojho "žabopsa" ;-) - verzus malá armáda nepriateľských Marťanov). Porovnávanie so Star Wars (najmä Epizóda 2), Avatarom i Princom z Perzie je na mieste, rovnako ako protiobvinenie, že John Carter (ten literárny) bol ďaleko pred nimi a skôr. No a? Dôležitý je výsledok a vo výsledku mňa John Carter bavil viac ako spomínané tri filmy dokopy. ()

Fenris 13

Absence skutečného napětí film potápí, vynahrazují to dvě parádní scény - masakr wahoonské jízdy a pohlavek Tars Tarkase. Lepší průměr. Přesto bych se přimlouval za další díl. ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

20 největších propadáků poslední dekády